X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Pęcherzyk płodowy
Odpowiedz

Pęcherzyk płodowy

Oceń ten wątek:
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 24 maja 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulaa30 wrote:
    dziewczyny jak byłam na usg to był 5 tydzień 5dzień według usg CRL 0.20cm ? jak mam to rozumieć ? dobrze czy nie?

    A co tu rozumieć?
    Ciąża w macicy, uwidoczniono zarodek o długości 2 mm. Na tym etapie nie da się jeszcze uwidocznić akcji serca bo zarodek jest za mały, więc na kolejnym USG już usłyszysz bijące serce malucha :)

    GRATULACJE! :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Agulaa30 Autorytet
    Postów: 501 189

    Wysłany: 24 maja 2018, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    A co tu rozumieć?
    Ciąża w macicy, uwidoczniono zarodek o długości 2 mm. Na tym etapie nie da się jeszcze uwidocznić akcji serca bo zarodek jest za mały, więc na kolejnym USG już usłyszysz bijące serce malucha :)

    GRATULACJE! :)
    Wlasnie ze slyszlalam bijace serduszko

    w4sq9n73sbn750go.png Agata 30.... Blizniaki 9 lat...Czekamy na nastepne dzieciątko .Bicie serduszka 5tydz.5dz.JUZ CIĘ KOCHAMY <3.<3
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 24 maja 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulaa30 wrote:
    Wlasnie ze slyszlalam bijace serduszko

    No to jestem w szoku jak przy 2 mm zarodku słyszałaś serce. Tak czy inaczej to tylko więcej powodów do radości. Jeszcze raz gratulacje :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Agulaa30 Autorytet
    Postów: 501 189

    Wysłany: 25 maja 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję :) toć to takie maleńkie a serducho biło 109 uderzeń :) tez w szoku bylam... ale lekarka sie w cale nie zdziwiła wiec chyba jest dobrze :)

    w4sq9n73sbn750go.png Agata 30.... Blizniaki 9 lat...Czekamy na nastepne dzieciątko .Bicie serduszka 5tydz.5dz.JUZ CIĘ KOCHAMY <3.<3
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 28 maja 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,

    Ja dziś miałam pierwszą wizytę.
    Lekarz powiedział że pęcherzyk i ciałko żółte jak ma 5t3d książkowe :)
    GS 0,58cm
    YS 0,23cm
    Co myślicie?

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2018, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest super, pewnie za tydzień zobaczysz dzidzię z serduszkiem <3

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 maja 2018, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilly. wrote:
    Hej Dziewczyny,

    Ja dziś miałam pierwszą wizytę.
    Lekarz powiedział że pęcherzyk i ciałko żółte jak ma 5t3d książkowe :)
    GS 0,58cm
    YS 0,23cm
    Co myślicie?

    Nie rozumiem intencji tego posta - piszesz, że lekarz powiedział, że wymiary książkowe, wszystko w porządku, więc co mamy myśleć? ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 28 maja 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira,

    Lekarze często mówią różne rzeczy, np. że pęcherzyk musi być widać przy bhcg 1000 co jest nieprawdą. Macie tu ogromną wiedzę więc chciałam się podzielić i upewnić.

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 maja 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilly. wrote:
    Leira,

    Lekarze często mówią różne rzeczy, np. że pęcherzyk musi być widać przy bhcg 1000 co jest nieprawdą. Macie tu ogromną wiedzę więc chciałam się podzielić i upewnić.

    Dobre wiadomości to dobre wiadomości.
    Za tydzień pewnie pojawi się zarodek, przy odrobinie szczęścia może będzie też serduszko, ale to może być i za 2 tygodnie więc czekaj cierpliwie.

    lilly. lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Agulaa30 Autorytet
    Postów: 501 189

    Wysłany: 29 maja 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilly. wrote:
    Hej Dziewczyny,

    Ja dziś miałam pierwszą wizytę.
    Lekarz powiedział że pęcherzyk i ciałko żółte jak ma 5t3d książkowe :)
    GS 0,58cm
    YS 0,23cm
    Co myślicie?
    Ja miałam 5tydzień i 5 dzień kiedy usłyszałam serduszko wiec moze lada dzień juz zacząć bić...nie jest mówione ze za tydzień czy dwa...jestem tego przykładem :)

    lilly. lubi tę wiadomość

    w4sq9n73sbn750go.png Agata 30.... Blizniaki 9 lat...Czekamy na nastepne dzieciątko .Bicie serduszka 5tydz.5dz.JUZ CIĘ KOCHAMY <3.<3
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 maja 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulaa30 wrote:
    Ja miałam 5tydzień i 5 dzień kiedy usłyszałam serduszko wiec moze lada dzień juz zacząć bić...nie jest mówione ze za tydzień czy dwa...jestem tego przykładem :)

    Nie chodzi tutaj o wiek ciąży tylko o betę. Serduszko zwykle wykrywane jest przy becie ok. 17 tyś (wiadomo: plus/minus), analizując wartości bety u autorki szacuję, że może być to tydzień lub dwa. Aczkolwiek wiadomo, że ciąża nie matematyka i może być różnie, ale obstawiałabym właśnie taki termin ;)

    lilly. lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2018, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny byłam dziś na wizycie na usg jest 6i5tc pęcherzyk jest i ciałko żółte na tym etapie już powinno widać zarodek martwię się:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2018, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    Dziewczyny byłam dziś na wizycie na usg jest 6i5tc pęcherzyk jest i ciałko żółte na tym etapie już powinno widać zarodek martwię się:(
    jakiej wielkosci pecherzyk?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2018, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koteczkowa wrote:
    jakiej wielkosci pecherzyk?

    2,31 cm co to oznacza ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2018, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to wielkość pecherzyka 23 mm. u mnie jest 8.3mm i tez nic nie widac ale z tego co czytalam to niektore dopiero wlasnie przy wielkościach powyzej 20mm widziały zarodek. a masz zdjecie ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2018, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mam tylko nie wiem jak tutaj się wkleja

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2018, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w google wpisz zapodaj tam wrzuc i potem link tutaj wkleic co wyjdzie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2018, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/0cb1cc4410a7.jpg.html

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2018, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/7f2f5e90b9ac.jpg.html

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2018, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/e0df6629ff5c.jpg

‹‹ 15 16 17 18 19
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ