X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Odżywianie się w ciąży
Odpowiedz

Odżywianie się w ciąży

Oceń ten wątek:
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    schola wrote:
    czytałam gdzieś również że miętowa też nie bardzo bo powoduje zgagę i dodatkowo obciąża wątrobę
    Miętowa jak dla mnie super działa na mdłości :) tylko muszę się wtedy przemóc żeby się jej napić :)

    201411191762.png
  • elukkkcha245 Ekspertka
    Postów: 186 95

    Wysłany: 7 października 2014, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobrze wiedzieć o tej herbacie malinowej

    ea895dd043.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2014, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasa jesc nie mozna lekarze nie zalecają! Także uważajcie ja troszkę ananasa ciuplam imtak z ciekawości w neta zajrzałam .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2014, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Herbata żurawinowa pyszna jest :) mozna pic herbatę tylko nie w dużych ilościach malinową tez mozna tylko nie lisciastą :) mozna pic melisę rumianek miętę :) cappuccino małe albo filiżankę kawy :) mnie od kawy odrzuciło totalnie ale czasem capucino się napije .

    agnieszka1804 lubi tę wiadomość

  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 15 października 2014, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej a o co chodzi z tym ananasem? Tu jest fajny artykuł i tam jest stwierdzenie że jak byśmy zjadły z 7 na raz to może nam zaszkodzić ale raczej nie po kilku plastrach http://www.mjakmama24.pl/ciaza-i-porod/ciaza/dieta/produkty-absolutnie-zakazane-w-ciazy-zobacz-czego-nie-wolno-ci-jesc,203_4826.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2014, 12:54

    relgh371zl7nd975.png
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 15 października 2014, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pamiętajmy że ciąża to nie choroba :) Owszem trzeba uważać na zagrożenia pokarmowe. Unikać niedogotowanego mięsa, serów pleśniowych, czyli wszystkie produkty które nie przeszły procesu Temperatury wrzenia i mogły zostać bakterie, bo wtedy może być problem. Unikać wiadomo również alkoholu papierosów a kawę jeśli nie możesz się oprzeć to zejdź do porannej i tyle. Wprowadź do swojej diety więcej owoców i warzyw i będzie dobrze. Ale nie popadajcie w paranoje że togo nie tego też nie wolno, w ciąży trzeba unikać zagrożeń pokarmowych a nie eliminować jedzenie. Wiadomo że jak będziesz codziennie latać do mc donald albo kfc czy pochłaniać non stop pizze to nie będzie dobrze ale jak raz w miesiącu sobie pofolgujesz i zjesz fast food jak masz ochotę to nic ci się nie stanie. Jak mam chęć napić się coli to ją kupie tyle że nie 2litry a puszkę. Jeśli chcesz coś słodkiego to zjedz tylko w normalnej ilości bo nadmiar słodyczy nie jest zdrowy dla normalnego człowieka a co mówić o kobiecie w ciąży po prostu wszystko z umiarem. To też wyjdzie na plus. Wasz maluszek też poznaje nowe inne smaki i też się do nich przyzwyczaja więc może to zmniejszyć ryzyko kolek jak się urodzi :)

    agnieszka1804, Rachele, Martika87 lubią tę wiadomość

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • kajuttka Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 19 listopada 2014, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do malin... jest duża ilość puryn w tych owocach więc nie powinny ich jeść kobiety w ciąży oraz osoby z niewydolnością nerek... Maliny działają rozkurczowo na mięśnie gładkie, więc mogą prowokować poronienia.

    kajuttka
  • Kikusia Autorytet
    Postów: 283 167

    Wysłany: 24 listopada 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam zapytać o jedzenie marynowanych w słoiczkach np.pieczarki marynowane,papryka czy też sałatki obiadowe z słoika można jeść ?

    SYNUŚ <3nzjd3e3kvj76trcz.png
    Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej
    proszę...Jestem Przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje Dziecko... A ja Twoja
    Mama!"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2014, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja powiem tak ja w ciązy jem wszystko na co mam ochotę przetwory marynowane ze słoika nawet mieso z grila piję też raz w tyg kawę i mj dzidziuś rośnie jak na drożdzach waży już ponad 800g i prawidłowo się rozwija jem tez dużo owoców bo mam na nie straszną ochotę

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 25 listopada 2014, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina_b wrote:
    Dziewczyny pamiętajmy że ciąża to nie choroba :) Owszem trzeba uważać na zagrożenia pokarmowe. Unikać niedogotowanego mięsa, serów pleśniowych, czyli wszystkie produkty które nie przeszły procesu Temperatury wrzenia i mogły zostać bakterie, bo wtedy może być problem. Unikać wiadomo również alkoholu papierosów a kawę jeśli nie możesz się oprzeć to zejdź do porannej i tyle. Wprowadź do swojej diety więcej owoców i warzyw i będzie dobrze. Ale nie popadajcie w paranoje że togo nie tego też nie wolno, w ciąży trzeba unikać zagrożeń pokarmowych a nie eliminować jedzenie. Wiadomo że jak będziesz codziennie latać do mc donald albo kfc czy pochłaniać non stop pizze to nie będzie dobrze ale jak raz w miesiącu sobie pofolgujesz i zjesz fast food jak masz ochotę to nic ci się nie stanie. Jak mam chęć napić się coli to ją kupie tyle że nie 2litry a puszkę. Jeśli chcesz coś słodkiego to zjedz tylko w normalnej ilości bo nadmiar słodyczy nie jest zdrowy dla normalnego człowieka a co mówić o kobiecie w ciąży po prostu wszystko z umiarem. To też wyjdzie na plus. Wasz maluszek też poznaje nowe inne smaki i też się do nich przyzwyczaja więc może to zmniejszyć ryzyko kolek jak się urodzi :)

    Podpisuje sie obiema rekami.

    Dadalabym od siebie tylko, ze ja odstawiam potrawy zawierajace surowe jajka oraz miesko surowe (tatar, ktorego uwielbiam). Zwieksze ilosc ryb i wszytsko z rozsadkiem. Musimy pamietac, ze ciaza to cud natury a nie choroba.
    Oczywiscie dieta zmienia sie w przypadku np. cukrzycy i wtedy to juz inna bajka, gdyz trzeba bardziej kontrolowac jadlospis.

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 25 listopada 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i odstawcie lepiej marynaty w occie. Ocet zakazany w ciąży

    relgh371zl7nd975.png
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 26 listopada 2014, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodaje do listy: watrobka :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 26 listopada 2014, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dodam śledzie oraz dwa sery: mozzarellę i fetę (mleko niepasteryzowane).

    Ananasa można, podobnie jak wątróbkę, o ile je się ją w niewielkich ilościach, a nie talerz na raz ;)

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Cytruska Znajoma
    Postów: 23 20

    Wysłany: 27 listopada 2014, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mogłabym zrezygnować z mojej ulubionej herbatki z cytryną, piję jej duuużżooo, mam nadzieję, że nie zaszkodzi :) pozdrawiam

    w4sqskjo6iyngx8g.png

    no i jest ..... Boże, żeby ładnie rosła fasolka :D
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 27 listopada 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wlasnie oplakuje moja mozzarelle ... i parmezan ..... :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo,że są niezdrowe produkty,których lepiej unikać ale też nie dajmy się zwariować. Ciąża to nie choroba :) Moja sąsiadka miała zachcianki na kebaby,pizze itp i jej córcia jest zdrowa- ma już dwa latka :)
    Nie ma co rezygnować a jedynie ograniczyć trochę. Gdybym miała się aż tak przejmować to nie wychodziłabym do żadnej restauracji - bo nie wiadomo przecież czy myją dokładnie warzywa i czy kucharz ma czyste ręce bez zarazków. Nie popadajmy w paranoje :)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dlaczego nie można pić herbaty z cytryną?
    Cytruska wrote:
    Ja nie mogłabym zrezygnować z mojej ulubionej herbatki z cytryną, piję jej duuużżooo, mam nadzieję, że nie zaszkodzi :) pozdrawiam

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tam,oj tam. Wiadomo,że nikt octu pić nie będzie ale gdy się ma ochote na przepyszne grzybki w occie to chyba nic się nie stanie? Nie zjem kilo tylko z 5 i już :P
    dziks_power wrote:
    i odstawcie lepiej marynaty w occie. Ocet zakazany w ciąży

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja pije soczek z malin ze 2-3 kubki tygodniowo.Bez przesady :)

    kajuttka wrote:
    Co do malin... jest duża ilość puryn w tych owocach więc nie powinny ich jeść kobiety w ciąży oraz osoby z niewydolnością nerek... Maliny działają rozkurczowo na mięśnie gładkie, więc mogą prowokować poronienia.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak ! :D
    Rachele wrote:
    Podpisuje sie obiema rekami.

    Dadalabym od siebie tylko, ze ja odstawiam potrawy zawierajace surowe jajka oraz miesko surowe (tatar, ktorego uwielbiam). Zwieksze ilosc ryb i wszytsko z rozsadkiem. Musimy pamietac, ze ciaza to cud natury a nie choroba.
    Oczywiscie dieta zmienia sie w przypadku np. cukrzycy i wtedy to juz inna bajka, gdyz trzeba bardziej kontrolowac jadlospis.

    zrz69vvj69ave0jf.png


1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ