X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Pierwsza wizyta z USG okiem Taty
Odpowiedz

Pierwsza wizyta z USG okiem Taty

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje Dorgie, wiadomo, ze przyszli Tatusiowe maja rozne podejscie do badan i wizyt, nie wspominajac o rodzinnym porodzie. Podzielcie sie Wasza pierwsza wizyta z USG. Bylyscie same? Razem? Jack byla ich reakcja?
    Zycze wszystkim milego dnia :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pierwszej wizycie Usg byłam sama, był to 4 tydzień ciąży także widać było tylko kropkę 5mm;p Mam zamiar zabrać męża na kolejne usg gdzie będzie słychać bicie serca....

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na usg gdzie był sam pęcherzyk byłam sama, ale w sobotę już razem :D mój mąż nie mógł się napatrzeć strzelał foty na ekranie i wyszedł i żałował, że nie nagrał filmu jak serduszko bije :D ale powiedział, że na kolejnej wizycie obowiązkowo nagrywa film :D no i że będzie ze mną chodził, bo to niesamowite uczucie zobaczyć serduszko własnego dziecka "na zywo" ;) także my juz czekamy na kolejną wizytę ;)

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_aa wrote:
    Ja na usg gdzie był sam pęcherzyk byłam sama, ale w sobotę już razem :D mój mąż nie mógł się napatrzeć strzelał foty na ekranie i wyszedł i żałował, że nie nagrał filmu jak serduszko bije :D ale powiedział, że na kolejnej wizycie obowiązkowo nagrywa film :D no i że będzie ze mną chodził, bo to niesamowite uczucie zobaczyć serduszko własnego dziecka "na zywo" ;) także my juz czekamy na kolejną wizytę ;)

    Wow! Jak pięknie :) widzę, ze Tata należy do grupy tych 'dzielnych' :) drugie usg miałas juz przez 'brzuszek' ?
    Ja pierwsz wizyta 16, to juz bedzie 8 tydzień z kawałkiem więc mam nadzieje, ze serduszko juz bedzie, dlatego myśle zaprosić do środka na czas usg rownież Tatę :) ... On niestety z tych co mdleja przy pobieraniu krwi i wogole iść do lekarza graniczy z cudem ;) zobaczymy jak bedzie ;)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachele wrote:
    Wow! Jak pięknie :) widzę, ze Tata należy do grupy tych 'dzielnych' :) drugie usg miałas juz przez 'brzuszek' ?
    Ja pierwsz wizyta 16, to juz bedzie 8 tydzień z kawałkiem więc mam nadzieje, ze serduszko juz bedzie, dlatego myśle zaprosić do środka na czas usg rownież Tatę :) ... On niestety z tych co mdleja przy pobieraniu krwi i wogole iść do lekarza graniczy z cudem ;) zobaczymy jak bedzie ;)
    Oj mój mąż tak ;) dzielny dzielny i od zawsze powtarzał, że przy porodzie ze mną będzie ;) a usg jeszcze dopochwowe miałam, podobno dopiero po 12 tyg jest przez brzuszek ;)
    Zobaczysz, że Twój będzie mega dzielny jeśli będzie chodzić o Jego dzidziusia ;D Ciekawe jaka będzie Jego reakcja na pierwszym Waszym usg ;)

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 15:23

  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Ja na 2 pierwszych usg bylam sama, była najpierw kropka, potem niewiele większa fasolka. Teraz w 9 tygodniu w czwartek biorę meża raz. No nie będzie za każdym razme chodził, ale teraz pójdzie i na genetyczne też. Ja b.czetso chodze bo mam 2 ginów na NFZ, 1 prywtanie, wiec mąż bedzie chodził na wybrane usg prywatnie. Na razie jestem przed wizytą z nim. Nie widze po nim żeby jakos szalal z radosci. Faceci czesto dopiero sie wczuwaja jak sie dziecko rodzi.
    Nona ani wiesz jak będzie na wizycie ;) mój też jakoś nie wyglądał na mega zachwyconego, ale fakt, że ciekawey byl ;) a ppóxniej szalał z radości, że widział serduszko :)

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 15:23

  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo facet to zawsze bardziej angażuje się w te rzeczy takie które są do majsterkowania, coś do zrobienia, przyszykowania pokoju ;) niż emocjonalnie do ciąży. Mój mąż wszedł od razu, bo gin zawsze najpierw usg robi ;)

    Nona lubi tę wiadomość

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 15:23

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tak samo:) Na pierwszej wizycie byłam sama,bo i tak była kropeczka 2,8mm :) 18-go mam następną wizytę wtedy zabiorę tatusia :)



    mkl wrote:
    Na pierwszej wizycie Usg byłam sama, był to 4 tydzień ciąży także widać było tylko kropkę 5mm;p Mam zamiar zabrać męża na kolejne usg gdzie będzie słychać bicie serca....

    Nona lubi tę wiadomość

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    i został do końca wizyty?
    Tak do końca ;)

    Nona lubi tę wiadomość

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje odwaznych tatusiow!

    Nona, zdadzam sie w 100%, przewaznie do mezczyzn dociera, ze zostali tatusiami, kiedy malenstwo sie urodzi. My natomiast od pierwszych chwil, od pierwszych przeczuc lub 2 kresek :)

    My tez nie rozmawiamy za duzo o ciazy a raczej o malenstwie. Owszem pyta sie caly czas jak sie czuje, czy moge zjesc to i to, itd ale o maluszku nie rozmawiamy.... chyba zeby nie zapeszyc :)
    Ja mysle, ze na pierwsza wizyte wejde najpierw sama i potem poprosze go na USG. To juz bedzie 8 tydz z kawalkiem wiec wierze, ze zobaczymy upragnione serduszko!

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę, że warto brać partnera na usg (o ile on chce). To ułatwia wspólne przeżywanie ciąży, bo racją jest to, że kobieta jest zaangażowana w 100% w dzidziusia od początku, a mężczyzna od czasu do czasu o tym myśli.
    Potem jak są kolejne dzieci już nie jest tak łatwo iść we dwójkę na usg. Ja teraz jak idę to mąż zostaje z dzieciakami, a ja idę sama i zawsze mi troszkę szkoda, że nie widzimy tego razem. No ale w pierwszej ciąży byliśmy razem i to było bardzo fajne.

    Nona, Rachele, karola_aa lubią tę wiadomość

  • czarnaruda Przyjaciółka
    Postów: 84 244

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona, a mogę zapytać jak to jest z kartą ciąży jak masz 3 ginów? Z tego co wiem, wpisuje się tam też dane dot.USG. Rozumiem, że Ci lekarze nie wiedzą o sobie, tak?
    Sorry że tak podpytuję, ale idę na pierwszą wizytę na NFZ gdzie USG wykonuje się na osobne skierowanie, w odrębnym terminie, 3 razy w trakcie trwania ciąży (lekarz nie ma możliwości wykonania USG w trakcie wizyty). Dlatego dodatkowo chcę wybrać prywatnie lekarza, choć na kilka wizyt USG, na które Tatuś przyszły wyraził już chęć.
    Myślałam też asekuracyjnie o innym lekarzu na NFZ (moim obecnym), ale wtedy będę miała zlecane badania, które będą się pokrywały i nie wiem jak jeden zareaguje na ewentualne wpisy drugiego lekarza w karcie (której jeszcze nie mam i nie do końca wiem co w niej jest).
    Czy mogłabyś napisać, jak to jest u Ciebie zorganizowane? Czy musi być gin tzw. prowadzący? Przepraszam z góry, jeśli to pytanie wyda Ci się głupie.

    f2w3rjjgtyrmnqs7.png

    Córcia 2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 15:24

  • czarnaruda Przyjaciółka
    Postów: 84 244

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OK, dzięki, teraz rozumiem, spróbuję podobnie. Tyle że na wynikach badań z NFZ jest zawsze info, który lekarz zlecił, a do lekarza prywatnie nie będę robić badań odpłatnie, skoro będę miała dostępne wyniki badań zrobionych na NFZ (no wiadomo nie wszystkie). Jjakoś to ogarnę, na pewno za bardzo przeżywam, a na razie nie byłam u żadnego.

    f2w3rjjgtyrmnqs7.png

    Córcia 2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mojego wzięłam na prenatalne...troche się bał co zobaczy,ale po wizycie jakos inaczej na mnie patrzył :) Ze tam naprawde jest jego dzidzia:) juz pytał,kiedy są połówkowe i czy pójdziemy do tego samego lekarza:) Cudownie jest być na takich badaniach we dwójkę :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też swojego wzięłam na prenatalne (już wszystko ładnie widać ;), zresztą mój gin mówił żeby brać męża na prenatalne) a jak on patrzył w monitor hehe jak słuchał serduszka niezapomniane uczucie ;) więc dziewczyny bierzcie swoich mężów!!!!!! a wieczorem jak spotkaliśmy się ze znajomymi to tylko pokazywał zdjęcia i mówił "zobaczcie mój nos" :D

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój chodzi ze mną od pierwszego USG. Bardzo czekał na dzidziusia i jak raz nie mógł przyjść (wyjazd służbowy), to kilka dni później poszliśmy razem ponownie ;) Rodzić też ze mną chce i chociaż się cieszę, to jednak mam mieszane uczucia czy on się nadaje :D

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ