X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr nieregularne tętno zarodka we wczesnej ciąży
Odpowiedz

nieregularne tętno zarodka we wczesnej ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • lemoniading Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 15 listopada 2018, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Piszę tu, ponieważ byłam wczoraj na usg. Wg pomiarów jestem w 6tyg.2dn ( z kalendarza wynikaloby ze starsza powinna być ale tym juz wiem zeby sie nie przejmować) jest jajo,cialko,zarodek widac bylo pulsowanie ale przy sprawdzaniu czestotliwosci tętna wyszlo ono nie do konca miarowe -raz 120ud raz 90. (takie jakby przerwy male w biciu). Szukałam i szukałam w internecie i nic nie moglam znaleźć. P.ginekolog też nic nie byla w stanie o tym powiedzieć- powiedziala ze czekamy.
    Ktoś spotkał sie z czymś takim? Dzieki :)

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 15 listopada 2018, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lemoniading wrote:
    Hej.
    Piszę tu, ponieważ byłam wczoraj na usg. Wg pomiarów jestem w 6tyg.2dn ( z kalendarza wynikaloby ze starsza powinna być ale tym juz wiem zeby sie nie przejmować) jest jajo,cialko,zarodek widac bylo pulsowanie ale przy sprawdzaniu czestotliwosci tętna wyszlo ono nie do konca miarowe -raz 120ud raz 90. (takie jakby przerwy male w biciu). Szukałam i szukałam w internecie i nic nie moglam znaleźć. P.ginekolog też nic nie byla w stanie o tym powiedzieć- powiedziala ze czekamy.
    Ktoś spotkał sie z czymś takim? Dzieki :)

    Generalnie u dziecka w brzuchu, podobnie jak u każdego dorosłego, tętno jest zmienne. Zmierz sobie tętno jak siedzisz, a potem poskacz, poruszaj się i zobaczysz jak pójdzie w górę, z dzieckiem jest identycznie - jak śpi to ma niższe tętno, jak się rusza to ma wyższe - norma.

    Natomiast w tak młodej ciąży jak Twoja jest niepokojące, że tętno jest w dolnym przedziale normy. Oczywiście może to być kwestia indywidualna i nie musi świadczyć o niczym złym. Być może serduszko się dopiero "rozkręca". Natomiast myślę, że na kolejnym USG już się sprawa wyjaśni :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • lemoniading Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 15 listopada 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyciągnęłam jeszcze notatke od pani dr. dokladne wartości 129ud a to najnizsze 98ud.
    Nie wiem czy to duzo zmienia?

  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 15 listopada 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwsze musisz pamiętać, że obrazowe mierzenie serca tak małego zarodka jest dość niedokładnie. Dokładny to jest dopiero doppler, którego można używać dopiero kilka tygodni później.

    Mówi się, że w 6 tc serce dziecka prawidłowo bije powyżej 100 uderzeń na minutę. Aczkolwiek pamiętaj, że kiedy serce rusza (co ma miejsce zazwyczaj w połowie 5 tygodnia) to zaczyna od tętna 80-90 ud. Jeśli najniższą wartością było u Twojego dziecka 98 to myślę, że nie masz się czym przejmować, tym bardziej że była też wartość 128, co jest wartością wysoką jak na ten etap ciąży.

    Możliwe też, że Twój ginekolog nie ma jakiegoś bardzo dokładnego sprzętu lub też nie jest aż tak doświadczonym radiologiem.

    gann3e3k131pma53.png
  • lemoniading Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 15 listopada 2018, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, :) szukając informacji natknęłam się też na artykuł z americanpregnancy.org i wyjaśniają tam, że najczęśniej to kwestia przypadku, chwilowego zawahania. Ale są tez sugestie, że za duża ilość kofeiny może też do tego prowadzić (ja pijam 1 kawkę dziennie, małą z mlekiem, więc wydaje mi się, że ok ;) ) No i tak jak Leira pisała, w przeciągu tygodnia powinno się unormować.
    Zatem podsumowując miano "Autorytet" na forum jest nie bez znaczenia i jesteście tak mądre jak amerykańscy naukowcy :D
    Dzięki jeszcze raz, jestem dobrej myśli :)

  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 15 listopada 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic się nie martw, głowa do góry i napisz po następnym USG co słychać :)

    gann3e3k131pma53.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 15 listopada 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleśka11 wrote:
    Po pierwsze musisz pamiętać, że obrazowe mierzenie serca tak małego zarodka jest dość niedokładnie. Dokładny to jest dopiero doppler, którego można używać dopiero kilka tygodni później.

    Przypuszczam, że pomiar był wykonany właśnie dopplerem wbudowanym w USG, wątpię, żeby lekarz zliczał pulsowanie serduszka ze stoperem w ręku ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 15 listopada 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Przypuszczam, że pomiar był wykonany właśnie dopplerem wbudowanym w USG, wątpię, żeby lekarz zliczał pulsowanie serduszka ze stoperem w ręku ;)
    Przed 9-10 tc nie używa się dopplera, bo doppler emituje zbyt dużo ciepła i za bardzo podgrzewa mały zarodek i może mu to zaszkodzić. Dlatego we wczesnej ciąży tylko ogląda się pulsowanie serca na ekranie, a nie odsłuchuje się go- do odsłuchu potrzebny jest doppler. Do mierzenia serca przed tym okresem lekarz nie musi używać stopera. Stosuje się metodę opartą na obrazie- przez kilka sekund aparat zlicza uderzenia serca zarodka i pomnaża wynik tak, aby wyszła liczba uderzeń serca na minutę

    Takie wytyczne obowiązują już od kilku ładnych lat po opublikowaniu wyników badań o wpływie dopplera na zarodki poniżej bodajże 2,5-3cm.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 14:58

    gann3e3k131pma53.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 15 listopada 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleśka11 wrote:
    Przed 9-10 tc nie używa się dopplera, bo doppler emituje zbyt dużo ciepła i za bardzo podgrzewa mały zarodek i może mu to zaszkodzić. Do mierzenia serca przed tym okresem lekarz nie musi używać stopera. Stosuje się metodę opartą na obrazie- przez kilka sekund aparat zlicza uderzenia serca zarodka i pomnaża wynik tak, aby wyszła liczba uderzeń serca na minutę

    O, ciekawe. To jakieś nowsze sprzęty mają tą opcję? Bo w ciąży miałam z początku dużo USG, ze względu na krwiaka i każdy lekarz mówił, że tylko podejrzymy, bez mierzenia tętna, bo doppler szkodzi. Nikt nie mierzył tego inną metodą, tj. wychodzi na to, że te USG nie miały tej funkcji?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 15 listopada 2018, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira, ta metoda podobno jest dość niedokładna, więc podejrzewam że może lekarze tylko wzrokowo oceniali czy serce bije miarowo. Możliwe też, że starsze aparaty nie mają tej funkcji bo kiedyś standardy były inne i dopplera używano od początku. Ja w pierwszej ciąży 11 lat temu słyszałam bicie serca już w 7 tygodniu w szpitalu. Teraz jednak większość dziewczyn tu na forum, tak jak i ja, miały podawane FHR zarodków bez odsluchiwania dopplerem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 16:12

    gann3e3k131pma53.png
  • lemoniading Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wydaje mi się, że miałam taką właśnie metodą - na jednym obrazie bylo widac zarodek z pulsowaniem, a dostosowując pokrętło doktor na poziomym pasie widziala czarne kropki- to bylo tętno. potem mierzyla odległość między tymi kropkami i to wyliczyło częstotliwość.

    Oleśka11 lubi tę wiadomość

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 16 listopada 2018, 00:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lemoniading wrote:
    wydaje mi się, że miałam taką właśnie metodą - na jednym obrazie bylo widac zarodek z pulsowaniem, a dostosowując pokrętło doktor na poziomym pasie widziala czarne kropki- to bylo tętno. potem mierzyla odległość między tymi kropkami i to wyliczyło częstotliwość.

    Serduszka nie słyszałaś?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • lemoniading Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 16 listopada 2018, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Serduszka nie słyszałaś?

    Nie, tylko na obrazie widzialam pulsowanie.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 16 listopada 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lemoniading wrote:
    Nie, tylko na obrazie widzialam pulsowanie.

    Czyli faktycznie wynikałoby, że nie doppler.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ