X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Pomocy dziewczyny
Odpowiedz

Pomocy dziewczyny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2018, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Nie pamietam dokładnie 1 dnia mojej ostatniej miesiączki, ale pamietam ostatni 22-23 wrzesień czyli załóżmy, ze miesiączka była 18wrzesnia. Z moim facetem współżyłam 6 października i wtedy skończył we mnie, ale również zerwało mu się wiezidelko i zaczął mocno krwawic. Na następny dzień użyliśmy już prezerwatywy. Wyjechałam na wakacje zagranice i zauważyłam , ze spóźnia mi się okres zrobiłam test 30 października i wyszło mi, ze to 2-3 tydzień.. ( test liczy od daty zapłodnienia czy ostatniej miesiączki???) poszłam do ginekologa 1 listopada tutaj w Australii, doktor powiedział, ze nie widzi jeszcze zarodka, tylko pęcherzyk żółciowy. Teraz 8 listopada byłam u innej doktor, usg pokazało mi 6 i jeden dzień ciąży. Serduszko już mu bije. Mi wychodzi 8 tydzień od zapłodnienia, czy to wszystko się zgadza ?? Błagam o pomoc.. proszę nie krytykujcie mnie, ale spałam 20 listopada z moim byłym facetem spotkaliśmy się tu w Australii... Byliśmy pod wpływem alkoholu.. j zrobiłam głupotę. Czy to mozliwe, ze to jest jego dziecko??? Tylko, ze ja od 23 wrzesnia nie miałam okresu!!! Błagam dziewczyny doradźcie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2018, 15:58

  • AgaRydz Ekspertka
    Postów: 208 79

    Wysłany: 9 listopada 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bianka1234 wszystko jest możliwe, ale nie denerwuj sie przed wszystkim !


    SYNUŚ <3

    Niedoczynność tarczycy
    Po stracie w 20 tyg. ( Luty 2019 )

  • Ewela1234 Koleżanka
    Postów: 40 11

    Wysłany: 9 listopada 2018, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Poroniłam w 6 tyg bylam wczoraj u lekarza lecz nie zrobil mi usg sprawdzic czy wszystko sie oczyscilo powiedzial ze nie ma takiej potrzeby ze to wczesna ciaza i ze wszystko sie samo oczyscilo ... Dziwi mnie to strasznie ze nie chcial zrobic zeby sie upewnic czy wszystko ok.... jak bylo u was?

  • AgaRydz Ekspertka
    Postów: 208 79

    Wysłany: 9 listopada 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela1234 wrote:
    Hej. Poroniłam w 6 tyg bylam wczoraj u lekarza lecz nie zrobil mi usg sprawdzic czy wszystko sie oczyscilo powiedzial ze nie ma takiej potrzeby ze to wczesna ciaza i ze wszystko sie samo oczyscilo ... Dziwi mnie to strasznie ze nie chcial zrobic zeby sie upewnic czy wszystko ok.... jak bylo u was?
    Prywatnie czy na nfz ? Dziwi mnie to trochę, moja ginekolog robi mi usg za każdym razem kontrolując chociażby czy wszystko ok, a tu przy poronieniu .

    Trzymaj się !!!!

    SYNUŚ <3

    Niedoczynność tarczycy
    Po stracie w 20 tyg. ( Luty 2019 )

  • Ewela1234 Koleżanka
    Postów: 40 11

    Wysłany: 9 listopada 2018, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nfz musze sie wybrac do innego dla pewnosci ze wzzystko ok

  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 9 listopada 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bianka1234 wrote:
    Cześć Dziewczyny. Nie pamietam dokładnie 1 dnia mojej ostatniej miesiączki, ale pamietam ostatni 22-23 wrzesień czyli załóżmy, ze miesiączka była 18wrzesnia. Z moim facetem współżyłam 6 października i wtedy skończył we mnie, ale również zerwało mu się wiezidelko i zaczął mocno krwawic. Na następny dzień użyliśmy już prezerwatywy. Wyjechałam na wakacje zagranice i zauważyłam , ze spóźnia mi się okres zrobiłam test 30 października i wyszło mi, ze to 2-3 tydzień.. ( test liczy od daty zapłodnienia czy ostatniej miesiączki???) poszłam do ginekologa 1 listopada tutaj w Australii, doktor powiedział, ze nie widzi jeszcze zarodka, tylko pęcherzyk żółciowy. Teraz 8 listopada byłam u innej doktor, usg pokazało mi 6 i jeden dzień ciąży. Serduszko już mu bije. Mi wychodzi 8 tydzień od zapłodnienia, czy to wszystko się zgadza ?? Błagam o pomoc.. proszę nie krytykujcie mnie, ale spałam 20 listopada z moim byłym facetem spotkaliśmy się tu w Australii... Byliśmy pod wpływem alkoholu.. j zrobiłam głupotę. Czy to mozliwe, ze to jest jego dziecko??? Tylko, ze ja od 23 wrzesnia nie miałam okresu!!! Błagam dziewczyny doradźcie
    Skoro 1 listopada byłaś już w ciąży, 8 listopada biło serce dziecku to jak niby mogłaś zajść w ciążę z byłym 20 listopada??

    gann3e3k131pma53.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 9 listopada 2018, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym dzis dopiero 8smy... moze masz na mysli 20 pazdz?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2018, 05:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak kochana 20 październik. Przepraszam za moj blad

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2018, 05:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cykle mam regularna. 28 dniowe. Wiec to niemożliwe... prawda? Dziecko jest za duze...

  • Jola79 Ekspertka
    Postów: 182 87

    Wysłany: 12 listopada 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bianka1234 ta ciąża jest z 6.pazdz.bo serduszko najwcześniej jest widoczne około miesiąca od zapłodnienia. Na pewno nie jest możliwe żeby doszło do zapłodnienia 20 pażdz.bo 19dni po zapłodnieniu serduszko na pewno by jeszcze nie było widoczne.

    Syn 21 lat.
    Aniołek 25.11.2017 (5tc) 05.03.2018 (10tc)
    Wyniki męża-OK.
    Niskie AMH
    wrzesień-wspomagacze.
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 12 listopada 2018, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym nie była taka pewna.

    Wersja 1: ciąża z eks.

    To, że nie dostałaś okresu w październiku nie musi o niczym świadczyć - może okres się spóźniał z powodów fizjologicznych, a ty w tym czasie zaszłaś w ciążę z eks. Chcę przypomnieć, że dni tuż przed okresem i tuż po określane są mianem "dni względnej niepłodności", a nie "niepłodności zupełnej", czyli szansa jest. Przeanalizujmy to sobie:

    8 listopada minęło dokładnie 19 dni od stosunku z Twoim eks. Zakładając, że eks zapłodnił Cię w dniu stosunku to ciąża również miałaby dokładnie 19 dni, są to prawie 3 tygodnie od zapłodnienia. Przy określaniu wieku ciąży na USG przyjmuje się skorygowany wiek ciąży i liczy się to tak, że ciąża zaczyna się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki (przy założeniu, że cykle są 28 dniowe), a zapłodnienie następuje po 2 tygodniach od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, czyli dokładnie w połowie cyklu. Czyli w Twoim wypadku realny wiek ciąży wynosi 3 tygodnie (od stosunku), a ten skorygowany wiek ciąży, który pokazuje USG to realny wiek ciaży + 2 tygodnie, czyli wynikałoby, że jesteś w 5 tygodniu ciąży, a wtedy da się uwidocznić serduszko. Dlatego nie bagatelizowałabym tego.

    Wersja 2: ciąża z obecnym partnerem

    Współżyłaś z nim 6 października. Gdybyśmy założyły, że tego dnia nastąpiło też zapłodnienie to realny wiek ciąży w dniu USG czyli 8 listopada, wynosiłby 33 dni, czyli 5 tygodni. Skorygowany wiek ciąży, czyli ten, który pokazałoby USG wynosiłby 5 tygodni + 2 tygodnie, czyli 7 tygodni.

    USG pokazało 6 tygodni 1 dzień, czyli po środku. Nie zapominajmy, że USG przelicza wiek ciąży bazując na wielkości pęcherzyka/zarodka. Więc gdyby ciąża z eks rozwijała się z początku szybciej (szybko urósł by pęcherzyk/zarodek) to pomimo, że skorygowany wiek ciąży (teoretyczny) to 5 tygodni, to USG mogłoby pokazać 6t1d. I w drugą stronę: gdyby ciąża z obecnym partnerem rozwijała się nieco wolniej, to pomimo że z OM wynika, że jesteś w rozpoczętym 8 tygodniu to USG mogłoby pokazać 6t1d. Na dwoje babka wróżyła.

    Oceniać Cię nie zamierzam, natomiast jeśli chcesz mieć pewność co do wieku ciąży to poczekaj do USG genetycznego, czyli tego, które przypada na 11-13 tydzień ciąży, bo w tym wieku normuje się wielkość zarodka. I tak: jeśli z USG genetycznego, na które pójdziesz w 11-13 tygodniu, licząc od miesiączki wrześniowej, okaże się, że wiek ciązy pokazany przez USG będzie mocno zaniżony to masz pewność, że to dziecko eks. Jeśli jednak USG w tym terminie będzie mniej więcej zgodne z terminem ostatniej miesiączki to masz pewność, że to dziecko obecnego partnera.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2018, 22:16

    ines., Bianka1234 lubią tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 13 listopada 2018, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Ja bym nie była taka pewna.

    Wersja 1: ciąża z eks.

    To, że nie dostałaś okresu w październiku nie musi o niczym świadczyć - może okres się spóźniał z powodów fizjologicznych, a ty w tym czasie zaszłaś w ciążę z eks. Chcę przypomnieć, że dni tuż przed okresem i tuż po określane są mianem "dni względnej niepłodności", a nie "niepłodności zupełnej", czyli szansa jest. Przeanalizujmy to sobie:

    8 listopada minęło dokładnie 19 dni od stosunku z Twoim eks. Zakładając, że eks zapłodnił Cię w dniu stosunku to ciąża również miałaby dokładnie 19 dni, są to prawie 3 tygodnie od zapłodnienia. Przy określaniu wieku ciąży na USG przyjmuje się skorygowany wiek ciąży i liczy się to tak, że ciąża zaczyna się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki (przy założeniu, że cykle są 28 dniowe), a zapłodnienie następuje po 2 tygodniach od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, czyli dokładnie w połowie cyklu. Czyli w Twoim wypadku realny wiek ciąży wynosi 3 tygodnie (od stosunku), a ten skorygowany wiek ciąży, który pokazuje USG to realny wiek ciaży + 2 tygodnie, czyli wynikałoby, że jesteś w 5 tygodniu ciąży, a wtedy da się uwidocznić serduszko. Dlatego nie bagatelizowałabym tego.

    Wersja 2: ciąża z obecnym partnerem

    Współżyłaś z nim 6 października. Gdybyśmy założyły, że tego dnia nastąpiło też zapłodnienie to realny wiek ciąży w dniu USG czyli 8 listopada, wynosiłby 33 dni, czyli 5 tygodni. Skorygowany wiek ciąży, czyli ten, który pokazałoby USG wynosiłby 5 tygodni + 2 tygodnie, czyli 7 tygodni.

    USG pokazało 6 tygodni 1 dzień, czyli po środku. Nie zapominajmy, że USG przelicza wiek ciąży bazując na wielkości pęcherzyka/zarodka. Więc gdyby ciąża z eks rozwijała się z początku szybciej (szybko urósł by pęcherzyk/zarodek) to pomimo, że skorygowany wiek ciąży (teoretyczny) to 5 tygodni, to USG mogłoby pokazać 6t1d. I w drugą stronę: gdyby ciąża z obecnym partnerem rozwijała się nieco wolniej, to pomimo że z OM wynika, że jesteś w rozpoczętym 8 tygodniu to USG mogłoby pokazać 6t1d. Na dwoje babka wróżyła.

    Oceniać Cię nie zamierzam, natomiast jeśli chcesz mieć pewność co do wieku ciąży to poczekaj do USG genetycznego, czyli tego, które przypada na 11-13 tydzień ciąży, bo w tym wieku normuje się wielkość zarodka. I tak: jeśli z USG genetycznego, na które pójdziesz w 11-13 tygodniu, licząc od miesiączki wrześniowej, okaże się, że wiek ciązy pokazany przez USG będzie mocno zaniżony to masz pewność, że to dziecko eks. Jeśli jednak USG w tym terminie będzie mniej więcej zgodne z terminem ostatniej miesiączki to masz pewność, że to dziecko obecnego partnera.
    Dobrze gada, polać jej! Bardziej prawdopodobne jest, że to dziecko Twojego obecnego partnera ale druga wersja też nie jest wykluczona. Mało prawdopodobna, bo serce byłoby widoczne wyjątkowo wcześnie ale monitoruj wielkość dziecka na usg.

    Bianka1234 lubi tę wiadomość

    gann3e3k131pma53.png
  • Ewela1234 Koleżanka
    Postów: 40 11

    Wysłany: 17 listopada 2018, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.Poronilam 3 tyg temu wczesna ciaza poronienie samoistne.Od paru dni mam zgage jak przy pierwszej ciazy i bol piersi zrobilam od tak wczoraj test i jest druga kreska cien kreski czy to moze byc ciaza kolejna czy jeszcze hormony buzuja po poronieniu?Ktos mial taka sytuacje?

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 17 listopada 2018, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela1234 wrote:
    Hej.Poronilam 3 tyg temu wczesna ciaza poronienie samoistne.Od paru dni mam zgage jak przy pierwszej ciazy i bol piersi zrobilam od tak wczoraj test i jest druga kreska cien kreski czy to moze byc ciaza kolejna czy jeszcze hormony buzuja po poronieniu?Ktos mial taka sytuacje?

    Ciężko powiedzieć, jeśli nie badałaś bety po poronieniu. Możliwa jest jedna i druga opcja. Po naturalnym poronieniu cykl liczy się od poronienia, więc jesteś już po owulacji. Natomiast mi po poronieniu (niecałkowitym), a przed łyżeczkowaniem testy wychodziły pozytywne. Pytanie czy robiłaś USG, albo jakiekolwiek badania po poronieniu, żeby sprawdzić czy było to poronienie całkowite? Istnieje też taka opcja, że poronienie nie było całkowite i jakiś fragment jaja pozostał w macicy i stąd generują się niewielkie ilości bety HCG, które dają pozytywny wynik testu ciążowego.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ