X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Niskie ciśnie
Odpowiedz

Niskie ciśnie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2015, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od kilku dni mam bardzo niskie ciśnienie, średnio 80/48 i niski puls ok 80. Ledwo funkcjonuję. Wiem że trzeba dużo pić ale czy takie ciśnienie może zagrozić ciąży? Informować lekarza czy to nic poważnego?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2015, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A masz sklonnosci do niskiego cisnienia? bo wiem ze dla ciazy zle jest za wyoskie nie wiem jak za niskie, ale Ty masz wysoki puls stosunkowo do cisnienia.. i to jest wiesz tez niebezpieczne dla Ciebie.. moze sprobuj sie troche wiecej ruszac jak masz sily, daj sie zdenerwowac :) hihi

    Zojeczka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2015, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam siły ruszać się bo mam mroczki prżed oczami. Teraz mam 86/52 puls 70. Zwykle mam koło 100/80

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2015, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze za malo jesz.. wypij mocna zwykla herabate.. to dizecko nie zaszkodzi.. kawe tez mozesz jedna pic.. wazne zebys zaczela funkcjonowac:)

    Zojeczka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puls 70-80 to nie jest niski puls. Jest w porządku.
    Ciśnienie faktycznie bardzo niskie, ja bym wybrała się z tym problemem do lekarza, nawet do rodzinnego.

    Zojeczka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No własnie tak jak Eneska pisze.. puls jest wrecz wysoki stosunkowo do cisnienia.. tylko ze puls w ciazy rosnie w zwiazku z iloscia krwi..

    Zojeczka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wprost przeciwnie przed ciążą moje ciśnienie było w granicy 90/60, a ciąży 124/78.
    Ja na Twoim miejscu tak jak piszą dziewczyny skonsultowałabym to z lekarzem. Mi na każdej wizycie lekarz mierzy ciśnienie.

    Laya lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki kochane. Pije mocna herbatę i pójdę w czwartek do gina. Martwię sie bo jeżdzę do pracy 50km dziennie w jedna stronę a nie mam zwolnienia.

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 19 maja 2015, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam takie niskie ciśnienie. Położna powiedziała, że mogę spokojnie pozwolić sobie a małą kawę z mlekiem. Niskie ciśnienie jest lepsze od wysokiego. Pij wodę ale jeśli nie przechodzi Ci przez gardło to to co lubisz w większej ilości. Z herbatą też trzeba uważać. Ciśnienie z czasem się podniesie. Niewiele ale podniesie. Od ciśnienia boli cię głowa i nie masz na nic siły. Nie walcz tylko śpij, wypoczywaj,, czytaj książki i uważaj na nagłe skoki ciśnienia. Więc jeśli pijesz coś z kofeiną to pomalutku, małymi łyczkami. No i też na stres uważaj...

    Zojeczka lubi tę wiadomość

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najgorsze to to że nie mogę pozwolić sobie na odpoczynek bo pracuje w szkolne średniej. Czy lekarz w takiej sytuacji plus omdleń nie powinien dać mi zwolnienia? Na razie nie wspominał o tym.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zojeczka na następnej wizycie powiedz jaka jest sytuacja i myślę że że zwolnieniem nie powinno być problemu, jeżeli nie chcesz czekać do kolejnej wizyty idź do rodzinnego lekarza i bez problemu da Tobie zwolnienie ja poszłam na początku do rodzinnego że względu na szkodliwe warunki pracy a wizytę u gina miałam za 3 tyg. więc nie czekałam.

    Zojeczka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caramel masz na 3tyg l4?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 8 tyg ciąży jestem na zwolnieniu lekarskim ginekolog wypisuje mi na 4 tygodnie i tak co miesiąc.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2015, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam zwolnienie a niskie ciśnienie jest objawem brania duphastonu... Mam się nie martwić. Łatwo powiedzieć.

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 25 maja 2015, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niskie ciśnienie nie grozi dziecku. Możesz się tylko źle czuć. Nie panikuj bo to bardziej dzidzi szkodzi. Ciumam!!

    Zojeczka lubi tę wiadomość

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • BabyMama Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 26 maja 2015, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też borykam się z niskim ciśnieniem, a to dopiero 7 tydzień. Straszne uczucie. Przed ciążą książkowo 120/80, teraz 90/60 . Ledwo żyję. Na zwolnienie w ogóle nie mogę sobie pozwolić. Proszę męża żeby czasami na mnie pokrzyczał- co by wzrosło naturalnie.

    P.
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 26 maja 2015, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj krzyczeć to może nie... Na pewno nie możesz iść na zwolnienie? Twój stan emocjonalny ma znaczenie dla dziecka. Praca to nie wszystko... Kochana teraz Ty z maleństwem jesteś najważniejsza!

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ