X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Odbijanie i powietrze pod gardłem
Odpowiedz

Odbijanie i powietrze pod gardłem

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • megimeg Autorytet
    Postów: 587 216

    Wysłany: 25 października 2020, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Postanowiłam stworzyć nowy temat ponieważ nigdzie nie znalazłam wpisów podobnych do mojego przypadku. Jestem w 12tc, mdłości zaczęły się w okolicy 6 tc a w 9tc te żołądkowe zniknęły a na ich miejsce dostałam bardzo uporczywego powietrza które ciagle czuję pod gardłem i przez które często rwie mnie na sucho nad wc. Nie wiem co to jest, nic mi na to nie pomaga, myślałam ze może zgaga ale nie mam cofania kwaśnej treści, nic mnie nie piecze. Ciągle odbijanie i to powietrze z uczuciem ściśniętego gardła doprowadza mnie do szału i odechciewa się wszystkoego , czy któraś z was odczuwała podobne dolegliwości? Kiedy i czy w ogóle to zniknie? W pierwszej ciąży czegoś takiego nie miałam :(

    oar83e3k7nkpecth.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2020, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, sama szukałam tego typu objawów, ponieważ u mnie właściwie od kilku dni po stosunku wystąpiło odbijanie powietrzem co kilkadziesiąt minut dosłownie. Na początku nie łączyłam jednego z drugim ale dzisiaj zrobilam test a jest coraz gorzej i częściej te bekanie nieznośne. Dziwny przypadek jakiś.

  • Klaudiuszka4 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 7 grudnia 2020, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety, ale przyłączę się. Mam ten sam problem. Jestem w 13 tygodniu i od kiedy mam problem z okropnymi wzdęciami to bardziej niż gazy dokucza mi odbijanie. Szczerze mówiąc nie wiem od czego to zależy....

  • Filcek Ekspertka
    Postów: 248 88

    Wysłany: 2 marca 2021, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, to jest refluks. Chorowałam na niego przed ciążą (nie domyka mi się zastawka w przełyku) stąd nie zdziwiło mnie że takie objawy powróciły w ciąży. Głównie to odbijanie się właśnie powietrzem czasem po jedzeniu, czasem z samego rana, u mnie nie ma reguły. Jestem w 7 5tc i z tego co wiem, te objawy się będą nasilać zwłaszcza jak dzieciątko będzie rosnąc i uciskać na przeponę. Polecam odstawić wodę i napoje z gazem i unikać rzeczy wzdymających.

    oar843r8382kexia.png
  • Filcek Ekspertka
    Postów: 248 88

    Wysłany: 2 marca 2021, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może też wam dojść do tego zgaga, jak w moim przypadku ale nie musi. Generalnie to jeden z objawów takiego refluksu, w tym przypadku u Was nic trwałego jak nie miałyście tego wcześniej :)

    oar843r8382kexia.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ