X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr obawa
Odpowiedz

obawa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mala czarna Przyjaciółka
    Postów: 70 38

    Wysłany: 24 lipca 2014, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Jestem w 5tc. Jest to moja pierwsza ciąża. wiele sie naczytałam na temat poronien, ciąż pozamacicznych itp. Nie daje mi to spokoju i ciągle żyje w obawie czy wszystko jest wporzadku.Przed ciążą uprawiałam dużo sportu, bieganie, aerobik, zmiana diety na zdrowsza i przyjmowanie kwasu foliowego i tak przez prawie rok czasu. Teraz pierwsza wizyte u ginekologa mam dopiero za 3 tygodnie. zrobilam badanie krwi beta hcg za pierwszym razem 330 a nastepnie 1374 zas progesteron najpierw 95 potem 65 czy z takimi wynikami mogę być spokojna?

    mala czarna
    85993e3k24ci8hp9.png
  • Juusti69 Ekspertka
    Postów: 234 723

    Wysłany: 24 lipca 2014, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta HCG wzrosła więc super :) Skoro uprawiałaś zdrowy tryb życia, nie masz się czym martwić. Ja jestem w 7tc, również naczytałam się mnóstwa rzeczy na internecie, o pustym jaju płodowym itp, i też zaczynałam już świrować, tym bardziej że na moim pierwszym USG nie było widać jeszcze zarodka, i w sobote mam następne. Na dodatek miałam skurcze w podbrzuszu i dostałam mase leków. Jeśli nic Cię nie boli, nie masz powodów do obaw.
    Zajrzyj na forum "marcowe mamusie" https://bellybestfriend.pl/forum/w-ciazy-ogolne/marcowe-mamusie-2015,3448,95.html
    Tutaj dzielimy się naszymi przemyśleniami i wspieramy nawzajem, trzymaj się ciepło, i głowa do góry! :) :*

    dxomio4p9i0wb2wq.png
    thgf3e3kce137ljc.png

    Endometrioza IIIstopień.
    Niedoczynność tarczycy,
    mięśniak.
  • mala czarna Przyjaciółka
    Postów: 70 38

    Wysłany: 24 lipca 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wielkie za odpowiedz. :)

    mala czarna
    85993e3k24ci8hp9.png
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 24 lipca 2014, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedys czytalam fajna wypowiedz lekarza na temat komputera. Czymoze szkodzic w ciazy? "Nie. Chyba ze ma polaczenie z internetem".
    Nie czytaj glupot i sie nie nakrecaj bo szkodzisz tylko sobie i dziecku- zdenerwowana mama to zdenerwowane dziecko.
    Odzywiaj sie zdrowo i mysl pozytywnie. Powodzenia :)

    Lollis lubi tę wiadomość

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • Lollis Ekspertka
    Postów: 179 80

    Wysłany: 25 lipca 2014, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaj ma raję !
    Ja też się naczytałam niepotrzebnie, też jestem w pierwszej ciąży.
    To normalne, że się martwisz, bo wszystko jest nowe.
    Ale najgorsze co możesz teraz możesz zrobić to panikować.
    Ja nie badałam żadnego przyrostu, po pozytywnym teście zapisałam się na wizytę i skupiłam się na myśleniu o tym gdzie postawić łóżeczko i jaki wózek kupić.
    Dzidzia ma się świetnie, pięknie rośnie i myślę tylko o tym, że będę ją tulić w marcu. Tobie radzę to samo ;-)

    Lilianka <3 23 luty 2015 <3
    biochemiczna luty 2016

    j4nlb4j.png
  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 25 lipca 2014, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dajcie sobie spokój nie można zawracać sobie głowy takimi głupotami!! wszelkie obawy konsultujcie z lekarzem bądź położną, nie martwcie się na zapas bo to nie ma sensu a wpływa na wasze samopoczucie.. a dobra mama to szczęśliwa mama:)
    Pozdrawiam

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • mala czarna Przyjaciółka
    Postów: 70 38

    Wysłany: 26 lipca 2014, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :) Ja na szczęście w rodzinie mam dwie kobitki w służbie zdrowia. Mamuśka bada mi przyrost hcg i kolejny zbada w ten poniedziałek a ciotka czuwa nad przebiegiem ciąży - położna. pierwszą wizytę u gin. mam 4 sierpnia także pewnie jak usłyszę od niego, że jest ok. to będę latała po sklepach. :)

    mala czarna
    85993e3k24ci8hp9.png
  • angelstw Autorytet
    Postów: 1578 843

    Wysłany: 26 lipca 2014, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lwuska55592 wrote:
    Dziewczyny dajcie sobie spokój nie można zawracać sobie głowy takimi głupotami!! wszelkie obawy konsultujcie z lekarzem bądź położną, nie martwcie się na zapas bo to nie ma sensu a wpływa na wasze samopoczucie.. a dobra mama to szczęśliwa mama:)
    Pozdrawiam

    Nie zawsze jest to takie proste jak piszesz...niektóre z nas, są po konkretnych przejściach i drżą i będą drżały o swoje ciąże na każdym ich etapie..Oczywiście jak najbardziej nie można dać się zwariować ale jestem w stanie zrozumieć obawy niektórych dziewczyn :)

    10.04.2014r. (ur. 19tc.) Zuzia (*)
    02.2016 5tc

    ug37vcqgz0fhk6cc.png

    rośnij Zuchu! ❤
    qb3cqps6ibeo0f6z.png


Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ