X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Opryszczka
Odpowiedz

Opryszczka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kaczkaaa Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 13 lipca 2022, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Jestem w 6 tygodniu, właśnie zauważyłam ogromnego babla na górnej wardze. Czy któraś z Was przechodziła przez to ?
    Dodam ze nie jest to moja pierwsza opryszczka w życiu.
    Pozdrawiam

  • Natkapietruszki Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 27 lipca 2022, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spróbuj posmarować olejkiem z godzika ale uważaj abyś nie połknęła jest mocno palący.

  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 4 września 2022, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży bezpiecznym lekiem jest Heviran - substancja czynna acyklovir. Możesz brać 4x200mg. Możesz też smarować maściami dostępnymi w aptece.

    Przez opryszczkę straciłam poprzednią ciążę, wirus przenika do zarodka i powoduje duże wady.

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
  • Ania.S Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 22 września 2022, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cslza, a czy to było zakażenie pierwotne? Czy może miałaś wcześniej w życiu opryszczkę? Pytań, bo mi również wyskoczyła w 4 tc. Byłam u lekarza, który stwierdził, że zakażenie wtórne, ale na ustach, nie jest szkodliwe. Gorzej sprawa wygląda w zakażeniu miejsc intymnych. Pozdrawiam

  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 26 września 2022, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania.S wrote:
    Cslza, a czy to było zakażenie pierwotne? Czy może miałaś wcześniej w życiu opryszczkę? Pytań, bo mi również wyskoczyła w 4 tc. Byłam u lekarza, który stwierdził, że zakażenie wtórne, ale na ustach, nie jest szkodliwe. Gorzej sprawa wygląda w zakażeniu miejsc intymnych. Pozdrawiam

    To nie była moja pierwsza opryszczka, ale pierwszy raz była tak wielka i rozlana. W pierwszej ciąży mialam opryszczke 9x - po 1x na każdy miesiąc ciąży.

    Teraz jeśli mi wyskoczy to będę brać 3x200mg heviran w tabletkach.

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
  • Loki Ekspertka
    Postów: 146 64

    Wysłany: 27 października 2022, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tydzien temu mialam opryszczke na wargach, bylam lekko przeziebiona. Jak zwykle smarowalam tylko miodem i po czterech, moze pieciu dniach zniknela. Niestety u mnie to czeste. Wazna jest higiena, zeby nie przeniesc na miejsca intymne. Wczoraj bylo USG - Maluszek w normie, opryszczka na ustach mu nie zaszkodzila.

    Starania od 01.2020
    2021 /2022 Przewlekle zapalenie endometrium, usuniety polip
    3 histeroskopie, biopsja, 2 antybiotykoterapie
    Pazdziernik 2022 planowane IUI, zamiast tego niespodzianka i 2 kreski
    Termin: czerwiec 2023, bedzie coreczka!
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ