X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr nadwaga 6 kg :(
Odpowiedz

nadwaga 6 kg :(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • halwaya Autorytet
    Postów: 336 480

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży mialam wagę startową 96kg (przy wzroście 166) - nie miałam cukrzycy, wszystko było ok :) brzuszek też się pojawił fajny.

    Teraz mam wagę nieco większą od poprzedniej.. będę się pilnować. Słodyczy nie jem, odrzuciłam colę i inne takie napoje.

    Wiadomo - większa waga i więcej tłuszyku nie da Ci ładnego obrazu USG no i pod koniec ciąży możesz bardziej skarżyć się na ból pleców, ale tu nie ma reguły.

    Trzymaj się i nie przejmuj się lekarzem. Nie głoduj, jedz zdrowo po prostu.

    Sx0K.png
    ypbg.png
  • topgear Znajoma
    Postów: 25 17

    Wysłany: 3 kwietnia 2015, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    halwaya - kiedy u ciebie pojawił się widoczny brzuszek? :)

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 3 kwietnia 2015, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Głowy do góry :) Wiadomo, że opychanie się słodyczami w ciąży nie jest zdrowe dla żadnej z nas, ale nie ma się co katować. Wszak po porodzie jeśli będziecie chciały karmić piersią to i tłuste i słodkie będziecie musiały odstawić :P
    A co do tracenia wagi po porodzie, nie ma reguły... Moja siostra przytyła w ciąży 8kg (rodziła w 41 tc, jej córka ważyła 3,3kg), ale cóż z tego? Po porodzie zostały 3kg, których nie mogła się pozbyć, a później jeszcze przytyła ;) Nasza mama przytyła w ciąży ze mną 32kg, a że ojciec był na kontrakcie za granicą, w domu była już moja siostra i mnie karmiła piersią, wszystko zleciało jej w ciągu kilku miesięcy :D Potem schudła tak, że do tej pory nosi rozmiar 34/36 a ma 65 lat ;)

    Po ciąży będziemy miały okazję się wykazać. Nie oszukujmy się, karmienie piersią dużo z nas wyciąga, a doliczając do tego zarywanie nocek, opiekę nad dzieckiem, ogarnianie domu, spacerki z wózkiem, nie ma siły żebyśmy czegokolwiek nie zrzuciły :P A potem odpowiedni trening i waga spadnie :)

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ