X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Nieprawidłowy wynik PAPPA
Odpowiedz

Nieprawidłowy wynik PAPPA

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Marta0909 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 18 lutego 2022, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! Pisze z takim pytaniem czy któraś z Was była w podobnej sytuacji do mnie.
    Dostałam wyniki badań z krwi i wyglądają następująco

    Wolne BhCG 26,00 0,677 MoM

    PAPP-A 0,284. 0,166 MoM

    Mam 24 lata jestem już umówiona na testy NIFTY ale spędza mi sen z powiek ta wartość Pappa 0,166 MoM. Przeszukałam cały internet i nic nie znalazłam :(

    Dodam, ze inne wartości z USG są bardzo ładne i nie odbiegają od norm


    Pozdrawiam i czekam na Wasze historie

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 20 lutego 2022, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi usg wyszło też pięknie więc nie robiłam pappa żeby się właśnie nie stresować tym bardziej że to opiera się głównie na statystyce

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Natalia B. Debiutantka
    Postów: 6 11

    Wysłany: 27 maja 2022, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynik Pappy lekarz ocenia razem z USG i wtedy wylicza ryzyko. Ale pamiętaj, że to nie jest diagnoza a jeśli ryzyko jest wyższe, to warto wykonać dodatkowe badania. To znaczy tylko tyle właśnie, że wskazane są dalsze testy. Nie ma co się stresować na zapas.

    Niezapominajka88 lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa Mama <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ