X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Niska beta-czy coś nie tak?
Odpowiedz

Niska beta-czy coś nie tak?

Oceń ten wątek:
  • Victoria29 Znajoma
    Postów: 29 2

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam jestem po dwóch testach ciążowych pozytywnych lecz z bladą kreską, dzisiaj zrobiłam test beta z krwi w laboratorium i wynik wyszedł 82,3 , czy to za mało jak na to, że miesiączka opóźnia się jakieś 3-4 dni? pobolewa mnie też podbrzusze na okres :( martwię się bardzo :(

  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 546 573

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrób betę po 48h i sprawdź, czy wzrasta (powinna dwukrotnie). Jeśli tak będzie, nie masz o co się martwić :)

    Basia wrzesień 2018

    preg.png
  • Victoria29 Znajoma
    Postów: 29 2

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osiwieję niebawem :( dzisiaj zrobiłam testy i wogóle nie ciemnieją, są takie bladziutkie jak w niedzielę. Mam nadzieję że jutrzejszy wynik mnie uspokoi. Dziękuję

  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 546 573

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie sugeruj się już testami, mi też nie ciemniały. Beta Cię uspokoi, zobaczysz! Trzymam kciuki! :)

    Victoria29 lubi tę wiadomość

    Basia wrzesień 2018

    preg.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Victoria29 wrote:
    Osiwieję niebawem :( dzisiaj zrobiłam testy i wogóle nie ciemnieją, są takie bladziutkie jak w niedzielę. Mam nadzieję że jutrzejszy wynik mnie uspokoi. Dziękuję

    Pozwolę sobie na mały wykład bo mam jeszcze pół kubka kawki :D

    Po pierwsze:

    Przyrost beta HCG jest indywidualny dla każdej kobiety.

    To oznacza, że u jednych kobiet (np. u mnie) hormon ten produkowany jest szybko i jest go dużo, na tyle, że testy ciążowe wychodzą mi już kilka dni przed okresem, a beta zwykle jest wysoka jak na tydzień ciąży, w którym jestem.

    U mojej kuzynki, która również jest w ciąży hormon ten jest produkowany wolniej i w mniejszych ilościach, dopiero badanie z krwi pokazało jej ciążę, a testy domowe ciąży nie wykryły (nawet kilka dni po spodziewanym terminie okresu).

    Po drugie:

    Testy ciążowe domowe, te kupowane w aptece, mają określoną czułość: jedne wykrywają stężenie beta HCG w ilości 25 mlU/ml, a inne 50 mlU/ml, albo 100 mlU/ml.

    Reasumując punkt 1 i punkt 2:

    Jeśli kupisz pierwszy lepszy test, to może się okazać, że kupisz test mało czuły, a do tego Twój organizm produkuje mało hormonów i.. test wychodzi negatywny pomimo prawidłowo rozwijającej się ciąży :)

    Po trzecie:

    Test beta HCG z krwi (laboratoryjny)

    Jeśli spojrzysz sobie na normy laboratoryjne stężenia beta HCG w zależności od tygodnia ciąży to zauważysz, że te normy są bardzo szerokie i nakładają się na sebie!

    Dla przykładu:

    5-6 tydzień ciąży - 850-20800 mlU/m
    6-7 tydzień ciąży - 4000-100200 mlU/ml

    źródło: https://www.google.pl/search?client=opera&q=beta+hcg+normy&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

    Stąd wynika, że są kobiety, które mają w 5-6 tygodniu ciąży stężenie ok 10-20 tysięcy mlU/ml, podczas kiedy inne w tym samym tygodniu nie mają nawet 1 tysiąca :)

    Z drugiej strony mając betę np. 8000 mlU/ml możesz być w zarówno w 5-6 tygodniu ciązy jak i 6-7 tygodniu :)

    Dzieje się tak bo ciąża to nie matematyka, a każdy organizm może działać w innym tempie :)

    Po czwarte:

    Twój wynik

    Przy Twoim wyniku 82 mlU/ml można z całą pewnością stwierdzić, że ciąża jest, ale jest bardzo młoda 3-4 lub 4-5 tydzień.

    Po piąte:

    Co jest ważne?

    Nie sam wynik beta HCG jest ważny, ale jego przyrost.

    Jedna kobieta w 5 tygodniu ciąży może mieć beta HCG 3000 mlU/ml, a inna 200 mlU/ml. To nam nic nie mówi, poza tym, że obie są w ciąży.

    Ważne jest jak stężenie tego hormonu się zmienia w czasie, a dokładnie po 48h, przyjmuje się, że po takim czasie beta powinna się podwoić (we wczesnej ciąży), aczkolwiek z tym też bywa różnie, bo ciąża to nie matematyka, ale generalnie powinien być widoczny znaczny przyrost.

    I teraz może się okazać, że po dwóch dniach, czyli 48h ta kobieta co miała 3000 mlU/ml będzie mieć 3100 mlU/ml - czyli bardzo mały przyrost, rozwój ciąży został prawdopodobnie zatrzymany, a druga, ta co miałą 200 mlU/ml będzie mieć np. 380 mlU/ml, albo 400 mlU/ml i tutaj widać, że ciąża rozwija się prawidłowo :)

    No, to tyle, mam nadzieję, że trochę rozwiały się Twoje wątpliwości :)

    PS. Pierwsze objawy ciąży są identyczne z objawami okresu: skurcze, ból w kręgosłupie, ból piersi (masakryczny) - jest to całkowicie normalne. Jedyne co może Cię zaniepokoić to występujące przy tych objawach krwawienie lub plamienie z dróg rodnych - jeśli się pojawi to migiem na IP.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2018, 09:27

    Victoria29, Existenz, Niezapomniana, Kalija lubią tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Victoria29 Znajoma
    Postów: 29 2

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci bardzo za wszystkie informacje. Czekam właśnie na wyniki bety :) Od razu jak będą wstawię je tutaj. Pozdrawiam :)

  • Victoria29 Znajoma
    Postów: 29 2

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja beta dziś: 146,5 mIU/ml dobrze rośnie?? :)

  • justynaa02 Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane.38dc brak @ .odpuscilam cykl wiec temp nie mierzylam jednak mam powyzej 36 (zawsze 35,6-35,8).na tescie kreseczka delikatna.bol głowy non stop,powiększone piersi ,5 dni po owu plamienie ,teraz duzo sluzu.Bylam w srode zeby potwierdzic ciaze 6 tydz.Zarodka nie bylo ale pecherzyk byl.kazala isc na bete .bylam wczoraj i negatywna .prosze powiedzcie ze jest szansa . Dopiero za tydzien wizyta a ja zalamanateraz by byl 7 tydzien

    Listopad 2016 początek starań
    wrzesień -listopad 2016 CLO
    Grudzień 2017 fasolka [*] 6 tc
    Pcos
  • Victoria29 Znajoma
    Postów: 29 2

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test był blado pozytywny oznacza więc że wykrył jakiś poziom HCG, ja bym polecała iść jeszcze raz dla pewności, w każdym laboratorium może zdarzyć się pomyłka. Jeśli beta dalej będzie ujemna to znaczy że może jej poziom spadał ze względu na mikro poronienie. Trzymaj się wierzę że wszystko będzie dobrze i że ciąża się rozwinie a Twoje wątpliwości zostaną rozwiane. Pozdrawiam

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justynaa02 wrote:
    Kochane.38dc brak @ .odpuscilam cykl wiec temp nie mierzylam jednak mam powyzej 36 (zawsze 35,6-35,8).na tescie kreseczka delikatna.bol głowy non stop,powiększone piersi ,5 dni po owu plamienie ,teraz duzo sluzu.Bylam w srode zeby potwierdzic ciaze 6 tydz.Zarodka nie bylo ale pecherzyk byl.kazala isc na bete .bylam wczoraj i negatywna .prosze powiedzcie ze jest szansa . Dopiero za tydzien wizyta a ja zalamanateraz by byl 7 tydzien

    Powtórz tą betę, ale w innym laboratorium i zrób sobie normalny domowy test ciążowy z moczu bo sytuacja jest dziwna. Być może to błąd laboratorium.
    Jak jest pęcherzyk w macicy to jest ciąża.
    Pierwsze słyszę o takiej sytuacji jak Twoja.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • justynaa02 Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 1 lutego 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro kolejna beta a testy negatywne.w poniedzialek ginekolog . Ciekawe co powie..

    Listopad 2016 początek starań
    wrzesień -listopad 2016 CLO
    Grudzień 2017 fasolka [*] 6 tc
    Pcos
  • Aga1000 Koleżanka
    Postów: 54 25

    Wysłany: 29 września 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny odgrzewam kotleta... Jestem niemal pewna kiedy doszło do owu, a wyniki

    12dpo - beta 6,7
    13 dpo- beta 8,7
    14 dpo test sikany neg.
    Myślicie, ze przy takiej niskiej becie są jakieś szanse na pozytywne rozwiązanie? Czy któraś tak miała? Błagam-pomóżcie.

    p.s. oczywiście w pon lecę na nową betę;), która będzie 72 h po wyniku 8,7

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2018, 13:45

    e9037cdc78d45b63cc3e3518eeb1ea56.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 września 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przecież to sam począteczek, skąd ten stres? Wiadomo, że beta musi się rozkręcić od wartości 0 do kilkuset tysięcy mU/ml, więc kiedyś musi osiągnąć wartość 5, 6, 8, itd. Młodziutka ciąża. Test oczywiście jej nie wykrył bo czułości testów zaczynają się od bety 10mU/ml, a są i takie co mają minimalną wartość bety 20,50, a nawet 100 mU/ml, nie wiem jaka była czułość Twojego testu, ale założę się, że jak zrobisz test sikany w przyszłym tygodniu to wyjdzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2018, 15:13

    Aga1000 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Aga1000 Koleżanka
    Postów: 54 25

    Wysłany: 29 września 2018, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martwię się o tyle, że dziewczyny jeszcze przed miesiączką mają te wartości po 50 i więcej....

    e9037cdc78d45b63cc3e3518eeb1ea56.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 września 2018, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1000 wrote:
    Martwię się o tyle, że dziewczyny jeszcze przed miesiączką mają te wartości po 50 i więcej....

    To nie ma żadnego znaczenia. Absolutnie. Zauważ, że nawet na wynikach bety z laboratorium masz przedziały typu 40-5000, 5000-80000, etc. Wartość bety nie ma żadnego znaczenia. Ważny jest tylko przyrost. Niektóre organizmy kobiet potrzebują więcej hormonu beta HCG, żeby utrzymać ciążę, dlatego organizm produkuje po X tysięcy, a inne potrzebują mniej i dlatego organizm produkuje mniej. To, że ktoś ma więcej to nie oznacza, że ma lepszą ciążę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2018, 22:29

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Annah Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 8 października 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy mam jeszcze szanse na donoszenie ciąży ? Jestem w 6 t i 4d. OM 24.08.2018
    18.09 - 10 mlU 3t5d
    20.09- 96 4t
    25.09- 422—-4t5t

    Usg pęcherzyk 7.2 mm, z ciałkiem żółtym , bez zarodka

    06.10 - 2661——6t2d
    08.10 - 3422 —- 6t4d

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2018, 19:50

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 8 października 2018, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annah wrote:
    Czy mam jeszcze szanse na donoszenie ciąży ? Jestem w 6 t i 4d. OM 24.08.2018
    18.09 - 10 mlU 3t5d
    20.09- 96 4t
    25.09- 422—-4t5t

    Usg pęcherzyk 7.2 mm, z ciałkiem żółtym , bez zarodka

    06.10 - 2661——6t2d
    08.10 - 3422 —- 6t4d

    A czemu miałabyś nie mieć szans na donoszenie ciąży? :O Przy pęcherzyku 7,2 mm nie oczekuj zarodka, beta jest OK. Puste jajo płodowe stwierdza się powyżej 25 mm, a Ty masz ledwo 7,2 mm, proszę Cię :)

    Idź na USG za tydzień, dwa i będzie widać malucha :)

    Klamka1982 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2018, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy ktoras z was miala sytuacje ze beta w ciagu 48 godzin nie przyrosla prawidlowo ? 7 dni po transferze mialam 36.5 9 dni po transferze 53.7 myslicie ze jest szansa zeby beta podrosla ?

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 10 listopada 2018, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    truskawa wrote:
    Dziewczyny czy ktoras z was miala sytuacje ze beta w ciagu 48 godzin nie przyrosla prawidlowo ? 7 dni po transferze mialam 36.5 9 dni po transferze 53.7 myslicie ze jest szansa zeby beta podrosla ?

    Przyrost 67% czyli w normie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2018, 23:30

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2018, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Przyrost 67% czyli w normie.
    Kalkulator pokazuje ze jest okolo 50%. Wydaje mi sie ze zeby bylo w normie powino byc 60. 59:(

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ