X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Odmowa wykonania badania w 6 tygodniu ciąży
Odpowiedz

Odmowa wykonania badania w 6 tygodniu ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Różyczka954 Przyjaciółka
    Postów: 83 167

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dzisiaj miałam zaplanowaną wizytę u ginekologa (pierwsza wizyta u tej Pani doktor). Naprawdę czekałam na tą wizytę, gdyż chciałam zobaczyć chociaż mały pęcherzyk i przestać się stresować. Dzisiaj wypada 6tydzien i 1 dzień ciąży.

    Niestety… na wizycie ginekolog odmówiła wykonania jakiegokolwiek badania lub usg…
    Powiedziała, że jest za wcześnie i nie powie mi czy jestem w ciąży czy nie… powiedziała ze mam przyjść do niej 20 września a przecież wtedy będę już w 10 tygodniu ciąży..

    To moja druga ciąża. W pierwszej ciąży usg miałam już w 5 tygodniu (pokazał się pęcherzyk) a druga wizyta w połowie 7 tygodnia i słyszałam bicie serduszka

    Powiedzcie mi czy to jest normalne? Spotykałyście się z czymś takim? 😭

  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2383 2371

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym już więcej do takiej lekarki nie poszła. Byłam 3 razy w ciąży i 3 razy miałam w szóstym tygodniu normalnie badanie i usg

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Różyczka954 Przyjaciółka
    Postów: 83 167

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia_ wrote:
    Ja bym już więcej do takiej lekarki nie poszła. Byłam 3 razy w ciąży i 3 razy miałam w szóstym tygodniu normalnie badanie i usg


    I było u Ciebie coś widać wtedy?

  • Roksi Autorytet
    Postów: 1097 655

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 03:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczka mega dziwne podejście lekarza, ja byłam w 6+2 wg OM, a wg usg wyszło 6+0 i był już początek bicia serca. Od razu założyła mi lekarka karte ciąży. Wiec naprawdę dziwnie się zachował Twój lekarz..gdybys była w 4 tc to jeszcze jestem w stanie zrozumieć odmowę, bo wtedy by mogła naprawdę nic nie widzieć, ale w 6tc to nawet jeśli nie będzie serduszka jeszcze to CHOCIAŻ może zobaczyć czy pecherzyk jest w macicy (wykluczy ciąże poza maciczna), czy jest dobrej wielkości, czy jest pecherzyk zoltkowy, zarodek itp

    Wiec tak jak pisze Gusia poszlabym do innego lekarza, jeśli masz regularne cykle i ciąża rozwija się prawidłowo to na 1000% COŚ już będzie widac

    https://mamaginekolog.pl/ciaza-i-porod/badania-w-ciazy/usg-wczesnej-ciazy-jak-interpretowac/

    Poczytaj sobie tutaj jest na „chłopski rozum” napisane w którym tc co widać na usg:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2022, 03:59

    age.png
    23.03.2023 💙
    39+1 3950g | 35+6 3100g | 32+6 2200g | 29+1 1450 g | 24+6 860 g | 22+6 600 g | 21+1 400 g |12+6 👶🏻 6.5 cm | 9+0 👶🏻 2 cm | 6+2 ♥️ |17.07.22 ⏸
    👧🏻 24.04.21
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ