X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Ogromny strach
Odpowiedz

Ogromny strach

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 26 września 2019, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie potrafię sobie poradzić ze stresem. W lipcu poronilam, ciąża obumarla 8 tydzien, miałam łyżeczkowanie. W sierpniu pierwsza miesiączka a trzy dni temu pozytywny test ciążowy. Akurat byłam na krótkim urlopie w Polsce (mieszkam w UK) szybko poszłam do ginekologa prywatnie, niestety nic nie widać na usg-4 tydzień ciąży wg om. Przepisał duphaston i acard.. Oczywiście to że nie widać nawet pęcherzyka zmartwilo mnie choć wiem że pewnie jest za wcześnie. Martwię się że coś jest nie tak bo wgl nie bola mnie piersi a w poprzedniej ciąży nawet nie mogłam ich dotknąć, tak bardzo bolały. Czy któraś z was tak miała że kolejna ciąża różniła się objawami od pierwszej a wszytko było ok?

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem żywym przykładem tego :-)
    Nic się nie martw na zapas . Ja zrobiłam test w 32dc i wyszła blada kreska polecialam od razu na wizytę i również nic nie było widać...
    Pierwsza ciążę straciłam w 7 tygodniu, od początku miałam mega bolesne piersi bole podbrzusza byłam mega senna . W tej ciąży nic. Zero mdłości zachcianek piersi do teraz mnie nie bola A dzidzia ma się dobrze to już 19 tydzień!
    Nie martw się na zapas - uwierz w maleństwo, ja też tak się stresowalam Wkoncu wyladowalam w szpitalu:-( zaczęłam myśleć tylko pozytywnie i tak leci :-)
    Gratuluję!

    Lilka94 lubi tę wiadomość

  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 26 września 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Anetka, pocieszyla mnie Twoja wiadomość. Może po prostu każda ciąża jest inna.

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 26 września 2019, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie 4 tydzień to bardzo szybko, idź za tydzień na usg najszybciej. Dla pocieszenia pierwszą też poroniłam, a teraz odpukać wszystko jak w zegarku ✊🏻☺️ też się boję ale staram się myśleć, że teraz się uda bo tak.

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 26 września 2019, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Spokojnie 4 tydzień to bardzo szybko, idź za tydzień na usg najszybciej. Dla pocieszenia pierwszą też poroniłam, a teraz odpukać wszystko jak w zegarku ✊🏻☺️ też się boję ale staram się myśleć, że teraz się uda bo tak.


    A jak Twoje objawy? Takie same jak w pierwszej ciąży czy troszkę inaczej?

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2019, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każda ciąża może być inna, w poprzedniej nie miałam żadnych objawów poza tym że raz mnie cofnęło na zapach słodyczy (w sklepie), teraz mam inaczej, bolące piersi, podbrzusze, łaknienie i senność. Pierwsza również straciłam, ale zadziwił mnie fakt że zaszłaś tak szybko od razu w drugą... Gin mi np nie pozwolił od razu zajść, dopiero po pół roku po farmakologii by wszystko się "pogoiło". Tak więc jak widzisz, każdy organizm jest inny :)

  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 27 września 2019, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malmal wrote:
    Każda ciąża może być inna, w poprzedniej nie miałam żadnych objawów poza tym że raz mnie cofnęło na zapach słodyczy (w sklepie), teraz mam inaczej, bolące piersi, podbrzusze, łaknienie i senność. Pierwsza również straciłam, ale zadziwił mnie fakt że zaszłaś tak szybko od razu w drugą... Gin mi np nie pozwolił od razu zajść, dopiero po pół roku po farmakologii by wszystko się "pogoiło". Tak więc jak widzisz, każdy organizm jest inny :)

    Zaszlam szybko bo tutaj po zabiegu powiedzieli mi że mogę się starać już po pierwszej miesiączce. Nie myślałam intensywnie o zajściu w ciąze, pojechaliśmy na urlop i tak jakoś wyszło.. Do tego z pierwszą ciąza trochę nam się zeszło przez PCOS więc myślałam że i tym razem nie zajde tak szybko a jednak...

    Malmal lubi tę wiadomość

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 27 września 2019, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka94 wrote:
    A jak Twoje objawy? Takie same jak w pierwszej ciąży czy troszkę inaczej?

    W tamtej nie miałam objawów za bardzo, test wyszedł bardzo późno i w ogóle nic się nie zgadzało. W tej dokładnie w dniu spodziewanej @ zaczął bolec brzuch i sutki, po 3 dniach zrobiłam test i grube dwie krechy :)

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2019, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka94 wrote:
    Zaszlam szybko bo tutaj po zabiegu powiedzieli mi że mogę się starać już po pierwszej miesiączce. Nie myślałam intensywnie o zajściu w ciąze, pojechaliśmy na urlop i tak jakoś wyszło.. Do tego z pierwszą ciąza trochę nam się zeszło przez PCOS więc myślałam że i tym razem nie zajde tak szybko a jednak...

    Skoro tak mówili to ja się nie odzywam i nie będę straszyć 😅
    Liczę że wszystko się cacy uda, może idź na betę by się uspokoić? 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malmal wrote:
    Każda ciąża może być inna, w poprzedniej nie miałam żadnych objawów poza tym że raz mnie cofnęło na zapach słodyczy (w sklepie), teraz mam inaczej, bolące piersi, podbrzusze, łaknienie i senność. Pierwsza również straciłam, ale zadziwił mnie fakt że zaszłaś tak szybko od razu w drugą... Gin mi np nie pozwolił od razu zajść, dopiero po pół roku po farmakologii by wszystko się "pogoiło". Tak więc jak widzisz, każdy organizm jest inny :)

    Miałam podobnie- 2 zabiegi ( za pierwszym razem źle oczyscili) w ciągu 1 tygodnia
    Po 3 tygodniach wizyta i wszystko ładnie zagojone dostałam odrazu zielone swoatlo

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2019, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka32 wrote:
    Miałam podobnie- 2 zabiegi ( za pierwszym razem źle oczyscili) w ciągu 1 tygodnia
    Po 3 tygodniach wizyta i wszystko ładnie zagojone dostałam odrazu zielone swoatlo

    Szczęśliwe :)
    Chociaż ja to nawet po tym czasie się wstrzymywałam bo miałam blokadę psychiczną...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ