X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Nadmierne wypadanie włosów
Odpowiedz

Nadmierne wypadanie włosów

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • evu Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 6 listopada 2015, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!

    Czy któraś z Was także boryka się z tym problemem? Liczyłam na to, że w ciąży moje włosy jakoś się wzmocnią (przed ciążą również mocno wypadały), a tymczasem lecą na potęgę.

    Jak sobie pomóc? Macie jakieś sprawdzone sposoby?

    [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2015, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,mam bardzo podobnie,włosy wypadają mi garściami boje się myć i czesać włosy.. Ja stosuje Vitapil na skóre głowy po każdym myciu..

  • evu Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 7 listopada 2015, 05:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patkakrk,

    dzięki za odpowiedź. Mam podobnie z tym myciem i czesaniem włosów. Może faktycznie z jakąś wcierką spróbuję...

    [*]
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4181

    Wysłany: 7 listopada 2015, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Darujcie sobie wszystkie sklepowe czy jakiekolwiek wcierki apteczne, 90 % jest na alkoholu.

    Spróbujcie wcierki z Kozieradki jeśli chcecie się bawić w takie coś ;)

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2015, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie dostanę taką wcierkę?

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4181

    Wysłany: 8 listopada 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba kupić zmielone nasiona Kozieradki bądź można w całości, ale trzeba zmielić. Można kupić np. w aptekach internetowych ;)

    Zalewamy wrzątkiem , po ostygnięciu odcedzamy, przechowujemy w lodówce kilka dni. Wcierać można codziennie wieczorem. Minusów chyba nie ma żadnych, jeśli lubimy zapach rosołu ;)

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • evu Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 10 listopada 2015, 02:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jacqueline,

    Ha! Dzięki! Będę się zatem smarować rosołem. :D

    [*]
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 16 listopada 2015, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Dziewczyny, mi zaczęły włosy strasznie wypadac z poczatkiem pażdziernika.Powiedziałam mojemu ginowi to dał mi tylko witaminy, potem poszłam do rodzinnego, ten zlecił podstawowe badania-wszystko w porządku,. W między czasie wyszło, że jestem w ciąży.Czy Wam się poprawia im dalej w ciąży jesteście?

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 16 listopada 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie mama mi mówi, że mi się błyszczą włosy i że są ładniejsze, ale na szczotce zauważyłam ich większą ilość.
    Nie wiem czy w ciąży można używać tych specyfików o których zaraz napisze, bo po pierwszej ciąży, jak w trakcie karmienia poleciały mi strasznie włosny, to doradził mi ktoś szampon i odżywkę z apteki Biovax (kolor brązowy). Sprawdzone na własnej skórze :)

    Jest to specyfik, którego używają osoby po chemii. I oczywiście skutek nie jest natychmiastowy. Ale można zauważyć szybko jak rosną "dzieci", strasznie dużo nowych włosów, że nawet fryzjerka miała problem zrobić mi pasemka, bo nie potrafiła ogarnąć tych nowych. Zanim mogłam je wziąć w kucyk minęło trochę czasu, ale efekt super :)

  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 16 listopada 2015, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi na początku strasznie leciały, na dodatek dostałam łupiezu, ale to już mam prawie na 100% wyleczone, lecą już w normalnych ilościach. Popatrz na swoją dietę,czy jest różnorodnie, czy dostarczać wszystkie witaminy. Ja do musli dodaje zmielone siemie lniane, oprócz tego jem dużo owoców i buraczki. Zmieniłam szampon i widzę, ze jest lepiej i prawie wszystko ustało.

    feegu6l.png
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 26 listopada 2015, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, poprawiło się coś u Was pod względem włosów? ja zaczęłam nakładać sok z czarnej rzepy na głowę, zobaczymy....ale włosy nadal lecą:(

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Bomblica Autorytet
    Postów: 692 673

    Wysłany: 26 listopada 2015, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja to chyba łysa zaraz będę... do tego tak się plączą, że nie ogarniam.. czesanie trwa pol godziny (włosy po tyłek mam). odzywki do rozczesywania nic nie dały, olejowanie nic, dopiero szampon z timotei z olejkiem arganowym (jak dobrze pamietam) trochę mi pomógł. tzn mniej ich wyszarpuje przy rozczesywaniu..

    córeczka 23.08.2015 [*] 6 tc
    Gabrysia ur.27.06.2016
    Hipotrofia, bezwodzie
  • evu Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 27 listopada 2015, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, że mi się poprawiło i to samo z siebie. Nie dotarłam jeszcze do sklepu po zakup jakichś konkretnych specyfików na włosy, a więc szampon ten sam, odżywka ta sama, wcierki niet, a włosy wypadają mi w ilości 1/3 tego, co wcześniej.

    Może hormony działają i teraz już będzie lepiej? Mam nadzieję, że i u Was się poprawi. Ja to już naprawdę na skraju wyłysienia jestem, więc cieszę się jak głupia, że włosy przestały tak lecieć. Przez następne miesiące mają szansę trochę odrosnąć...

    [*]
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety cały czas tak samo...włosów najwięcej wypada przy myciu i suszeniu(suszę chłodnym powietrzem):( strasznie mnie to martwi...

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4181

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie wypadanie ograniczyło się i to naprawdę mocno :)

    Choć nie wiem co do końca poskutkowało ;) Jakoś dwa miesiące myłam szamponem z Pharmaceris przeciw wypadaniu włosów (tylko nim), przez miesiąc używałam do kompletu odżywki do skóry głowy z Pharmaceris stymulującej wzrost włosów, jakiś miesiąc tez łykałam Skrzypowitę i piłam jakąś herbatkę 1 dziennie ze skrzypem i pokrzywą. No i od dwóch miesięcy ponad łykam Femibion 1.

    To tak wszystko od początku września, a efektów w trakcie nie było, cały czas wypadały tak samo. Jakoś na początku listopada skończył mi się szampon, w połowie listopada odżywka, włosów wcześniej przy normalnym czesaniu wypadało z 20 na każde czesanie przynajmniej, a przy samym myciu o zgrozo nawet 80. Teraz przy czesaniu normalnie wypada kilka, najwyżej 10, przy myciu max. 30. Włosy mam niemal do pasa. Jak mogę to nie suszę, schną naturalnie. No chyba, że nie mam wyjścia to suszarka idzie w ruch ;)

    Więc do końca nie wiem co pomogło ;)

    A może hormony się ustabilizowały? ;)

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wypadały od szprycowania się hormonami i innymi wspomagaczami. Pomógł szampon BIOVAX MED w takiej białej butelce. Naprawdę mogę polecić.

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • jamajka30 Koleżanka
    Postów: 31 21

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze u mnie tez włosy lecą na potęgę :( boje sie ze wyłysieje, spróbuję z tymi szamponami mam nadzieje ze pomoże, niby wlosy powinny sie poprawić a u mnie wrecz przeciwnie, jakies takie matowe są :( wyniki wszystkie ma dobre, masakra jakas

  • dariasosna Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też leciały na potęgę, zwłaszcza po ciąży. Próbowałam paru preparatów ale te szampony nie przynosiły żadnych efektów.
    Pomógł tylko zabieg stymulacji wzrostu włosów..
    Tutaj możecie co nieco o tym poczytać: http://estetykaodchudzanie.pl/medycyna-estetyczna/stymulacja-wzrostu-wlosow
    Według mnie lepiej skorzystać z takiego zabiegu niż kupować tysiące szamponów, które nic nie pomagają. Polecam bo ten zabieg uratował mnie przed całkowitym wyłysieniem, chyba bym wpadła w depresję, gdyby wszystkie włosy mi wyleciały.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2016, 08:41

  • Oriaana Ekspertka
    Postów: 167 474

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CALCIUM PANTHOTENICUM w aptece 8-10 zł

    działa cuda ,ale w ciąży nie wiem czy można stosować - najlepiej skonsultować z lekarzem. Ja brałam po pierwszej ciązy kilka miesięcy i ega urosły oraz przestały wypadać.

    dhi49jcgge2ty5ys.png
    Eliza 🥰 18.08.2014 💋
    Kaja 🥰 05.02.2017 💋

  • Platanowa Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 26 września 2016, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A już myślałam, że tylko ja tak miałam... Trzecia ciąża, przy poprzednich dwóch nic wiekszego mi się z włosami nie działo, a tu klops :/ koło 2 miesiąca zaczęły lecieć niemalże garściami i tak przez prawie kolejne dwa... Raczej nie była to kwestia diety lub stresu (jestem na zwolnieniu, mam czas pilnować dobrego jedzenia). W aptece polecili mi z Seboradinu serię do wypadających włosów (ja akurat kupiłam zestaw szampon/balsam/ampułki) i stopniowo jest lepiej :) A już się bałam, że pojadę rodzić prawie łysa :P

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ