X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr pomocy błagam
Odpowiedz

pomocy błagam

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2015, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i bety nie ma sensu tobic w 8tygodniu :) Bo juz nie rośnie tak fantastycznie jak na poczatku i tez na głowę można by dostać :) Termometr schowaj do szafki,słyszysz? On sie przydaje tylko do wykrycia owulacji,ewentualnie po owulacji,żeby zobaczyć,czy temp sie utrzymuje na znak ciazy :) A w ciąży naprawde to zbędny gadżet :)
    Tak sobie mysle,ze mnie jak piersi przestały bolec,to pojawily sie mega mdłości,a potem sutki bolały na zmianę z całymi piersiami..roznie było..Nasze ciało dostaje w kość,bo ktos zamieszkal w nasze brzuszku,wiec wszystko musi sie na spokojnie dostosować :) Jak dostaniesz mdłości i wstrętu do jedzenia,a któregoś dnia mdłości ustapia,to tym tez się nie martw :) to jest calkiem normalne:)

  • Anna 23 Przyjaciółka
    Postów: 190 33

    Wysłany: 16 maja 2015, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz co mdlosci juz mam od tygodnia chyba ale tym sie nie przejmuje bo jednego dnia mialam a innego nie nawet sie wymioty zdarzaly a co do piersi to wiesz pierwszy objaw ciazy bolaly mnie juz od owulacji caly czas i teraz nagle nic zero wiec sie z martwilam a temperature zmierzylam dzis wlasnie tak z ciekawosci bo tak to nie mierze czasem jak mnie najdzie . A co do serduszka tak widzialam juz 4 maja jak bylam u lekarza zarodek z bijacym serduszkiem doktorka mnie uspokoiła ze juz jest dobrze i tak powinno zostac ale do tego 3 miesiaca jest jednak to ryzyko poronienia wiec to mnie przeraza. Mojej kolezanki siostra poronila w 9tc serduszko poprostu przestalo bic , ale mam nadzieje ze u mnie nic takiego sie nie wydarzy staram sie myslec pozytywnie;) choc nie jest latwo

    Anna25
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 17 maja 2015, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, idź na usg. Po co masz się martwić?

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2015, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zero czytania internetu! Tak mi powiedziała pani ginekolog i pan ginekolog. Jak mu coś opowiadałam to mówię na internecie tak pisali '' dostałam zrypke i zakaz! Mama też mi powiedziała żeby nie czytać. Bo każdy przypadek, każda ciąża jest inna. To że u kogoś tcos było Nie znaczy że u ciebie będzie tak samo. :) przestałam czytać, zaglądam tylko tutaj. Cieszę się cciaza, jutro zaczynamy 7tc :)

    Głową do góry i zero czytania i mierzenia tempki.! Pozytywne myślenie.

    aneczka1983, dddodiii lubią tę wiadomość

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 17 maja 2015, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexa ma rację. Jak nabierzesz dystansu to może aby mieć większą świadomość.... ale lepiej unikać. PO co Ci dodatkowy stres? Swoją ciążę donieś a nie czyjąś ;) w każdym razie złota zasada - niepokoi Cię coś - idziesz badać. Ja dzięki temu dowiedziałam się o wadzie macicy i krwiakowi. Jak lekarz nie pasuje - zmień, boli leć na prześwietlenie, leki ogłuszają Cię - leć do lekarza etc.

    alexa, dddodiii lubią tę wiadomość

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2015, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie tak! Zawsze do lekarza,a nie czytać w Internecie,bo tylko lekarz wie-ma specjalizacje i doswiadczenie:) Mnie tez dziewczyny straszyly,ze mam nie brać leku na opryszczkę,bo nie można,a sam lekarz mi przepisał.I co? I to lekarz miał racje:)

  • Anna 23 Przyjaciółka
    Postów: 190 33

    Wysłany: 17 maja 2015, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneczka no jutro mam wizyte u lekarza i szczerze strasznie sie martwie ze uslysze cos czego bym nie chciala ;/ co do internetu to tez siedze tutaj. Jak mam jakies pytania pytam doktorki ale w tym przypadku bylo tak ze jakos mi nie dalo nawet jeszcze bez wiedzy z internetu zaczełam sie martwic jak przestaly mnie bolec te piersi pierwsze co mi przyszlo na mysl ze cos jest nie tak i dopiero "dobiłam " sobie tymi glupotami z internetu. Wiesz ze kazdy przechodzi ciaze inaczej i nie ma sie co sugerowac czyims przypadkiem ale nie oszukujac sie trzeba brac wszystkie mozliwosci pod uwage szczegolnie we wczesnej ciazy gdzie NIESTETY ale to ryzyko jest co mnie przeraza juz bym chciala byc po wizycie. Trzymajcie kciuki za mnie i za moja fasolke ;)

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

    Anna25
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymamy kciukasy malenka i czekamy na dobre wieści!! :)
    Co do zagrozenia/ryzyka...mysle,ze tak jak w pierwszym trymestrze tak w calej ciazy jest jest jedno wielkie ryzyko...Nawet w 9msc niestety...

  • Anna 23 Przyjaciółka
    Postów: 190 33

    Wysłany: 18 maja 2015, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no jest caly czas niestety ;/ ale trzeba byc dobrej mysli;) a mnie dzis piersi nie bola ale od rana mialam ogromne nudnosci i wymioty az sie ucieszylam z tego powodu;P

    Anna25
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ee w drugim trymestrze zagrozenie spada do 1-2% ... i jednak wiekoszosc dzieci rodzi sie zdrowe i cale :) wiec nie nakrecajcie sie tutaj ze jest wielkie zagrozenie 9 miesiecy bo od tego nakrecania i negatywnego myslenia naprawde poronicie.. wiecej luzu.. jestescie w ciazy to super szczeslwiy czas a nie myslec o zagrozeniach.. poczytajcie o takim zjawisku w psychologii, ktore nazywa sie samopspełaniające się proroctwo..

  • Anna 23 Przyjaciółka
    Postów: 190 33

    Wysłany: 18 maja 2015, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem po wizycie wszystko jest oki serduszko bije dzidzia podrosła ;) ale jak powiedzialam Pani doktor ze mi objawy przeszly odrazu zbladla i powiedzila ze ma nadzieje ze nic sie nie stalo ale na szczescie wszystko oki;)

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

    Anna25
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeeeeeeeeeeeeest!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    A wiedziałam:) No super,cieszę się bardzo:)
    Teraz już wiesz,ze nie masz czym się martwić:)
    Nie ma objawu,który będzie wskazywał,ze coś jest nie tak...no chyba,że wiadomo-mocny ból brzucha,czy nie daj Bóg krwawienie...
    Chociaż mnie mocno bolało podbrzusze,a jest ok,więc naprawdę nie ma co się przejmować:)
    Jednak warto skoczyć do lekarza,żeby się upewnić,a nie zamartwiać i czytać pierdoły w internecie:)
    Ja to już od samego początku miałam 9 usg robionych razem z badaniem prenatalnym...Ale musiałam...No...jak się coś dzieje...coś nas niepokoi,to nie ma co-lekarz...
    Ale cieszę się bardzo i teraz już niczym się nie zamartwiaj:)

  • Anna 23 Przyjaciółka
    Postów: 190 33

    Wysłany: 19 maja 2015, 05:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się bardzo cieszę ;) a na zamartwianie się nie mam sił Od wczoraj mnie męczą wymioty ledwo żyje objawy dają o sobie znać na zmianę ;P

    Anna25
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 19 maja 2015, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana,
    ja jestem zwolennikiem chuchania na zimne. W pewnej mierze dobrze jest nabywać wiedzę (nawet tą niepokojącą) i szybko wyjaśniać wątpliwości. W ten sposób szybciej poznajesz siebie i swoją ciążę, niepokój związany z niewiedzą jest ukrócany szybko, monitujesz ciążę i nie jesteś zaskoczona, a wraz z kolejnymi dobrymi wieściami nabierasz dystansu dla zmian. Uważam, że mimo wszystko warto nawet mniej optymistyczną wiedzę poznać ale też nie pozwolić się całkowicie owładnąć i szybko sprawdzać. Im większą będziesz miała wiedzę i odpowiedzi na swój temat tym łatwiej będzie Ci przejść.

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ