X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Paniczny strach na poczatku ciazy
Odpowiedz

Paniczny strach na poczatku ciazy

Oceń ten wątek:
  • Luuluu Przyjaciółka
    Postów: 79 56

    Wysłany: 21 maja 2020, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga daj znać jak wizyta ;)

    2019 II -start z badaniami
    2019 VIII/IX 2x nieudana IUI
    2019 XI - naturalny cud <3
    2020 I 9 - 👼 [*] 7/9
    2020 IV - nasz cud <3 włączone metyle + heparyna +acard
    2020 V 11 mamy ❤


    f2w33e3kaumphv47.png
    31 l
  • Kinga28 Ekspertka
    Postów: 155 64

    Wysłany: 21 maja 2020, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam właśnie :) przyszłam i okazalo sie ze mój lekarz odwołał wszytskie wizyty.... zły mi stanęły w oczach. Dobrze ze mialam wizytę na 12.40 bo o 13 przyjmuje inny lekarz i poprosiłam zeby mnie przyjął... dzis konczy mi sie l4.... Wiec nie chce sie martwić czy z maluszkiem wszytsko ok i czekac kolejne 2 tyg na wizytę

  • Luuluu Przyjaciółka
    Postów: 79 56

    Wysłany: 21 maja 2020, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga28 wrote:
    Czekam właśnie :) przyszłam i okazalo sie ze mój lekarz odwołał wszytskie wizyty.... zły mi stanęły w oczach. Dobrze ze mialam wizytę na 12.40 bo o 13 przyjmuje inny lekarz i poprosiłam zeby mnie przyjął... dzis konczy mi sie l4.... Wiec nie chce sie martwić czy z maluszkiem wszytsko ok i czekac kolejne 2 tyg na wizytę
    Szczescie w nieszczęściu...
    Czekamy na info ✊✊✊

    2019 II -start z badaniami
    2019 VIII/IX 2x nieudana IUI
    2019 XI - naturalny cud <3
    2020 I 9 - 👼 [*] 7/9
    2020 IV - nasz cud <3 włączone metyle + heparyna +acard
    2020 V 11 mamy ❤


    f2w33e3kaumphv47.png
    31 l
  • Kinga28 Ekspertka
    Postów: 155 64

    Wysłany: 21 maja 2020, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszytsko dobrze :) serduszko pięknie bije :) 9+4, dzidziuś sie rozwija :) wizyta sie obsunela i po oczekiwaniu okazalo sie ze jest ok :)

    Girl25 lubi tę wiadomość

  • Luuluu Przyjaciółka
    Postów: 79 56

    Wysłany: 21 maja 2020, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga28 wrote:
    Wszytsko dobrze :) serduszko pięknie bije :) 9+4, dzidziuś sie rozwija :) wizyta sie obsunela i po oczekiwaniu okazalo sie ze jest ok :)
    Cudownie! Warto było poczekac na takie informacje❤❤❤

    2019 II -start z badaniami
    2019 VIII/IX 2x nieudana IUI
    2019 XI - naturalny cud <3
    2020 I 9 - 👼 [*] 7/9
    2020 IV - nasz cud <3 włączone metyle + heparyna +acard
    2020 V 11 mamy ❤


    f2w33e3kaumphv47.png
    31 l
  • Kinga28 Ekspertka
    Postów: 155 64

    Wysłany: 21 maja 2020, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatniego malucha straciłam w 8+6 ale od początku serduszko słabo bilo mimo ze lekarz mi o tym nie mówił, ale czytalam ile mniej więcej powinno wynosić i dalekie to było od tego. Dlatego teraz mialam obawy takie duże. Bardzo fajny lekarz mnie badal. Nie było pacjentów innych wiec mnie dokładnie zbadal, na usg wszytsko wytłumaczył. A prawie godzinę siedziałam w gabinecie. Wyszłam zaplakana ze szczęścia i bardzo szczęśliwa. Lekarz powiedział że po 10 tyg ryzyko poronienia spada do 1% i tego się będę trzymać :)

  • Aaggaa12 Przyjaciółka
    Postów: 75 22

    Wysłany: 21 maja 2020, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga28 wrote:
    Ostatniego malucha straciłam w 8+6 ale od początku serduszko słabo bilo mimo ze lekarz mi o tym nie mówił, ale czytalam ile mniej więcej powinno wynosić i dalekie to było od tego. Dlatego teraz mialam obawy takie duże. Bardzo fajny lekarz mnie badal. Nie było pacjentów innych wiec mnie dokładnie zbadal, na usg wszytsko wytłumaczył. A prawie godzinę siedziałam w gabinecie. Wyszłam zaplakana ze szczęścia i bardzo szczęśliwa. Lekarz powiedział że po 10 tyg ryzyko poronienia spada do 1% i tego się będę trzymać :)
    Jesteś równo w 10 TC? Już teraz będzie coraz lepiej 😊

  • Aaggaa12 Przyjaciółka
    Postów: 75 22

    Wysłany: 21 maja 2020, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde przepraszam, pisałaś wcześniej 😁 to chyba to ciążowe roztargnienie 😁😂

  • Kinga28 Ekspertka
    Postów: 155 64

    Wysłany: 21 maja 2020, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz mi lżej, kolejna wizyta 4 czerwca. Jeszcze nie mówiliśmy rodzicom, akurat na dzień mamy bedzie prezent :)

    Luuluu lubi tę wiadomość

  • Luuluu Przyjaciółka
    Postów: 79 56

    Wysłany: 21 maja 2020, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga28 wrote:
    Ostatniego malucha straciłam w 8+6 ale od początku serduszko słabo bilo mimo ze lekarz mi o tym nie mówił, ale czytalam ile mniej więcej powinno wynosić i dalekie to było od tego. Dlatego teraz mialam obawy takie duże. Bardzo fajny lekarz mnie badal. Nie było pacjentów innych wiec mnie dokładnie zbadal, na usg wszytsko wytłumaczył. A prawie godzinę siedziałam w gabinecie. Wyszłam zaplakana ze szczęścia i bardzo szczęśliwa. Lekarz powiedział że po 10 tyg ryzyko poronienia spada do 1% i tego się będę trzymać :)

    U mnie tez w poprzedniej był problem z prawidlowa akcja serca.. Byla koło 90 w 7 -8 tygodniu... Lekarz ciagle mi mówił że moze być zle więc byłam świadoma.. A tu od 6 tyg jest serduszko i ladnie bije. Czuje ze musi to być to! Styczeń 2021 bedzie nasz ;)))

    2019 II -start z badaniami
    2019 VIII/IX 2x nieudana IUI
    2019 XI - naturalny cud <3
    2020 I 9 - 👼 [*] 7/9
    2020 IV - nasz cud <3 włączone metyle + heparyna +acard
    2020 V 11 mamy ❤


    f2w33e3kaumphv47.png
    31 l
  • Kinga28 Ekspertka
    Postów: 155 64

    Wysłany: 21 maja 2020, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No w tej ciazy jest inaczej. Porównując z poprzednią i usg i dokumentację, w obecniej maluch jest wiekszy i serduszko bije w normie 180/ min, rósł ok 1 mm dziennie i teraz ma prawie 3 cm :)

    Luuluu, Girl25 lubią tę wiadomość

  • violetwoman Koleżanka
    Postów: 93 14

    Wysłany: 21 maja 2020, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dzieczyny.
    Ze względu że mam problem z wrastającym paznokciem od paru dni używałam płynu Betadine na miejsce gdzie ten paznokieć wrasta by to dezynfekować, dopiero dzisiaj doczytałam się na ulotce że ten lek powinno się tylko i wyłącznie stosować po zgodzie lekarza bo jod zawarty w tym leku może się dostać do dziecka przez łożysko o powodować problemy z tarczycą. Nie przypuszczała bym żeby lek dezynfekujący miał jakiś wpływ, wizytę w szpitalu mam dopiero 29 maja, wysłałam zapytanie do ginekologa online czy mogłam zaszkodzić jakoś dziecku :-( u mnie dziś 11 tydzień i trzy dni
    Uzywalam tego płynu trochę tylko na rankę

    Mam nadzieję że wszystko ok z dzidzia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2020, 23:47

    🤰🏻♥️👰
  • Kinga28 Ekspertka
    Postów: 155 64

    Wysłany: 22 maja 2020, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez oglądam i czytam ulotki i na każdym leki jest informacja ze albo nie stosować w ciazy albo skonsultować z lekarzem. Nawet mialam to w ulotce magnezu z Wit. B6 ze nie stosować w ciazy ! Pytałam farmauceuty skad to wynika i mi mówił że są leki (witaminy) przebadane pod katem ciazy A niektóre nie i stąd takie zapisy. Nie wiem jaki jod jest w Twoim leku zawarty ale ogólnie zaleca się zeby ciężarna brała jod

  • violetwoman Koleżanka
    Postów: 93 14

    Wysłany: 22 maja 2020, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już się uspokoiłam, chodziło o to że jod zawarty w tym płynie może przenikać przez łożysko i mieć negatywny wpływ na tarczyce dziecka, ale w pierwszym trymestrze tarczyca jeszcze nie wykształciła się więc wszystko jest ok. Mam nauczkę żeby po prostu dwa razy coś sprawdzić zanim użyje :-)

    🤰🏻♥️👰
  • Luuluu Przyjaciółka
    Postów: 79 56

    Wysłany: 22 maja 2020, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też bym w życiu nie przypuszczała, ze moze być tam coś co może zaszkodzić...
    Ale najwwzniejsze ze nie będzie miało to wpływu na maleństwo❤❤❤

    2019 II -start z badaniami
    2019 VIII/IX 2x nieudana IUI
    2019 XI - naturalny cud <3
    2020 I 9 - 👼 [*] 7/9
    2020 IV - nasz cud <3 włączone metyle + heparyna +acard
    2020 V 11 mamy ❤


    f2w33e3kaumphv47.png
    31 l
  • violetwoman Koleżanka
    Postów: 93 14

    Wysłany: 24 maja 2020, 01:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jutro zaczynam 12tc i już mam rozstępy na piersiach :-(

    🤰🏻♥️👰
  • Kinga28 Ekspertka
    Postów: 155 64

    Wysłany: 24 maja 2020, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja smaruje brzuch, piersi i .... tylek:) mam kilka koleżanek ktore urodziły i jedna miala rozstępy na tyłku, inna na piersiach. Żadna na brzuchu. Okazalo sie ze jedna nie smarowala piersi bo nie przyszło jej to do głowy, druga nie smarowala tyłka - mi też by to do głowy nie przylo. Też bym sie skupiła na brzuchu.teraz profilaktycznie smaruje wszytsko :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2020, 08:55

  • violetwoman Koleżanka
    Postów: 93 14

    Wysłany: 25 maja 2020, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też smaruje ale chyba to faktycznie bardziej jednak ta genetyka, dodatkowo jakiej oliwki bym nie używała to mnie drażni. Teraz narazie stosuje bio oil i normalny balsam do ciała.

    🤰🏻♥️👰
  • Kinga28 Ekspertka
    Postów: 155 64

    Wysłany: 26 maja 2020, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No narazie używam oleju macadamia takiego małego z hebe i mam jakas oliwke z Rossmann i sie zastanawiam co stosować na dłuższą metę. Tą oliwke polecają dziewczyny na forach i jest tania ale jakoś nie mam przekonania czy do brzucha bedzie dobra jak już będzie sie powiększal. Moja siostra 10 lat temu używała zwykłej bambino ale smarowala sie 3 razy dziennie, i chyba tez Bede tak robić, ze smarowaniem sie ze 2 -3 razy dziennie brzucha.

  • violetwoman Koleżanka
    Postów: 93 14

    Wysłany: 27 maja 2020, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo halo dziewczyny co tam słuchać, co tam w brzuszkach słychać haha :D.
    Ja czuję się na prawdę dobrze ostatnio, w piątek wizyta I znów zobaczę swoje Maleństwo. W tym tygodniu kończę pierwszy trymestr :-)

    🤰🏻♥️👰
‹‹ 12 13 14 15 16
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ