X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr PODWYŻSZONE TSH 1 trymestr
Odpowiedz

PODWYŻSZONE TSH 1 trymestr

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • GosiaM29 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane!
    Czy któraś z Was ma podobny problem w ciąży? Nie leczyłam się nigdy na tarczyce, a tu wynik z krwi mega podwyższony 0,370...
    Jaki to ma wpływ na ciąże? Oczywiście jestem skierowana do specjalisty, ale bardzo się denerwuje:(

    Z góry dziękuje za odpowiedzi!

  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przede wszystkim spokojnie do tego podejdź.
    Najwwzniejsze aby isc do specjalisty. Dostaniesz na pewno odpowiednie leki ma obniżenie. Stres moze bardziej szkodzić dziecku takze na spokojnie. Przede wszystkim pamiętaj, że kobieta w ciąży do specjalisty m.in. endokrynologa powinna zostać przyjęta natychmiast, nie może czekac dłużej niż 7 dni, takie mamy prawo wiec nie bój się z tego skorzystać jesli musisz czekać dłużej 🙂

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 282 202

    Wysłany: 22 września 2022, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, odświeżam wątek, bo nie znalazłam nigdzie satysfakcjonujących informacji.
    Jestem w 10 tygodniu, odebrałam dzisiaj wyniki badań i mam TSH 5,57 czyli znacznie powyżej normy (I trym. 0,01-2,32).
    Dodam, że nigdy nie chorowałam na tarczycę, ale mogę być obciążona dziedzicznie, więc profilaktycznie badałam się raz w roku. Ostatnio czyli rok temu było 2,5 czyli ok.
    Oczywiście już się naczytałam w internetach jakie to może mieć konsekwencje dla dziecka i zaczynam panikować.
    Może któraś z Was miała podobnie i podzieli się doświadczeniami?
    Wizytę u gin mam za 4 dni, może powinnam sobie zrobić wcześniej jeszcze jakieś dodatkowe badania?

    age.png

    preg.png
  • Mila26 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 23 września 2022, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej moje TSH na początku ciąży też zwariowało. Jestem w 5 tyg ciąży i moje TSH na początku września wynosiło 0,60 ( mam Hashimoto, leczę się już prawie rok) tyle się starałam żeby osiągnąć taki wynik i zrobiłam ponownie TSH po 10 dniach i jaki mój był szok, że wynik wyniósł 4,60 w ciągu kilku dni tak poszybował i mimo brania leku. Moja Endo powiedziała, że jeśli jest leczona to nie ma wpływu na dziecko ale też się naczytałam,że może powodować słaby rozwój dziecka itp ale też mi powiedziała, że ma pacjentki z mieszkające w Wielkiej Brytanii i tam nie zwracają tak uwagi na tarczycę i kobiety zachodzą w ciążę z dużym TSH.

    Madzia35 możesz SB zrobić jeszcze Ft3 Ft4 i przeciwciała Anty Tpo. Też jestem obciążona dziedzicznie niestety. No i też słyszałam, że TSH w ciąży lubi sobie skakać.

  • Bey Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 23 września 2022, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, miałam ten sam problem. Kilka lat przed ciążą miałam TSH około 3,11 i wiedząc, że chcąc zajść w ciążę muszę zbić to TSH, przyjmowałam Euthyrox 25. TSH ładnie spadło do około 1 i nawet rok po odstawieniu euthyroxu TSH wynosiło około 1,5, więc byłam spokojna. Ale jak sprawdziłam TSH z pierwszą betą to szok - 4,7. Od razu pobiegłam do lekarza i na USG tarczycy.
    Lekarz wytłumaczył mi, że gdybym miała tak wysokie TSH podczas starań to nie zaszłabym w ciążę, więc jest to prawdopodobnie wynik szalejących hormonów już po zapłodnieniu. USG nie wykazało nic niepokojącego, jedynie mocniejsze ukrwienie, co też podobno jest normalne w ciąży. Obecnie przyjmuję dawkę euthyrox 50, jeśli po miesiącu od ostatniego badania TSH nadal będzie powyżej 2,5, to zwiększymy dawkę do 75. Lekarz powiedział, że mogę być spokojna i na tym etapie ten podwyższony poziom nie jest groźny, ale oczywiście trzeba włączyć leki i kontrolować stan.

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4823 2320

    Wysłany: 27 września 2022, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia na cito euthyrox.
    Mila - to nieprawda, w UK bardzo poważnie podchodzi się do zdrowia tarczycy w ciąży.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • agentka93 Autorytet
    Postów: 3013 3987

    Wysłany: 27 września 2022, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co ile badacie tsh w ciąży?

    Hashimoto, z.Sjögrena
    ANA3 dodatnie
    Pai homo 4G



    10.2022- puste jajo 8tc.
    25.01- beta:80, prog: 31
    03.02-pęcherzyk 0,69cm w macicy
    11.02- mamy zarodek i serduszko❤️
    17.02- IP, krwiak, bobo 1,05 cm
    28.02- 2,16 cm bobasa, krwiak zniknął ❤️
    18.03- NIFTY: niskie ryzyka, dziewczynka 🌸
    21.03- prenatalne, 5,5 cm fikającej panienki 💖
    11.04- 9,9 cm i 130 gramów obrażonej princessy👑
    09.05- 284 gramy małej damy
    22.05- 21+0, 405 gramów akrobatki
    23.06-25+4, 880 gramów Myszki 🌸
    04.07-27+1, jest 1 kilogram💪
    21.07-29+4, III prenatalne, 1425g💖
    04.08-31+4, 2kg bobasa 🙈
    29.08-35+1, 2,7kg dużej panny 🤩
    18.09-38+0, ok.3kg, przyjęcie na oddział i czekamy 🍀

    28.09- 39+3, 2890g-Iga na świecie💝
  • Lupesita93 Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 3 października 2022, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agentka93 wrote:
    Co ile badacie tsh w ciąży?

    Co 4 tygodnie z zalecenia mojej endokrynolog badam TSH i FT4. Choruję na niedoczynność. Automatycznie po potwierdzeniu ciąży przez bhcg została mi zwiększona dawka euthyrox z 50 na 75. Moje TSH 12 dpo: 2,02 µlU/ml. FT4 1,60 ng/dl.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2022, 10:54

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ