X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Pierwsze usg 6/7 tc
Odpowiedz

Pierwsze usg 6/7 tc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Vi89 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 15 marca 2021, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć:) dzis 15.03 miałam swoje pierwsze usg. Ostatnia miesiączka 26.01.
    GS 2,18cm, CRL 0,55cm.
    Lekarz w karcie ciazy wpisal 6/7 tc. Nie podal FHR, wpisal tylko FHR(+). Powiedział, ze wszystko jest ok. Następna wizyta za 4 tygodnie. Trochę mnie martwi, że nie podał tętna, zaznaczył tylko ze jest. Powinnam się martwić?

  • KalaW Autorytet
    Postów: 1114 1552

    Wysłany: 15 marca 2021, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vi89 wrote:
    Cześć:) dzis 15.03 miałam swoje pierwsze usg. Ostatnia miesiączka 26.01.
    GS 2,18cm, CRL 0,55cm.
    Lekarz w karcie ciazy wpisal 6/7 tc. Nie podal FHR, wpisal tylko FHR(+). Powiedział, ze wszystko jest ok. Następna wizyta za 4 tygodnie. Trochę mnie martwi, że nie podał tętna, zaznaczył tylko ze jest. Powinnam się martwić?

    U mnie też na początku nie oznaczali. Teraz (9tydz) miałam pierwszy raz oznaczone.
    Serduszko dopiero się rozwinęło jeszcze prędko, żeby je słuchać.
    Poza tym na początku i tak bije wolniej niż w 8-9 tyg. Poza tym są różne głosy - niektóre źródła mówią, że nie powinno się słuchać serducha w tak wczesnej ciaży.

    Jak się martwisz, zawsze możesz skoczyć na dodatkowe USG za 1-2 tygodnie i wtedy już poprosić o zmierzenie tętna.

    Vi89 lubi tę wiadomość

    3jgxdqk3tske6v4q.png

    PCOS, MTHFR A1298C C/C homozygotyczne, 20210 G-A heterozygotyczne
    ok. 4, 5 roku starań
    CB: 10.2018 -> 01.2019(CP?) -> 08.2019
    CP: 01.2020 -> 07.2020

    01/2021 IVF - 1 podejście
    29.01 ET 3 dniowego 7B
    5 dpt bhcg 4,35 -> 7 dpt 6:00 bhcg 9,6 prog 190ng/ml -> 9 dpt 18:00 bhcg 71,16 -> 12 dpt 6:00 bhcg 155,1 ->15 dpt 6:00 bhcg 324,3 (63,2%) ->16 dpt 18:00 bhcg 593 🥰 -> 20 dpt 18:00 bhcg 2708
    22.02.21 - 24 dpt mamy zarodeczek i 💗
    8w5d 2cm dzidzi | 171 bpm

    Brak ❄️ (4 zatrzymały się w rozwoju po 3dobie)

    Mój instagram:
    i_want_2_be_mom
  • Vi89 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 15 marca 2021, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KalaW wrote:
    U mnie też na początku nie oznaczali. Teraz (9tydz) miałam pierwszy raz oznaczone.
    Serduszko dopiero się rozwinęło jeszcze prędko, żeby je słuchać.
    Poza tym na początku i tak bije wolniej niż w 8-9 tyg. Poza tym są różne głosy - niektóre źródła mówią, że nie powinno się słuchać serducha w tak wczesnej ciaży.

    Jak się martwisz, zawsze możesz skoczyć na dodatkowe USG za 1-2 tygodnie i wtedy już poprosić o zmierzenie tętna.

    Dziekuje 🙂😘

  • Maculinea Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 7 kwietnia 2021, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, może ktoras z Was miala podobna sytuacje..bylam na USG 23dpt (5dniowego❄️) i na ekranie tylko pecherzyk ciazowy, nic wiecej...wedlug obliczen to koncówka 6tego tygodnia, wiec USG powinno cos pokazać raczej..mega panikuje bo poprzednia ciaza zakonczona z pustym jajem wlasnie...

    01.12.2018 9tc 💔[*]
    30.06.2020 I transfer nieudany
    15.06.2021 II transfer❄️
    19.04.2021 9tc 💔[*]
  • Oliolaa Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 9 kwietnia 2021, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. A ja mam znowu pytanie czy 6 czy 7 tyd ciąży jest lepszy na zrobienie 1 badania, 1 wizyta wypada na początek 7 tyg trochę się martwię czy wszystko jest dobrze.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ