X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Objawy ciąży - 5 tyg. i 1 dzień
Odpowiedz

Objawy ciąży - 5 tyg. i 1 dzień

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia na pewno jest cos na co mialabys ochote, co bys zjadla bez wmuszania w siebie. Moze jakis jogurt? Monte? Platki z mlekiem? Kiwi? Nutella? Kielbasa? Jablko? Cos, cokolwiek... ;p ja tez szukalam czegos, nigdy nie bylo tego w domu;p nawet nie wiedzialam czego szukam ;p maz tutaj sie wykazal i co raz to inna rzecz przywozil dla mnie - jak widzialam taka "niespodzianke", to zjadalam ze smakiem ;) a pozniej zaczely sie wymioty i nawet szpitalne zarelko mi smakowalo ;)
    Kochana te Twoje humory, to hormony - jakos musisz sobie to poukladac :) trzymam kciuki;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :) teraz też, piszę i płaczę. Właśnie robiłam ciasto i chyba mnie ten "wysiłek" przerósł... strasznie wkurza mnie to, że takie małe rzeczy tak mnie męczą. A jeśli chodzi o to nieszczęsne jedzenie to szukam, szukam już od jakiegoś tygodnia i NIC... wszystko mnie obrzydza... ale dość narzekania! mój mąż przy mnie zostanie świętym:)



    w57vyx8db7rl3vpp.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia890722 wrote:
    Dzięki dziewczyny :) teraz też, piszę i płaczę. Właśnie robiłam ciasto i chyba mnie ten "wysiłek" przerósł... strasznie wkurza mnie to, że takie małe rzeczy tak mnie męczą. A jeśli chodzi o to nieszczęsne jedzenie to szukam, szukam już od jakiegoś tygodnia i NIC... wszystko mnie obrzydza... ale dość narzekania! mój mąż przy mnie zostanie świętym:)



    w57vyx8db7rl3vpp.png

    hehe wiesz co ale mnie tez mecza male rzeczy.. dzis pojechalismy do znajomych na grilla.. wiec podroz autem potem 2 h siedzenia i wrocilam jak po maratonie a nic nie zrobilam.. takze to normalne.. ja mam tak ze mam ogromny apetyt i nie zjem wszytskiego tez.. ogolnie mam na cos ochote ale nie wiem na co.. najbezpieczniejsze sa dla mnie teraz grzanki - ciemny chlebek, szyneczka i serek zolty zapieczone z ketchupem :P czasem jakis jogurt, no obiad tez skromny raczej..ale jem :P najgorsze jest to ze musze co dzien pic szklanke soku pomidorwego ( mam za wysoki poziom ddimerow a po soku mi spadaja) ale jak go nienawidze.. caly dzien przezywam ze musze wypic ten sok :P bleee
    dzis np zaczela mnie ciagac macica.. juz od wczoraj ciagnie.. i tez sie czuje do d... to wszytsko zalezy od dnia:)

  • Asiowa Autorytet
    Postów: 816 554

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5 tydzień, 3 dni, a od wczoraj pierwsze mdłości... Jeszcze nie biegam do toalety, ale myśl o jedzeniu, a nawet smak herbaty sa jak udręka...

    bl9ccwa1nyfonmaw.png
  • Arpenia Koleżanka
    Postów: 43 11

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, co to ma u was??
    u nas w miarę dobrze, już przyzwyczaiłam się ze ciągle mi niedobrze. całkowicie odrzuca mnie od mięsiwa, czy to wędlina czy cokolwiek to nie mogę znieść tego zapachu. a na moje nieszczęście zapachowe moim chłopakom gotować muszę :( bardziej ku słodyczy mnie ciągnie, zajadam się dżemem, nutella, jogurtami i nasionkami i warzywkami :)
    Biust ciągle rośnie, mąż śmieje się ze mleczarnia się po woli otwiera....
    wiec jakiś sposób znalazłam na te moje gorsze samopoczucie .............

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arpenia wrote:
    hej dziewczyny, co to ma u was??
    u nas w miarę dobrze, już przyzwyczaiłam się ze ciągle mi niedobrze. całkowicie odrzuca mnie od mięsiwa, czy to wędlina czy cokolwiek to nie mogę znieść tego zapachu. a na moje nieszczęście zapachowe moim chłopakom gotować muszę :( bardziej ku słodyczy mnie ciągnie, zajadam się dżemem, nutella, jogurtami i nasionkami i warzywkami :)
    Biust ciągle rośnie, mąż śmieje się ze mleczarnia się po woli otwiera....
    wiec jakiś sposób znalazłam na te moje gorsze samopoczucie .............
    Oj a mnie najbardziej męczą te huśtawki nastrojów... poza tym apetyt niestety dopisuje ale od dziś staram się ograniczyć to czego jeść nie muszę :)a jak głodnieje dopchać się jogurtem.Dziś trochę brzuch pobolewał ale poza tym to bardzo dobrze się czuje i mam chyba niesamowite szczęście z brakiem mdłości i innych objawów :)

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • cherry_lady Ekspertka
    Postów: 133 137

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) ja wczoraj miałam zakręcony i zły dzień sttasznie źle się czułam... :( dlatego nawet nie miałam siły włączyć kompa u do was zajrzeć ... dziś długo wyczekiwana wizyta u pani dr juz nie mogę się doczekać tej godziny 13...ot wybrałam sobie... mogłam z rana i miałabym juz spokój a tak pół dnia będę się denerwować.
    Pozdrawiam i miłego dnia.

    2nn343r89nwazcjv.png
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.Widzę że większość z was już powoli kończy te niepewne pierwsze tygodnie. Chciałam się was poradzić. Jestem w 5 tyg. Dokladnie 4tc i 5d i z objawów mam tylko senność i lekko wrażliwe piersi na dotyk. Ale leciutko. No i zaczęły się pojawiać takie ciągnięcia jajników i macicy...czy to nic złego?miałyście tak? I pamiętacie kiedy zaczęły wam się mdłości?

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tygrys73 wrote:
    Cześć dziewczyny.Widzę że większość z was już powoli kończy te niepewne pierwsze tygodnie. Chciałam się was poradzić. Jestem w 5 tyg. Dokladnie 4tc i 5d i z objawów mam tylko senność i lekko wrażliwe piersi na dotyk. Ale leciutko. No i zaczęły się pojawiać takie ciągnięcia jajników i macicy...czy to nic złego?miałyście tak? I pamiętacie kiedy zaczęły wam się mdłości?
    Kochana to chyba jak najbardziej normalne nie masz się czym przejmować :) Każda z nas inaczej może przechodzić ciąże ja macicy nie czułam i nie czuje ale jajniki oj...czasem koszmar :) Mdłości się pojawią albo i nie :) Ja ich nie mam

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga dzięki za uspokojenie. Opinie innych ciężarowek sa dla mnie najważniejsze :) a kiedy po raz pierwszy miałyście usg i co było widać? Ja ide w czwartekk 5tc 0d żeby zobaczyć czy pecherzyk jest w macicy i potem za tydzień w piątek żeby już może powitać szkraba i tak myślę czy mi się uda ;) teraz w czwartek to ide tylko dla uspokojenia i zeby powiedzieć rodzicom w dlugi weekend bo nie chce tegp robic przez telefon a potem ich nie zobacze do lipca :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2015, 19:39

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • Trisska Znajoma
    Postów: 26 8

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja się tak cieszyłam, że z objawów mam tylko senność i bolesność piersi, a od 6 tyg non stop mdłości i wymioty po wszystkim... jak uda mi się zjeść kanapkę z niczym to jestem z siebie dumna... ale serduszko bije, to najważniejsze :D i zaczynam poszukiwania większego stanika, nie jestem pocieszona, bo wszystkie bluzki za ciasne w cyckach :/

    tygrys73 lubi tę wiadomość

    3jgxol2aj69homjq.png
  • Trisska Znajoma
    Postów: 26 8

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie spodnie jeszcze nie, bo przez te wymioty przez tydzień schudłam 2 kg, ale wszystko przede mną :)

    Nadulka, sikorka@ lubią tę wiadomość

    3jgxol2aj69homjq.png
  • Biedron Przyjaciółka
    Postów: 68 20

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trisska wrote:
    ja się tak cieszyłam, że z objawów mam tylko senność i bolesność piersi, a od 6 tyg non stop mdłości i wymioty po wszystkim... jak uda mi się zjeść kanapkę z niczym to jestem z siebie dumna... ale serduszko bije, to najważniejsze :D i zaczynam poszukiwania większego stanika, nie jestem pocieszona, bo wszystkie bluzki za ciasne w cyckach :/

    A ten 6 tydz to od ostatniej @ czy owu? Bo ja już się gubię i zastanawiam się kiedy iść na pierwsza wizyte.

    "Trzeba sobie jakoś radzić w życiu" - powiedział Baca, zawiązując but dżdżownicą.

    c55fflw1qoryx2is.png
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tygodnie liczysz od ost. miesiączki, ale tak śmiesznie, bo jak masz np. 5 tc 0 dni to już jest szósty tydzień, a jak 6tc i 4 dni to siódmy :) taki myk. Zalezy co chcesz zobaczyć, tak jak dziewczyny pisały niektore w 5 tyg, widzą tylko pęcherzyk, inne już malucha, jeszcze inne w 6 mają serducho lub dopiero w 7. Każdy dzień ma dla szkraba znaczenie :)

    Dziewczyny dziękuję za te wasze informacje. Podążam za wami, będzie mi łatwiej.

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • cherry_lady Ekspertka
    Postów: 133 137

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wczoraj usłyszałam serduszko! Ah cudowne uczucie :)

    Ja pierwszą wizytę miałam w 6t i 2d i widziałam tylko pęcherzyk a wczoraj (7t i 6d) już widziałam groszka - 11 mm i słyszałam serduszko :)

    Ja mam mdłości tylko jak poczuje lekki głód (na szczęście) i przez to, że często jem to już przytyłam 2 kg... masakra aż boję się myśleć co będzie dalej :( ale co tam, zrzucę :) no i zgaga daje czasami o sobie znać, bolesność piersi towarzyszy mi w każdej sekundzie dnia i nocy.... a no i spanie - mogę spać cały dzień a do tego męczą mnie błache rzeczy nawet wchodzenie po schodach....
    Przez to wszystko zamiast się cieszyć to tylko chodzę i narzekam...

    Renia7910 lubi tę wiadomość

    2nn343r89nwazcjv.png
  • Biedron Przyjaciółka
    Postów: 68 20

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tygrys73 wrote:
    tygodnie liczysz od ost. miesiączki, ale tak śmiesznie, bo jak masz np. 5 tc 0 dni to już jest szósty tydzień, a jak 6tc i 4 dni to siódmy :) taki myk. Zalezy co chcesz zobaczyć, tak jak dziewczyny pisały niektore w 5 tyg, widzą tylko pęcherzyk, inne już malucha, jeszcze inne w 6 mają serducho lub dopiero w 7. Każdy dzień ma dla szkraba znaczenie :)

    Dziewczyny dziękuję za te wasze informacje. Podążam za wami, będzie mi łatwiej.


    To by się w sumie zgadzało wszystko dla dziewczyn co mają regularne cykle. Ja np przed owulacją miałam 3 tyg i teraz po mam 2 wiec razem 5 i teoretycznie jestem w 6 tyg, ale praktycznie w 5 a w ogóle to w 2. Skomplikowane to wszystko :(!


    A do tego ja nie mam żadnych w sumie objawów. Zastanawiam się, czy jestem bardziej zmęczona tak generalnie czy przez pogodę..trochę mnie brzuch boli jak w trakcie @ no i poza tym nic. To normalne?

    "Trzeba sobie jakoś radzić w życiu" - powiedział Baca, zawiązując but dżdżownicą.

    c55fflw1qoryx2is.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cherry_lady wrote:
    A ja wczoraj usłyszałam serduszko! Ah cudowne uczucie :)

    Ja pierwszą wizytę miałam w 6t i 2d i widziałam tylko pęcherzyk a wczoraj (7t i 6d) już widziałam groszka - 11 mm i słyszałam serduszko :)

    Ja mam mdłości tylko jak poczuje lekki głód (na szczęście) i przez to, że często jem to już przytyłam 2 kg... masakra aż boję się myśleć co będzie dalej :( ale co tam, zrzucę :) no i zgaga daje czasami o sobie znać, bolesność piersi towarzyszy mi w każdej sekundzie dnia i nocy.... a no i spanie - mogę spać cały dzień a do tego męczą mnie błache rzeczy nawet wchodzenie po schodach....
    Przez to wszystko zamiast się cieszyć to tylko chodzę i narzekam...
    super ;)) ja dopiero uslysze serduszko za 2 tygodnie.. lekarka powiedziala ze za wczesnie na dopplera i nie chce malucha stresowac.. a ja tak chcialam..

  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedron ja też nie mam objawów.myślę że dla niektórych to trochę za wcześnie i już.

    Ailatan wiesz pierwszy raz sie spotykam z czyms takim. Aa i czy ty już znasz plec dzidziusia??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2015, 13:50

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tygrys73 wrote:
    Biedron ja też nie mam objawów.myślę że dla niektórych to trochę za wcześnie i już.

    Ailatan wiesz pierwszy raz sie spotykam z czyms takim
    Hm a dla mnie nie, duzo dziewczyn tu mialo dopllera pozniej, osttatnio pamietam jak Fatim pisala, ze jej lekarz tez zalecil pozniej.. to sa znacznie mocniejsze fale niz usg i dziecko moze to podobno odczuwac.. nie wiem nie znam sie, powtarzam co wiem od lekarza i z innych postow jak czytalam :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam prenatalne za neicale 2 tygodnie wiec wszystko sie wyjasni:) moj maluch juz 3 cm przekroczyl :)

    cherry_lady lubi tę wiadomość

‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ