X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr plamienia
Odpowiedz

plamienia

Oceń ten wątek:
  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 4 marca 2014, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaMJ wrote:
    Cześć dziewczyny. Jestem w 7 t.c., w grudniu poroniłam pod koniec 7 tygodnia. Teraz zaczęło mi się delikatne plamienie i wykupiłam duphaston, bo lekarz powiedział, że mam wysoki progesteron i nie muszę go brać od początku, ale jakby coś się działo, to mam brać. Dziś rano było już bardzo słabe plamienie, ale teraz kuje mnie w podbrzuszu i jest więcej krwi (od początku jest brązowa). Może zwiększyc dawkę na 3 razy dziennie? USG mam w piątek.

    ja bym radziła Ci pojechać do lekarza albo na IP. plamienia nie powinno sie ignorować i jak najszybciej skonsultować z lekarzem lepiej dmuchac na zimne

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • niutek Przyjaciółka
    Postów: 85 29

    Wysłany: 4 marca 2014, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    enyja81, ja tak właśnie miałam tydzień temu, myślała, że to @ się zaczyna. Jednak ona się nie rozkręciła i z ciekawości zrobiłam test i wyszedł pozytywny. Wzięłam luteinę i plamienia ustały, wizytę mam dopiero 14go marca.

    82f65afd04448cfbd1813b01602493fd.png
    aec9dcdd6f7d38fa37c31b9dadd5cd62.png
  • mysza1975 Autorytet
    Postów: 1524 8805

    Wysłany: 4 marca 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wczoraj pojawił się taki brązowy śluz. Wystraszyłam się, dziś kontaktowałam się z moją giną, ale powiedziała, że to się zdarza, zwłaszcza w terminie planowanej @ ( u mnie mniej więcej teraz by wypadła). Gdyby się objawy nasiliły to mam przyjechać, póki co jest lepiej, a planową wizytę mam w czwartek, więc mam nadzieję, że dotrwam.

  • PolaPola Znajoma
    Postów: 18 13

    Wysłany: 4 marca 2014, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czemu każdej z osobna trzeba tłumaczyć że każde plamienie jest groźne?? każda, która ma takie objawy jak plamienia a w dodatku kłucie w brzuchu niech niezwłocznie jedzie do szpitala i powinni w każdym przypadku zrobić usg i przepisać leki podtrzymujące! dodatkowo L4 i leżenie w domu a później dopiero kontrola u swojego lekarza prowadzącego.

    nutka lubi tę wiadomość

  • KasiaMJ Autorytet
    Postów: 288 242

    Wysłany: 5 marca 2014, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie zaczęłam brać leki podtrzymujące, bo miałam je wcześniej przepisane, jestem na zwolnieniu, więc izba niewiele by mi pomogła. USG mam w piątek. Dziś plamienie ustało po 3 dniach z duphastonem, więc to nic takiego. Wiele ciąż fizjologicznych przebiega z lekkim plamieniem na początku (dalszy ciąg zagnieżdżania?), ważne żeby nie trwało dłużej nić 4 dni i żeby nie była to świeża czerwona krew.

    Vilenka lubi tę wiadomość

    zrz6sg18nurk8eki.png[/url]23b4270bd76f9de3.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2014, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, ja też właśnie leżę w szpitalu bo zaczęłam w poniedziałek dość mocno plamić, na szczęście z maleństwem wszystko w porządku jest. Może jutro wyjdę do domku. Dziewczyny nie lekceważcie żadnego plamienia, mi tak położna powiedziała. I bardzo się cieszę że od razu zareagowałam.

  • PolaPola Znajoma
    Postów: 18 13

    Wysłany: 5 marca 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaMJ 4 dni to zbyt długo...implantacja zazwyczaj trwa 2 dni i to jest jedynie różowy śluz a nie plamienia. Nie przerywaj stosowania leków nawet jeśli teraz wszystko jest ok. To na pewno nie zaszkodzi:) jedynie może pomóc we wczesnej ciąży.

  • KasiaMJ Autorytet
    Postów: 288 242

    Wysłany: 8 marca 2014, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem wiem nie odstawiam, czekam do wizyty 24.03. Plamienie trwało 3 pełne dni, a 4 już zupełnie nic. Nie wiem czy można było to nazwać plamieniem, czy podbarwionym śluzem - po sikaniu zostawał brązowawy kolor na papierze.
    Byłam na usg i wszystko jest OK, serduszko bije :D

    zrz6sg18nurk8eki.png[/url]23b4270bd76f9de3.png[/url]
  • KasiaKa Autorytet
    Postów: 337 829

    Wysłany: 13 marca 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie plamenia pojawiły się 5 dni temu, jeżeli w ogóle można to tak nazwać. Nic mnie nie boli, codziennie mam trochę zabrudzoną wkładkę, nie krwią, tylko taki brązowy śluz jakby. Miałam resztkę duphastonu, wzięłam po jednej przez 4dni, ale nic. Jutro mam wizytę, więc się trochę boję.

    Filip 15lat, Igor 12lat, Córka 14tc Aniołek*
    BASIA 3 lata:)
    kefbyf4.png
  • KasiaKa Autorytet
    Postów: 337 829

    Wysłany: 16 marca 2014, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam większą dawkę duphastonu 3x 1 dziennie, wczoraj jakby ustały,ale dziś znowu. Martwi mnie to.

    Filip 15lat, Igor 12lat, Córka 14tc Aniołek*
    BASIA 3 lata:)
    kefbyf4.png
  • Nutella Autorytet
    Postów: 287 203

    Wysłany: 22 marca 2014, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja plamie juz z kilka dobrych tygodni. Jestem obecnie w koncowce 7. Nie jest to krew, jedynie sluz koloru kawa z mlekiem. Bylam w tym czasie 2 x u gina, dostalam luteine. Ginka nie zauwazyla nic niepokojacego, zadnych krwiakow, szyjka ok, wyniki badan idealne a ja dalej plamie. Dzieciatko ladnie rosnie, serce bije jak dzwon a ja nie wiem skad to cholerstwo sie bierze. Moja mam opowiadala mi ze ona rowniez przerwsze 3 miechy plamila. Czy to moze byc uwarunkowane genetycznie?

    16udyx8duu58l84q.png
    klz9df9hjdsy5hjy.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam plamić w niedziele. Papier zabarwiony na czerwono. Wystraszyłam się i pojechałam do szpitala. To był 5 tydzień 2 dzień. Zbadali mnie i powiedzieli, ze albo to jest początek poronienia albo typowe krwawienie z początku ciąży. Wizytę mam w niedzielę i się okaże, czy ciąża jest żywa czy martwa. Pęcherzyk miał 0.62 cm, serca jeszcze nie było słychać. Wczoraj nadal plamienie, wiec gin wystawiła zwolnienie lekarskie. Muszę leżeć. Dziś kolor juz inny, taki jakby po okresie. Ciemniejszy.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • poczwarkah Autorytet
    Postów: 366 617

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też brałam Duphaston, ale powiem Wam szczerze dziewczyny, że ja bym z nim tak nie szalała.
    Ten lek może pomóc TYLKO W JEDNYM PRZYPADKU - jeśli ciąża jest zagrożona z powodu zbyt małej produkcji progesteronu. W żadnym innym przypadku Duphaston ciąży nie utrzyma i nie ma sensu go brać.

    h84f3e5e8fuu3igl.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę luteinę.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • kejt90 Przyjaciółka
    Postów: 104 30

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej. u mnie plamienie w czawartek oznaczało, poronienie zatrzymane, przed chwilą się dowiedzialam , że serduszko nie bije ;( zarodek był odpowiedniej wielkości natomiast pęcherzyk ciążowy był takiej samej wielkości co dzidzia ;(
    jutro łyżeczkowanie :(
    więc dziewczyny jakiekolwiek plamienie, warto skonsultować z lekarzem.

    8.04.2014 [*] Mój aniołek ;*
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mocne miałaś te plamienia? Czy to była zywa krew? Współczuję.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • kejt90 Przyjaciółka
    Postów: 104 30

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miałam śluz lekko brązowy i w ten sam dzień byłam na usg było serce i bylo okej oprócz małego pęcherzyka, i jednak ten śluz swiadczyl o tym ;(:(

    8.04.2014 [*] Mój aniołek ;*
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już myślałam, że się uspokoiło, a teraz leci taki rzadki śluz w kolorze cappucino....

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • paradise Autorytet
    Postów: 1258 1242

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każde plamienie w ciąży należy skonsultować z lekarzem. Ja cztery lata temu gdy w 9 tygodniu zaczęłam minimalnie plamić na brązowo - na następny dzień leżałam już w szpitalu po zabiegu. Teraz jestem w 14 tygodniu plamiłam kilka razy, oczywiście za każdym razem konsultowałam to z lekarzem. Okazało się, że przyczyną jest mały krwiak, który się wypróżnia. Do tej pory jestem na duphastonie 2x1. Nie ma reguły, każde plamienie może zwiastować coś innego.

    piu3skjoie6xz8ns.png
    ex2bcwa1l40b3dtm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny prosze o porade bo juz fiksuje, dostałam plamien w terminie @(jestem w 4 tc) biore duphaston i luteine,sluz jest delikjatnie podbarwiony na brazowo ale raz dziennie pojawia sie krwawienie(przy podtarciu) ale gdy zaaplikuje luteine zanika i jest ok nawet wraca do stanu samego sluzu kremowego, nic mnie nie boli tylko jajniki ciagna do pachwin(bardziej lewy) boje sie poronienia, tylko znowu slyszalam ze gdyby to było poronienie to by nawet liteina ani duphaston w ilosciach hurtowych nie pomogły tylko by sie rozkrecilo..co o tym wszystkim sadzicie gin kazał mi sie oszczedzac i brac w/w leki..

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ