X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Pilna pomoc posiew pochwy i posiew moczu
Odpowiedz

Pilna pomoc posiew pochwy i posiew moczu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Bobik Koleżanka
    Postów: 54 1

    Wysłany: 25 maja 2018, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny jestem w 7 tygodniu ciąży
    Zrobiłam posiew moczu
    I posiew pochwy niestety wyniki nie fajne
    Bakterie w posiewie moczu
    - citrobacter koseri (++)
    Bakterie posiew w pochwie
    -candida lusitanaie (++)
    - streptococcus viridans(++)
    - Lactobacillus species (+++)

    Dodam że około dwa tygodnie temu robiłam posiew moczu i też wyszła ta samą bakteria i pani doktor przepisała monural 3 g jedną saszetka zrobiłam po tygodniu kontrolę i bakterie nie było
    Teraz robiłam posiew pochwy i moczu i są
    Załamana pisałam do doktor i cisza wizyta dopiero 4 czerwca

    Bobik
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 maja 2018, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwsze nie załamuj się.

    Bakterie nawracają do pęcherza bo masz ich dużo w organizmie i ot cała filozofia.
    MONURAL wybił je, ale wróciły, dlatego tak ważna jest profilaktyka.

    Masz napisane na posiewie moczu ile jest tej bakterii? Tzn, np 10^5? 10^6? Czy tylko "++"?

    W pęcherzu masz bakterie z jelita grubego (o dziwo to się często zdarza w ciąży).
    W pochwie masz grzyba i paciorkowca + dużo dobrych bakterii mlekowych

    Na Twoim miejscu przyśpieszyłabym wizytę, albo poszła prywatnie, żeby dostać lek na te bakterie i grzyby w pochwie. Jeśli chodzi o pęcherz to jeśli liczba bakterii się zmniejszyła od ostatniego posiewu to wystarczy jechać na samym żuravicie, ubierać skarpety i kapcie do chodzenia po domu i jakieś cieplejsze coś na dupkę, np. majtki z wysokim stanem i spodnie grubsze, bawełniane, żeby nie wyziębiać.

    Miałam bardzo podobną sytuację co Ty - bakterie w pochwie i pęcherzu na początku ciąży. Ja dostałam leki (MONURAL + krem dopochwowy) i probiotyki (są mega ważne !!!)

    - Żuravit 2x1 (rano i wieczorem po 1 tabletce w trakcie infekcji, potem 1x1 tylko wieczorem jak infekcja zniknie).
    - Lactovaginal (probiotyk dopochwowy) co drugi dzień 1 tabletka na noc.
    - Lacibios Femina (probiotyk doustny) co drugi dzień (na zmianę z Lactovaginalem)1 tabletka.

    Wszystko kupisz bez recepty. Do probiotyku dopochwowego radzę kupić aplikator i go wyparzać przed każdym użyciem bo palcem, nawet umytym, możesz wprowadzać bakterie do pochwy. Żuravit i Lacibios Femina możesz brać od razu, a Lactovaginal zacznij brać zaraz po ostatniej dawce leku dopochwowego, który przepisze Ci lekarz. Czyli jak ostatnią dawkę jakichś globulek czy kremu weźmiesz na noc to już z rana jak wstaniesz zakładasz sobie Lactovaginal, a potem tego samego dnia jeszcze na noc i potem już co drugi dzień. Do tego Lactovaginal stosujesz po KAŻDYM badaniu ginekologicznym, po KAŻDYM USG dopochwowym, basenie, etc.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Bobik Koleżanka
    Postów: 54 1

    Wysłany: 25 maja 2018, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Posiew moczu 10^6
    Tak jak w poprzednich badaniach
    Tak i teraz

    Bobik
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 maja 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobik wrote:
    Posiew moczu 10^6
    Tak jak w poprzednich badaniach
    Tak i teraz

    No to czynna infekcja. Możesz powiedzieć jak brałaś ten antybiotyk? Mam na myśli MONURAL?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Bobik Koleżanka
    Postów: 54 1

    Wysłany: 25 maja 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monural wzięłam tylko raz jedna saszetkę po tygodniu zrobiłam wynik i ok

    Bobik
  • Bobik Koleżanka
    Postów: 54 1

    Wysłany: 25 maja 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A teraz widzisz co się dzieje
    Jeszcze doktor nic nie pisze
    Wizytę przyspieszyć nie mogę bo do tego ginekologa co idę 4 czerwca idę pierwszy raz
    A on jest tylko u nas w mieście dwa razy w m-cu Grzegorz Kruszynski

    Bobik
  • Bobik Koleżanka
    Postów: 54 1

    Wysłany: 25 maja 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sama od siebie co kolkwiek boję się wziąć

    Bobik
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 maja 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodziło mi o to jak brałaś MONURAL, bo jego trzeba brać w szczególny sposób tzn. zanim go wypijesz to musisz się wysikać, najlepiej przed samym snem i nie jeść nic na 2 h przed wzięciem tegoż leku. W nocy dobrze jest nie wstawać na siku i wytrzymać z 7-8h do oddania pierwszego moczu po MONURALU, inaczej może on nie zadziałać. Dlatego pytam.

    Na własną rękę i tak nic nie weźmiesz - każdy antybiotyk jest na receptę, tylko probiotyki możesz brać - te co Ci napisałam są OK, biorę je sama od 6 tygodnia do dziś dnia.

    Aczkolwiek to nie rozwiązuje sprawy. Rozumiem, że na NFZ jesteś zapisana? Może sprawdź czy prywatnie nie ma wolnych terminów, chodzi o to, żeby dostać receptę na jakiś lek, żeby już zacząć walczyć z bakteriami. Jeśli jednak nie ma żadnej innej możliwości pójścia wcześniej do lekarza to zostaje Ci tylko zakwaszenie organizmu, żeby wybić te bakterie, czyli kwaśna dieta: ogranicz cukry i mąkę, a spożywaj więcej kwaśnych produktów: kwaszone ogórki, kiszoną kapustę, etc. Dołóż do tego żuravit i Lacibios Femina co drugi dzień i czekaj do wizyty.

    To jest to co możesz zrobić, nikt Ci tu w żaden inny sposób nie pomoże. Bez wizyty u lekarza i leków może być ciężko. Plus jest taki, że bakterie są w pochwie, więc jeszcze mają kawałek drogi do szyjki macicy, ale lepiej działać szybko - wiadomo.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Bobik Koleżanka
    Postów: 54 1

    Wysłany: 25 maja 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie masz rację jutro zaopatrze się te probiotyki

    Bobik
  • Bobik Koleżanka
    Postów: 54 1

    Wysłany: 25 maja 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo ci dziękuję za pomoc

    Bobik
  • Bobik Koleżanka
    Postów: 54 1

    Wysłany: 26 maja 2018, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj otrzymałam od pani doktor zalecenia
    Przepisała amoksiklav1g 2*1
    Sanprobi super formula 2*1
    Pimafucin dopochwowe globulki co drugi dzień

    Bobik
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 26 maja 2018, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobik wrote:
    Dzisiaj otrzymałam od pani doktor zalecenia
    Przepisała amoksiklav1g 2*1
    Sanprobi super formula 2*1
    Pimafucin dopochwowe globulki co drugi dzień

    Super, że masz leki :)
    Pamiętaj tylko o tym probiotyku dopochwowym po zakończeniu kuracji globulkami, bo jak wybijesz wszystkie bakterie w pochwie i powstanie tzw. "stan jałowy" to zaraz przypląta się kolejna infekcja. Trzeba po kuracji antybiotykiem zasiedlić pochwę dobrymi bakteriami kwasu mlekowego, dlatego właśnie ważny jest probiotyk.

    Obyś szybko się pozbyła tych dziadów! Trzymam kciuki!

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Bobik Koleżanka
    Postów: 54 1

    Wysłany: 27 maja 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A który to był ten probiotyk po kuracji
    Podaj mi jeszcze raz

    Bobik
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 27 maja 2018, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobik wrote:
    A który to był ten probiotyk po kuracji
    Podaj mi jeszcze raz

    Lactovaginal (dopochwowo). Jak ostatnią globulke tego Pimafucinu założysz wieczorem to rano jak wstaniesz załóż od razu Lactovaginal i potem jeszcze tego samego dnia na wieczór. A dalej już co dwa dni na wieczór. U mnie zdziałał cuda.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Bobik Koleżanka
    Postów: 54 1

    Wysłany: 27 maja 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dzięki będę u doktora do pytam akurat skończę kurację

    Bobik
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 27 maja 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobik wrote:
    Ok dzięki będę u doktora do pytam akurat skończę kurację

    Koniecznie pogadaj z lekarzem. Nie wiem czy oni ignorują probiotyki czy uważają, że jest to tak oczywiste, że nie muszą o nich wspominać.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Bobik Koleżanka
    Postów: 54 1

    Wysłany: 27 maja 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak jak piszesz muszę pogadać żeby coś mi dał zapobiegawczo jak wyniki kontrolne będę miała dobre

    Bobik
  • Bobik Koleżanka
    Postów: 54 1

    Wysłany: 27 maja 2018, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam z lekarzem tzn wybór lekarza ogólnie cały zabieg in vitro był w Poznaniu tam mnie prowadziła pani doktor
    Do poznania od siebie mam 100 km bezsensu prowadzenie całej ciąży 9 miesięcy tak daleko chociaż pani doktor super babka i ogólnie
    Znalazłam doktora umnie doktor Grzegorz Kruszynski pracuje również w tej samej klinice co miałam in vitro i przyjmuje nie daleko mnie tzn około 25 km
    Tylko on nie pracuje w tutaj w moim szpitalu i obawiam się spojrzenie doktorów coco do porodu który lekarz mnie prowadził

    Bobik
  • Bobik Koleżanka
    Postów: 54 1

    Wysłany: 27 maja 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plus jest taki gdyż dr Kruszyński będzie w temacie całego leczenia mojego
    Minus taki że przy porodzie nie będzie

    Bobik
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 28 maja 2018, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobik wrote:
    Dokładnie tak jak piszesz muszę pogadać żeby coś mi dał zapobiegawczo jak wyniki kontrolne będę miała dobre
    Ale co gin może ,,dać Ci zapobiegawczo''? Leira wypisała wszystko czego potrzebujesz, to probiotyki dostępne są bez recepty. Nie polecam Ci żeli do higieny intymnej, typu Lactovaginal czy inne wynalazki zawierające w składnie SLS SLES i inny syf
    http://www.srokao.pl/2014/04/analiza-pyny-do-higieny-intymnej.html?m=0%20tu Masz tu analizę składu różnych płynów :)

    klz9df9hvltz8vcc.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ