X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Niska beta-czy coś nie tak?
Odpowiedz

Niska beta-czy coś nie tak?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2019, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisałam sie na kontrole w piątek. A beta opadła do 5 - krwi juz nie ma, mam tylko taki rozciagliwy śluz jak przy owulacji ale przezroczystość miesza sie z delikatnym brązem.
    Zrobiłam wyniki tarczycy i innych ale tez nic tam nie widze, moze lekarz lepiej zinterpretuje oby na korzyść dla mnie :)

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 27 lutego 2019, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gapciaa wrote:
    Zapisałam sie na kontrole w piątek. A beta opadła do 5 - krwi juz nie ma, mam tylko taki rozciagliwy śluz jak przy owulacji ale przezroczystość miesza sie z delikatnym brązem.
    Zrobiłam wyniki tarczycy i innych ale tez nic tam nie widze, moze lekarz lepiej zinterpretuje oby na korzyść dla mnie :)

    No to jesteś oczyszczona :)
    Gratuluję cierpliwości, naprawdę podziwiam wytrwałość! Możesz startować ze staraniami bez konieczności odczekiwania kilku cykli :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Aaggaa Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 28 lutego 2019, 01:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Dziewczymy mam pytanie:
    Karmię moją 2 latkę piersią, miesiączki jeszcze po porodzie nie dostałam (dodatkowo pcos).
    Gdy zaczełam mieć ból jajnika i ciągnący śluz poszłam na żywioł. Po 2 tyg zobaczyłam cień cienia na teście robionym w ciągu dnia.
    Poszłam zrobić beta hcg, ale pielegniarka zlecila hcg calkowite:

    16dni po bolu jajnika 113 miU/ml
    18 dni po bolu jajnika 198 miU/ml.
    Przy calkowitej hcg tak samo przeliczam 66% na 48h?

    Niby przyrost osiagnal te minimalne 66%, ale czy przy tak niskich wartosciach to nie za mało?
    Z Corka na tym etapie mialam wartosci (tyllo, ze jednostka beta hcg) po 500 i 1000. Strasznie sie martwie tym bardziej, ze tsh wyszlo mi 3.0
    Czy mozna wogole porownywac wartosci hcg calkowite i beta hcg?

    Czy ktos z tak niskiego hcg mial ladna ciaze?
    Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2019, 01:18

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 lutego 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie można porównywać beta HCG i total HCG, bo beta to beta, a total to beta + alfa HCG. Nie umiem Ci powiedzieć jak powinna wyglądać sprawa przyrostów w total HCG, ale ja zrobiłabym beta HCG za tydzień. Wcześniej nie ma sensu bo total jest jeszcze niski, więc pewnie i beta jest niska. Nie ma żadnego sensu myśleć teraz o USG, biorąc pod uwagę te wartości. Natomiast na pewno odwiedziłabym endokrynologa jak najszybciej, bo ciąża jest, a ten wynik trzeba skoncultować.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Leira tez sie ciesze że wytrwałam :) swietnie było czuć tu Twoje wsparcie i troskę - dziękuje :) To ułatwiało sprawę!
    Kontrola u ginekologa potwierdziła na usg ze macica oczyszczona i wszystko w porządku. Mój ginekolog jest tez od kwestii endokrynologicznych i wyniki ocenił hormonów tez na całkowicie w porządku :)
    Jeśli chodzi o okres powiedział, że cieżko stwierdzić kiedy będzie - moze być za chwile może trochę dłużej :)
    Ale juz wspominał co i jak jak będzie kolejna ciąża wiec widze ze jest równie optymistycznie nastawiony jak ja.
    Zabezpieczanie uznał za niekonieczne bo nawet jakby teraz przyszła dzidzia to wszystko jest ok :)
    Ale owulacji jeszcze nie było ani z lewego ani z prawego a ja po prostu z ulga wracam do dnia codziennego i w końcu chce nacieszyć sie bliskością - ten miesiąc był trudny, hormony tez mi szalały co było widać po moim zachowaniu.
    Super będzie juz być w tej pięknej zdrowej ciąży :D moze najlepiej po tym pierwszym okresie - głupio mowić, ze ostatni okres 14 listopada :)

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 2 marca 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gapciaa wrote:
    @Leira tez sie ciesze że wytrwałam :) swietnie było czuć tu Twoje wsparcie i troskę - dziękuje :) To ułatwiało sprawę!
    Kontrola u ginekologa potwierdziła na usg ze macica oczyszczona i wszystko w porządku. Mój ginekolog jest tez od kwestii endokrynologicznych i wyniki ocenił hormonów tez na całkowicie w porządku :)
    Jeśli chodzi o okres powiedział, że cieżko stwierdzić kiedy będzie - moze być za chwile może trochę dłużej :)
    Ale juz wspominał co i jak jak będzie kolejna ciąża wiec widze ze jest równie optymistycznie nastawiony jak ja.
    Zabezpieczanie uznał za niekonieczne bo nawet jakby teraz przyszła dzidzia to wszystko jest ok :)
    Ale owulacji jeszcze nie było ani z lewego ani z prawego a ja po prostu z ulga wracam do dnia codziennego i w końcu chce nacieszyć sie bliskością - ten miesiąc był trudny, hormony tez mi szalały co było widać po moim zachowaniu.
    Super będzie juz być w tej pięknej zdrowej ciąży :D moze najlepiej po tym pierwszym okresie - głupio mowić, ze ostatni okres 14 listopada :)


    Najważniejsze, że już po wszystkim! :)
    Po naturalnym poronieniu okres przychodzi po około 4 tygodniach, więc zaczynaj działać, żeby jednak nie przyszedł.. czas start ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie trzeba mnie długo namawiać :D po takim poście jaki miałam potrzebuje duuuuużo miłości :D
    Jeszcze raz dzieki za wsparcie :)

    Leira lubi tę wiadomość

  • Martyna121 Przyjaciółka
    Postów: 104 23

    Wysłany: 2 marca 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny . Jestem po ciazy Pozamacicznej . W tamtej ciazy beta hcg kilka dni po terminie miesiaczki wynosiła 28,mlU . I w ogole ale przyrastala. Potem jakies krwawienia plamienia . Ostatnecznosc . Usunięcie jajowodu. Długa historia. Miewam jakies boleści po prawej stronie gdzie jajowod I jajnik za promieniuje na nogę . Już kilka dni przed miesiaczka zrobilam testy i wiedziałam że jestem w ciąży . Jakoś chyba 5 dni przed miesiaczka . Na następny dzien poleciałam na bete . Wynosiła 43, 7 mlU . Po dwóch dniach powtorzylam . To było w czwartek. Wynosiła 118,00 . Ten przysrost jest okej?

    Ika83 lubi tę wiadomość

  • madixxx Przyjaciółka
    Postów: 115 109

    Wysłany: 2 marca 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Bardzo proszę czy moglybyscie zerknąć na moje wyniki:
    28dc- 15dni po owulacji HCG- 107
    30dc- 17dni po owulacji HCG- 282,6
    31dc- 19dni po owulacji HCG- 614,2
    Czy jest ok? Nie za małe te wartości?

    m3sx3e3k4qxgbr9s.png
    4lata starań
    25.02.19-HCG 107| 27.02-282,6| 1.03-614,2| 4.03-2477,6| 6.03-5020,3
    07-09.2018 3xIUI :(
    05.18- naturals - biochemiczna :(
  • Pia Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 2 marca 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, powiedzcie czy mam szansę ? Miałam transfer 11 lutego, 5 dniowej bl. Bardzo się martwię, jak my wszystkie zresztą, ale nic nie rozumiem z moich wyników, Beta niby ostatnio rośnie ale takie małe wartości :
    18 lutego 11 beta
    20 lutego 29,4
    22 lutego 37 i okropne nudności i wymioty
    24 lutego 90,4
    27 lutego 349,06
    1 marca 761,77

    Czy mam szanse ?

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 4 marca 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madixxx wrote:
    Hej dziewczyny. Bardzo proszę czy moglybyscie zerknąć na moje wyniki:
    28dc- 15dni po owulacji HCG- 107
    30dc- 17dni po owulacji HCG- 282,6
    31dc- 19dni po owulacji HCG- 614,2
    Czy jest ok? Nie za małe te wartości?

    To HCG total (całkowite)?
    Przyrosty są piękne :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 4 marca 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia wrote:
    Cześć dziewczyny, powiedzcie czy mam szansę ? Miałam transfer 11 lutego, 5 dniowej bl. Bardzo się martwię, jak my wszystkie zresztą, ale nic nie rozumiem z moich wyników, Beta niby ostatnio rośnie ale takie małe wartości :
    18 lutego 11 beta
    20 lutego 29,4
    22 lutego 37 i okropne nudności i wymioty
    24 lutego 90,4
    27 lutego 349,06
    1 marca 761,77

    Czy mam szanse ?

    Moim zdaniem przyrosty są jak najbardziej prawidłowe. Na USG poszłabym za tydzień :)

    Pia lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • madixxx Przyjaciółka
    Postów: 115 109

    Wysłany: 4 marca 2019, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    To HCG total (całkowite)?
    Przyrosty są piękne :)
    tak to HCG total.

    m3sx3e3k4qxgbr9s.png
    4lata starań
    25.02.19-HCG 107| 27.02-282,6| 1.03-614,2| 4.03-2477,6| 6.03-5020,3
    07-09.2018 3xIUI :(
    05.18- naturals - biochemiczna :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie, w dniu 12. 02 miałam transfer 5 dniowej blastocysty. Oto moje wyniki beta hcg :

    13 dpt -134,
    15 dpt -329,
    17 dpt - 768
    20 dpt - 1986
    W 16 dpt byłam na usg i był widoczny pęcherzyk z ciałkiem żółtym na 3,4 mm. Myślicie, że to dobre rokowania?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2019, 11:57

  • Pia Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 4 marca 2019, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Moim zdaniem przyrosty są jak najbardziej prawidłowe. Na USG poszłabym za tydzień :)
    Dziękuję bardzo,
    Wczoraj tj.
    3 marca ( tj. 20 dzien po transferze) beta 1721
    Rośnie :)

    Leira lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2019, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia wrote:
    Cześć dziewczyny, powiedzcie czy mam szansę ? Miałam transfer 11 lutego, 5 dniowej bl. Bardzo się martwię, jak my wszystkie zresztą, ale nic nie rozumiem z moich wyników, Beta niby ostatnio rośnie ale takie małe wartości :
    18 lutego 11 beta
    20 lutego 29,4
    22 lutego 37 i okropne nudności i wymioty
    24 lutego 90,4
    27 lutego 349,06
    1 marca 761,77

    Czy mam szanse ?
    Ale mamy podobne bety :)

    Pia lubi tę wiadomość

  • Pia Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 4 marca 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabel_ka wrote:
    Ale mamy podobne bety :)
    To prawda, oby tylko się udało !!!!
    jutro powtórzę bete ,a w czwartek idę do lekarza. Nie od ivf, bo jest na urlopie , ale do innego, do którego mam wyjątkowe zaufanie i mam nadzieję ze będzie dobrze. Chociaz po jutrzejszej becie będę juz chyba wiedzieć

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 4 marca 2019, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabel_ka wrote:
    Witam serdecznie, w dniu 12. 02 miałam transfer 5 dniowej blastocysty. Oto moje wyniki beta hcg :

    13 dpt -134,
    15 dpt -329,
    17 dpt - 768
    20 dpt - 1986
    W 16 dpt byłam na usg i był widoczny pęcherzyk z ciałkiem żółtym na 6.5mm. Myślicie, że to dobre rokowania?

    Myśle, że świetne rokowania. Czasem, poniżej bety 5000 mIU/ml nie widać nawet jaja w macicy, a u Ciebie przy takiej becie i jajo i ciałko żółte, super! :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wasze bety świetnie rosną:-) powinny się podwajac, co 48h. Jestem w szoku, że przy tak niskiej becie bylo widac pecherzyk! W większości przypadków dopiero powyzej 5000 widać pecherzyk z cialkiem.

    A co do mdlosci przy becie 37- to chyba z emocji :-) bo ciążowe objawy tego typu dopiero powyzej 1000 albo i duzo pozniej- zazwyczaj 6/7/8 tydzień.

    Trzymam za Was kciuki!!!

    Pia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanu7 wrote:
    Wasze bety świetnie rosną:-) powinny się podwajac, co 48h. Jestem w szoku, że przy tak niskiej becie bylo widac pecherzyk! W większości przypadków dopiero powyzej 5000 widać pecherzyk z cialkiem.

    A co do mdlosci przy becie 37- to chyba z emocji :-) bo ciążowe objawy tego typu dopiero powyzej 1000 albo i duzo pozniej- zazwyczaj 6/7/8 tydzień.

    Trzymam za Was kciuki!!!
    Nie ukrywam, że sama byłam zaskoczona;)

    Pia lubi tę wiadomość

‹‹ 10 11 12 13 14
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ