BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > I trymestr > podwyższone TSH
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Desperatka_87
Autorytet
Postów: 676
396

Wysłany: 25 lutego 2020, 10:34
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny odebrałam wczoraj wynik TSH 3,26 gdzie norma w I trymestrze wynosi 2,3.

Jutro mam wizytę u gina, dzisiaj ogarnęłam na szybko wizytę na piątek do endokrynologa.

Hormon ewidentnie poszalał teraz tzn. w ciąży, nigdy nie miałam problemów z tarczycą, robiłam badania przed ciążą i wszystko było ok.

Oczywiście już panikuję (jak to ja), ale mam nadzieję, że wystarczą leki na obniżenie hormonu i dzidzia będzie bezpieczna?

Szymon urodzony 08.04.2021 g. 12.15 waga 3950g wzrost 59cm
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Pierwsza ciąża- Aniołek 13 tc (10.04.2020)
2nn39jcg7m3w65mu.png



Audrey
Autorytet
Postów: 2193
1595

Wysłany: 26 lutego 2020, 13:27
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja robiłam tsh jak już byłam w ciąży (nie wiedziałam jeszcze), a że się chcieliśmy już starać o dzidzie lekarz kazał mi zrobić. TSH było tyle co u Ciebie, gin zapisał mi euthyrox25, potem dowiedziałam się że jestem w ciąży i po 4 tygodniach branie euthyroxu TSH spadło na 2,6 gin zostawił mi tą dawkę którą mam bo ładnie spadała. Za tydzień robię badania kotrolne i też zbadam TSH. Z dzidzią wtedy gdy byłam w 8tc było wszystko książkowo mimo, że zaszłam jak to TSH było wyższe. Ogólnie czytałam na blogu mamyginekolog że spotykała się z przypadkami, że w pierwszym trymestrze kobiety miały po 30,50, nawet 100 i dzidzie zdrowe. Ale lepiej brać tabletki i obniżać.

3jgxyx8dhnwoaf6u.png

klz9px9ilxc2xyu4.png

Cynthia
Autorytet
Postów: 564
375

Wysłany: 26 lutego 2020, 14:03
Cytuj | (0) | Zgłoś
Bez paniki. Ważne o ile nie ważniejsze jest FT4. Jeśli jest w górnej granicy to nie ma powodu do niepokoju.

atdc20mmyu84cdr0.png

VR
Koleżanka
Postów: 165
12

Wysłany: 26 lutego 2020, 22:37
Cytuj | (0) | Zgłoś
Cześć Desperatka,

Rzeczywiście TSH masz powyżej normy, co oznacza ciążową niedoczynność tarczycy. Musisz dostać hormony w formie sztucznej, żeby wspomóc tarczycę. Ale bez obaw, Euthyrox i progesteron powinny pomóc.

Nawet, jeśli naturalnie nie masz problemów z tarczycą, mogą one się pojawić w czasie ciąży, ponieważ produkcja hormonów jest wzmożona i tarczyca po prostu nie wydala.

Podwyższony poziom TSH i niedoczynność tarczycy może być spowodowany np. przez guzki tarczycowe (całkiem powszechne w społeczeństwie), powiększenie tarczycy lub niedobory jodu. Warto więc w ciąży zrobić USG tarczycy, cyklicznie monitorować TSH, FT3 i FT4 , sprawdzić poziom jodu oraz suplementować jod.

U mnie tarczyca całkowicie wyregulowała się właśnie dzięki suplementacji jodu i teraz w tej ciąży już nie miałam żadnego problemu z tarczycą i guzki na tarczycy u mnie całkiem zniknęły.

Pozdrówka!

52f668246f.png

[*] 8tc 10.2016 łyżeczkowanie
[*] 5tc 08.2017 cp
Kraków

MTHFR C6ttC-T hetero
PAI-1 4G/5G homo
hiperprolaktynemia czynnościowa

Desperatka_87
Autorytet
Postów: 676
396

Wysłany: 27 lutego 2020, 10:40
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dzięki dziewczyny. Byłam wczoraj u gina, FT3 i FT4 mam w normie, dostałam Euthyrox 50 (jedna tabletka dziennie). Mam tez na cito skierowanie do endokrynologa. Na jutro załatwiłam termin pryw., zobaczymy co powie.

Szymon urodzony 08.04.2021 g. 12.15 waga 3950g wzrost 59cm
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Pierwsza ciąża- Aniołek 13 tc (10.04.2020)
2nn39jcg7m3w65mu.png



Sylviazett
Znajoma
Postów: 21
5

Wysłany: 28 marca 2020, 14:48
Cytuj | (0) | Zgłoś
Czesc dziewczyny

W styczniu TSH 2,11, krew z 26.03 (5 tydzień ciazy) TSH 4,86 nie mieszkam w Polsce i mi powiedzieli że mieszczą się w górnej granicy i przepisami witaminy z jodem które mam brać do końca ciąży. Jestem skolowana co myśleć?



Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)