X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr plamienia, nieprawidłowy przyrost bhcg
Odpowiedz

plamienia, nieprawidłowy przyrost bhcg

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kla668 Znajoma
    Postów: 23 11

    Wysłany: 17 października 2022, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 5/6 tygodniu ciąży. Od tygodnia mam lekkie plamienie (dostałam od lekarza luteine podjęzykowo 2x dziennie). Dodatkowo beta hcg nie przyrasta prawidłowo. tj. przyrasta, ale bardzo powoli. Podczas badania usg stwierdzono zarodek z bijącym serduszkiem. Lekarz stwierdził, że ciąża jest zagrożona, wobec czego dał od razu l4 z zaleceniem leżenia w domu. Czy są szanse, że ciąża zostanie utrzymana i będzie rozwijać się prawidłowo? Czy któraś z Was tak miała i wszystko skończyło się dobrze?

  • Nowa84 Ekspertka
    Postów: 181 120

    Wysłany: 18 października 2022, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze jest szansa! Na etapie na ktorym widac zarodek na usg, nie bada sie jyz bety tylko obserwuje czy zarodek prawidlowo sie rozwija. A plamienia czy krwawienia zdazaja sie czesto.
    Gliwa do gory!

  • Kla668 Znajoma
    Postów: 23 11

    Wysłany: 19 października 2022, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martwi mnie tylko, że mimo brania luteiny plamienia cały czas sie utrzymują. Nie są one duże, raczej niewielkie, ale mimo wszystko są. Czasem pojawia sie też niewielki ból brzucha.


    Dziękuję za słowa wsparcia, ale różne myśli ciągle krążą w głowie, zwlaszcza gdy tak bardzo chcialoby się żeby było wszystko dobrze.

  • Loki Ekspertka
    Postów: 146 64

    Wysłany: 21 października 2022, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez wlasnie pojawilo sie wczoraj jasnobrazowe plamienie. Na wlasna reke wzielam wczoraj i dzis luteine podjezykowo. Dzis wieczorem mam wizyte. Niby na wkladce kolor z jasnobrazowego zmienil sie w taki bardziej zolty, wiec chyba dobrze.. ale i tak wole zajrzec do lekarza, szczegolnie ze w weekend bedzie ciezej..

    Starania od 01.2020
    2021 /2022 Przewlekle zapalenie endometrium, usuniety polip
    3 histeroskopie, biopsja, 2 antybiotykoterapie
    Pazdziernik 2022 planowane IUI, zamiast tego niespodzianka i 2 kreski
    Termin: czerwiec 2023, bedzie coreczka!
  • lalkadoli Koleżanka
    Postów: 41 11

    Wysłany: 16 listopada 2022, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szansa ze sie ciaza utrzyma jest zawsze, nie ma co skreślać i negatywnie myśleć. jesli ufasz swojemu lekarzowi to go sluchaj i przestrzegaj tego co mówi. ja zaszlam w ciaze po kilku latach i to dzieki in vitro, mialam plamienia, mialam w polowie ciazy problem z krwawieniem, duzo lezalam i bezwzglednie sluchalam lekarzy z kliniki, ciaza sie utrzymala mimo ze wiele osob mowilo ze moze sie nie udac

    babeczkaczekoladowa lubi tę wiadomość

  • babeczkaczekoladowa Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 23 listopada 2022, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ile prob invitro mialas i w jakiej klinice?

  • lalkadoli Koleżanka
    Postów: 41 11

    Wysłany: 24 listopada 2022, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dwie :) klinika Czeska w Ostrawie, to ich strona https://www.repromeda.pl/ bardzo profesjonalne podejscie, polski koordynator, lepiej trafic nie mozna

  • babeczkaczekoladowa Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 25 listopada 2022, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje za informacje

  • Nowaanna Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 11 marca 2023, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny sprawa u mnie wygląda tak. 28.02 teoretycznie dzień wystąpienia miesiączki (34dc) wyszła mega delikatna, wręcz praktycznie niezauważalna druga linia. 04.03 powtórzyłam test. Druga kreska była już bardzo dobrze widoczna. W tym samym dniu zrobiłam betę, wyniosła 62,7. Kolejna zrobiona w poniedziałek wyniosła tylko 86,5. Byłam zalamana, że to koniec.We wtorek poszłam do ginekologa z prośbą o przyjęcie, przyjęła mnie koło 14,a rano kazała powróżyć jeszcze betę. Beta wzrosła w ciągu 12h do 130 czyli ponad 100%. Oczywiście na USG nic jeszcze nie było widać. Lekarz kazał powtórzyć będę w czwartek która wynosiła 286 a progesteron 12 :( czyli wtedy przyrost też był ok tylko niski progesteron. W czwartek zaczęłam plamić bez żadnych bóli.W piątek byłam u lekarza dostałam duphaston, USG było bardzo bolesne, po tym badaniu plamilam bardziej i bolało podbrzusze a dziś beta wyniosła 443, czyli przyrost o niecałe 55% :( dziś cały dzień bez żadnych bóli, plamienie tylko na papierze toaletowym, jednak nie mam już nadziei że będzie dobre zakończenie :( czy któraś z was miała podobną sytuację ? Za jaki czas może przyjść krwawienie ?
    Dodam że mam długie miesiączki, koło 14 lutego dopiero miałam owulację. Proszę o rady :(

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ