X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Odżywianie się w ciąży
Odpowiedz

Odżywianie się w ciąży

Oceń ten wątek:
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Racja w 1000 % :) :) :)
    paulina_b wrote:
    Dziewczyny pamiętajmy że ciąża to nie choroba :) Owszem trzeba uważać na zagrożenia pokarmowe. Unikać niedogotowanego mięsa, serów pleśniowych, czyli wszystkie produkty które nie przeszły procesu Temperatury wrzenia i mogły zostać bakterie, bo wtedy może być problem. Unikać wiadomo również alkoholu papierosów a kawę jeśli nie możesz się oprzeć to zejdź do porannej i tyle. Wprowadź do swojej diety więcej owoców i warzyw i będzie dobrze. Ale nie popadajcie w paranoje że togo nie tego też nie wolno, w ciąży trzeba unikać zagrożeń pokarmowych a nie eliminować jedzenie. Wiadomo że jak będziesz codziennie latać do mc donald albo kfc czy pochłaniać non stop pizze to nie będzie dobrze ale jak raz w miesiącu sobie pofolgujesz i zjesz fast food jak masz ochotę to nic ci się nie stanie. Jak mam chęć napić się coli to ją kupie tyle że nie 2litry a puszkę. Jeśli chcesz coś słodkiego to zjedz tylko w normalnej ilości bo nadmiar słodyczy nie jest zdrowy dla normalnego człowieka a co mówić o kobiecie w ciąży po prostu wszystko z umiarem. To też wyjdzie na plus. Wasz maluszek też poznaje nowe inne smaki i też się do nich przyzwyczaja więc może to zmniejszyć ryzyko kolek jak się urodzi :)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojej koleżance na mdłości pomagała tylko miętowa herbatka więc zdania są podzielone ;)
    schola wrote:
    czytałam gdzieś również że miętowa też nie bardzo bo powoduje zgagę i dodatkowo obciąża wątrobę

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jem : 2 banany,mandarynki,jabłko,1 kiwi i dużą marchewkę dziennie (codziennie ) :P Do tego 2 postanowiłam jeść 2 razy tygodniowo rybkę,kurczaka,dużo suróweczek,soki pomarańczowe albo porzeczkowe albo zwykłą wodę niegazowaną z połówką wyciśniętej cytryny :P Nie napycham się wszystkim co zalecają w necie bo zwariować można od tego co wolno a co nie :P Co będzie później to zależy od bobaska na co będzie miał ochotę :) Pozdrawiam :*

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 00:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie miętowa pomagała przez moment, a za chwilę powodowała okropną zgagę. Wolę rumianek, bo jest delikatniejszy i likwiduje niestrawność.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uwielbiam herbaty (kawy nigdy nie piłam), i jak przeczytałam że teina z herbaty też jest niezdrowa, to przerzuciłam się na herbatę miętową (taka z maminego ogródka) - mogę pić hektolitrami.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a macie jakieś sprawdzone sposoby na wstręt do jedzenia? Jestem w 9 tygodniu i od ponad 2 tygodni nic przełknąć nie mogę , szczególnie mięsa... Aż mnie cofa jak do kuchni wchodze :( Boje się że dziecko nie ma z czego czerpać witamin bo jade teraz na samych płatkach kukurydzianych i wodzie :(

  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 6 lutego 2015, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny :) zastanawiam się ile powinno się pić w czasie ciąży i przede wszystkim co powinno się pić...
    np.ja lubię z jednej torebki herbaty- melisy zrobić sobie litr do picia. zastanawiam się czy to dobrze... czytam i czytam i się gubię...

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 7 lutego 2015, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzieś czytałam, że 2,5l płynów, a najlepiej to w większości wody :) Ja jestem uzależniona od Coca Coli Zero, ale dla dobra dziecka odstawiłam całkowicie. Jest ciężko, ale zamiast tego piję dużo soków, no i w końcu więcej wody.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 9 lutego 2015, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętajcie, że woda znajduje się również w posiłkach ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 9 lutego 2015, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a ile jecie na co dzień ? nie chodzi mi o o odpowiedzi typu "tyle co do tej pory" tylko dokładnie wymienić przykładowy jednodniowy jadłospis ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 9 lutego 2015, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    dziewczyny a ile jecie na co dzień ? nie chodzi mi o o odpowiedzi typu "tyle co do tej pory" tylko dokładnie wymienić przykładowy jednodniowy jadłospis ;)
    Sniadanko: jedna albo dwie kromki ciemnego pieczywa badz ciemna bulke np. z szyneczka, serkiem zoltym i pomidorkiem
    II sniadanie: jakis owoc np. kiwi albo jablko, albo po prostu jogurt owocowy czy kaszka (z sosem truskawkowym, czy waniliowa)
    Obiad: ziemniaczki opiekane badz kasze (raz gryczana, innym razem jeczmienna), warzywa na parze badz surowka jakas i do tego miesko (kotlet drobiowy / kotlet schabowy / kurczak) + czasami zupa (jarzynowa / zurek / pomidorowa / barszcz czerwony / rosol)
    Podwieczorek: zalezy co bylo na II sniadanie, jezeli owoc to tutaj jogurt, albo kisiel, a jak jogurt to tutaj owoc, ewentualnie cos slodkiego - ciasto, ciasteczka
    Kolacja: czasami zupa (jezeli nie jadlam jej na obiad), a czasami kanapeczka z czyms lub jakis owoc jak czuje sie pelna

    Fatim lubi tę wiadomość

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 9 lutego 2015, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śniadanie: jajecznica z mąki z 2-3 jajek, bułka z masłem czy jajko z makaronem lub talerz owsianki na mleku (wagowo 0,4 kg).
    II śniadanie: zazwyczaj kanapki, czasem parówka z jajkiem/jakiś owoc/słodka bułka.
    Obiad: dziś np.: 1,5 gołąbka - dość duże z bułką, wczoraj jadłam kluski śląskie z gulaszem, jutro barszcz biały z jajkiem i kiełbaską białą.
    Podwieczorków raczej nie jadam, czasem jedynie podjem jakieś słodycze czy popcornu parę ziaren :) Ale teraz to ja nie mam apetytu.
    Kolacja - rożnie. Kocham pomidory ze śmietaną i cebulą, naleśniki z dżemem, często robię domową pizzę czy zapiekankę makaronową.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2015, 20:36

    Fatim lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 9 lutego 2015, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natchnełyście mnie, można się zainspirować :)

    A to mój przykładowy jadłospis (z dzisiaj)

    JADŁOSPIS
    Śniadanie - Banan z kiwi posypany pestkami słonecznika
    Banan 120g (1 x średnia sztuka, bez skóry)
    Kiwi 75g (1 x średnia sztuka, bez skóry)
    Winogrona 70g (1 x garść)
    Słonecznik łuskany 10g (1 x łyżka)
    Owoce umyć, obrać, pokroić na kawałki, przełożyć do miski, posypać pestkami słonecznika

    II Śniadanie - Bułeczka z serem, kiszonym ogórkiem, serem, i sałatą
    Bułka ziarnista 90g (1 x sztuka)
    Ogórek kiszony 30g ( ½ x sztuka)
    Ser gouda 25g (1 x plaster)
    Masło,2 5g (1/2 x łyżeczka)
    Sałata 5g (1 x liść)

    Obiad - Risotto z kurczakiem
    Kurczak, pierś bez skóry 200g (1 x sztuka)
    Jogurt naturalny 70g (3½ x łyżka)
    Ryż brązowy 100g (1 x paczka)
    Pieczarka uprawna 100g (6x sztuka)
    Cebula 80g (1 x małej wielkości)
    Papryka czerwona 70g ( ½ x średnia sztuka)
    Oliwa z oliwek 10g (2 x łyżka)
    Ryż ugotować wg przepisu na opakowaniu. Pieczarki pokroić na mniejsze kawałeczki, cebulę w piórka, a kurczaka i paprykę w kostkę. Na oliwie kolejno podsmażyć kurczaka, pieczarki, cebulę i paprykę. Przyprawić solą, pieprzem i natką pietruszki. Dodać jogurt i ugotowany ryż. Wszystko wymieszać i gotować na małym ogniu jeszcze przez chwilkę
    sól, pieprz, natka pietruszki, porcja na 2 dni

    Przekąska - Sok pomidorowy 330 ml, batonik

    Kolacja- Twarożek na zielono
    Ser twarogowy półtłusty 100g (4 x łyżka)
    Ogórek 90g (½ x sztuka)
    Słonecznik łuskany 10g (1 x łyżka)
    Pieczywo razowe 30g ( 1x kromka)
    Ogórka zetrzeć na grubych oczkach, dodać z pozostałymi składnikami do serka, wymieszać i posmarować kromkę chleba.
    sól, pieprz

    Zdarza mi się jeszcze podjadać coś podczas przygotowywania, ale jeśli nie napada mnie wilczy głód to tak to zazwyczaj wygląda :) w ciągu dnia piję też soki owocowe lub te syropy do rozwadniania z wodą no i oczywiście wodę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2015, 21:05

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 9 lutego 2015, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 5-6 tygodniu mialam wilczy apetyt. Jadlabym caly czas. Laczac oczywiscie nie pasujace do siebie produkty, np. jadlam parowke z delicjami. :)

    polkosia lubi tę wiadomość

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 9 lutego 2015, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toa a teraz jak jest ? Ja też mam wilczy apetyt i mogłabym bez przerwy jeść więc jeden dzień jest rozsądny a drugiego pochłaniam wszystko...staram się trzymać jakąś równowagę :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2015, 22:06

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 9 lutego 2015, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim, Ty to taki mega zdrowy masz ten jadłospis ;)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 9 lutego 2015, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo to byla dieta ulozona przez dietetyka, ktora miala przygotowac organizm na ciaze ;) wczesniej to jadlam tylko slodkie serki, czekolady,pizze,spaghettii a dzieki tej diecie mam odskocznie np na pizze czy cos slodkiego, ale wiem ze dostarczam potrzebne witaminy i sie odzywiam a nie po prostu jem. Regula jest taka by choc dwa posilki tego typu wprowadzic nawet jak idziemy zaszalec z jedzeniem ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 9 lutego 2015, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogę wpisywać coś raz na jakiś czas, może komuś się przyda jakiś zdrowy zamiennik lub przepis :)

    Bunia86, Miu95 lubią tę wiadomość

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Bunia86 Autorytet
    Postów: 1488 2133

    Wysłany: 9 lutego 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja natomiast dziś nic nie mogłam zjeść, normalnie na widok czegokolwiek jakby przełyk się zamykał :P
    Dopiero po 16 obiad - makaron z kurczakiem, bakłażanem i grzybami
    A na kolację 2 kromki z pastą z kurczaka

    Wydaje mi się jak Was czytam że to za mało (normalnie to bym dołączyła tylko śniadanko)

    ojxeej28a64grrny.png

    * Starania od stycznia 2014 * 5 Anioków w niebie
    *Listopad 2018 - laparoskopia - udrożnione oba jajowody
    *PAI-1 G4 homo,On: OligoAsthenoTeratozoospermia, Mofrologia 0%, Fragmentacja 48,15%, ROS 3,26
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 9 lutego 2015, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunia a ile ważysz ? Jeśli jesz 3 posiłki dziennie to zdecydowanie za mało. Ja jem co 3h ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ