X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Odżywianie się w ciąży
Odpowiedz

Odżywianie się w ciąży

Oceń ten wątek:
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 25 marca 2015, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja słyszałam, że cytrynę powinno się dodawać dopiero wtedy jak się już wyjmie torebkę z herbatą.

    Fatim lubi tę wiadomość

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 25 marca 2015, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie można się ze wszystkim dać zwariować :) ja np uwielbiam połączenie pomidor i ogórek (szczególnie kwaszony) a nie powinno się łączyć, bo tracą cenne witaminy. Ostatnio czytałam, że brązowy ryż zawiera większe ilości jakiejś tam substancji rakotwórczej. Wszystko z umiarem i według intuicji ;)
    Ja na obiad jadłam dzisiaj krem brokułowy, kolację kanapki z szynką, twarogiem i suszonymi pomidorami w zalewie <3 2 śniadanie bez rewelacji kanapki, przekąska croissant z malinami, do tego sok 100% a na jutro kupiłam sobie połówkę ananasa i arbuza :D

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 25 marca 2015, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mięta pomagała mi na mdłości :) Zgagi po mięcie nigdy nie miałam a wypiłam jej sporo więc nie ma reguły.
    schola wrote:
    czytałam gdzieś również że miętowa też nie bardzo bo powoduje zgagę i dodatkowo obciąża wątrobę

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 26 marca 2015, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy ma inną wrażliwość żołądka więc ciężko uogólniać :)
    U mnie dziś kanapki z serem żółtym, szynką i pomidorami suszonymi w zalewie posypane pestkami dyni :)
    Na drugie śniadanie zjem sobie owsiankę z bananem i ananasem :P

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 26 marca 2015, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomidor tylko w połączeniu ze świeżym ogórkiem traci witaminy :) Nie ma tego ryzyka jeżeli ogórek jest kiszony, czy konserwowy ;)

    Fatim lubi tę wiadomość

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 26 marca 2015, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z takich dziwnych połączeń lubię pomidora z ketchupem :D

    Fatim lubi tę wiadomość

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2015, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja przed chwila zjadłam pełna miskę nesquika z mlekiem taka od dwóch dni mam ochotę ;-) a ostatni raz jadłam juz nawet nie pamiętam kiedy :-)

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 26 marca 2015, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co u was dziś na obiad ? Ja zjadłam krem z brokuła i jadę właśnie po zakupy, zrobię pierś z kurczaka z fasolką szparagową :)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2015, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mammm fasolka szparagowa ale apetytu narobilas ;-) a ja dzisiaj robie dorsza (złowionego w walentynkowy wypad nad morze przez nas samych) przepis prosto z rybackiego kutra do tego ryż i jakieś warzywa.

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 26 marca 2015, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podasz przepis :) ? Pasuje do innych ryb ?
    Ja nie wytrzymałam i zjadłam opakowanie draży kokosowych (chodziły za mną już któryś dzień więc jak je zobaczyłam pomyślałam, że to nie przypadek) :D
    Na kolację zrobię chyba koktajl i zjem arbuza

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2015, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepis prosty bardzo rybkę solimy i pieprzymy (ja używam pieprzu cytrynowego) w jeden talerz wbijamy jajka w drugi robimy mieszankę pół na pół mąka ziemniaczana i mąka pszenna i maczamy najpierw mąka później jajko i później jeszcze raz mąka i w głęboki olej rzucić najlepiej do frytkownicy ja nie mam frytkownicy to rozgrzewam olej w garnku, drugi sposób to robie taka zalewe woda, mąka do takiej gęstości ze jak zanurzam w tym rybę to się na niej ta zalewa utrzymuje i do tej zalewy bardzo dużo soli tak ze jak jej spróbujesz to aż ci buzke wykrzywi bo takie słone ma być i zanurzamy w tej zalewie rybę i na głęboki olej mi smakuje bardziej pierwszy sposób, tworzy się super panierka myślę że pasuje do wszystkich filetow jeżeli ryba jest w całości na pstrąg to polecam zalewe jeżeli jest filet i chcesz zrobić w tej zalewie to można później w bułce tartej obtoczyc tez pyszne

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2015, 08:53

  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 27 marca 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja wam zazdroszczę, że możecie jeść ryby i mięso :( Ja przed ciążą uwielbiałam krewetki a teraz nawet o nich nie mogę pomyśleć, bo mnie mdli :/ Z mięsa jadłam tylko kurczaka, a teraz nawet na kurczaka patrzeć nie mogę ;(

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 27 marca 2015, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie mnie na słodycze wczoraj poniosło. Wyjadałam asło orzechowe nożem, później w ramach kolacji zjadłam kanapkę z masłem orzechowym i miodem a na koniec powiększony biały twix, bo ciężko na nie trafić a akurat znalazłam...może to przez pobieranie krwi (późno zjadłam śniadanie) i miałam glukozę nieco poniżej normy :/

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 27 marca 2015, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja słodycze wcinam w nocy.
    Budzę się i jak lunatyk idę do kuchni po coś słodkiego.
    Zaczyna mnie to trochę niepokoić bo mam tak co noc.
    Muszę to ograniczyć.
    Przede mną niedługo glukoza i boję się żeby nie było żadnej cukrzycy :/

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 27 marca 2015, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak na marginesie: dziś na obiad pierś z kurczaka z ziemniaczkami i surówką z pekińskiej,papryki i pomidorków koktajlowych :) Aż mi ślinka leci :P Idę zaraz na zakupy i będę pichcić. A miała być ryba...coś nie mam ochoty na rybki w ogóle :/

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2015, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie odpycha od wszelkiego rodzaju batonów,czekolady, cukierków i chipsów ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2015, 14:15

  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 27 marca 2015, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdroszczę Caramel. Ja codziennie muszę zjeść coś słodkiego. Muszę, bo inaczej nie potrafię wytrzymać :/ Codziennie powtarzam sobie, że już koniec ze słodyczami, ale nie potrafię. To co innego, niż jak byłam na diecie. Wtedy jakoś nie miałam z tym problemu... Ja też się boję Martika, żeby nie mieć cukrzycy :(

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 27 marca 2015, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniesja mam tak samo i nie jest to takie uczucie, które można po prostu powstrzymać :/ wcześniej mogłam sobie odmówić a teraz ? Czuję, że muszę i koniec, nawet uwagi nie mogę odwrócić od tej potrzeby :(

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 27 marca 2015, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie mam tak samo :/ Dzisiaj np. przez cały dzień zjadłam tylko 2 serki wiejskie, do nich po grahamce, jabłko i banana a rano śniadanie z jednej grahamki z serkiem śmietankowym i rzodkiewką, czyli nic konkretnego a poza tym same słodycze :(

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 28 marca 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba z tym walczyć :)
    U mnie dziś na śniadanko bułka ziarnista z szynką,pomidorem,ogórkiem konserwowym,sałatą. Zaraz zrobię sobie owsiankę. Muszę w końcu zjeść arbuza zanim się popsuje a na obiad spaghettii, kolacja pewnie na mieście ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
‹‹ 11 12 13 14 15
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ