X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Początek ciąży, wizyta u ginekologa i brązowy śluz
Odpowiedz

Początek ciąży, wizyta u ginekologa i brązowy śluz

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Zakrecona Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 16 lipca 2022, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was.
    Jestem w swojej pierwszej ciąży, ale bardzo upragnionej. Wiele miesięcy trwały starania. Jestem dwa tygodnie po dacie spodziewanej miesiączki. Wszystkie testy wychodzą niemalże od razu pozytywne. Mam skurcze brzucha, czasami, takie jakby rozrywanie, hmm może kłucia. Bolą mnie piersi niemalże od samego początku (wiec na początku myślałam ze to znów tylko miesiączka). Gdy okazało się że test jest pozytywny przestawiłam wizytę do ginekologa o tydzień wcześniej. Miałam pójść do niego porozmawiać o może jakieś niepłodności. Kiedy jednak okazało się że jestem w ciąży, zmieniłam ta wizytę. Wczoraj stało się coś takiego, że poleciało mi troszkę brązowego śluzu. Czy któraś z was tez tak miała? Czy te wszystkie objawy są normalne?
    Wizytę mam we wtorek i nie wiem czy Panikować już czy tez nie ma takiej potrzeby.
    Dodatkowo pytanie czy już powinno być coś widać na usg?
    Pozdrawiam.

  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 16 lipca 2022, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Krwawienia/ plamienia we wczesnej ciąży mogą mieć różne podłoże i masę przyczyn. Żadne plamienie nie jest normalne i każde trzeba skonsultować z lekarzem. Badałaś przyrosty Beta co 48h? Dwa tygodnie po miesiączce powinno być już widać pęcherzyk ale najpewniej jeszcze bez akcji serca. Nie panikować:)
    Pozdrawiam i powodzenia

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
  • Twilight Ekspertka
    Postów: 150 119

    Wysłany: 21 lipca 2022, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, nie chcę zakładać nowego wątku więc podczepie się tu:) otóż, jestem w 4 tygodniu ciąży, wczoraj zrobiłam betę -75, jutro idę sprawdzić przyrost, natomiast martwi mnie trochę, że pierwszą wizytę u mojego lekarza mam w 9tc ,(jest na urlopie), czy to nie za późno? Czy nie muszę wcześniej jakis badań zrobic? To pierwsza ciąża i trochę się stresuję. Warto iść wcześniej do kogoś innego np w 6 czy 7 TC ?
    Pozdrawiam :)

    preg.png
  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 21 lipca 2022, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No przed 9 tygodniem moim zdaniem należy zrobić USG np. koło 7tc, powinno już nic serce,żeby mieć pewność że to nie puste jajo ani ciąża pozamaciczna. Dodatkowo już na samym początku warto zbadać TSH i morfologię żeby jak coś już od początku się leczyć

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2022, 14:37

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ