BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > I trymestr > Patologia ciąży
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Zuza03
Nowa
1

Wysłany: 17 maja, 18:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
Cześć dziewczyny,

Proszę uspokójcie mnie jakoś.. z powodu plamienia leżałam przez ostatnie 4 dni na oddziale patologii ciąży. Jedna z dziewczyn miała podawany metotreksat z powodu ciąży pozamicznej. Czy jest możliwość żeby ta substancja dostała się do mojego organizmu podczas korzystania ze wspólnej toalety? Jestem w 9. tygodniu i strasznie panikuję...

Leira
Autorytet
1168

Wysłany: 17 maja, 19:09
Cytuj | (1) | Zgłoś
Zuza03 napisała:
Cześć dziewczyny,

Proszę uspokójcie mnie jakoś.. z powodu plamienia leżałam przez ostatnie 4 dni na oddziale patologii ciąży. Jedna z dziewczyn miała podawany metotreksat z powodu ciąży pozamicznej. Czy jest możliwość żeby ta substancja dostała się do mojego organizmu podczas korzystania ze wspólnej toalety? Jestem w 9. tygodniu i strasznie panikuję...

Nie ma takiej opcji, coś jak na zasadzie, że nie zajdziesz w ciążę, jeśli deska od sedesu jest ubrudzona nasieniem :D

A plamienie to może wynik krwiaka? One pokazują się na USG dopiero po pewnym czasie od pierwszego plamienia. Jakie to plamienie? Różowe czy brązowe? Ja miałam krwiaka, dużo kobiet to ma - nie jest to groźne, ja z ciąży z krwiakiem mam wspaniałego synka :)

Zuza03 lubi tę wiadomość

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

Zuza03
Nowa
1

Wysłany: 17 maja, 20:15
Cytuj | (0) | Zgłoś
Niby zdaję sobie z tego sprawę, ale wystraszyłam się, gdy lekarka powiedziała mi po kilku dniach, że ta łazienka jest tylko do użytku dla pacjentki po metotreksacie.. Nikt mnie o tym nie uprzedził. Stąd moje obawy:( Metotreksat wyydalany jest z organizmu wraz z moczem i panikuje jak pomyślę sobie, że mogłam gdzieś dotknąć i wchłonąć tą toksyczną substancję przez skórę.. Nie darowałabym sobie.

Plamienie miałam tylko 1 dzień, lekko brązowe, mały krwiak na usg ok 1.5 cm.

Dodatkowo, jestem w ciąży bliźniaczej. Lekarze mierzyli tętno maluchów, jeden miał 165, drugi 185 (stwierdzono tachykardię). Wg nich jest za duża różnica i ponad normę :( Mam skierowanie na badania prenatalne i szczegółowe echo serca tego zarodka w późniejszej ciąży.

ehh... jestem panikarą w życiu, ale teraz to co się ze mną dzieje jest niewyobrażalne...

Leira
Autorytet
1168

Wysłany: 17 maja, 20:26
Cytuj | (1) | Zgłoś
Nawet jakbyś jakimś cudem wchłonęła tą substancję to jest tak śladowa ilość, że nie ma stresu, spokojnie :)

Krwiakiem się nie martw - jest malutki i niedługo zniknie.

Co do tachykardii to myślę, że za wcześnie na jakieś wyroki, ciąża jest młodziutka, przyjmuje się, że tętno płodu powinno być maksymalnie 180, ale przecież to nie matematyka i delikatna odchyłka może być spowodowana np. tym, że jeden z bliźniaków jest bardzo aktywny i akurat mocno łobuzował - Ty też jak zmierzysz tętno po wstaniu z łóżka, a potem przebiegniesz sprintem kilometr to będziesz mieć gigantyczne różnice. Oczywiście warto zawsze wykonać dodatkowe badania, dla pewności, ale przy takim wyniku i na takim wczesnym etapie ciąży, kiedy wszystko się dopiero normuje, to jest diagnoza mocno na wyrost.

Zuza03 lubi tę wiadomość

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

Zuza03
Nowa
1

Wysłany: 17 maja, 20:31
Cytuj | (1) | Zgłoś
Czytam fora ciążowe już od kilku lat, ale nigdy nie przypuszczałam, że będę z nich korzystać.

To mój pierwszy post, ponieważ naprawdę czuję się z tym wszystkim źle i szukam wsparcia..

@Leira, strasznie Ci dziękuję! Podbudowałaś mnie <3

Leira lubi tę wiadomość

Leira
Autorytet
1168

Wysłany: 17 maja, 22:15
Cytuj | (0) | Zgłoś
Zuza03 napisała:
Czytam fora ciążowe już od kilku lat, ale nigdy nie przypuszczałam, że będę z nich korzystać.

To mój pierwszy post, ponieważ naprawdę czuję się z tym wszystkim źle i szukam wsparcia..

@Leira, strasznie Ci dziękuję! Podbudowałaś mnie <3

Będzie dobrze - zobaczysz :)

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)