BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > I trymestr > Odżywianie się w ciąży
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

schola
Znajoma
6

Wysłany: 9 kwietnia 2014, 14:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej dziewczyny szukałam takiego wątku ale nie znalazłam... wiele się naczytałam w necie na ten temat i chciałam sie dowiedzieć jaką wy macie wiedze na ten temat co można a czego unikać w ciaży

ptak-dziecko.gif

mama_z_groszkiem
Ekspertka
116

Wysłany: 9 kwietnia 2014, 15:17
Cytuj | (4) | Zgłoś
powiem tak: pierwsze tygodnie ( w sumie to do polowy ciazy) odzywiasz sie zdrowo - owocki, warzywka, zupki, sałateczki, szyneczki, serki, zero slodyczy i fast foodow, a pozniej wszystko idzie w zapomnienie i sie opychasz :D

Mia S, isssi, polkosia, Ona_89' lubią tę wiadomość

relgcwa1nrtfgkrw.png

Bergo
Autorytet
917

Wysłany: 9 kwietnia 2014, 16:43
Cytuj | (1) | Zgłoś
Zakazane: alkohol, sery pleśniowe, surowe mięso (tatar), surowe jajka, mleko niepasteryzowane. Unikać należy też wszelkich zagęstników (karagen, guma guar, mączka chleba świętojańskiego, guma arabska itd. itp.), barwników, sztucznych dodatków itd. Dla mnie czytanie etykiet to od dawna chleb powszedni i odżywiam się zdrowo od zawsze. W ciąży łatwo załapać cukrzycę ciążową, dlatego jeśli okaże się, że cukier skacze to należałoby przejść na dietę cukrzycową dla ciężarnych. Jest bardzo zdrowa!

ZarazBedeMama lubi tę wiadomość

82dox1hpp90q2hqw.png

schola
Znajoma
6

Wysłany: 10 kwietnia 2014, 09:54
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziękuje bardzo za info

ptak-dziecko.gif

[konto usunięte]

Wysłany: 12 kwietnia 2014, 10:52
Cytuj | (0) | Zgłoś
a jak z kawą? można pić? np ja jak do tej pory piłam kawe rozpuszczalną z cykorii płaska mała łyżeczka do tego płaska łyżeczka cukru trzcinowego zalane wodą do połowy kubka a reszta mlekiem więc to takie kakao bardziej.. ale pytanie czy można pić kawę w ciąży mam koleżanki które piją nawet mocniejszą niż ja nie będąc jeszcze w ciaży

maaartinka
Autorytet
689

Wysłany: 12 kwietnia 2014, 17:54
Cytuj | (1) | Zgłoś
Gajka o kawe pytalam ostatnio moja gin bo wszedzie pisalo coinnego i powiedziala ze spokojnie mozna pic jedna kawke dziennie i napewno to nie zaszkodzi dzidziusiowi.

Bergo lubi tę wiadomość

201411191762.png

maaartinka
Autorytet
689

Wysłany: 12 kwietnia 2014, 17:56
Cytuj | (0) | Zgłoś
Pytalam ja tez o grilla i powiedziala ze lepiej go unikac

201411191762.png

Kor_a
Autorytet
669

Wysłany: 17 kwietnia 2014, 11:59
Cytuj | (0) | Zgłoś
ja polecam książkę Magdaleny Makarowskiej "Jedz pysznie i zdrowo w ciąży". rozwiewa wiele wątpliwości.

km5s8iik5ptfpdrq.png

Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017

schola
Znajoma
6

Wysłany: 17 kwietnia 2014, 14:27
Cytuj | (0) | Zgłoś
Odnośnie kawy to w kilku książkach czytałam że nie ma udowodnionego negatywnego wpływu kawy na dziecko wiec w umiarkowanych ilościach można

ptak-dziecko.gif

Picia
Przyjaciółka
51

Wysłany: 19 kwietnia 2014, 13:15
Cytuj | (0) | Zgłoś
Jak macie wątpliowiści co do kawy, to polecam coffee mama :) Zakupiłam w czwartek, mozna wypic 4 filizanki dziennie, sa tez do wyboru smaki, wzielam waniliowa. W aptece gemini kosztuje 20 zl.

Picia
Przyjaciółka
51

Wysłany: 19 kwietnia 2014, 13:17
Cytuj | (0) | Zgłoś
Kawa nie ma zlego wplywu na płód, ale wypłukuje magnez dlatego najlepiej nie pić, bynajmniej mocnych. Jedna slaba rozpuszczalna dziennie jeszcze nikomu nie zaszkodzila ;)

Picia
Przyjaciółka
51

Wysłany: 19 kwietnia 2014, 13:18
Cytuj | (0) | Zgłoś
Aaaaaaaa... przypomnialo mi sie. Polozna mi ostatnio mowila, ze nie mozna w ciazy pic malinowej herbaty poniewaz zawiera cos (nie wiem co), ze mozna poronic. Nie wiem ile w tym prawdy, ale moze warto wiedziec

szurabura
Autorytet
219

Wysłany: 19 kwietnia 2014, 16:36
Cytuj | (0) | Zgłoś
Picia napisała:
Jak macie wątpliowiści co do kawy, to polecam coffee mama :) Zakupiłam w czwartek, mozna wypic 4 filizanki dziennie, sa tez do wyboru smaki, wzielam waniliowa. W aptece gemini kosztuje 20 zl.
A jak smakuje?

Ja Inkę piję, testuję różne smaki, choć z chęcią znalazłabym inny zamiennik. Polecam karmelową, za to wanilia i pomarańcza kiepska...

Picia
Przyjaciółka
51

Wysłany: 19 kwietnia 2014, 18:06
Cytuj | (0) | Zgłoś
szurabura napisała:
A jak smakuje?

Ja Inkę piję, testuję różne smaki, choć z chęcią znalazłabym inny zamiennik. Polecam karmelową, za to wanilia i pomarańcza kiepska...

coffee mama to tez inka wiec nie wiem czy bedzie jakas roznica w smaku. A tak na marginesie to nie wiedzialam ze sa inki o roznych smakach :D

szurabura
Autorytet
219

Wysłany: 19 kwietnia 2014, 18:09
Cytuj | (0) | Zgłoś
na pewno cenowa ;)

tak, są. Jest na pewno jeszcze wanilia, czekolada (nie polecam) i śmietanka bodajże.

Paju
Autorytet
1143

Wysłany: 20 kwietnia 2014, 00:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
Picia napisała:
Aaaaaaaa... przypomnialo mi sie. Polozna mi ostatnio mowila, ze nie mozna w ciazy pic malinowej herbaty poniewaz zawiera cos (nie wiem co), ze mozna poronic. Nie wiem ile w tym prawdy, ale moze warto wiedziec

Herbaty z liści malin nie można bo o ile się nie mylę to może spowodować skurcze (naturalna metoda na wywołanie porodu) a z malin czyli suszonych owoców można :)

Wiadomość wyedytowana przez autora 20 kwietnia 2014, 00:59

dqpro7ess505zgp8.png
dqpranlin6zs7ck8.png

Picia
Przyjaciółka
51

Wysłany: 20 kwietnia 2014, 01:01
Cytuj | (0) | Zgłoś
Paju napisała:
Herbaty z liści malin nie można bo o ile się nie mylę to może spowodować skurcze (naturalna metoda na wywołanie porodu) a z malin czyli suszonych owoców można :)

Otóż to ! ;)

Picia
Przyjaciółka
51

Wysłany: 20 kwietnia 2014, 01:01
Cytuj | (0) | Zgłoś
szurabura napisała:
na pewno cenowa ;)

tak, są. Jest na pewno jeszcze wanilia, czekolada (nie polecam) i śmietanka bodajże.

20 zl ale bardzo malo jej, a sypie sie do filizanki tak jak capuccino

ewelina_d
Autorytet
2500

Wysłany: 20 kwietnia 2014, 07:21
Cytuj | (0) | Zgłoś
Picia napisała:

herbaty "malinowe", soki "malinowe" zawierają hibiskusa, który wywołuje skurcze i może wywołać poronienie, także wszelkie herbaty owocowe i inne (np. niektore pu-erh) z dodatkiem hibiskusa odpadaja...

Ewelina
hhojzmj.png

schola
Znajoma
6

Wysłany: 23 kwietnia 2014, 08:23
Cytuj | (0) | Zgłoś
czytałam gdzieś również że miętowa też nie bardzo bo powoduje zgagę i dodatkowo obciąża wątrobę

ptak-dziecko.gif

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)