X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Objawy 5-6 tydzień
Odpowiedz

Objawy 5-6 tydzień

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Jeżyna&Malina Przyjaciółka
    Postów: 131 25

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) byłam już raz w ciąży ale z 1 trym pamiętam tylko potworne mdłości i senność ale nie pamiętam kiedy sie zaczelo to wszystko. Teraz jestem w 6 tyg i czasami zabola mnie piersi, czasem podbrzusze ale zadnych mdlosci poki co. Jak to u Was bylo.:)

    "Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem'' - Księga Koheleta 3:1
  • ziuta.w Ekspertka
    Postów: 187 101

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie (ok. 5 tyg.) póki co też tylko podbrzusze czasem daje o sobie znać i w sumie mam średni apetyt, ale za to ciągle chce mi się pić (co też przekłada się na częste wizyty w toalecie).

    p19u9jcg5pchuxin.png
  • Jeżyna&Malina Przyjaciółka
    Postów: 131 25

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, dzieki za odpowiedz:) no ja podobnie - ciagle pije i biegam do lazienki:) jutro ide do lekarza ale na nfz to ciekawe czy zrobi mi usg czy nie:)

    "Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem'' - Księga Koheleta 3:1
  • mokka Autorytet
    Postów: 1021 438

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie 5 tydz. oprócz senności w ciągu dnia, innych objawów nie ma. Wcześniej(ciąża biochemiczna) bardzo bolały mnie piersi, teraz nic a nic. Ja akurat jestem po usg, był widoczny już pęcherzyk. NApisz co tam u Ciebie

    mthfr 677 hetero, 1298 hetero, PAI hetero, brzydkie cytokiny 5 x IUI
    3 lata starań, 2x biochemiczna - maj 2017, styczeń 2018 :(
    atdcjw4zirwf79qi.png
  • marrakech2708 Autorytet
    Postów: 291 368

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżyna, otworzyłam wątek dla Swiezakow w pierwszych tygodniach moze bedzie Nam łatwiej w grupie ;)
    U mnie jest pełny biust i wrażliwe sutki...mega senność i raz zdarzyły sie wymioty na koniec 4 tygodnia (w niedziele) jak mega bolało mnie podbrzusze był to dzien spodziewanej @ :)
    Teraz wymiotów brak, senność została:) zaczęłam 5t :)

    a3pfhxv.png
  • Jeżyna&Malina Przyjaciółka
    Postów: 131 25

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O a gdzie ten wątek dla Świeżaków?:) Ja byłam przed chwila u lekarza na nfz, na USg mam sie zarejestrowac na 12 tydzien. Kurcze gdyby nie fakt, ze mialam plamienia na poczatku i pojechalam na SOR i tam zrobili USG i wiem, ze pecherzyk jest w macicy to bym teraz zyla mega zestresowana bo mialam juz raz ciaze w jajowodzie i za pozno poszlam na usg i niestety stracilam przez to caly jajowod. Ale ide za tydzien prywatnie bo chce zobaczyc czy sie pojawil zarodek i czy juz widac jak bije serduszko:) a w ogole to ginekolog dala mi skierowanie tylko na morfologie, mocz i glukoze a na cala wirusologie i toxo itd. nie mogla na tej wizycie bo nfz placi tylko za trzy badania na jednej wizycie wiec musze przyjsc za dwa tygodnie po kolejne skierowania na reszte badan.Glupio jak nie wiem:)

    "Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem'' - Księga Koheleta 3:1
  • Kuchasia Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to witam was kobietki. Ja wczoraj byłam u gina ale sama nie wiem co mam myśleć powiedziała że jestem w ciąży ale 100% pewności mi nie da bo jeszcze nie widać pęcherzyka.28 marca miałam owu a cztery dni później plamienie a teraz mam brzuch strasznie wzdęty i zapomniałam dodać że od tygodnia mnie mdli nawet po zjedzeniu ulubionej pizzy zwymiotowalam

  • ZUZAUK Ekspertka
    Postów: 156 222

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej przyszłe mamusie, u mnie narazie brak jakikolwiek objawów - może oprócz śledzi w smietanie zajedzonych pączkiem i sennoscia - dziś przespalam pół dnia.

    3jgxyx8d6zfqzqgh.png
  • ziuta.w Ekspertka
    Postów: 187 101

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżyna&Malina wrote:
    a w ogole to ginekolog dala mi skierowanie tylko na morfologie, mocz i glukoze a na cala wirusologie i toxo itd. nie mogla na tej wizycie bo nfz placi tylko za trzy badania na jednej wizycie wiec musze przyjsc za dwa tygodnie po kolejne skierowania na reszte badan.Glupio jak nie wiem:)

    O_o co za głupota... :)

    p19u9jcg5pchuxin.png
  • ziuta.w Ekspertka
    Postów: 187 101

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZUZAUK wrote:
    Hej przyszłe mamusie, u mnie narazie brak jakikolwiek objawów - może oprócz śledzi w smietanie zajedzonych pączkiem i sennoscia - dziś przespalam pół dnia.

    Ehh gdyby to było takie proste. ;) ja tak jadam na co dzień. ;)
    Ale wczoraj byłam na kolacji służbowej i wzięłam sobie placki z kawiorem i po jego spróbowaniu trochę mnie zemdliło.

    Zapisałam się do lekarza na 27.04... Nie wiem jak tyle wytrzymam...

    p19u9jcg5pchuxin.png
  • Jeżyna&Malina Przyjaciółka
    Postów: 131 25

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchasia ale robilas bete z krwi?:)

    "Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem'' - Księga Koheleta 3:1
  • Jeżyna&Malina Przyjaciółka
    Postów: 131 25

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w ogole to jeszcze mialam taka rozmowe: lekarka:"a pani musi pracowac?" , ja: "no tak, zalezy mi zeby do wrzesnia pracowac", lekarka: "a no to zostajemy przy duphastonie, zeby nie odstawiać przed 8 tygodniem bo jak ciąża ma POLECIEĆ to POLECI do 8 tyg"....
    Także przeszly mnie dziwne ciarki na mysl, ze gdybym potencjalnie stracila dziecko to ktoś okreslil by to "no coz, ciąża poleciała".. Ale moze jestem juz troche przewrazliwiona:) albo pani doktor odwrażliwiona;)

    "Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem'' - Księga Koheleta 3:1
  • Annahanna89 Koleżanka
    Postów: 36 52

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżyna&Malina wrote:
    A w ogole to jeszcze mialam taka rozmowe: lekarka:"a pani musi pracowac?" , ja: "no tak, zalezy mi zeby do wrzesnia pracowac", lekarka: "a no to zostajemy przy duphastonie, zeby nie odstawiać przed 8 tygodniem bo jak ciąża ma POLECIEĆ to POLECI do 8 tyg"....
    Także przeszly mnie dziwne ciarki na mysl, ze gdybym potencjalnie stracila dziecko to ktoś okreslil by to "no coz, ciąża poleciała".. Ale moze jestem juz troche przewrazliwiona:) albo pani doktor odwrażliwiona;)

    Mi lekarz powiedział mądra rzecz - jeżeli płód jest słaby to organizm bedzie wiedział, co robic. Dlatego na początku nie ma co popadać w euforię, ale tez nie ma sie co zamartwiać :)

    Co do moich objawów to mdłości zaczęły mi sie około 7 tc ale to takie, ze chwile było mi niedobrze ito wszystko , do około 6 tc moje piersi były nabrzmiałe mocno i bardzo wrażliwe - teraz juz zelżało nieco jednak nadal czuje, ze nie sa to te piersi sprzed ciąży. Do końca 6 tc dół brzucha mnie ciągnął jak robiłam za szybkie ruchy w 7tc ten ból nieco sie zmienił jest inny. Poza tym czuje sie całkiem dobrze - dzisiaj założyłam swoje ulubione spodnie i niestety brakuje im jakiś 2 cm wiec cos tam sie zadziało. Uczucie mocnego wzdęcia miałam tak do 5 tc.

    8p3osek2fbn19b8d.png
    1 cykl starań = ciąża :)
  • ziuta.w Ekspertka
    Postów: 187 101

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a macie podwyższoną temperaturę?

    p19u9jcg5pchuxin.png
  • Annahanna89 Koleżanka
    Postów: 36 52

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ziuta.w wrote:
    Dziewczyny, a macie podwyższoną temperaturę?

    Na co dzien mam 35,6-35,9 jak temperatura podskoczyła mi w owulacje tak utrzymuje sie do tej pory.
    Waha sie pomiędzy 36,6 -36,8 u mnie go jest podwyższona. Jeśli Wy macie taka na co dzien to około 37 bedzie norma w ciąży. Za temperaturę odpowiedzialny jest progesteron

    8p3osek2fbn19b8d.png
    1 cykl starań = ciąża :)
  • Jeżyna&Malina Przyjaciółka
    Postów: 131 25

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dzisiaj strasznie niedobrze caly dzien i czuje tak jakby mnie cos bralo, tak jakby dreszcze i przeziebienie ale nie bpli mnie gardlo ani nic. Zastanawiam sie czy tak mozna sie czuc od ciazy;) i w ogole to jeszcze mam od dwoch dni zaparcie - jak z tym jest u Was? Jesli macie to jak sobie z tym radzicie? Bo niewiele mozna brac ba poczatku ciazy, na pewno nie xenne to wiem.

    "Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem'' - Księga Koheleta 3:1
  • Annahanna89 Koleżanka
    Postów: 36 52

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżyna&Malina wrote:
    Mi dzisiaj strasznie niedobrze caly dzien i czuje tak jakby mnie cos bralo, tak jakby dreszcze i przeziebienie ale nie bpli mnie gardlo ani nic. Zastanawiam sie czy tak mozna sie czuc od ciazy;) i w ogole to jeszcze mam od dwoch dni zaparcie - jak z tym jest u Was? Jesli macie to jak sobie z tym radzicie? Bo niewiele mozna brac ba poczatku ciazy, na pewno nie xenne to wiem.

    Ja na szczęście nie borykam sie z tym problemem, ale u mnie dobra na przeczyszczenie jest gruszka - ot tak na mnie działa.
    Nie wiem który tc u Ciebie, ale u mnie sa rozne dni - takie, w których zaczynam sie martwić, bo nic nie czuje, a sa tez takie, ze ciagle boli mnie brzuch i czuje sie ogolnie źle. Takie to uroki :)

    8p3osek2fbn19b8d.png
    1 cykl starań = ciąża :)
  • monisia13 Ekspertka
    Postów: 183 98

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny super że taki wątek się pojawł
    Potrzebuję pomocy jestem po 5 podejściu do in vitro.
    Moje wyniki bety
    12 dpt - 330
    14 dpt - 770
    18 dpt - 3540
    20 dpt - 5544
    Czy przyrost bety między 18 a 20 dpt nie jest za mały. Mam ostatni wynik z 20 dpt porównać do 12 dpt czy do 18 dpt
    Błagam pomóżcie, całą noc przepłakałam że beta za mało przyrasta. Objawów kompletnie żadnych typowo ciążowych. Wcześniej miałam strasznie obolałe i nabrzmiałe piersi teraz już nic. Wizytę mam dopiero 18 i strasznie się boję że może się okazać że coś jest nie tak. A to już moje 5 podejście do in vitro.
    Pozdrawiam wszystkie początkujące mamuśki

    Monia
  • Malinowa_Czekolada Ekspertka
    Postów: 148 204

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, u jestem tu nowa. Po dwóch poronieniach. Teraz jestem w 5 tygodniu i na razie żadnych objawów. Może większą senność. W poniedziałek dopiero mam wizytę. Biorę duphaston od owulacji i myślę, że to jego zasługa. Bo przed tem czułam się fatalnie już na kilka dni "przed okresem"

    oar8rjjgrkg2o91l.png
  • Annahanna89 Koleżanka
    Postów: 36 52

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @monisia13 tutaj na belly jest kalkulator co do przyrostu jaki jest w normie , a jaki ok musiałabyś poszukać. Być moze w in nitro tez inaczej to wyglada - ciezko mi powiedzieć, bo u mnie pierwsze staranie i od razu dwie kreski wiec o in bordo nie mam bladego pojecia
    @Malinowa Czekolada ja te miałam mega małe objawy - takim głównym był ból brzucha takie ciągniecie , co juz jak pisałam w 7 tc zmieniło sie na jeszcze inny rodzaj bólu.
    Ja martwiłam sie , ze nie mam mdłości na przykład - a to nie ma sie co martwić. Ciesz sie , ze jesteś z tych mało objawowych :) ahhh do 5tc bardzo piersi mnie bolały aż kupiłam bawełniany biustonosz - ale tez nieco juz sie informowało

    Malinowa_Czekolada lubi tę wiadomość

    8p3osek2fbn19b8d.png
    1 cykl starań = ciąża :)
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ