X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Niska beta-czy coś nie tak?
Odpowiedz

Niska beta-czy coś nie tak?

Oceń ten wątek:
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gapciaa wrote:
    Czy jest sens patrzeć na wynik bety sprzed 20 dni i porównywać z obecnym?
    Czy zaczekać cierpliwie do wyniku za 48h?
    Tamta beta wyszła 700 a teraz 4800. Sugerując sie kalkulatorem powinno być z 92000.
    Wtedy był to 4 tydzień teraz początek 7... usg w stosunku tydzień do tygodnia pokazuje jakiś progress.
    Czekam na piątek zeby zobaczyć czy spada czy wzrasta i co dalej.

    Taki wynik po 20 dniach ewidentnie świadczy o zatrzymaniu rozwoju ciąży :(

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak właśnie myśle też i staram się tego nie brac do siebie

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gapciaa wrote:
    Tak właśnie myśle też i staram się tego nie brac do siebie

    Ja bym powiedziała, że to pewniak.
    Ciąża zatrzymała się na wczesnym etapie rozwoju. Natomiast zrobienie bety jest ważne, bo da odpowiedź czy beta spada, czy nie. Jeśli nie to znaczy, że mamy do czynienia z poronieniem zatrzymanym, a jeśli spada to dojdzie do naturalnego poronienia (czego Ci życzę).

    Bierzesz luteinę/duphaston? Jeśli tak to trzeba odstawić, bo może hamować poronienie. Jak zrobisz betę i będzie bez zmian, albo odnotuje się spadek to koniecznie odstaw podtrzymywacze.

    EDIT: I nie bierz tego do siebie - ja sama jestem po poronieniu i potem szczęśliwej ciąży. Najważniejsze to skoncentrować się na tym, żeby organizm oczyścił się po poronieniu, zachować pozytywne myślenie i walczyć o kolejną ciążę. Iść do przodu, nie dramatyzować (choć jest ciężko) i wykorzystać czas jak najlepiej, żeby spróbować po raz kolejny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 10:48

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak właśnie myśle też i staram się tego nie brac do siebie. Ale ide jutro zrobic ta betę jak kazał lekarz. I omówienie co dalej

  • anka1981 Przyjaciółka
    Postów: 100 22

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    koniecznie. trzymam kciuki. ja juz w sxpitalu dziś czekam. a jutro wywoływanie poronienia. trzymajcie kciuki oby udalo sie normalnie.
    o dziwo ciąża martwa wewnatrz wsztstko cofa się i zmniejsza a organizm trzyma ją inie chce puścić. brzuch bolal mnie 3 dni. skurcze. wszystko. i nic

    ono (*) - 05.2011
    ono (*) - 01.2019
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gapciaa wrote:
    Tak właśnie myśle też i staram się tego nie brac do siebie. Ale ide jutro zrobic ta betę jak kazał lekarz. I omówienie co dalej

    Jak poroniłam to myślałam, że jestem jedyna na świecie, którą spotkało takie nieszczęście.. Potem okazało się, że dotyka to większość kobiet. To się po prostu zdarza. Nie jest to niczyja wina - selekcja naturalna. Są alkoholiczki i ćpunki i często rodzą zdrowe dzieci, a człowiek dmucha i chucha i nic. No tak się zdarza czasem.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1981 wrote:
    koniecznie. trzymam kciuki. ja juz w sxpitalu dziś czekam. a jutro wywoływanie poronienia. trzymajcie kciuki oby udalo sie normalnie.
    o dziwo ciąża martwa wewnatrz wsztstko cofa się i zmniejsza a organizm trzyma ją inie chce puścić. brzuch bolal mnie 3 dni. skurcze. wszystko. i nic

    Zaczynasz od tabletek, czy masz zabieg?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie sie nie stresuje, tak moze tylko trochę. Bo to mój pierwszy raz. Jeśli zatrzymany rozwój ciąży to oczywiście mam nadzieje, że ostatni. a przede mną kolejne juz piękne zdrowe ciąże i piękne kochane maluchy w niedalekiej przyszłości ❤️
    A co o tym sądzicie?

    „Wzrastanie beta-hCG jest zmienne osobniczo i w związku z tym ma charakter wyłącznie poglądowy (jest duża rozpiętość norm dla każdego tygodnia). Dlatego też nie należy przesadnie przywiązywać wagi do wyników tego badania. Najważniejsze, że stężenie hormonu narasta, co świadczy o rozwoju ciązy. Kluczowy natomiast jest obraz w badaniu ultrasonograficznym.”

    Trzeci raz dodaje

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Leira tak we wtorek kazał mi brac Duphaston x3. Zaraz spróbuje sie dodzwonić do niego zeby moze przez telefon mi powiedzual ze mak juz nie brac... tym bardziej ze cały czas jak ide do toalety ta sa plamienia, wiec mi samej sie wydajecie organizm próbuje sie oczyścić od niedzieli.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @anka1981 jestem z Tobą ❤️❤️❤️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Leira teraz doczytałam. Ok to poczekam do jutra z odstawieniem...

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gapciaa wrote:
    @Leira teraz doczytałam. Ok to poczekam do jutra z odstawieniem...

    Pewnie - poczekaj na potwierdzenie się bety.

    Natomiast dziwi mnie podejście lekarza. Ja jestem osobą sceptyczną jeśli chodzi o przekreślanie ciąży, ale tutaj sytuacja jest ewidentna, lekarz powinien Cię uprzedzić, że przyrost, albo jest znikomy/zerowy, albo beta dobiła do maksymalnej wartości, rozwój ciąży się zatrzymał i teraz jest na tendencji spadkowej. Nie powinien w żadnej z tych sytuacji zwiększać podaż duphastonu. Jedynie zalecić betę sprawdzającą, czy mamy do czynienia z brakiem wzrostu, czy ze spadkiem i oczywiście dokładnie i spokojnie poinformować Cię o tym i wszystko wytłumaczyć..

    gapciaa lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gapciaa wrote:
    Ogólnie sie nie stresuje, tak moze tylko trochę. Bo to mój pierwszy raz. Jeśli zatrzymany rozwój ciąży to oczywiście mam nadzieje, że ostatni. a przede mną kolejne juz piękne zdrowe ciąże i piękne kochane maluchy w niedalekiej przyszłości ❤️
    A co o tym sądzicie?

    „Wzrastanie beta-hCG jest zmienne osobniczo i w związku z tym ma charakter wyłącznie poglądowy (jest duża rozpiętość norm dla każdego tygodnia). Dlatego też nie należy przesadnie przywiązywać wagi do wyników tego badania. Najważniejsze, że stężenie hormonu narasta, co świadczy o rozwoju ciązy. Kluczowy natomiast jest obraz w badaniu ultrasonograficznym.”

    Trzeci raz dodaje


    A co do tego to, oczywiście beta wzrasta w różny sposób i dodam, że nie kieruję się tu żadnymi kalkulatorami, tylko wiedzą zgromadzoną do tej pory.

    Do bety 5000 może nie być widać zarodka w macicy.
    Powyżej bety 5000 uwidacznia się zarodek.
    Powyżej 17000 uwidacznia się serduszko.

    U Ciebie pierwsza beta była 700 - ok (całkiem spory wynik).

    Od tego czasu mineło 20 dni - czyli 3 tygodnie i beta wzrosła do wartości, przy której nie widać jeszcze zarodka 4800 (co potwierdziło USG). A po takim czasie, czyli po 3 tygodniach powinno już być uwidocznione serduszko, czyli beta powinna być powyżej 17000, a jest 4800, na tej podstawie wnioskuję, że rozwój ciąży się zatrzymał.

    Kolejny wynik bety powie nam więcej, ale absolutnie w tej sytuacji nie nastawiałabym się na zdrową ciążę, bo sytuacja jest niestety bardzo zła.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1981 wrote:
    koniecznie. trzymam kciuki. ja juz w sxpitalu dziś czekam. a jutro wywoływanie poronienia. trzymajcie kciuki oby udalo sie normalnie.
    o dziwo ciąża martwa wewnatrz wsztstko cofa się i zmniejsza a organizm trzyma ją inie chce puścić. brzuch bolal mnie 3 dni. skurcze. wszystko. i nic

    Anka przykro mi :( :(
    Trzymaj się ..

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • inka222 Autorytet
    Postów: 284 110

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie beta 8dpt 2x3 dniowych zarodków wynosi 17,94. Powtórzyłam dzisiaj po 2 dniach i jest 45,46 czy jest ok ?

    Martwi mnie progesteron, który dwa dni temu wynosił 10,01 a dzisiaj 12,58 ?

    preg.png
  • anka1981 Przyjaciółka
    Postów: 100 22

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wydaje mi sie ze ten przyrost jest ok. czego ci zycze.


    ja dziś nic. a jutro na tabletki i sprobujemt wywolac zeby oczyścilo się samoistnie. wszystko się cofa i wchlania. macica juz tylko lekko powiększona. mam nadzieje zw obejdzie się bez zabiegu- choc tyle. i nie bede dlugo musiala czekac.

    dziewczyny swoją drogą. jakie są najlepsze pozycje do zajscua w ciążę? przy przodo i tylo zgueciu. jestem drugi raz w ciąży i drugi raz zaskoczyło ( i to w 1 lub 2 cyklu) po robieniu świecy. ale nie takiej z lezenuem z poduszka pod dupka tylko takiej prawdziwej (co z kolei jest malo romantyczne). moze coś w tym jest. ze bez się nie udawalo a z akrobatyka od razu

    ono (*) - 05.2011
    ono (*) - 01.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Leira wrote:
    Pewnie - poczekaj na potwierdzenie się bety.

    Natomiast dziwi mnie podejście lekarza. Ja jestem osobą sceptyczną jeśli chodzi o przekreślanie ciąży, ale tutaj sytuacja jest ewidentna, lekarz powinien Cię uprzedzić, że przyrost, albo jest znikomy/zerowy, albo beta dobiła do maksymalnej wartości, rozwój ciąży się zatrzymał i teraz jest na tendencji spadkowej. Nie powinien w żadnej z tych sytuacji zwiększać podaż duphastonu. Jedynie zalecić betę sprawdzającą, czy mamy do czynienia z brakiem wzrostu, czy ze spadkiem i oczywiście dokładnie i spokojnie poinformować Cię o tym i wszystko wytłumaczyć..

    Zwiększył nie widząc bety z wczoraj a jedynie była to reakcja na plamienia jeszcze wtedy mniej intensywne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dostanę trzeci wynik mam przyjść - czyli jutro. Myśle, ze on juz wie ze nie wyglada to najlepiej i jest jak mówisz. A moze nie chce mi tego pisać mailem.
    Bo była wersja ze jeśli niie spada fo mam czekać do wtorku na USG. Teraz mam przyjść niezależnie od wyniku.
    Jakoś sie trzymam. I czekam na jutro.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znając tej bety z początku kompletnie bym sie nie przejęła nawet bo wynik odpowiada tygodniowi.
    Ale ponad 700, ktore było testowane jakies 14 dni po owulacji i było powodem do dumy (nawet myslalam ze moze bliźniaki) okazało sie powodem do zamartwień :) dobrze ze do jutra juz coraz bliżej

  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Być moze były dwa zarodki a jeden niestety nie dał rady stąd taki dziwny przyrost. Zobaczysz co los pokaże

    27a73b5519.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ