X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr początki
Odpowiedz

początki

Oceń ten wątek:
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 15 maja 2015, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, oglądałyście?

    http://player.pl/programy-online/o-matko-odcinki,1211/

    a to już jak małe przyjdą na świat: https://www.youtube.com/watch?v=ZkEtLqNwywY

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2015, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam się przywitać:)
    zagoszczę tu mam nadzieje na dłużej
    Miło widzieć też tu znajome osoby Ailatan:)

    aneczka1983, sikorka@ lubią tę wiadomość

  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 16 maja 2015, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, witam się i ja.

    Jestem kompletnie zagubiona, bo z jednej strony aż się popłakałam ze szczęścia, a z drugiej baaardzo się boje, że jeszcze mogę @ dostać...
    Wczoraj 9 dpo i blada ale dobrze widoczna kreska. Dzisiaj 10 dpo i to samo. Zrobię dzisiaj betę. @ powinnam dostać za 4 dni i cholernie się boję, żeby nie przyszła...

    Nie wiem, kiedy się umówić na wizytę? Kalendarz mi różnie liczy, zależnie czy zaznaczę od @ czy od owu, to 4-5 tydzień, więc sam początek...

    Zrobię dzisiaj betę, zobaczymy co wyjdzie.

    Macie jakieś rady na tak wczesną ciążę?

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2015, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm...no jak juz chcesz,to idź na tą betę...Ja u Gina byli dwa tygodnie po pozytywnym tescie-a tez miałam blada kreskę,ale z dnia na dzień coraz ciemniejszą -bo codziennie robiłam test :)

  • Agness29 Debiutantka
    Postów: 10 3

    Wysłany: 16 maja 2015, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneczka1983 wrote:
    Ja bym poszła:) ale to kwestia pieniędzy. Jeśli możesz zrobić sama usg to warto. Lepiej "pilnować" lekarzy. Mój ma tyle pacjentek, że nawet nie pamiętał po co mi leki przepisał :/

    usg jest nieinwazyjne. Oczywiście teraz chyba wchodzi w grę tylko transwaginalne bo przez brzuch to raczej jeszcze dobrze widać nie będzie. Leci ten czas :)

    fajnie, że idziesz i prywatnie i na nfz ale do tego samego?
    Może ktoś coś powie? Ja bym wybrała różnych aby mieć szerszy ogląd jakby co? Zawsze można odpuścić sobie jak coś jest za dużo lub nie teges...?
    Np. mój gin stwierdził, że teraz to już nie muszę brać kwasu foliowego bo najważniejsze było brać przed :? nie znalazłam jeszcze nikogo o tak radykalnym poglądzie i łykam dalej. Zastanawiam się czy też nie iść na NFZ właśnie aby w rzie czego mieć porównanie...

    Pisz agnes jak tam u Ciebie. Do spotkania z gin jeszcze daleko.. a Ty skąd jesteś?

    Jestem z Mikołajek.
    Chcę iść na wizytę do tego samego lekarza na NFZ i prywatnie bo to bardzo dobry lekarz jest. Prywatnie będę chodziła tylko na USG ( w przychodni nie mam aparatu a ze skierowaniem czeka się do 3 tygodni), na NFZ będę chodziła po skierowania na badania ;) nie chce płacić za badania skoro mogę je wykonać w ramach NFZ. w to miejsce można tyle rzeczy kupić... Chcę być pod opieką tylko jednego gina :)

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

    4d687aef27.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2015, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness29 wrote:
    Dziękuję dziewczyny za odpowiedź :) I witam Was serdecznie :)

    aneczka1893 do lekarza jestem umówiona 28 maja. Będzie to 7 tydzień (6t i 6d) :)
    umówiłam się na NFZ i tak się zastanawiam czy przypadkiem 27 (dzień wcześniej) nie iść na USG prywatnie żebym na wizycie w przychodni miała już potwierdzoną ciążę. Ginekolog oczywiście ten sam ;) i prywatnie i na NFZ...

    Te dreszcze to może na jakieś choróbsko? Oj oby nie :(

    Łykacie jakieś witaminy dodatkowo oprócz kwasu foliowego???
    Żadne choróbsko..po prostu tak jest. Duże obciążenie dla organizmu i zanim sie przyzwyczai,to i dreszcze i zimno i gorąco na zmianę i mdłości itd.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2015, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja łykam od samego poczatku Symnatal Pro Baby,a potem przeszłam na Prenalen z kwasami DHA.

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 16 maja 2015, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak beta?

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 16 maja 2015, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Arizona!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2015, 21:31

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 16 maja 2015, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To pytanie o betę to do mnie? :)

    Wyniki w poniedziałek, dziś już nie zdążyli.

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 16 maja 2015, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, tak. Do Ciebie. Daj znać jak wyniki. Trzymam kciuki! To już pojutrze :)

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 16 maja 2015, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam niecierpliwie, mam nadzieję, że dwa bladziochowe testy się nie mylą :)

    A potem kiedy powinnam kolejną betę zrobić, żeby przyrost porównać?

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2015, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po okolo 2 dniach najlepiej :)

  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 17 maja 2015, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, postaram się, chociaż w poniedziałek nie wiem, czy mi się uda, to najwyżej zrobię we wtorek, też może być?

    A mierzenie temperatury na początku ma jeszcze sens? Bo ja jeszcze mierzę (niby dziś dopiero 11 dpo) i mam jakiś spadek temp i trochę się martwię, żeby nie spadała ku przyjściu @, która teoretycznie ma przyjść 20tego...

    Link w podpisie, jakby któraś mądra głowa chciała zerknąć.

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2015, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co, ja zrobilam po 5 dniach i kalkulator mi wyliczyl, ze przyrost jest odpowiedni takze mysle, ze bedzie ok, jesli zrobisz we wtorek :)
    Ja temp nie mierzylam w ogole. Nawet podczas staran. Jedynie, gdy sie rozchorowalam. A temp skakala od 36,3 do 37,5, a bylam wtedy w 7-8 tc. Niestety na wykresach i tych temperaturach sie nie znam, nam udalo sie po 2 nieudanych cyklach z kalendarzem (aplikacja w tel informowala mnie o dniach plodnych:p), a pozniej jak nic nie wychodzilo, to wywalilam kalendarz i olalismy to, no i sie udalo.

    Liskova lubi tę wiadomość

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 17 maja 2015, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warto mierzyć w ciąży. Oglądasz jak zachowuje się ciało. Może to się przydać w przyszłości jak zapragniecie jeszcze jednego maleństwa :)

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 17 maja 2015, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejne maleństwo za jakieś 5-6 lat, więc jest trochę czasu :)

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 17 maja 2015, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nigdy nie wiadomo :P

    :) powodzenia!

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
‹‹ 4 5 6 7 8
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ