X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Odżywianie się w ciąży
Odpowiedz

Odżywianie się w ciąży

Oceń ten wątek:
  • Natalia100 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomóżcie.. od jakiś 3 tygodni piłam sobie kawę inkę z mlekiem zagęszczonym z gostynia... teraz czytam etykietę, że jest tylko sterylizowane nie jest napisane nic o pasteryzacji.. czy to jest grozi zakażeniem listerią? Jestem w 13 tygodniu ciąży.. teraz boję się, że to mogło zaszkodzić. :(

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz powiedział, że listerią można zarazić się tylko drogą płciową i mam nie panikować :)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Natalia100 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oo mi nic takiego nie mówił.. tylko właśnie o spożywaniu wyłącznie pasteryzowanych produktów mlecznych. Zaczęłam czytać o nabiale i zakazane jest niby sterylizowane mleko w ciąży.. to ja już nie wiem. Panikuje z każdą drobnostką.. ale mam nadzieję, że nic sie tam nie rozwija bakteryjnego we mnie

  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli możesz to lepiej unikaj produktów zawierających niepasteryzowane mleko, ale nie panikuj, na pewno nic się strasznego nie stało :)

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Natalia100 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oby :) a jak można zdiagnozować obecność takich bakterii? z krwi, moczu?? Bo może dla świetego spokoju bym się przebadała.

  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 5 kwietnia 2015, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety nie wiem, proponuję zapytać lekarza albo wygooglować ;)

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2015, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj miałam na śniadanko:
    - kanapka z polędwicą
    - jogurt fantasia truskawkowy
    - herbata z miodem (zaczynam powoli pić herbatkę - po 7 tygodniach, jakie to wspaniałe:P)

  • Miley24 Ekspertka
    Postów: 588 84

    Wysłany: 10 kwietnia 2015, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jecie jajka na miekko?
    tak mi sie dzisiaj chcialo takiego sadzonego plynnego ale stchorzylam i dosmazylam ;(
    niby ta salmonella sie mozna zarazic...ale gdzies tam w necie ogladalam jak pani dietetyk polecala...

    d0be8675e9.png
    74di3e5e3sl020iq.png
  • dietetykakasia Koleżanka
    Postów: 42 3

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór, jeszcze nie jestem Przyszłą Mamą, mam nadzieję, ze ten czas za 2 lata nadejdzie. Jestem obecnie studentką dietetyki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Piszę pracę magisterską dotyczącą wiedzy i nawyków żywieniowych wśród Przyszłych Mam. Dlatego zwracam się do Was z olbrzymią prośbą o wypełnienie ankiety, jest ona w pełni anonimowa. Nie spodziewałam się, że przeprowadzenie ankiety przez internet wiąże się z wieloma przeszkodami, dlatego liczę na Was Przyszłe Mamy. Z góry dziękuję za pomoc oraz życzę dużo zdrowia dla Was i Waszych maluszków.

    https://drive.google.com/open?id=1HQuYs-DAgy1M2JyrO73QmyfKHd39rEIIkxcMtYWWzVo

  • ZarazBedeMama Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wypełnione!

  • anka1981 Przyjaciółka
    Postów: 100 22

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny z tym pasteryzowaniem i jajami nie przesadzajmy. mieszkam na wsi. tu kobiety pija mleko od krowy przegotowane rzecz jasna. jedzą domowe maslo - nieprzygotowane, śmietanę kefiry itd. jajeczka na miekko świeże od kury itd. mam 38 lat. nie znam tu zadnego przypadku listeriozy alergii na stałe itd.
    takze... luz !

    ono (*) - 05.2011
    ono (*) - 01.2019
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no nie wiem czy taki luz. licho nie śpi... moja babcia zawsze powtarza, że surowego w ciąży i małym dzieciom nie wolno, poza tym, nie tylko listerioza się może kryć w takim surowym

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • ZarazBedeMama Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli co? Takich produktów ze wsi, uważanych za najlepsze nie można?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dietetykakasia wrote:
    Dobry wieczór, jeszcze nie jestem Przyszłą Mamą, mam nadzieję, ze ten czas za 2 lata nadejdzie. Jestem obecnie studentką dietetyki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Piszę pracę magisterską dotyczącą wiedzy i nawyków żywieniowych wśród Przyszłych Mam. Dlatego zwracam się do Was z olbrzymią prośbą o wypełnienie ankiety, jest ona w pełni anonimowa. Nie spodziewałam się, że przeprowadzenie ankiety przez internet wiąże się z wieloma przeszkodami, dlatego liczę na Was Przyszłe Mamy. Z góry dziękuję za pomoc oraz życzę dużo zdrowia dla Was i Waszych maluszków.

    https://drive.google.com/open?id=1HQuYs-DAgy1M2JyrO73QmyfKHd39rEIIkxcMtYWWzVo
    witaj chętnie wypełnie. mogłabyś mi napisać co powinnam jeśc w ciąży a czego nie dodam ze to wczesna ciąża pozdrawiam

  • Aga1000 Koleżanka
    Postów: 54 25

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zjadła któraś z Was surowe owoce morza? Wciągnęłam bez pomyślenia ( oczywiście świeżutka) ostrygę, teraz rzecz jasna panika...

    e9037cdc78d45b63cc3e3518eeb1ea56.png
  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no teraz po fakcie nic nie zrobisz... licz na to, że nie zaszkodziło. ja wczoraj zjadłam parmezan i doczytałam potem, że on z surowego mleka... bywa...

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
  • Aga1000 Koleżanka
    Postów: 54 25

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak czytam... to jeśli było zatrute to powinny być objawy dość szybko, jak nic się nie zadzieje to chyba wszystko Ok. Ja ogólnie surowizne lubię, w życiu zjadłam mnóstwo i nigdy nic. Chyba musiałby być straszny pech, żeby akurat teraz...

    e9037cdc78d45b63cc3e3518eeb1ea56.png
  • dietetykakasia Koleżanka
    Postów: 42 3

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór, jeszcze nie jestem Przyszłą Mamą, mam nadzieję, ze ten czas za 2 lata nadejdzie. Jestem obecnie studentką dietetyki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Piszę pracę magisterską dotyczącą wiedzy i nawyków żywieniowych wśród Przyszłych Mam. Dlatego zwracam się do Was z olbrzymią prośbą o wypełnienie ankiety, jest ona w pełni anonimowa. Nie spodziewałam się, że przeprowadzenie ankiety przez internet wiąże się z wieloma przeszkodami, dlatego liczę na Was Przyszłe Mamy. Dzięki obecności na tym forum odzyskałam wiarę, że uda mi się przeprowadzić te badania do końca, jednak jeszcze troszkę danych mi braku. Z góry dziękuję za pomoc oraz życzę dużo zdrowia dla Was i Waszych maluszków.

    https://drive.google.com/open?id=1HQuYs-DAgy1M2JyrO73QmyfKHd39rEIIkxcMtYWWzVo

  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wypełnione i podbijam :)

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak u Was na początku było z jedzeniem? Miałyście ochotę na konkretne produkty, a na inne nie mogłyście patrzeć, czy może wszystko co dało się zjeść, było przyjacielem? Ja na samą myśl o jedzeniu dostaję mdłości, jedyne co nie sprawia mi problemu to bułki graham, ale ile można na bułkach lecieć.. Jakieś sposoby, żeby zacząć jeść coś więcej? :)


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
‹‹ 11 12 13 14 15
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ