X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Niski przyrost beta
Odpowiedz

Niski przyrost beta

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2021, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.

    Może wy coś podpowiecie bo wariuje :(
    Jestem po poronieniu w 8tc
    Ciąża pozamaciczna prawostronna z usunięciem jajowodu,
    Kolejna ciąża pozamaciczna o nieznanej lokalizacji (leczona mtx)
    Ostatnia cp była w grudniu zeszłego roku.

    I tak w czerwcu miałam histerolaparoskopię, wyszło wszystko ok, dostaliśmy zielone światło.

    3.11 beta 18.4 (28 dc)
    5.11 beta 60.7 i prog 35ng
    8.11 beta 88.4

    Nie mam plamień ani krwawień, wszystkie objawy ciążowe się utrzymują, jestem na duphastonie 3x1 i acard 150..

    Czy jest jeszcze szansa na pozytywny finał? :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2021, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgulaA wrote:
    Hej dziewczyny.

    Może wy coś podpowiecie bo wariuje :(
    Jestem po poronieniu w 8tc
    Ciąża pozamaciczna prawostronna z usunięciem jajowodu,
    Kolejna ciąża pozamaciczna o nieznanej lokalizacji (leczona mtx)
    Ostatnia cp była w grudniu zeszłego roku.

    I tak w czerwcu miałam histerolaparoskopię, wyszło wszystko ok, dostaliśmy zielone światło.

    3.11 beta 18.4 (28 dc)
    5.11 beta 60.7 i prog 35ng
    8.11 beta 88.4

    Nie mam plamień ani krwawień, wszystkie objawy ciążowe się utrzymują, jestem na duphastonie 3x1 i acard 150..

    Czy jest jeszcze szansa na pozytywny finał? :(

    Cześć, pierwszy przyrost ładny, kolejny już słabo. Prog masz ok.
    Niestety nic pewnego, ale jest szansa i trzeba wierzyć. Powtórz betę 12go. Wcześniej nie ma co.
    Daj znać. Powodzenia :*

  • Sawinka Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 8 listopada 2021, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Co myślicie o tym przyroście? Przerwa długa ale byłam po 3 dniach od pierwszego wyniku i.. Zgubili próbkę... 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ dlatego kolejny dopiero dzisiaj. I nie wiem czy jest okej czy iść za dwa dni zrobić?

    02.11 1030,3 IU/L
    08.11 8894,7 IU/L

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2021, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    margaretka84 wrote:
    Cześć, pierwszy przyrost ładny, kolejny już słabo. Prog masz ok.
    Niestety nic pewnego, ale jest szansa i trzeba wierzyć. Powtórz betę 12go. Wcześniej nie ma co.
    Daj znać. Powodzenia :*
    Rozmawiałam ze swoją ginekolog i prosiła żeby jutro powtórzyć betę i proga i na 17:15 przyjechać do gabinetu, także zobaczymy jakie wyniki będą jutro..

    Edit:
    Wyniki z dziś beta 122
    Progesteron 28.88

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2021, 14:34

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2021, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sawinka wrote:
    Hej dziewczyny. Co myślicie o tym przyroście? Przerwa długa ale byłam po 3 dniach od pierwszego wyniku i.. Zgubili próbkę... 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ dlatego kolejny dopiero dzisiaj. I nie wiem czy jest okej czy iść za dwa dni zrobić?

    02.11 1030,3 IU/L
    08.11 8894,7 IU/L

    Zazwyczaj przy tak wysokiej becie już zwalnia i te przyrosty są Duże ale już nie podwajaja sie.. Ja bym zrobiła usg. Już powinno być ładnie widoczne :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2021, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgulaA wrote:
    Rozmawiałam ze swoją ginekolog i prosiła żeby jutro powtórzyć betę i proga i na 17:15 przyjechać do gabinetu, także zobaczymy jakie wyniki będą jutro..

    Edit:
    Wyniki z dziś beta 122
    Progesteron 28.88

    Hej i jak po wizycie?

  • Sawinka Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 9 listopada 2021, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    margaretka84 wrote:
    Zazwyczaj przy tak wysokiej becie już zwalnia i te przyrosty są Duże ale już nie podwajaja sie.. Ja bym zrobiła usg. Już powinno być ładnie widoczne :)
    Idę w poniedziałek. Pełna nadziei :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2021, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    margaretka84 wrote:
    Hej i jak po wizycie?
    Generalnie cp raczej możemy wykluczyć, choć jakiś procent niepewności nadal jest.
    Przy badaniu szyjka zasiniona.

    USG- coś jakby był mały pęcherzyk w macicy a tuż obok niego sporo mniejszą kropka.
    Teoria mojej ginekolog jest taka, że mogła to być bliźniacza i 1 pęcherzyk się nie rozwija. Ale to też teoria i nie było pewności, że te 2 czarne plamki na USG to pęcherzyki.

    Następna wizytę mam za tydzień w czwartek.
    Do póki nic się nie dzieje, nie mam plamień, krwawień a objawy ciążowe mi się utrzymują to mam siedzieć spokojnie i czekać.

    I mam zakaz powtarzania bety, żeby się nie stresować 🤷

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2021, 09:37

  • Sawinka Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 10 listopada 2021, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgulaA wrote:
    Generalnie cp raczej możemy wykluczyć, choć jakiś procent niepewności nadal jest.
    Przy badaniu szyjka zasiniona.

    USG- coś jakby był mały pęcherzyk w macicy a tuż obok niego sporo mniejszą kropka.
    Teoria mojej ginekolog jest taka, że mogła to być bliźniacza i 1 pęcherzyk się nie rozwija. Ale to też teoria i nie było pewności, że te 2 czarne plamki na USG to pęcherzyki.

    Następna wizytę mam za tydzień w czwartek.
    Do póki nic się nie dzieje, nie mam plamień, krwawień a objawy ciążowe mi się utrzymują to mam siedzieć spokojnie i czekać.

    I mam zakaz powtarzania bety, żeby się nie stresować 🤷

    A który powinnas mieć tydzien aktualnie?

    paprotka17 lubi tę wiadomość

  • Maona Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 10 listopada 2021, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, moja ciąża nadal trwa jednak rollercoaster życiowy przez ostatnie dwa tygodnie Daje się we znaki. Najpierw spadek HCG z 450 na 220, potem po kilku dniach wzrost na 900, wizyta u Gina który stwierdził że widzi w pęcherzyku skrzepy i już poroniłam ale nie do końca, czekać tydzień i ponowna kontrola czy się oczyściło czy zabieg. Dodam że cały czas plamie ciemno brązowa krew. Po 3 dniach poszłam do innego lekarza i doznałam szoku po wylaniu morza łez usłyszałam "Widać zarodek" zero słów o poronieniu, lekarz stwierdził że plamienie dobrze nigdy nie wróży ale nie wiadomo skąd jest w tym wypadku ale szanse są stwierdził że 40% iż się może udać. Poinformował że zarodek jest młodszy o dwa tygodnie. Niestety cały czas plamie raz na brązowo raz na papierze zostaje świeża krew 😭 dziś zrobiłam HCG którego przyrost jest również nie napawający optymizmem bo 02.11 było 900 a dziś 10.11 jest ledwo 1600+ 😭. Czy któraś z was miała podobną sytuację ? Obecnie czekam na kolejną wizytę u lekarza pozostając w ciągłym kontakcie z nim

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2021, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgulaA wrote:
    Generalnie cp raczej możemy wykluczyć, choć jakiś procent niepewności nadal jest.
    Przy badaniu szyjka zasiniona.

    USG- coś jakby był mały pęcherzyk w macicy a tuż obok niego sporo mniejszą kropka.
    Teoria mojej ginekolog jest taka, że mogła to być bliźniacza i 1 pęcherzyk się nie rozwija. Ale to też teoria i nie było pewności, że te 2 czarne plamki na USG to pęcherzyki.

    Następna wizytę mam za tydzień w czwartek.
    Do póki nic się nie dzieje, nie mam plamień, krwawień a objawy ciążowe mi się utrzymują to mam siedzieć spokojnie i czekać.

    I mam zakaz powtarzania bety, żeby się nie stresować 🤷

    Dla mnie większym stresem byłoby czekanie tyle dni i nie wiadoma jak będzie niż zrobienie Bety bez wzgledu na wynik. Ja bym betę raz do wizyty powtórzyła.
    Ale każda z nas ma inaczej :)
    Trzymaj się dzielnie i powodzenia :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2021, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maona wrote:
    Dziewczyny, moja ciąża nadal trwa jednak rollercoaster życiowy przez ostatnie dwa tygodnie Daje się we znaki. Najpierw spadek HCG z 450 na 220, potem po kilku dniach wzrost na 900, wizyta u Gina który stwierdził że widzi w pęcherzyku skrzepy i już poroniłam ale nie do końca, czekać tydzień i ponowna kontrola czy się oczyściło czy zabieg. Dodam że cały czas plamie ciemno brązowa krew. Po 3 dniach poszłam do innego lekarza i doznałam szoku po wylaniu morza łez usłyszałam "Widać zarodek" zero słów o poronieniu, lekarz stwierdził że plamienie dobrze nigdy nie wróży ale nie wiadomo skąd jest w tym wypadku ale szanse są stwierdził że 40% iż się może udać. Poinformował że zarodek jest młodszy o dwa tygodnie. Niestety cały czas plamie raz na brązowo raz na papierze zostaje świeża krew 😭 dziś zrobiłam HCG którego przyrost jest również nie napawający optymizmem bo 02.11 było 900 a dziś 10.11 jest ledwo 1600+ 😭. Czy któraś z was miała podobną sytuację ? Obecnie czekam na kolejną wizytę u lekarza pozostając w ciągłym kontakcie z nim

    Ten pierwszy spadek Bety był najprawdopodobniej wynikiem ciazy bliźniaczej i jeden niestety nie przetrwał :( przy jakiej becie miałaś usg? Pierwsze usg zazwyczaj robi się ok 1500 bo wtedy dopiero można zobaczyć pęcherzyk w macicy, ale nie słyszałam żeby o tym czasie już był Zarodek widoczny. Więc trudno mi się wypowiedziec
    sytuacja niestety niepewna i najgorsze to czekanie. Powtórz betę 12go. Powodzenia, trzymaj się 🙂

  • Maona Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 11 listopada 2021, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    margaretka84 wrote:
    Ten pierwszy spadek Bety był najprawdopodobniej wynikiem ciazy bliźniaczej i jeden niestety nie przetrwał :( przy jakiej becie miałaś usg? Pierwsze usg zazwyczaj robi się ok 1500 bo wtedy dopiero można zobaczyć pęcherzyk w macicy, ale nie słyszałam żeby o tym czasie już był Zarodek widoczny. Więc trudno mi się wypowiedziec
    sytuacja niestety niepewna i najgorsze to czekanie. Powtórz betę 12go. Powodzenia, trzymaj się 🙂
    Betę robiłam we wtorek było 900, w środę lekarz stwierdził że poroniłam już, potem bety nie robiłam w sobotę drugie USG i widoczny zarodek. Najbardziej martwi mnie wolny przyrost bety.. w ciągu tygodnia z 900 na 1600 😭 i ciągle plamienia....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2021, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maona wrote:
    Betę robiłam we wtorek było 900, w środę lekarz stwierdził że poroniłam już, potem bety nie robiłam w sobotę drugie USG i widoczny zarodek. Najbardziej martwi mnie wolny przyrost bety.. w ciągu tygodnia z 900 na 1600 😭 i ciągle plamienia....

    No bardzo niski przyrost :(
    A bierzesz progesteron?
    Zrób jutro betę tj piątek i zobaczymy co tam Sie dzieje.

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4687 4357

    Wysłany: 11 listopada 2021, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spadający przyrost.
    Co sądzicie o spadku przyrostu (przed osiągnięciem 1000) systematycznie w kolejne dni: 250% - 110% - 82% - 55%. Sama beta w niskiej normie, ostatni przyrost wg kalkulatora nieprawidłowy, brak objawów, poprzednie ciąże z niskich bet również poronione.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2021, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Spadający przyrost.
    Co sądzicie o spadku przyrostu (przed osiągnięciem 1000) systematycznie w kolejne dni: 250% - 110% - 82% - 55%. Sama beta w niskiej normie, ostatni przyrost wg kalkulatora nieprawidłowy, brak objawów, poprzednie ciąże z niskich bet również poronione.

    Możliwe, że zarodek przestał się rozwijać :( jaka wartość miała ostatnia beta?
    Pewnie jesteś obstawiona szeregiem leków?

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4687 4357

    Wysłany: 11 listopada 2021, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnia około 850 na 16 dpt dobrze rozwiniętej blastocysty.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Maona Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 12 listopada 2021, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    margaretka84 wrote:
    No bardzo niski przyrost :(
    A bierzesz progesteron?
    Zrób jutro betę tj piątek i zobaczymy co tam Sie dzieje.


    HCG 10.11 wynik to 1681 wynik z dzisiaj po 48h to 1858 😭😭

    Lekarz twierdzi że to się nie uda więc czeka już chyba tylko najgorsze 😭

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2021, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maona wrote:
    HCG 10.11 wynik to 1681 wynik z dzisiaj po 48h to 1858 😭😭

    Lekarz twierdzi że to się nie uda więc czeka już chyba tylko najgorsze 😭

    Chyba niestety tak :(
    Współczuję bardzo.

  • Jc94 Autorytet
    Postów: 450 262

    Wysłany: 13 listopada 2021, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Postanowiłam napisać Wam jak wygląda moja sytuacja. Może którejś z Was pomoże.
    15.08 ostatnia miesiączka
    We wrześniu brak - torbiel na lewym jajniku.
    W październiku mimo torbieli i prawym owulacja
    Sukces.

    Badania betaHCG:

    18.10. 31.83
    20.10. 78.65

    Potem się przestraszyłam bo było plamienie i zrobilam ponownie:
    27.10. 570.86
    29.10. 732.51

    I najnowsze robione:
    08.11. 3627.33
    10.11. 4060.00

    Nieplamie, nic się nie dzieje tylko piersi bolą.

    Myslalam że to koniec. Przepłakałam dwa dni. Wczoraj miałam wizytę u mojej ginekolog.

    Według usg zarodek rozwija się prawidłowo- mamy 5 tydzień. + 5 dni.

    Ale - skąd niska beta, progesteron i estradiol?

    Diagnoza - problem immunologiczny. Mój organizm odrzuca zarodek.

    Mam zwiększona dawkę lekow, zastrzyki oraz od wczoraj kroplówkę. Za tydzień powtórka.

    Dodam jeszcze że po akcji z plamieniem i słabym progesteronem zrezygnowałam że zwykłej ginekolog. Stwierdziła że mam się nie martwić. Myślę że jakbym została już by było po ciąży. Miałam tylko duphadton i kwas foliowy od niej.

    Obecnie jestem pod opieką pani naprotechnolog Laury Grześkowiak.

    Walczę dalej o moją kluchę :)

    Mam nadzieję, że ruszymy z kopyta - napisze Wam w piątek czy leczenie przyniosło efekty.

    Trzymajcie się!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2021, 22:09

    👱‍♀️ 94
    ❌ AMH 51,19 pmol/l ❌PCOS ❌LH/FSH 1.9

    🧔 92
    ❌ Teratozoospermia (2%) -> 1%

    💛 Początek starań -> maj 2021
    😔 Wrzesień 2021 - cykl bezowulacyjny, torbiel na jajniku
    🥳 Październik 2021 - ⏸️
    💔 Listopad - 18.11 - puste jajo - 27.11 - poronienie
    😔 Styczeń 2022 - 14.01.22 - torbiel na prawym jajniku
    💛Luty 2022 - wracamy do starań 💛
    ⏸️ 21.03.22 ⏸️
    🍀02.04.22 - beta HCG 13096,46 🍀
    p19u43r8e3z63ea2.png
‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ