X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Niska beta-czy coś nie tak?
Odpowiedz

Niska beta-czy coś nie tak?

Oceń ten wątek:
  • *KasiaS* Autorytet
    Postów: 571 405

    Wysłany: 18 lutego 2019, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam żadnych plamień, czasem mnie kłuje w podbrzuszu raz z prawej raz z lewej strony a poza tym nie mam żadnych niepokojących objawów. Rozmawiałam z moją gin kazała w środę zrobić beta hcg jeszcze raz i przyjść z wynikami do niej. Wiem, że takie przyrosty nic dobrego nie wróżą, mam tylko nadzieję, że to nie kolejna cp.

    Vanillina lubi tę wiadomość

    15.04.2016 synek Filipek ❤️
    12.01.2018 Aniołek [*] 8 tc (cp) laparotomia, usunięty lewy jajowód
    31.03.2019 Bliźniaki [*][*] 12 tc poronienie zatrzymane

    Ja: 33 lata
    kwas foliowy, wit. D3, jod, kwasy DHA, magnez
    TSH 0,596
    Prolaktyna 8,6
    Testosteron 0,39

    On: 33 lata
    Cynk, selen, kwas foliowy, wit. D3

    Nie jesteś wybrakowana. Nie zrobiłaś niczego złego. Jesteś silna, jesteś odważna i zawsze pozostaje nadzieja. – Ashley Williams
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 18 lutego 2019, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *KasiaS* wrote:
    Nie mam żadnych plamień, czasem mnie kłuje w podbrzuszu raz z prawej raz z lewej strony a poza tym nie mam żadnych niepokojących objawów. Rozmawiałam z moją gin kazała w środę zrobić beta hcg jeszcze raz i przyjść z wynikami do niej. Wiem, że takie przyrosty nic dobrego nie wróżą, mam tylko nadzieję, że to nie kolejna cp.


    To może być też ciąża biochemiczna, nie musi być CP.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • *KasiaS* Autorytet
    Postów: 571 405

    Wysłany: 18 lutego 2019, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że w środę dowiem się czegoś więcej u lekarza. Chyba nie ma nic gorszego niż niepewność

    15.04.2016 synek Filipek ❤️
    12.01.2018 Aniołek [*] 8 tc (cp) laparotomia, usunięty lewy jajowód
    31.03.2019 Bliźniaki [*][*] 12 tc poronienie zatrzymane

    Ja: 33 lata
    kwas foliowy, wit. D3, jod, kwasy DHA, magnez
    TSH 0,596
    Prolaktyna 8,6
    Testosteron 0,39

    On: 33 lata
    Cynk, selen, kwas foliowy, wit. D3

    Nie jesteś wybrakowana. Nie zrobiłaś niczego złego. Jesteś silna, jesteś odważna i zawsze pozostaje nadzieja. – Ashley Williams
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 18 lutego 2019, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *KasiaS* wrote:
    Mam nadzieję, że w środę dowiem się czegoś więcej u lekarza. Chyba nie ma nic gorszego niż niepewność

    Wiem - też przez to przeszłam. Dużo siły Ci życzę.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • *KasiaS* Autorytet
    Postów: 571 405

    Wysłany: 18 lutego 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :)

    15.04.2016 synek Filipek ❤️
    12.01.2018 Aniołek [*] 8 tc (cp) laparotomia, usunięty lewy jajowód
    31.03.2019 Bliźniaki [*][*] 12 tc poronienie zatrzymane

    Ja: 33 lata
    kwas foliowy, wit. D3, jod, kwasy DHA, magnez
    TSH 0,596
    Prolaktyna 8,6
    Testosteron 0,39

    On: 33 lata
    Cynk, selen, kwas foliowy, wit. D3

    Nie jesteś wybrakowana. Nie zrobiłaś niczego złego. Jesteś silna, jesteś odważna i zawsze pozostaje nadzieja. – Ashley Williams
  • Daria78 Koleżanka
    Postów: 31 22

    Wysłany: 19 lutego 2019, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wsztstkim, Niestety mnie również dotknął problem niskiego przyrostu bety.Wsztstko przyrastalo zgodnie z normami aż do przekroczenia wartości 2174(19 dni po)następna beta 4dni później 3268 w tym samym dniu wizyta pęcherzyk 5mm widoczne ciałko żołte ginekolog powiedział żeby się nie martwić bo nie jest puste jajo i czekać dalej.Kolejna beta 5dni później wartość 6778.Kolejne 5dni wizyta u lekarza myślałam,że już po wszystkim skoro podwoila się dopiero po 5dniach A okazało się ,że jest tętno. Więcej bety nie badalam wczoraj była kolejna wizyta u gin(po tygodniu)nadal jest tętno po tygodniu zarodek powiększył się jednak nie udało się zmierzyć długości. Następna wizyta za 2tyg okaże się co dalej.Poza słabą beta pojawił się spory krwiak.Zastanawiam się jak wzrastala dalej beta skoro pojawiło się serce chyba musiała wzrosnąć lub niekoniecznie?obawiam się ,że za 2tyg przestanie rozwijać się ciąża z powodu tych słabych przyrostow poza tym ciąża jest tydzień młodsza wg usg A raczej powinna być góra 3dni wiem kiedy była owulacja potwierdzona testem owulacyjnym.Czy spotkał się ktoś z podobnym przypadkiem i wszystko skończyło się dobrze?

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 19 lutego 2019, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daria78 wrote:
    Cześć wsztstkim, Niestety mnie również dotknął problem niskiego przyrostu bety.Wsztstko przyrastalo zgodnie z normami aż do przekroczenia wartości 2174(19 dni po)następna beta 4dni później 3268 w tym samym dniu wizyta pęcherzyk 5mm widoczne ciałko żołte ginekolog powiedział żeby się nie martwić bo nie jest puste jajo i czekać dalej.Kolejna beta 5dni później wartość 6778.Kolejne 5dni wizyta u lekarza myślałam,że już po wszystkim skoro podwoila się dopiero po 5dniach A okazało się ,że jest tętno. Więcej bety nie badalam wczoraj była kolejna wizyta u gin(po tygodniu)nadal jest tętno po tygodniu zarodek powiększył się jednak nie udało się zmierzyć długości. Następna wizyta za 2tyg okaże się co dalej.Poza słabą beta pojawił się spory krwiak.Zastanawiam się jak wzrastala dalej beta skoro pojawiło się serce chyba musiała wzrosnąć lub niekoniecznie?obawiam się ,że za 2tyg przestanie rozwijać się ciąża z powodu tych słabych przyrostow poza tym ciąża jest tydzień młodsza wg usg A raczej powinna być góra 3dni wiem kiedy była owulacja potwierdzona testem owulacyjnym.Czy spotkał się ktoś z podobnym przypadkiem i wszystko skończyło się dobrze?

    Z mojej najlepszej wiedzy wynika, że od momentu uwidocznienia się serduszka nie mierzy się już bety bo wychodzą głupoty: może rosnąć, spadać, rosnąć, etc. Od teraz decydujące jest już tylko USG. A że ciąża "tydzień młodsza" wg USG to nie ma problemu. Przyjmuje się rozbieżność 2 tygodni z względem USG i OM jako normalne. Uszy do góry :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Daria78 Koleżanka
    Postów: 31 22

    Wysłany: 19 lutego 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję:))martwię się,że te słabe przyrosty mogą wpłynąć na dalszy rozwój ciąży,wady genetyczne itp ale na to już niestety wpływu nie mamy

  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy takich wynikach słabe przyrosty to standard nie denerwuj sie ja skończyłam mierzyć betę na 14 tys dziś dziecko ma ponad 8 cm. Plamienia i krwawienia też zaliczyłam więc spokojnie czekaj i rób tylko usg

    27a73b5519.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2021, 17:01

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 lutego 2019, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brunetka91 wrote:
    Mam do Was pytanie. W zeszły czwartek miałam betę 3427, dzisiaj po tygodniu 16940. Wzrosło trochę poniżej normy. Powinnam się martwić?

    NIE.
    Po prostu idź na USG - powinno być już widoczne serduszko :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2019, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje moja spadająca betę po poronieniu. Dzis wynosi 10,3. Jakies resztki krwawienia nadal są. Długo to trwa, ale podobno wszystko pod kontrolą. W przyszłym tygodniu z wynikami reszty badań ide do gina na kontrole. Moze juz będzie po plamieniach.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 lutego 2019, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gapciaa wrote:
    Melduje moja spadająca betę po poronieniu. Dzis wynosi 10,3. Jakies resztki krwawienia nadal są. Długo to trwa, ale podobno wszystko pod kontrolą. W przyszłym tygodniu z wynikami reszty badań ide do gina na kontrole. Moze juz będzie po plamieniach.

    Uh.. ile czasu to poronienie trwa?
    Nie wygląda to dobrze, jeśli nadal plamisz. U mnie było podobnie - beta spadła po miesiącu (po tabletkach) do wartości niewykrywalnej przez testy sikane, ale wykrywalnej przez laboratorium, ciągle plamiłam i.. zakończyło się zabiegiem po miesiącu..

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalezy od kiedy liczyć. Takie prawdziwe mocne krwawienie pojawiło sie 8 lutego. Czyli jutro będzie 2 tyg. Najgłupsze ze to nie wiadomo od kiedy liczyć. Gin podczas usg tydzień temu powiedział ze tam sa pojedyncze skrzepyi widać ze to wszystko sie „rusza” ale macica juz ładnie obkurczona. Zrobiłam przy okazji CRP zeby zobaczyć to o czym mówisz czy nie powoduje to stanu zapalnego, ale jest w normie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2019, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A od pierwszego plamienia czyli tych niepokojących objawów jeszcze przy Duphastonie dzis 34dni. Co jeszcze beta rosła. I dopiero po kilku dniach zaczęła spadać.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 lutego 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gapciaa wrote:
    A od pierwszego plamienia czyli tych niepokojących objawów jeszcze przy Duphastonie dzis 34dni. Co jeszcze beta rosła. I dopiero po kilku dniach zaczęła spadać.

    U mnie łatwo było policzyć bo ja miałam wywoływanie poronienie pustego jaja, u Ciebie to bardziej skomplikowane. Sprawdź betę jeszcze za tydzień i zobacz jak wygląda spadek w czasie - jak będzie niewielki (mniejszy niż 50% wartości wyjściowej) to obawiam się, że może jakiś malutki fragmencik został i blokuje spadek..

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro nadal plamie/krwawię - nawet dzis po nocy pociekła taka ciemna krew to raczej zejdzie :) ostatnio było 178 wiec 10 juz brzmi lepiej :) ale fakt to skomplikowane jak mam to liczyć :D

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 lutego 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gapciaa wrote:
    Skoro nadal plamie/krwawię - nawet dzis po nocy pociekła taka ciemna krew to raczej zejdzie :) ostatnio było 178 wiec 10 juz brzmi lepiej :) ale fakt to skomplikowane jak mam to liczyć :D

    Jak zrobisz betę za tydzień i będzie więcej niż 5 to lepiej zachować czujność.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta beta mnie doprowadza do szału :) masakra! Organizm niby nie głupi, ale z tym hormonem to sie nie popisał... zeby kawałki błony uważać za ciąże... na pewno będzie juz mniej ;)

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 26 lutego 2019, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gapciaa wrote:
    Ta beta mnie doprowadza do szału :) masakra! Organizm niby nie głupi, ale z tym hormonem to sie nie popisał... zeby kawałki błony uważać za ciąże... na pewno będzie juz mniej ;)

    Jak tam sytuacja?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
‹‹ 10 11 12 13 14
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ