X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Nierównomierny przyrost crl?
Odpowiedz

Nierównomierny przyrost crl?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny
    Mam krwiaka, z powodu którego wczoraj zgłosiłam się na ip, wystąpiło lekkie plamienie
    Wygląda na to że krwiak jest niegroźny, ale dzidzia ma 2,84 cm co zostało ocenione na 9t 4d a 9 dni temu byłam na usg normalnym co jakiś czas i dzidzia miała 2 cm równo. Czy nie urosła za mało? bo wczoraj był 9 t 6d a oceniono wiek na 9t 4 d.
    Serduszko oki 170/min
    dzidzia się ruszała
    może panikuję, ale zmartwiłam się bo ta siatka centylowa na naszej stronie pokazała lekki spadek wzrostu w sensie poniżej 50 centyla ale też nie 5.
    nigdzie nie mogę znaleźć czy to prawidłowy wzrost długości
    Ile rośnie płód w następnych tygodniach?
    Pozdrawiam

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 26 maja 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria2909 wrote:
    Witajcie dziewczyny
    Mam krwiaka, z powodu którego wczoraj zgłosiłam się na ip, wystąpiło lekkie plamienie
    Wygląda na to że krwiak jest niegroźny, ale dzidzia ma 2,84 cm co zostało ocenione na 9t 4d a 9 dni temu byłam na usg normalnym co jakiś czas i dzidzia miała 2 cm równo. Czy nie urosła za mało? bo wczoraj był 9 t 6d a oceniono wiek na 9t 4 d.
    Serduszko oki 170/min
    dzidzia się ruszała
    może panikuję, ale zmartwiłam się bo ta siatka centylowa na naszej stronie pokazała lekki spadek wzrostu w sensie poniżej 50 centyla ale też nie 5.
    nigdzie nie mogę znaleźć czy to prawidłowy wzrost długości
    Ile rośnie płód w następnych tygodniach?
    Pozdrawiam

    Wszystko OK.
    Nie rozstrząsaj takich pierdół bo nerwicy dostaniesz ;)

    Po pierwsze nie porównujemy pomiarów wykonanych na różnych sprzętach USG i przez różnych lekarzy. Jeśli cokolwiek chcesz porównać to tylko wtedy, kiedy mierzy coś ten sam lekarz na tym samym USG.

    Po drugie każdy pomiar obarczony jest błędem.

    Po trzecie każde dziecko rośnie swoim tempem - mój synek w 5 tyg był tak duży, że USG wskazywało, że jest ponad tydzień starszy, a 4 tygodnie później już był "idealnie w wieku ciąży" co do dnia, a teraz to w ogóle brzuch ma o "miesiąc starszy" niż inne części ciała - jest małym tłuścioszkiem :)

    Niepokoić może tylko brak wzrostu lub zmniejszenie się wzrostu zarodka - wtedy trzeba badanie USG powtórzyć za jakiś czas na tym samym sprzęcie co ostatnio, ale jeśli widać wzrost to wszystko jest OK.

    Wiktoria2909 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci za tą odpowiedź ;)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ