X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Plamienie w pierwszych dniach ciąży
Odpowiedz

Plamienie w pierwszych dniach ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Meggi31 Ekspertka
    Postów: 174 354

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałabym zapytać czy to normalne czy mam się czym martwić. Okres miałam dostać w czwartek a nie dostałam tylko mam plamienia takie jakby na koniec okresu. Zrobiłam trzy testy i każdy wyszedł pozytywny. Czy któraś z Was w ciąży też tak miała??? Dodam, że lekko pobolewa mnie brzuch.

    iv09gu1r9swezozr.png
  • Kasiaczkowa Przyjaciółka
    Postów: 104 38

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja tak miałam jeszcze kilka dni przed spodziewanym okresem, a potem w dniach, kiedy powinien wystąpić. Zmartwiło mnie to trochę także pojechaliśmy do lekarza i zalecił duphaston, mam go przyjmować, aż do 9-go tygodnia ciąży. Jeśli było to tylko delikatne plamienie ( brązowe? czerwone?) i się skończyło to raczej nie ma powodów do obaw, gorzej jeśli cały czas tak masz. Ja jestem panikara więc wolałam od razu udać się do lekarza.

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wszystko zależy jaka barwa i jak dużo tego. Jeżeli brązowo to stara krew i lepiej żeby taki kolor bo świadczy on m.in. o tym że jak się łożysko tworzy to że nadmiar krwi jest wydalany z organizmu w formie własnie plamień, plamienia moga wystąpić w dniu spodziewanej miesiączki i tez nie ma czym się martwić. Jeżeli jest to świeża krew to należy o tym powiadomić lekarza lub jechać do szpitala gdyż mogą ale nie muszą to być objawy poronienia. Zdarza się że plamienia jak i w moim przypadku trwały aż do ukończenia 3 miesiąca z niewiadomych przyczyn, jednak moja lekarka uznała że może to być polip który utworzył mi się w czasie ciąży i dlatego plamiłam. Jeśli jest tego dużo to trzeba zgłosić się do lekarza. Plamień w ciąży nie powinno być. Dlatego trzeba znaleźć przyczynę i nie bagatelizować tego.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Meggi31 Ekspertka
    Postów: 174 354

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, plamienie było przeważnie brązowe. Raz tylko takie różowe. Dzisiaj od rana nic już nie ma. Jak jutro się znowu coś pojawi (oby nie) to pójdę do lekarza.

    iv09gu1r9swezozr.png
  • Avensis Koleżanka
    Postów: 44 24

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi31 nie czekaj aż coś się pojawi tylko idź jak najszybciej do ginekologa. Ja w pierwszej i drugiej ciąży nie miałam żadnych plamnień, krwawień itd i urodziłam dwójkę dzieci. W trzeciej i czwartej ciąży miałam plamienia i obie straciłam, teraz wiem, że mam problemy z progesteronem. Ta ciąża też mi się rozpoczęła plamieniami dlatego od razu zaczęłam brać duphaston. W Twoim przypadku być może plamienia nie są niczym poważnym, ale zawsze w ciąży takie rzeczy trzeba jak najszybciej zgłaszać lekarzowi.

  • Meggi31 Ekspertka
    Postów: 174 354

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Avensis. Na jutro się umówię do lekarza. Plamienia w sobotę się skończyły i nic nie było, ale dzisiaj znowu zauważyłam przy podcieraniu się jasno różowe plamki:(

    iv09gu1r9swezozr.png
  • chcedzidziusia Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i niestety moje plamienie skonczylo się dziś krwia.potem wizyta u lekarza i wyrok.....najpierw w pazdzierniku jedno poronienie teraz drugie.....lipa

    chcedzidziusia
  • alciak Autorytet
    Postów: 1073 441

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!

    Przykro mi :(

    Ja też dziś zauważyłam różowe zabarwienie na papierze, po czym zrobiłam test, który pierwszy raz w tym cyklu pomimo tego dał mi cień nadziei... boję się powtórki, w październiku poroniłam, byłam na luteinie.

    Meggie czy takie historie kończą się dobrze? Jak teraz u Ciebie?

    JULIA - godz. 7:27; 19.12.2016 r.
    57 cm, 3750 g szczęścia <3
    TYMON - godz. 9:16; 19.02.2020 r.
    57 cm, 3700 g szczęścia <3
  • Meggi31 Ekspertka
    Postów: 174 354

    Wysłany: 16 stycznia 2015, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) u mnie na razie wszystko w porządku. Brałam luteinę przez 3 tyg. a później zero plamień i tak jest do dzisiaj;) mam nadzieję, żę tak zostanie.

    iv09gu1r9swezozr.png
  • MisiaMonisia Autorytet
    Postów: 2907 1203

    Wysłany: 3 lutego 2015, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Ja też plamiłam od 7 tc do 10 tc. Brałam Duphaston i było ok.... no i nadal jest ;)

    Ku przestrodze....każdą plamkę należy zgłosić jak najszybciej lekarzowi!!! Nie czekać "aż samo przejdzie".

    Ja w pierwszej ciąży czekałam az plamienie ustąpi (pozniej bylo krwawienie) i niestety poroniłam w 9 tc.

    Nikoś urodzony 22.03.2015r. 👣

    Nasze Aniołki:
    👼 - 21.02.2014r. (10tc),
    👼 - 7.06.2020r. (CB).

    Moja Kochana Mamusia (*) - 8.02.2020r. 🖤
    Mój Kochany Dziadziuś (*) - 7.06.2020r. 🖤
    Moja Kochana Molly 🐕
    - 17.03.2021r. 🖤

    💊 Euthyrox N100


    Starania od : luty 2019 r.
  • Virginia27 Koleżanka
    Postów: 55 5

    Wysłany: 13 lutego 2015, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey ;)

    Ja tez mialam plamienia od dnia spodziewanej @ przez jakies 4-5 dni ale slabe raczej i brazowe, ale nie jestem pewna czy jestem w ciazy @ miala byc 08.02 a nie ma do dzis tylko te plamienie ale to okres nie byl na bank. Test robilam 3 razy i za kazdym razem ta druga kreska jest jasniejsza , ciagnie mnie czasem w brzuchu troche. Ten test wykazuje ciaze czy niewiadomo skoro te paski nie sa jednakowo intensywne??

  • melenaxoxox Autorytet
    Postów: 692 182

    Wysłany: 14 lutego 2015, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem w 5 tygodniu ciazy i plamienia juz mialam 2 razy. za pierwszym razem (to bylo z tydzien temu) trafilam do szpitala ale ustalo wszystko. podawali mi leki no i mnie wypisali. wczoraj znowu.. leze i biore te leki ktore mi w szpitalu gin przepisal.. plamienie ustapilo bo to jest przewaznie chwilowe i mam nadzieje ze sie juz nie powtorzy..

    l22nqps6zs1m82ws.png
  • Virginia27 Koleżanka
    Postów: 55 5

    Wysłany: 15 lutego 2015, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj plamienia zamienily sie w krwawienie jednorazowe i niezbyt intensywne bez bolu, ale bardzo sie wystraszylam i pojechalam na pogotowie ale tam tylko mnie wypytali, zrobili test dla pewnosci i podotykali po brzuchu(anglia niestety) no i na jutro mam skan.
    I jeszzce mi powiedziala pani doktor ze tak sie zdarza czesto na poczatku z roznych przyczyn.
    Zobaczymy teraz juz nie krwawie tylko czasem te plamienia ciemna brazowa krwia i to tylko troszke nic nie boli jutro zacznie sie 6 tydzien, miala tak ktoras z was? Bylo wszystko ok?

  • ala30 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 16 lutego 2015, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,jestem tutaj nowa. Staramy się o dzieciątko od półtora roku, teraz sobie odpuściliśmy bo ślubujemy za dwa miesiące. Powiedźcie czy któraś tak miała: tydzień temu we wtorek byłam u lekarza (10.02) bo stwierdzono u mnie nadżerkę, miałam zabieg poprzez zamrażanie. W tą niedzielę (15 .02) miałam dostać @ według kalendarzyka, no i niby jest ale taki skąpy jak nigdy,bardziej to wygląda na śluz z krwią, piersi mnie swędzą, brzuch też nie boli, czuć że coś się dzieje w środku tylko nie wiadomo jak to określić, a zazwyczaj skręcam się z bólu przez 3 dni, sikać chodzę często, sny jakby z kosmosu się wzięły, a dzisiaj miała nawet mam bezsenne noce. Na test jeszcze za wcześnie. Czy któraś tak miała?

  • Virginia27 Koleżanka
    Postów: 55 5

    Wysłany: 17 lutego 2015, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No coz o odpowiedz to tu chyba ciezko na tym forum jak jestes nowa :(
    Poszukam info gdzie indziej,pozdrawiam i powodzenia zycze w zaciazaniu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2015, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam plamienie 2dni w dniu @ lekkie zywa krwia ale patrzac na artykuly bylo to zagniezdzenie w macicy bo po 2dniach test pozytywny wyszedl jak mowilam lekarzowi to dostalam luteine bo jestem po ciazy pozamacicznej wiec zapobiegawczo biore, krwawienie moze wystapic po wizycie na fotelu i cytologi jak lekarz naruszy szyjke lub blone, jesli wiesz ze to ciaza i nke bylas u lekarza to rusz tylek zamiast szukac w necie odpowiedzi bo mkze sie zle skończyć

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ