X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Pęcherzyk płodowy
Odpowiedz

Pęcherzyk płodowy

Oceń ten wątek:
  • Tusinka Koleżanka
    Postów: 37 32

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinkin wrote:
    W przyszlym tygodniu mam wizyte, bedzie to 7t4d ciazy. mam ogromna nadzieje, ze uslysze i zobacze serduszko, bo strasznie sie zamartwiam, czy wszystko w porządku...

    Czy to bedzie Twoja pierwsza wizyta ? Ja idę do lekarza w piątek i to bedzie tak jak u Ciebie 7 tydzien i 4 dzien.. Byłam juz na pierwszej wizycie w 5tyg i 4 dniu i było widać pecherzyk 1.01 cm teraz idę w piątek obejrzeć zarodek i bijace serduszko :) to normalne ze sie zamartwiasz :) wszystkie sie martwimy ;)

    uwo9dqk31moonnq6.png
  • Kinkin Koleżanka
    Postów: 45 67

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam już u lekarza, dokladnie tak samo jak Ty, bo był to w 5t 3d :) i na usg bylo widac malutki pecherzyk (4,5 mm).
    Zle napisałam w tamtym poście, bo wizyte mam dopeiro w przyszły piątek, jestem dokladnie tydzien do tyłu od Ciebie, Tusinka.

    Napisz koniecznie po wizycie! :)

    9ewngzu303gw9x57.png[/url]
  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 3 lutego 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na wizycie w 5t 4d (ciaża faktycznie młodsza, bo owulkę miałam między 19 a 21 dc) i było widać pęcherzyk 7mm. Lekarz kazał przyjść za 4 tygodnie, ale chyba nie wytrzymam tak długo i pójdę do innego trochę wcześniej. Marzę, żeby zobaczyć zarodek i usłyszeć bijące serduszko :)

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 27 maja 2014, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja po swohej wizycie za duzo nie wiem, pecherzyk jest, ciaza na 5 tydzien i 1 dzien, w opisie " macica piwiekszona wykazuje pecherzyk ciazowybz echem plodubi pecherzykiem zolciowym" pomozecie to rozszyfrowac ??? Gs 1,63 cm :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2014, 14:51

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na usg w 4tyg3d ciąży, było widać tylko pęcherzyk i do tego torbiel. Dostałam duphaston mam nadzieję, że będzie wszystko ok. Następna wizyta 24.06.
    Myślałam, że ja tylko tak zamartwiam się i boję ale widzę że nie jestem sama.
    Powodzonka :-)

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • Izzy Autorytet
    Postów: 692 482

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam dzisiaj usg. 18 dpo, 5t0d (biorąc pod uwagę kiedy byla owu to byłby 4t3d) i pęcherzyk 0,28 cm.. No chyba mniejszego tutaj nie było. Teraz jestem jeszcze bardziej zestresowana. Następna wizyta za dwa tygodnie ale coś marnie to widzę. :( Co o tym myślicie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2014, 21:02

  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izzy wrote:
    Miałam dzisiaj usg. 18 dpo, 5t0d (biorąc pod uwagę kiedy byla owu to byłby 4t3d) i pęcherzyk 0,28 cm.. No chyba mniejszego tutaj nie było. Teraz jestem jeszcze bardziej zestresowana. Następna wizyta za dwa tygodnie ale coś marnie to widzę. :( Co o tym myślicie?

    Hej, nie przesadzaj, wszystko bedzie ok. Ja na pierwszym USG, tez w 5 tygodniu zobaczyłam pęcherzyk wielkości 0,22 cm. W ten poniedziałek łobuz miał już 1,2cm (7t4d). Cierpliwości :)

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • Agi Przyjaciółka
    Postów: 100 72

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Około 33.–35. dnia ciąży w badaniu ultrasonograficznym można zobaczyć pęcherzyk ciążowy, czyli małą okrągławą strukturę wypełnioną płynem, o średnicy kilku milimetrów. Jest to pierwszy obraz dokumentujący ciążę wewnątrzmaciczną. W kolejnych dniach w pęcherzyku ciążowym pojawia się pęcherzyk żółtkowy, do którego ściśle przylega zarodek.

    uuuff to u mnie dziś 30 dzień dopiero ..wiec nie dziwo że nic nie było widać

  • Agi Przyjaciółka
    Postów: 100 72

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izzy ja też jeszcze nic nie widziałam ..i do tego niska beta ale jestem dobrej myśli ...TY też bądź!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2014, 15:38

  • Izzy Autorytet
    Postów: 692 482

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo mnie pocieszyłyście, dzięki! <3 Obliczyłam przez belly wiek ciąży od ostatniej owulacji bo miałam późno w 17dc i wyszło, że wczoraj był 4t3d więc chyba wszystko dobrze :) Nie mam żadnych plamień więc nie panikuje. :)
    U Was też na pewno wszystko będzie dobrze :) Przecież w końcu ktoś te dzieci musi rodzić! :D

    isabelle lubi tę wiadomość

  • Agi Przyjaciółka
    Postów: 100 72

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cholercia zaczęłam plamić:(

  • Izzy Autorytet
    Postów: 692 482

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plamienia się zdarzają we wczesnej ciąży.. nie poddawaj się <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny martwie sie troche bo wczoraj mialam usg i nie bylo nic widac nawet pecherzyka ciaza 5 t 0d . na drugim usg widzial maly punkcik i to prawdopodobnie jest pecherzyk, ale niestety nie potwierdzil. ;(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2014, 16:06

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcialam jeszcze dodac ze to byl 21 d od owulacji

  • ZUZIAA Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 27 czerwca 2014, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    jestem nowa na forum, ale chyba w podobnej sytuacji jak kilka z Was. Byłam na USG w 6t5d (wg OM) i zobaczyliśmy tylko pęcherzyk ciążowy i żółtkowy... Ani śladu zarodka... i echa serca też nie było słychać... Myślicie, że jest szansa, że za 2 tygodnie (wtedy następne USG) coś się zmieni? Czy nie ma szans.

    Dodam, że przyjmuję Duphaston, a długość cyklu wynosi ok.30dni.

  • Izzy Autorytet
    Postów: 692 482

    Wysłany: 27 czerwca 2014, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZUZIAA spokojnie, na pewno będzie maluszek :) Wiem co czujesz bo ja też szalałam z niepokoju. Ale powtarzaj sobie, że nie masz na to wpływu a stres tylko szkodzi dziecku. Więc lepiej spokojnie czekać bo co ma być to będzie. :) Trzymam kciuki i życzę powodzenia! :*

  • malaczarna191 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam na usg w 5 tyg + 6 dni i był pęcherzyk o średnicy 10 mm z zarysowującym się echem płodu a w 6 tyg + 3 dni i był pęcherzyk 18 mm a w nim ciałko żółte. Jutro mam kolejne usg. Umieram z niepokoju czy będzie widać serduszko. Pierwszą ciążę poroniłam przez pusty pęcherzyk :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2014, 11:33

    Mój Aniołek 23.09.2013 [*]
  • Nataszka2200 Autorytet
    Postów: 576 653

    Wysłany: 2 lipca 2014, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA pierwsza ciaze poroniłam w 12 tyg 2 ciaza pusty pecherzyk i teraz se nei staram juz z 7 miesiecy,Akurat jakies 2 tyg temu robiłam badaniena zakrzepice(trombofilie) bo mi genetyk pow ze rownież przez ta zakrzepice można poronic czekam do sierpnia jak na zbawienie az sie bede mogla z męzem juz starac...ehhh;(

    iv09piqvr5fpkazd.png
    Aleks ur.20.03.2016r godz 17:07 waga:3.272 i 55cm
    [link=https://www.suwaczki.com/]xnw49n739hscix2y.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2014, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam pytanie do was. Byłam na usg w 7tc i 5d. Zarodek miał 15mm a pęcherzyk ciążowy GS 45mm. To nie jest trochę za dużo? Znalazła w internecie że norma jest około 25mm.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, odświeżę trochę wątek, nie wiem nawet, czy piszę w dobrym miejscu.
    Moja historia wygląda tak: w piątek tj. 21 sierpnia, 6 dni po planowanym terminie okresu zrobiłam drugi test,też wyszedł pozytywny, poszłam do lekarza i na USG zamiast pęcherzyka ( od daty ostatniego okresu byłby to 5tc)ginekolog znalazł torbiel na jajniku i do tego okazało się, że mam dwurożną macicę ;/ Następny termin USG wyznaczył na 01 września i powiedział, że jeśli chcę mogę zrobić wynik Beta hCG.
    Czy ktoś ma podobne doświadczenia? Czy jest możliwe, że maleństwo jednak będzie widoczne na następnym USG, czy się nie nastawiać na ciążę?
    Bardzo bym chciała, żeby wszystko dobrze się skończyło, i teraz się martwię, że wcale w ciąży nie jestem ;(

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ