X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Pęcherzyk z pęcherzykiem żółtkowym bez zarodka
Odpowiedz

Pęcherzyk z pęcherzykiem żółtkowym bez zarodka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziś na wizycie lekarskiej otrzymałam następujące wyniki:
    GS 1,5 cm
    YS 0,4 cm
    wiek ciąży 6t 2d

    Martwi mnie jednak to, że nie widać zarodka nie mówiąc o serduszku. następna wizyta 8 maja, martwię się. czy były przypadki tak późnego pokazania się zarodka? pozdrawiam

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie masz się czym martwić - sytuacja jest całkowicie normalna :)
    Ciąża może być młodsza na skutek przesunięcia owulacji (co się bardzo często zdarza), albo rozwija się wolniej (co też się bardzo często zdarza). Na wizycie 8 maja będzie widać wszystko :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :) mam nadzieję, że będzie tak jak napisałaś.
    Bo już raz poroniłam i to całkiem niedawno, więc moja niezbyt poukładana głowa obawia się pustego jaja płodowego ;/ nawet nie podejrzewałam, że tak szybko zaskoczy druga ciąża.

  • Daniela Autorytet
    Postów: 1759 2311

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria, ten wiek, ciąży, który podałaś, to jest liczony od OM, czy to wg USG? Bo wielkość pęcherzyka 1,5cm to właśnie jest mniej więcej skończony 6 tydzień.

    ❤️2013
    ❤️2015
    ❤️2018
    ❤️2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg OM 6t 4d wg USG 6t 2d

  • Daniela Autorytet
    Postów: 1759 2311

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teoretycznie przy pęcherzyku o tej wielkości zarodek powinien być widoczny. Ale to tylko teoria, może być tak, że gdybyś poszła w kolejnym dniu, to by już był zarodek widoczny. U Ciebie tydzień ciąży wg OM i z USG pokrywają się niemal. A co Ci lekarz powiedział, jak to skomentował? Na kolejnej wizycie już wszystko będziesz wiedziała. W tym momencie na pewno jest zbyt wcześnie na diagnozę o pustym jaju.

    ❤️2013
    ❤️2015
    ❤️2018
    ❤️2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazała mi doktor przyjść 8 maja.. tak się boję..

  • Daniela Autorytet
    Postów: 1759 2311

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria2909 wrote:
    Kazała mi doktor przyjść 8 maja.. tak się boję..

    Wiem, znam ten strach dobrze, poroniłam w styczniu.

    W przyszłym tygodniu długi weekend, pewnie dlatego wyznaczyła Ci taki termin, ale faktycznie to trochę długo, może udałoby Ci się gdzieś wcześniej wbić?

    ❤️2013
    ❤️2015
    ❤️2018
    ❤️2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja w lutym poroniłam. No niestety nie da się :( chyba ze gdzieś prywatnie, a prywatnie i tak mam na 8 maja to bym musiała jechać do innego miasta.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie przy pęcherzyku 13-14mm nie byl widiczny zarodek. Nie wiem kiedy pokazał sie bo na kolejne usg poszlam 11 dni pozniej i mial 0,85cm.

    Wiktoria2909, Daniela lubią tę wiadomość

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria2909 wrote:
    A ja w lutym poroniłam. No niestety nie da się :( chyba ze gdzieś prywatnie, a prywatnie i tak mam na 8 maja to bym musiała jechać do innego miasta.

    8 maja to dobry termin - sprawa się już na pewno wyjaśni.
    Ja też pierwszą ciążę miałam puste jajo, a dwa cykle po zabiegu zaszłam w kolejną.. i wygląda na to, że wkrótce rozwiązanie.

    Uszy do góry - uda się tym razem :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Sprawa się wyjaśniła, wczoraj dostałam krwawienia. Myślałam że to najgorsze i że mam puste jajo które się wydala. Pojechałam na IP. Po długim czasie oczekiwania i przygotowywania się na najgorsze okazało się że dziecko jest i żyje! słyszałam jego serduszko. Przyczyną krwawienia jest krwiak 7 mm. Dostałam leki i muszę odpoczywać. Cieszę się, że to krwiak a nie najgorsze. Dziwne tylko że ta poprzednia lekarka u której byłam dosłownie 4 dni temu nie zauważyła ani krwiaka (plamiłam już) ani dziecka, bo nie urosło chyba tyle w 3 dni. Wniosek z tego taki, nadzieja zawsze jest. Jajo 1,5 cm nie musi wcale być ostatecznie puste jak to straszą lekarze. Pozdrawiam

    Ètoile lubi tę wiadomość

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria2909 wrote:
    Cześć. Sprawa się wyjaśniła, wczoraj dostałam krwawienia. Myślałam że to najgorsze i że mam puste jajo które się wydala. Pojechałam na IP. Po długim czasie oczekiwania i przygotowywania się na najgorsze okazało się że dziecko jest i żyje! słyszałam jego serduszko. Przyczyną krwawienia jest krwiak 7 mm. Dostałam leki i muszę odpoczywać. Cieszę się, że to krwiak a nie najgorsze. Dziwne tylko że ta poprzednia lekarka u której byłam dosłownie 4 dni temu nie zauważyła ani krwiaka (plamiłam już) ani dziecka, bo nie urosło chyba tyle w 3 dni. Wniosek z tego taki, nadzieja zawsze jest. Jajo 1,5 cm nie musi wcale być ostatecznie puste jak to straszą lekarze. Pozdrawiam

    No widzisz - zawsze mówię, że trzeba być dobrej myśli :)

    7 mm to malutki krwiak, ja miałam kilkucentymetrowy. Mogło go nie być widać nawet jak plamiłaś - u mnie przy krwawieniu nie było go widać - dopiero tydzień później się objawił. Dostałam duphaston i krwiak zniknął w 2 trymestrze (wykryty w 5 tygodniu).

    Wszystko będzie dobrze! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2018, 11:18

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Agulaa30 Autorytet
    Postów: 501 189

    Wysłany: 2 maja 2018, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja jestem wedlug ostatniej miesiaczki w 5 tyg.ciazy...wedlug bety 3 tydzien...kiedy moge isc na 1usg zeby zobaczyc czy jest wszystko ok?

    w4sq9n73sbn750go.png Agata 30.... Blizniaki 9 lat...Czekamy na nastepne dzieciątko .Bicie serduszka 5tydz.5dz.JUZ CIĘ KOCHAMY <3.<3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2018, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za miesiąc jakoś żeby wszystko było ładnie widać
    Widzę też wynik progesteronu, jest dość niski
    Miałam wynik 26 ng/ml i dostałam progesteron
    Nie mówię aby straszyć tylko dla bezpieczeństwa :)

  • migotka_83 Ekspertka
    Postów: 311 76

    Wysłany: 3 maja 2018, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulaa30 wrote:
    Dziewczyny ja jestem wedlug ostatniej miesiaczki w 5 tyg.ciazy...wedlug bety 3 tydzien...kiedy moge isc na 1usg zeby zobaczyc czy jest wszystko ok?
    Pęcherzyk ciazowy widoczny jest przy becie ok 1500, a serduszko ok 13 000.

    3i49zbmhg4kfjp76.png

    5 lat walki...
    3 x IUI, 1 x IMSI, 6 x FET
    Aniołek [*] 8tc 02.2017 - córeczka (T22)
    Aniołek [*] 5tc 08.2017 cb, 04.2018 cb, 05.2018 cb
    Ciąża pozamaciczna 05.2018
    NK 9,9%, KIR BX, ALLO-MLR 38%
    05.2019 Naturalsik ❤
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 3 maja 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulaa30 wrote:
    Dziewczyny ja jestem wedlug ostatniej miesiaczki w 5 tyg.ciazy...wedlug bety 3 tydzien...kiedy moge isc na 1usg zeby zobaczyc czy jest wszystko ok?

    Najlepiej nie wcześniej niż w 7 tygodniu ciąży (czyli nie wcześniej niż 6t0d) - zwykle w tym czasie widać już wszystko, ale zdarza się, kiedy owulacja jest przesunięta, że zarodek z serduszkiem widoczny jest dopiero w 8 skończonym (!) tygodniu ciąży (8t0d).
    migotka_83 wrote:
    Pęcherzyk ciazowy widoczny jest przy becie ok 1500, a serduszko ok 13 000.

    Nie jest to prawda.

    Pęcherzyk ciążowy powinien być widoczny do bety 5000 mlU/ml, u mnie pęcherzyka nie było widać nawet przy becie 2500 mlU/ml, więc dobrze zgłębiłam temat - info o becie 5000 mlU/ml pochodzi z anglojęzycznego doktoratu. W Polsce z jakiegoś powodu lekarze powtarzają jak mantrę, że jest to wartość 1000 mlU/ml (?).

    Co do serduszka to nie mam informacji naukowych, ale z wątku na tym forum "przy jakim beta HCG widać serduszko?" wynika, że jest to wartość ok. 17 tysięcy mlU/ml.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 maja 2018, 17:31

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ