X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Owulacja
Odpowiedz

Owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2013, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was kochane ciężaróweczki :) Mam do Was pytanie. Czy przypuszczalnie zaszłyście w ciążę w dniu owulacji wyliczonej przez ovu? Bo jestem bardzo ciekawa czy ono dobrze określa dzień owulacji, ponieważ np. ja ból owulacyjny miałam w nocy z dnia 25go na 26go, a Ovu owulacje określiło mi na 31go. Więc nie wiem czy tak naprawdę moje osobiste odczucia i obserwacje były prawidłowe. Pierwszy test ciążowy robiłam 08.02 i wyszedł już wynik pozytywny. Natomiast 11go miałam już ponad 90bhcg. :) Mogłybyście podzielić się swoimi obserwacjami i tym jak to było u was, będę bardzo wdzięczna :)

  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 13 lutego 2013, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najpierw grtuluję i witam wśród oczekujących mam:)
    hmm, u mnie w tym szczęśliwm cyklu ( 10.2012) po wpsywaniu tempki program przesunął ovu z 26.10 na 29 .10( czyli z 16 na 19 dc) a jestem pewna ,że dziecko jest efektem przytulanka z 25.10, więc sama nie wiem jak to jest:) grunt, że potem zobaczyłam dwie niebieskie kreseczki na tescie i tylko to się dla mnie liczy:) wg teorii mówiącej o zywotności plemników, to jeśli będzie syn , będzie to znaczyło,że ovu było 26.10, jeśli córka - to 29.10 - bo ponoć te z X są długodystansowe i dłużej przeżywają w pochwie:)


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2013, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Datę owulacji jak rownież datę poczęcia można precyzyjnie określić chyba tylko jak cykl był monitorowany poprzez USG, mój nie był więc nie mam pojęcia czy jajeczko pękło właśnie wtedy kiedy ovufriend to wyliczył.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2013, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martek jak to przesunęło?
    No ja nie wiem dopiero to 5 tydzień leci, a widzę, że Ty juz chyba powinnaś znać płeć maleństwa :)
    Ja jakoś czuję, że będzie syn, moja mama też mi tak 'prognozuje'. :)

  • kaja1991 Autorytet
    Postów: 1631 1328

    Wysłany: 13 lutego 2013, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam mój cykl monitorowany i 19 listopada byłam na USG pecherzyk był już duży i lada dzień a nawet godziny lekarz mówił że peknie.
    a na ovu mam że w srode 21 listopada pekł :)
    wiec sama nie wiem ;p bo staralismy sie w niedziele i we wtorek potem M pojechał do pracy:) ale udało sie;)

    kaja1991
    iv093e5elgj3447p.png
    3125635e9e884c2a.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 13 lutego 2013, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie byla trafnosc wyznaczenia owulki i bolu jajnika takze udalo mi sie za pierwszym razem:-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2013, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie też.

  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 13 lutego 2013, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sla.s wrote:
    martek jak to przesunęło?
    No ja nie wiem dopiero to 5 tydzień leci, a widzę, że Ty juz chyba powinnaś znać płeć maleństwa :)
    Ja jakoś czuję, że będzie syn, moja mama też mi tak 'prognozuje'. :)

    zajrzyj sobie na mój ostatni cykl- udostępniłam go, najpierw ustawiło mi na 16 dc, a jak 17 dnia spadła mi o ciutkę tempka a 18 dc lekko podskoczyła to program wskazał ovulację na 19 dc. Co do płci to jakieś 3 tyg temu pani doktor zaryzykowała stwierdzenie, że będzie synek na 70 % ale potem zaczęły się u mnie te plamienia i skupilśmy się na czymś innym. Idę 1-go marca do lekarza i wtedy będę naciskała na określenie płci:) u nas znowu wszyscy , poza lekarzem, twierdzą że będzie córka:)


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2013, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Według tego co piszesz 11 lutego miałaś 90 bety, a to odpowiada 12emu dniu po owulacji, czyli wychodzi na to, że owulację miałaś 31/01, czyli zgadzałoby się z tym co Ci Ovu wyliczył. U mnie też się zgadza, ewentualnie możliwe jest, że była 1 dzien wcześniej, ale większego wahania na sto procent nie było. Więc ja jestem zadowolona z Ovu, gdyż dobrze wyliczyło mi owulację i dobrze podawał, że na 97% jestem w ciąży w co wątpiłam, ale przed leczeniem zrobiono mi bete i okazało się, że leczenie odwołane, bo się udało. Zapraszam do mojego wykresu jak coś. Beta z krwi wyszła mi 235,6 - tez sie zgadza z wykresem.

    A tak na marginesie też robiłam test 8/02 :D, ale wyszedł mi jeszcze negatywny- nie polecam Pepino// No i wiek ciąży mamy ten sam...

    znalzałam cos takiego:

    Dni po owulacji Zakres hCG inmIU/ml

    10 DPO —- 5 - 50

    12 DPO —- 10 - 100

    14 DPO —- 20 - 200

    16 DPO —- 40 - 400

    18 DPO —- 70 - 800

    20 DPO —- 140 - 1600

    22 DPO —- 180 - 3200

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2013, 18:24

  • asiank Ekspertka
    Postów: 325 68

    Wysłany: 15 lutego 2013, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem na ile się to zgadza ale ja 11 dnia po owulacji miałam 724 hcg

    eiktrjjgehcrgla0.png Mój Aniołek 17.07.2012 (8tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2013, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzy Lee jak miło :) Ja robiłam te dwa dni Bobo-testy. I pokazały mi wynik pozytywny więc upewniłam się betą w poniedziałek. W przyszłym tygodniu też znów idę zobaczyć jak ta betka rośnie :)

    Suzy Lee lubi tę wiadomość

  • Moni& Autorytet
    Postów: 2450 4537

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na poczatku cyklu niezbyt dokladnie mierzyłam temp...ale owulaja napewno mi sie przesuneła, nie wiem czy dokładnie tak jak wyznaczył ovu na 23 listopada, w kazdym razie serduszkowanie było niemalże przez cały miesiąc. z kolei śluz płodny miałam troche przed 23 listopada wiec sama nie wiem kiedy ta ovulka mogła nastapic. teraz liczy sie tylko Maleństwo oby wszystko było dobrze <3

    Monis
    relgi09k3028465t.png[/link]
    8b9686f91d.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ