X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Pomysły na to, jak poinformować dziadków/bliskich o ciąży? :)
Odpowiedz

Pomysły na to, jak poinformować dziadków/bliskich o ciąży? :)

Oceń ten wątek:
  • rediii Znajoma
    Postów: 26 14

    Wysłany: 6 maja 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eneska wrote:
    Ja miałam taaaakie plany, że w przedpokoju na szafce na buty ustawię małe buciki i jak mąż będzie wychodził z psem, to je zobaczy itd itd.. :D Oczywiście nie wyszło, bo musiałam jechać na hcg z krwi i mąż był ze mną i cały plan szlag trafił :D rodzicom chcieliśmy powiedzieć na Dzień Matki, kupując w prezencie książki "Pomocy, będziemy dziadkami!", ale znowu nic z tego nie wyszło, bo mąż nie umiał wytrzymać :D więc teściowie już wiedzą, a moi rodzice dowiedzą się w weekend, jak wrócą z wakacji. Książki i tak będą na prezent na Dzień Matki no ale nie będzie już wtedy to niespodzianka :P Za to wiem na pewno, że na Dzień Ojca mojemu mężowi też zafunduję jakąś literaturę tatusiową, przyda mu się :P


    Świetny pomysł z ta książka !!!!! Rewelacja :)

    f2w3rjjggi8buwxw.png
  • Kika428 Ekspertka
    Postów: 227 452

    Wysłany: 14 maja 2015, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, my zamierzalismy powiedziec ok 12 tygodnia ale nasze plany chyba musimy przyspieszyc bo moja tesciowa z ktora aktualnie mieszkam chce mnie wyslac do psychiatry! :) strasznie zle sie czuje, mam mdlosci i czesto sie zdaza ze zamiast isc do pracy zostaje w domu co ńigdy wczesniej mi sie nie zdazalo, ciagle spie i leze w lozku, czasem dla zabicia czasu koloruje kolorowanke dla doroslych bo bardzo to lubie a w niej jest bardzo duzo malych elementow :) a wracajac do mojej tesciowej to zali sie swojej corce i synowi (mojemu facetowi) ze ze mna cos jest nie tak ze to nie jest normalne zeby tak lezec i spac caly czas, ze nie chodze do pracy i maluje trojkaty hahahhaa :D ona mysli ze mam depresje i boi sie ze co powiedza na to moi rodzice ze mieszkamy razem a ona tego nie zauwazyla :) takze moja tesciowa sie wogole nie spodziewa tej ciazy szybciej by mnie do psychologa poslala niz do ginekologa, dlatego teraz w niedziele idziemy na usg bedzie to 8tyg+6 dni wiec mam nadzieje ze juz dzidziusia bedzie dobrze widac i potem wreczymy jej koperte ze zdjeciem :) powiem jej ze namalowalam jej trojkaty hahaha :) rozwalila mnie jak to uslyszalam :) za kazdym razem jak o tym pomysle strasznie mi sie chce smiac :) napewno bedzie w duzym szoku :)

    Laya, Madzia890722, Vuko, Liskova, niania.ogg, PeggyOlsen, gorgeous, Marlena, muminka83, kasza, Artemisia, Marteczka93, Logoanka, Martshia lubią tę wiadomość

    Maksymilian
  • Laya Koleżanka
    Postów: 50 10

    Wysłany: 14 maja 2015, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kika rozwalił mnie pozytywnie twoj wpis! :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2015, 21:54

    Kika428 lubi tę wiadomość

  • Kika428 Ekspertka
    Postów: 227 452

    Wysłany: 14 maja 2015, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe ja tez jak sie o tym dowiedziałam to poprawiło mi to humor :)

    Laya, wisienka lubią tę wiadomość

    Maksymilian
  • Laya Koleżanka
    Postów: 50 10

    Wysłany: 15 maja 2015, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach te teściowe...

    My z mężem kupiliśmy dla rodziców po parce małych tenisówek i akurat przypadło, że daliśmy im je w Wielkanoc. Z racji tego, że moi teściowie mają tylko wnuka i to już pełnoletniego to nawet się popłakali ze szczęścia - choć raz było miło ;). Moi rodzice mają już troje małych wnucząt więc bardzo się cieszyli, ale łez nie ronili.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2015, 08:42

  • Kika428 Ekspertka
    Postów: 227 452

    Wysłany: 15 maja 2015, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moi rodzice maja juz 11 wnucząt mysle ze tez płakać nie bedą :) moi teściowie maja jednego 3 letniego wnuka i szczerze mówiąc chyba narazie bardziej liczą na siostrę dla swojego wnuka niz kuzyna czy kuzynkę :) ale mimo wszystko mysle ze i tak sie uciesza :)

    Maksymilian
  • Vuko Autorytet
    Postów: 2016 1196

    Wysłany: 15 maja 2015, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kika, ale sie usmialam niezle na Twoj wpis :D My powiemy tesciom w Dzien Matki. Chce zakupic taki male skarpeteczki z pingwinkami na gorze, wypcham je wata, zeby sobie staly ladnie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2015, 20:16

    0d1yflw1ktiwk49i.png
  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 18 maja 2015, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mojej mamie powiedziałam praktycznie od razu :) w pt test pozytywny, w sobotę też i w sobotę pokazałam jej zdjęcie testu na telefonie, baaardzo się ucieszyła i nas wyściskała, choć jest w dużym szoku, bo po raz pierwszy zostanie babcią :)

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2015, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vuko wrote:
    Kika, ale sie usmialam niezle na Twoj wpis :D My powiemy tesciom w Dzien Matki. Chce zakupic taki male skarpeteczki z pingwinkami na gorze, wypcham je wata, zeby sobie staly ladnie ;)
    też chcemy powiedzieć na dzień matki, ściągałam pomysł z tego wątku...czekoladowe literki: babcia i dziadek ale chce je zrobić sama bo wyszłoby nieco drogo zamówić

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2015, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja narazie sie boje:(

  • Befff Autorytet
    Postów: 295 138

    Wysłany: 19 maja 2015, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,

    Ja od tygodnia wiem o ciąży :)

    Tez zastanawiam się w jaki fajny sposob poinformować rodziców.
    Kiedys wymyśliłam sobie ze kupie fajne albumy na zdjęcia a do srodka włoże pierwsze zdjęcie z USG. I takie włąsnie prezenty wreczę :)

    Always look on the bright side of life.

    km5s9vvjz35pb937.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2015, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My włożylismy do ozdobionego pudelka na prezenty malutkie buciki dla niemowlaka i wreczylismy takie coś rodzicom :)

  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 30 maja 2015, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my urządziliśmy grilla pod koniec kwietnia pod pretekstem otwarcia sezonu grillowego. Miała przyjechać cała moja rodzinka (rodzice + rodzeństwo) i Mojego męża też. Stawili się Ci, którym pasowało.
    Zaczęliśmy wcinać kiełbachy, a mój mężuś wyskoczył z szampanem i powiedział, że zostaną babciami, dziadkami, wujkami i ciociami :D Ta daaam :D
    Tekst mojego taty: "Nareszcie będę dziadkiem!" (pierwszy wnuk/wnuczka)
    Tekst mojego teścia: "Wiedziałem, że jest w ciąży. Przecież widać po niej." (wtedy był jakoś 6 tc) :D

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 7 czerwca 2015, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powiem mojej mamie na urodziny (o ile druga beta jutro mnie nie zawiedzie). Mam psa i konia, więc chyba zrobię tak, że złożę jej życzenia i powiem, że najlepszego życzą również wszystkie moje dzieci, czyli... i tu wymienię imiona tych dwóch zwierzów a na koniec pokażę fotkę z USG :) Myślę, że mama padnie na zawał :D
    Jeśli przed urodzinami mamy nie będzie widać jeszcze bijącego serduszka, to taki sam numer zrobię na urodziny taty, bo ma niedługo po niej.

    Nie wiem jak wy wytrzymujecie do końca pierwszego trymestru z tą nowiną! U mnie by się chyba wszyscy domyślili, ale my mieszkamy w jednym mieście i często się widujemy, więc mam trudniej :)

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • gorgeous Autorytet
    Postów: 1145 839

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mężowi planowałam powiedzieć na Dzień Ojca, ale nie wytrzymam tyle, więc dzisiaj to zrobię - zapakuję do koperty śpioszki, test i kartkę (z napisem: "Kochany Tatusiu, bardzo Ciebie kocham i nie mogę doczekać się aż się zobaczymy") i zaraz wrzucę to do skrzynki. Kiedy mąż wróci z pracy to powiem, że chyba coś do niego przyszło i żeby zobaczył ;) Jutro idę do lekarza i zobaczę, co i jak - jeśli wszystko będzie dobrze, to może powiemy rodzicom w Dzień Ojca, napomykając, że w następnym roku (daj Boże) będą obchodzić też inne święto w styczniu ;)

    Misi@, kasza lubią tę wiadomość

    dxom9vvj2dzo2yyb.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 22 czerwca 2015, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można tak jak moja kuzynka wręczyć tatusiowi czy dziadkom liścik i taką zawieszkę nad łóżeczko w kształcie bociana:

    http://kauri-handmade.blogspot.com/2015/02/bocian-filcowa-zawieszka-nad-ozeczko.html

    Ja to bym nie dała rady czekać, więc z mężem test razem sprawdzaliśmy, a dziadkom powiedzieliśmy przy najbliższej wizycie :-)

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • Karolina30 Koleżanka
    Postów: 126 17

    Wysłany: 21 lipca 2015, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my z mężem kupiliśmy karteczki z obrazkiem wózka- w środku napisalismy -BEDZIECIE DZIADKAMI:-] zapakowalismy to w koperty i dalismy na zlocie rodzinnym naszym rodzicom- efekt murowany. Polecam dorzucic zdjecie usg chociaz my nie mielismy jeszcze

    74di4z17q2rryrdy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2015, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narzeczony już wie, bo robił ze mną test :P Wstrzymujemy się z mówieniem do końca pierwszego trymestru (mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze!) i wtedy powiemy. Akurat wtedy przypada termin naszego ślubu i przyjęcia weselnego, więc wtedy wszystkim oznajmimy. Tylko mamie powiem wcześniej, nie wytrzymam (i może tacie też, ale to już po pierwszej wizycie u gina i dobrych wynikach) :)

  • marinareczka Przyjaciółka
    Postów: 73 24

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieszkamy za granicą, więc kontakt z rodziną mamy rzadki i najczęściej przez komunikatory lub telefon. Póki co, dziś zaczęłam 8 tydzień, wie tylko moja mama. Mąż mówi, by poczekać do następnego USG. Też bym tak chciała, ale to dopiero za prawie miesiąc :O fajne są pomysły z bucikami, podoba mi się tez wersja z kartką z wózkiem. Ale nie wiem czy wytrzymam. .. pewnie po USG umówimy się z rodziną na Skype i tam pokażemy po prostu zdjęcie :)

  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marinareczka wrote:
    My mieszkamy za granicą, więc kontakt z rodziną mamy rzadki i najczęściej przez komunikatory lub telefon. Póki co, dziś zaczęłam 8 tydzień, wie tylko moja mama. Mąż mówi, by poczekać do następnego USG. Też bym tak chciała, ale to dopiero za prawie miesiąc :O fajne są pomysły z bucikami, podoba mi się tez wersja z kartką z wózkiem. Ale nie wiem czy wytrzymam. .. pewnie po USG umówimy się z rodziną na Skype i tam pokażemy po prostu zdjęcie :)
    Może jak mieszkacie za granicą to wyślij ten czokotelram? :) to super sprawa (kiedyś wysyłałam mamie na dzień matki).. co prawda pewnie z 4-5 dych zapłacisz ale czyż nie warto? :) np. "Będziecie dziadkami" :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ