X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Odżywianie się w ciąży
Odpowiedz

Odżywianie się w ciąży

Oceń ten wątek:
  • schola Znajoma
    Postów: 30 6

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny szukałam takiego wątku ale nie znalazłam... wiele się naczytałam w necie na ten temat i chciałam sie dowiedzieć jaką wy macie wiedze na ten temat co można a czego unikać w ciaży

    ptak-dziecko.gif
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiem tak: pierwsze tygodnie ( w sumie to do polowy ciazy) odzywiasz sie zdrowo - owocki, warzywka, zupki, sałateczki, szyneczki, serki, zero slodyczy i fast foodow, a pozniej wszystko idzie w zapomnienie i sie opychasz :D

    Mia S, isssi, polkosia, Ona_89' lubią tę wiadomość

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • Bergo Autorytet
    Postów: 500 917

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakazane: alkohol, sery pleśniowe, surowe mięso (tatar), surowe jajka, mleko niepasteryzowane. Unikać należy też wszelkich zagęstników (karagen, guma guar, mączka chleba świętojańskiego, guma arabska itd. itp.), barwników, sztucznych dodatków itd. Dla mnie czytanie etykiet to od dawna chleb powszedni i odżywiam się zdrowo od zawsze. W ciąży łatwo załapać cukrzycę ciążową, dlatego jeśli okaże się, że cukier skacze to należałoby przejść na dietę cukrzycową dla ciężarnych. Jest bardzo zdrowa!

    ZarazBedeMama lubi tę wiadomość

    82dox1hpp90q2hqw.png
    3jgxskjocnbkynze.png
  • schola Znajoma
    Postów: 30 6

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje bardzo za info

    ptak-dziecko.gif
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak z kawą? można pić? np ja jak do tej pory piłam kawe rozpuszczalną z cykorii płaska mała łyżeczka do tego płaska łyżeczka cukru trzcinowego zalane wodą do połowy kubka a reszta mlekiem więc to takie kakao bardziej.. ale pytanie czy można pić kawę w ciąży mam koleżanki które piją nawet mocniejszą niż ja nie będąc jeszcze w ciaży

  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gajka o kawe pytalam ostatnio moja gin bo wszedzie pisalo coinnego i powiedziala ze spokojnie mozna pic jedna kawke dziennie i napewno to nie zaszkodzi dzidziusiowi.

    Bergo lubi tę wiadomość

    201411191762.png
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytalam ja tez o grilla i powiedziala ze lepiej go unikac

    201411191762.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja polecam książkę Magdaleny Makarowskiej "Jedz pysznie i zdrowo w ciąży". rozwiewa wiele wątpliwości.

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • schola Znajoma
    Postów: 30 6

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie kawy to w kilku książkach czytałam że nie ma udowodnionego negatywnego wpływu kawy na dziecko wiec w umiarkowanych ilościach można

    ptak-dziecko.gif
  • Picia Przyjaciółka
    Postów: 114 53

    Wysłany: 19 kwietnia 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak macie wątpliowiści co do kawy, to polecam coffee mama :) Zakupiłam w czwartek, mozna wypic 4 filizanki dziennie, sa tez do wyboru smaki, wzielam waniliowa. W aptece gemini kosztuje 20 zl.

  • Picia Przyjaciółka
    Postów: 114 53

    Wysłany: 19 kwietnia 2014, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawa nie ma zlego wplywu na płód, ale wypłukuje magnez dlatego najlepiej nie pić, bynajmniej mocnych. Jedna slaba rozpuszczalna dziennie jeszcze nikomu nie zaszkodzila ;)

  • Picia Przyjaciółka
    Postów: 114 53

    Wysłany: 19 kwietnia 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaaaaaa... przypomnialo mi sie. Polozna mi ostatnio mowila, ze nie mozna w ciazy pic malinowej herbaty poniewaz zawiera cos (nie wiem co), ze mozna poronic. Nie wiem ile w tym prawdy, ale moze warto wiedziec

  • szurabura Autorytet
    Postów: 456 223

    Wysłany: 19 kwietnia 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Picia wrote:
    Jak macie wątpliowiści co do kawy, to polecam coffee mama :) Zakupiłam w czwartek, mozna wypic 4 filizanki dziennie, sa tez do wyboru smaki, wzielam waniliowa. W aptece gemini kosztuje 20 zl.
    A jak smakuje?

    Ja Inkę piję, testuję różne smaki, choć z chęcią znalazłabym inny zamiennik. Polecam karmelową, za to wanilia i pomarańcza kiepska...


  • Picia Przyjaciółka
    Postów: 114 53

    Wysłany: 19 kwietnia 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szurabura wrote:
    A jak smakuje?

    Ja Inkę piję, testuję różne smaki, choć z chęcią znalazłabym inny zamiennik. Polecam karmelową, za to wanilia i pomarańcza kiepska...


    coffee mama to tez inka wiec nie wiem czy bedzie jakas roznica w smaku. A tak na marginesie to nie wiedzialam ze sa inki o roznych smakach :D

  • szurabura Autorytet
    Postów: 456 223

    Wysłany: 19 kwietnia 2014, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na pewno cenowa ;)

    tak, są. Jest na pewno jeszcze wanilia, czekolada (nie polecam) i śmietanka bodajże.


  • Paju Autorytet
    Postów: 842 1240

    Wysłany: 20 kwietnia 2014, 00:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Picia wrote:
    Aaaaaaaa... przypomnialo mi sie. Polozna mi ostatnio mowila, ze nie mozna w ciazy pic malinowej herbaty poniewaz zawiera cos (nie wiem co), ze mozna poronic. Nie wiem ile w tym prawdy, ale moze warto wiedziec

    Herbaty z liści malin nie można bo o ile się nie mylę to może spowodować skurcze (naturalna metoda na wywołanie porodu) a z malin czyli suszonych owoców można :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2014, 00:59

    l22n9vvjobnovmi4.png
    ❤️ Szymek 01.11.2014
    ❤️ Franek 31.10.2016
    ❤ Adelka 15.11.2021
  • Picia Przyjaciółka
    Postów: 114 53

    Wysłany: 20 kwietnia 2014, 01:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paju wrote:
    Herbaty z liści malin nie można bo o ile się nie mylę to może spowodować skurcze (naturalna metoda na wywołanie porodu) a z malin czyli suszonych owoców można :)


    Otóż to ! ;)

  • Picia Przyjaciółka
    Postów: 114 53

    Wysłany: 20 kwietnia 2014, 01:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szurabura wrote:
    na pewno cenowa ;)

    tak, są. Jest na pewno jeszcze wanilia, czekolada (nie polecam) i śmietanka bodajże.


    20 zl ale bardzo malo jej, a sypie sie do filizanki tak jak capuccino

  • ewelina_d Autorytet
    Postów: 1043 2500

    Wysłany: 20 kwietnia 2014, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Picia wrote:
    Aaaaaaaa... przypomnialo mi sie. Polozna mi ostatnio mowila, ze nie mozna w ciazy pic malinowej herbaty poniewaz zawiera cos (nie wiem co), ze mozna poronic. Nie wiem ile w tym prawdy, ale moze warto wiedziec

    herbaty "malinowe", soki "malinowe" zawierają hibiskusa, który wywołuje skurcze i może wywołać poronienie, także wszelkie herbaty owocowe i inne (np. niektore pu-erh) z dodatkiem hibiskusa odpadaja...

    Ewelina
    hhojzmj.png
  • schola Znajoma
    Postów: 30 6

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czytałam gdzieś również że miętowa też nie bardzo bo powoduje zgagę i dodatkowo obciąża wątrobę

    ptak-dziecko.gif
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ