X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Pomysły na to, jak poinformować dziadków/bliskich o ciąży? :)
Odpowiedz

Pomysły na to, jak poinformować dziadków/bliskich o ciąży? :)

Oceń ten wątek:
  • PrezesGąska Ekspertka
    Postów: 212 70

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Libusza wrote:
    Hello :)
    Ja to od razu wiedziałam, że powiemy rodzicom w Wigilię :) Kupiłam już cztery małe ozdobne pudełeczka. Chciałam do nich wsadzić po skarpetce takiej maciupieńkiej. I dać rodzicom kiedy już wszystkie prezenty będą otwarte, wtedy mi się przypomni, że jeszcze dwa prezenty nie zostały rozdane ;) Chciałabym, żeby tak równo otworzyli.
    Jednak pomysł Efa24 bardzo mi się podoba! Smoczek to jest to!
    Już widzę radość rodziców. Będą się lały łzy szczęścia :)

    PrezesGąska myślę,że wszystko zależy od sprzętu jakim dysponuje przychodnia i gina, który będzie Ci robił badanie. Ja mam w domu zdjęcie pęcherzyka ciążowego. Gin mi wydrukował. Tylko ja mam łatwiej bo gin to po pierwsze mój kolega, a po drugie pracujemy w jednym szpitalu więc widzę (widziałam, bo już jestem na L4) się z nim codziennie.


    a widzisz to super;) u mnie II zniknely...a dzis termin @ i mialam tylko kilka jasno-brazowych plamek, zobaczymy co to bedzie ;)

    Libusza lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Libusza dziekuje za pomysl z tymi smoczkami :) wlasnie tak zrobie :*

  • małaMyszka Autorytet
    Postów: 8937 17375

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwszej becie, wieczorem zadzwoniłam do teściowej i powiedziałam, że prawdopodobnie na Mikołaja będziemy mieli fajny prezencik w postaci pozytywnej bety. Teściowa zaniemówiła... Miałam wrażenie że się rozłączyła, bo była taka cisza... Po chwili usłyszałam: nie słyszałam tego, ja nic nie wiem. Powtórz za 48 godzin. Ale czułam że jest zachwycona.
    Szwagierka dowiedziała się od M. w drodze do sklepu... Płakała całą drogę z powrotem.
    Teść dowiedział się po USG, jak już wiedziałam, że groszek jest na miejscu. Kupiliśmy małe skarpeteczki i powiedziałam mu, że mamy dla niego ozdobę na choinkę, ale trzeba zrobić pętelkę z druciku. Nie wiedział na co patrzy. Po kilku minutach powiedział, że to małe skarpetki. A teściowa pyta go czy wie jak to zinterpretować? Rozpłakał się i płacze do dzisiaj...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2014, 18:31

    Aprilia, Kocia lubią tę wiadomość

    Alexander
    6 czerwca 2017, 3320, 55 cm, 10 pkt
    47d8cd3eb4.png
    Sebastian
    11 sierpnia 2015, 3370, 55 cm, 10 pkt
    967b64d0e6.png
  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy zamiar powiedzieć na Dzień Dziadka i Babci :)

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toa wrote:
    My mamy zamiar powiedzieć na Dzień Dziadka i Babci :)
    My również...chcemy wysłać dziadkom kartki z życzeniami i podpisać Gerwzy lub Stefania...i do końca ciąży będziemy utrzymywać, że te imiona nadamy :) Po narodzinach powiemy im jak na prawde bedzia miała na imię dzidzia...taki mały dowcip :D

    Bunia86 lubi tę wiadomość

  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale psikus :)

    Misi@ lubi tę wiadomość

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
  • Ona_89' Autorytet
    Postów: 824 698

    Wysłany: 5 marca 2015, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż wymyślił, że przyszłej babci kupimy makaron babuni a dziadkowi pasztet dziadunia i wręczymy im w prezencie :)

    agnes175, Aprilia, Marteczka93 lubią tę wiadomość

    kjmn3e5err34dy73.png
    d69c8u696axvumzk.png
    wwgzdqk3fqqv6f45.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2015, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojego męża tato jest nauczycielem i przysługuje mu roczny urlop, więc mąż oczywiście tatę poinformował słowami:
    "Tato, Ty weź może w przyszłym roku ten urlop, bo będzie mi się trzeba dzieckiem trochę zająć" :p

    Teść łzy w oczach, teściowa z kuchni jak leciała, to się mało nie zabiła;p ogólnie na początku nie ogarnęli :pp

    Ona_89' lubi tę wiadomość

  • Ona_89' Autorytet
    Postów: 824 698

    Wysłany: 7 marca 2015, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Green świetnie to Twój mąż wymyślił :)

    kjmn3e5err34dy73.png
    d69c8u696axvumzk.png
    wwgzdqk3fqqv6f45.png
  • Maruda Debiutantka
    Postów: 11 21

    Wysłany: 7 marca 2015, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niektóre z pomysłów naprawdę świetne. Moi teściowie już wiedzą i się bardzo cieszą. Powiedzieliśmy im normalnie, prosto z mostu, że po raz kolejny zostaną dziadkami. Ale moi rodzice nie i nie wiem jak to im powiedzieć. Nigdy nie byłam ich ukochaną córeczką, i usłyszałam kilka gorzkich słów od mamy jak moja siostrzyczka, oczko w głowie rodziców zaszła w ciąże, termin małpa ma na połowę kwietnia. Boję się że znowu moi rodzice coś wypalą coś przez co będę płakać. A teraz nie mogę sobie na to pozwolić w końcu muszę myśleć za nas dwoje.

    małaMyszka lubi tę wiadomość

    3jgxskjos7b5i02n.png[/url]
  • szczesciara25 Autorytet
    Postów: 807 442

    Wysłany: 9 marca 2015, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy mysliscie ze 9 tydzien + 1 dzien to za wzcesnie zeby powiedziec rodzicom i tesciom? wypada na wielkanoc i sie wlasnie zastanawiamy:)

    f2w3rjjgoscryrqn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2015, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesciara25 ja też planuję powiedzieć na Wielkanoc ale nie wiem czy wytrzymam 19 marca mam wizytę u gina jak zobaczę serduszko chyba nie wytrzymam i powiem :)

  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 9 marca 2015, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My powiedzielismy przyszlym Dziadkom jakos w 6 tyg po wizycie u lekarza, na ktorej uslyszelismy serduszko. Bliskim znajomym po poinformowaniu Rodzicow i Tesciow. Nie wierzymy w zabobon aby nie mowic do konca pierwszego trymestru. :) Poki co szczesliwie jestesmy juz w II.

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 9 marca 2015, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mężowi wręczyłam małe trampki niemowlęce i test a później pokazałam wynik bety :)
    Moim rodzicom mówimy w ten piątek w moje urodziny (tego samego dnia mam wizytę u ginekologa) a teściom w urodziny męża 2 kwietnia. W obu przypadkach na torcie będą małe buciki-trampki z masy lukrowej. Zamówiłam już w cukierni ozdobę, bo tort dla bezpieczeństwa robię sama :) Swoim rodzicom też chciałam powiedzieć później, ale mama wyjeżdża do sanatorium więc to odpowiedni moment - poproszę tylko by przed Wielkanocą nic nie mówili nikomu. Teście niestety zaraz obdzwoniliby całą rodzinę, wszystkich sąsiadów i znajomych mimo próźb ;)w męża urodziny chcę zrobić USG genetyczne :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2015, 12:37

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 9 marca 2015, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z mężem planujemy poinformować rodziców i teściów tydzień przed Wielkanocą jak będziemy w pl po moim kolejnym usg w 9/10t :) Na pewno pokażemy im jeszcze świeżutkie fotki z usg i myśle o kupnie własnie takiego poradnika dla babci i dziadka,bo to coś co się przyda i będą się mogli troche dokształcić :)

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • bella88 Autorytet
    Postów: 433 480

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mojemu miałam nie mówić dopóki się nie upewnie ze wzgledu na poprzednią ciążę ale oczywiście nie wytrzymalam i powiedzialam na drugi dzień wieczorem ze będzie nas więcej i pokazalam test. Zareagowal super. Był na pewno zaskoczony, ale pozytywnie :) bo w sumie się staralismy ale nie sadzilismy ze tak szybko się uda. Siostrze powiedzialam za kilka dni na skypie i pokazalam test. Strasznie sie cieszyła. Mamie powiem teraz w ten poniedziałek. Będę miałam akurat zdjęcia z USG to się pochwale :) poza tym wie jeszcze moja przyjaciółka i w pracy ze wzgledu na l4. Teściowie się domyślają :)

    25 cs o drugie maleństwo
    29.04 10dpo - ||
    05.05 16dpo Beta 1113 mlU/ml, Prog 35,60 ng/ml
    07.05 18dpo Beta 2307 mlU/ml
    Wizyta 29.06 godz. 18.45 prenatalne
    oar8skjo7l38xs7t.png
  • Biedron Przyjaciółka
    Postów: 68 20

    Wysłany: 6 maja 2015, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ciągle się zastanawiam jak powiedzieć rodzicom. Chciałabym by się cieszyli, to moje pierwsze dziecko, ale moja bratowa już się spodziewa trzeciego więc dzieci jako dzieci i to, że są dziadkami to już są więc odpada. Ale nie mam żadnych pomysłów. Jak to fajnie zrobić!?

    "Trzeba sobie jakoś radzić w życiu" - powiedział Baca, zawiązując but dżdżownicą.

    c55fflw1qoryx2is.png
  • rediii Znajoma
    Postów: 26 14

    Wysłany: 6 maja 2015, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomysły naprawdę super :))) chyba podkradne pomysł ze smoczkami albo buciki, zobaczymy :)))

    Ja jakoś pod koniec maja idę do ginekologa i mamie planuje powiedzieć na Dzien Matki (wiec teściom pewnie tez coś w ten deseń). Jeszcze przemyśle jak powiedzieć tacie ;)))

    Dzięki za fajne koncepcje.

    f2w3rjjggi8buwxw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam taaaakie plany, że w przedpokoju na szafce na buty ustawię małe buciki i jak mąż będzie wychodził z psem, to je zobaczy itd itd.. :D Oczywiście nie wyszło, bo musiałam jechać na hcg z krwi i mąż był ze mną i cały plan szlag trafił :D rodzicom chcieliśmy powiedzieć na Dzień Matki, kupując w prezencie książki "Pomocy, będziemy dziadkami!", ale znowu nic z tego nie wyszło, bo mąż nie umiał wytrzymać :D więc teściowie już wiedzą, a moi rodzice dowiedzą się w weekend, jak wrócą z wakacji. Książki i tak będą na prezent na Dzień Matki no ale nie będzie już wtedy to niespodzianka :P Za to wiem na pewno, że na Dzień Ojca mojemu mężowi też zafunduję jakąś literaturę tatusiową, przyda mu się :P

    rediii lubi tę wiadomość

  • Biedron Przyjaciółka
    Postów: 68 20

    Wysłany: 6 maja 2015, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eneska wrote:
    Ja miałam taaaakie plany, że w przedpokoju na szafce na buty ustawię małe buciki i jak mąż będzie wychodził z psem, to je zobaczy itd itd.. :D Oczywiście nie wyszło, bo musiałam jechać na hcg z krwi i mąż był ze mną i cały plan szlag trafił :D rodzicom chcieliśmy powiedzieć na Dzień Matki, kupując w prezencie książki "Pomocy, będziemy dziadkami!", ale znowu nic z tego nie wyszło, bo mąż nie umiał wytrzymać :D więc teściowie już wiedzą, a moi rodzice dowiedzą się w weekend, jak wrócą z wakacji. Książki i tak będą na prezent na Dzień Matki no ale nie będzie już wtedy to niespodzianka :P Za to wiem na pewno, że na Dzień Ojca mojemu mężowi też zafunduję jakąś literaturę tatusiową, przyda mu się :P


    To nie jest takie głupie z tymi ksiażkami! :) Może dla męża kupię coś w stylu gry i zabawy z dziećmi :D!

    "Trzeba sobie jakoś radzić w życiu" - powiedział Baca, zawiązując but dżdżownicą.

    c55fflw1qoryx2is.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ