X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Patologia ciąży
Odpowiedz

Patologia ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Zuza03 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 17 maja 2019, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Proszę uspokójcie mnie jakoś.. z powodu plamienia leżałam przez ostatnie 4 dni na oddziale patologii ciąży. Jedna z dziewczyn miała podawany metotreksat z powodu ciąży pozamicznej. Czy jest możliwość żeby ta substancja dostała się do mojego organizmu podczas korzystania ze wspólnej toalety? Jestem w 9. tygodniu i strasznie panikuję...

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 17 maja 2019, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza03 wrote:
    Cześć dziewczyny,

    Proszę uspokójcie mnie jakoś.. z powodu plamienia leżałam przez ostatnie 4 dni na oddziale patologii ciąży. Jedna z dziewczyn miała podawany metotreksat z powodu ciąży pozamicznej. Czy jest możliwość żeby ta substancja dostała się do mojego organizmu podczas korzystania ze wspólnej toalety? Jestem w 9. tygodniu i strasznie panikuję...

    Nie ma takiej opcji, coś jak na zasadzie, że nie zajdziesz w ciążę, jeśli deska od sedesu jest ubrudzona nasieniem :D

    A plamienie to może wynik krwiaka? One pokazują się na USG dopiero po pewnym czasie od pierwszego plamienia. Jakie to plamienie? Różowe czy brązowe? Ja miałam krwiaka, dużo kobiet to ma - nie jest to groźne, ja z ciąży z krwiakiem mam wspaniałego synka :)

    Zuza03 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Zuza03 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 17 maja 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby zdaję sobie z tego sprawę, ale wystraszyłam się, gdy lekarka powiedziała mi po kilku dniach, że ta łazienka jest tylko do użytku dla pacjentki po metotreksacie.. Nikt mnie o tym nie uprzedził. Stąd moje obawy:( Metotreksat wyydalany jest z organizmu wraz z moczem i panikuje jak pomyślę sobie, że mogłam gdzieś dotknąć i wchłonąć tą toksyczną substancję przez skórę.. Nie darowałabym sobie.

    Plamienie miałam tylko 1 dzień, lekko brązowe, mały krwiak na usg ok 1.5 cm.

    Dodatkowo, jestem w ciąży bliźniaczej. Lekarze mierzyli tętno maluchów, jeden miał 165, drugi 185 (stwierdzono tachykardię). Wg nich jest za duża różnica i ponad normę :( Mam skierowanie na badania prenatalne i szczegółowe echo serca tego zarodka w późniejszej ciąży.

    ehh... jestem panikarą w życiu, ale teraz to co się ze mną dzieje jest niewyobrażalne...

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 17 maja 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet jakbyś jakimś cudem wchłonęła tą substancję to jest tak śladowa ilość, że nie ma stresu, spokojnie :)

    Krwiakiem się nie martw - jest malutki i niedługo zniknie.

    Co do tachykardii to myślę, że za wcześnie na jakieś wyroki, ciąża jest młodziutka, przyjmuje się, że tętno płodu powinno być maksymalnie 180, ale przecież to nie matematyka i delikatna odchyłka może być spowodowana np. tym, że jeden z bliźniaków jest bardzo aktywny i akurat mocno łobuzował - Ty też jak zmierzysz tętno po wstaniu z łóżka, a potem przebiegniesz sprintem kilometr to będziesz mieć gigantyczne różnice. Oczywiście warto zawsze wykonać dodatkowe badania, dla pewności, ale przy takim wyniku i na takim wczesnym etapie ciąży, kiedy wszystko się dopiero normuje, to jest diagnoza mocno na wyrost.

    Zuza03 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Zuza03 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 17 maja 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam fora ciążowe już od kilku lat, ale nigdy nie przypuszczałam, że będę z nich korzystać.

    To mój pierwszy post, ponieważ naprawdę czuję się z tym wszystkim źle i szukam wsparcia..


    @Leira, strasznie Ci dziękuję! Podbudowałaś mnie <3

    Leira lubi tę wiadomość

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 17 maja 2019, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza03 wrote:
    Czytam fora ciążowe już od kilku lat, ale nigdy nie przypuszczałam, że będę z nich korzystać.

    To mój pierwszy post, ponieważ naprawdę czuję się z tym wszystkim źle i szukam wsparcia..


    @Leira, strasznie Ci dziękuję! Podbudowałaś mnie <3

    Będzie dobrze - zobaczysz :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ