X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Mdłości w ciąży
Odpowiedz

Mdłości w ciąży

Oceń ten wątek:
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 27 lutego 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie mndlosci lekkie i sporadyczne w 5-6 tyg a od 6-7 impreza na calego najgorzej wieczorem. wczoraj jak mylam zeby tak mnie zemdlilo ze wyladowalam w wc.. najgorzej wieczor rano srednio w dzien tylko albo az mdli. ciezko mi jesc ciagle bym lezala albo lezala i spała. mecze sie wchodzac po schodach

    6sutskjolve431gm.png
  • mamusiowo Znajoma
    Postów: 30 7

    Wysłany: 28 lutego 2017, 05:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem w 7 tyg i już nie daje radę z tymi mdłościami strasznie męczą... nic mi się nie chce ciągle jestem senna jak jem to ich nie czuje ale nie jestem ciągle głodna więc nie wiem jak to pogodzić hmm migdały na mnie nie działają na myśl o mięsie od razu jest mi nie dobrze męczą mnie mocne zapachy :-/ byłam wczoraj u gin i na te mdłości wypisała mi syrop ''hydroxyzinum'' z ulotki przeczytałam że jest przeciw lękowy i przeciw świądowy hmm na internecie coś tam pisze że jest przeciw wymiotny.... na ulotce znów że w trakcie ciąży żeby się zapoznać z lekarzem czy można ten syrop zażywać a pod spodem żeby nie stosować u kobiet w ciąży masakra ja się pogubiłam.... czy któraś z was mam brała ten syrop lub coś o nim słyszała... wiem że to pani doktor wypisał i raczej wie co robi ale ja wole być ostrożna bardzo długo się staraliśmy z mężem o tego bąbelka i wolałabym chodzić z tymi mdłościami nawet 9 miesięcy niż próbować sobie ulżyć kosztem ciąży.

    mamusiowo
  • Asik84 Autorytet
    Postów: 403 222

    Wysłany: 1 marca 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamusiowo wrote:
    jestem w 7 tyg i już nie daje radę z tymi mdłościami strasznie męczą... nic mi się nie chce ciągle jestem senna jak jem to ich nie czuje ale nie jestem ciągle głodna więc nie wiem jak to pogodzić hmm migdały na mnie nie działają na myśl o mięsie od razu jest mi nie dobrze męczą mnie mocne zapachy :-/ byłam wczoraj u gin i na te mdłości wypisała mi syrop ''hydroxyzinum'' z ulotki przeczytałam że jest przeciw lękowy i przeciw świądowy hmm na internecie coś tam pisze że jest przeciw wymiotny.... na ulotce znów że w trakcie ciąży żeby się zapoznać z lekarzem czy można ten syrop zażywać a pod spodem żeby nie stosować u kobiet w ciąży masakra ja się pogubiłam.... czy któraś z was mam brała ten syrop lub coś o nim słyszała... wiem że to pani doktor wypisał i raczej wie co robi ale ja wole być ostrożna bardzo długo się staraliśmy z mężem o tego bąbelka i wolałabym chodzić z tymi mdłościami nawet 9 miesięcy niż próbować sobie ulżyć kosztem ciąży.


    Elfa poradziła mi napar z cytryny imbiru i miodu. Pomaga:)

    Justeck lubi tę wiadomość

    Aniołeczek 31.03.2015
    I IUI 16.12☹️
    II IUI 14.01 ...16dpo hcg 450,9 30dpo (6tc1d) ♥️
    218848792f.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 2 marca 2017, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak! Też ręczę za ten napar! Mi pomagają też miętówki i guma do żucia. Wygląda to mało profesjonalnie w robocie ale cóż poradzić.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 2 marca 2017, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi nie za bardzo to wszystko pomaga buuuu mdłości nawet w nocy

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Kimmy Autorytet
    Postów: 831 1148

    Wysłany: 10 marca 2017, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś też ma mdlosci i wymioty, które przychodzą "falami" ? Chodzi mi o to, że był początkowy okres w którym rzygam jak kot, mialam kroplowke w szpitalu bo już byłam tak osłabiona, naprawdę było ciężko, praktycznie nic mi nie pomagało a już stosowałam różne leki. Dostałam nawet torecan ale nie wzięłam go bo się bałam.
    Mdłości i wymioty zaczęły nagle szybko ustępować. Taka przerwa trwała kilka dni.
    Od wczoraj znowu znaczne pogorszenie :(

    f5b59272af.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 11 marca 2017, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kimmy wrote:
    Czy któraś też ma mdlosci i wymioty, które przychodzą "falami" ? Chodzi mi o to, że był początkowy okres w którym rzygam jak kot, mialam kroplowke w szpitalu bo już byłam tak osłabiona, naprawdę było ciężko, praktycznie nic mi nie pomagało a już stosowałam różne leki. Dostałam nawet torecan ale nie wzięłam go bo się bałam.
    Mdłości i wymioty zaczęły nagle szybko ustępować. Taka przerwa trwała kilka dni.
    Od wczoraj znowu znaczne pogorszenie :(
    ja bym sie nie przejmowala na Twoim miejscu ja mam ciaze 2tyg mlodsza od Twojej i mega mdlosci i wymioty mialan jakies 2-3tyg pozniej juz lepiej teraz mniej mdli ale moze dlatego ze pomaga mi wszystko co mietowe gumy itd teraz madlosci mniej i lzejsze zwymiotuje sporadycznie. tez wkrecalam sobie ze moze to zly znak no ale co zrobie? jak ciaza slaba to i tak sie nie utrzyma. czekam na wizyye i staram sie nyslec pozytywnie. glowa do gory :)

    6sutskjolve431gm.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1154 874

    Wysłany: 13 marca 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie lekkie mdłości od początku 7 tyg. Głównie mnie mdli, kiedy jestem głodna. Apetyt mi spadł, śmierdzi mi okropnie kawa rozpuszczalna. Na mdłości pomaga mi woda z cytryną i imbirem, ciągle to piję, herbata imbir z limonką, herbata żurawinowa, sok pomarańczowy, śledzie.

    tb733e5eif1wqjv8.png
    7u22gox1v9tgg7rg.png
    13.03.2019 7t0d jest serduszko :)
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 13 marca 2017, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poprzednim razem tuż przed 7 zaczęłam - całe dnie.
    Teraz było trochę piątek-sobota, wczoraj nic, aż się wystraszyłam :(

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    widzę, że nie tylko ja się wkręcam, gdy mdłości znikają... weekend był tragiczny pod tym katem, a dziś cisza... tylko, że pewnie tak samo jak poprzednio, to cisza przed burzą. Już sama zauważyłam, że po okresie względnego spokoju, pojawia się dzień pełen mdłości - taka sinusoida samopoczucia.
    Też tak macie?

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 13 marca 2017, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie wiem :P
    W zeszłym roku było dzień w dzień non stop, i ustało w moment, i wiedziałam że to źle, ale ustało wszystko na raz, każdy objaw :/
    Teraz "pocieszam się", że cycki mam nadwrażliwe prawie cały czas, wtedy dopiero na początku 8 tygodnia zaczęłam mieć.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 13 marca 2017, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe_wzgórza wrote:
    Ja jeszcze nie wiem :P
    W zeszłym roku było dzień w dzień non stop, i ustało w moment, i wiedziałam że to źle, ale ustało wszystko na raz, każdy objaw :/
    Teraz "pocieszam się", że cycki mam nadwrażliwe prawie cały czas, wtedy dopiero na początku 8 tygodnia zaczęłam mieć.
    to troche mnie pocieszylas ja mdlosci mam juz mniej i ranobi w dzien i wieczor juz tak mnie nie mecza. ale jak np zdrazni mni jakis zapach to zwymiotuje tak nagle ze nawet nie jest mi niedobrze..
    cycki jakby miekkie mi sie bardziej zrobily. ehhj nie wiem jak wytrzymam do kolejnej wizyty. jeszcze tydzien mi zostal

    6sutskjolve431gm.png
  • Dodka91 Ekspertka
    Postów: 214 58

    Wysłany: 18 marca 2017, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety też dołączam do wątku miałam nadzieję że mnie to ominie bo było wspaniale.. nic kompletnie tylko piersi bolące i macica mnie ciągnęła teraz kiedy kończę 6 tydz jest źle :( rano wstaje mam zawroty głowy nudności leżę do południa nie jestem w stanie wstać z łóżka :( popołudniu jest juz lepiej i wieczorem czuje się jak nowo narodzona nawet mam apetyt... rano natomiast jedzenie mogłoby dla mnie nie istnieć :( lekarza i kolejne usg mam dopiero 4 kwietnia :( dziś zrobiłam sobie ta herbatę z imbirem.. ciężko ale jakoś pije zobaczymy będę wszystkiego próbować :( oby pomogło od poniedziałku otwieram swoja działalność i musze pracować... :( zalamka :(

    PCOS + problem męski morfologia plemników 0%
    Teratozoospermia poprawa na 3% :)
    Staramy sie od pazdziernika 2015
    Szczęśliwe walentynki 2017 <3
    CUDA SIĘ ZDARZAJĄ !!!!! <3 udało się <3 jestem w ciąży <3
    24dc beta 33,9
    28dc 274,30 35dc2900
    w4sqpc0zhwo20bse.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 18 marca 2017, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też dziś poszalało, na miasto wzięłam wodę z wmieszanym imbirem. Paskudztwo, ale faktycznie pomaga :D
    Miałam nadzieję, że mdlości już się nie pojawią, bo mam traumę po poprzedniej ciaży po tym jak nagle ustały :(

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dzisiaj wymiotowałam wodą mineralną
    chyba najbardziej mnie mdli jak mam pusty żołądek - kilka godzin bez jedzenia i zaczyna się...

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • mili88 Koleżanka
    Postów: 56 11

    Wysłany: 16 maja 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jakiś czas temu w DDTVN był poruszany temat nudności w ciąży. Ekspertka, która wypowiadała się na ten temat stwierdziła, że za nudności odpowiedzialny jest wyjściowy stan naszej wątroby. Im bardziej jest ona zatruta/zniszczona etc. tym te mdłości mają "większy wydźwięk". Co Wy na taką teorię? :)

    U mnie mdłości są już od 1,5 tygodnia z różnym stopniem nasilenia. Aktualnie 8 tc ;)

    08hk3iv.png
  • elonorarosswelt Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 27 września 2017, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam coś o tym, że pomaga picie soku z jabłek i pietruszki, nie wiem ile w tym prawdy.

  • Chloé2017 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 29 października 2017, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w drugiej ciąży, 7tc+6. Zaczął się 7 tydzień zaczęły sie u mnie mdlosci. W poprzedniej ciąży męczyłam się do 2 trymestru. Mialam okropne mdłości, wymiotowalam po wszystkim od rana do wieczora. Kwalifikowalam sie do leczenia szpitalnego. Morfologia leciala na łeb na szyję. Dostałam od gin tabletki na wstrzymanie odruchu wymiotnego. Podlaczono mnie do kroplowki. To byl koszmar. Procz kroplowki nic nie pomagało. Dziewczyny, jesli wymiotujecie intensywnie , mdlejecie, czym predzej idzcie na izbę. Zrobia wam badanie krwi i podepna pod kroplowke jesli bedzie taka koniecznosc. Mowi sie, ze wymioty to dobry znak ale zbyt intensywne przez cale dnie czesto kwalifikuja sie do leczenia szpitalnego i maja swoja medyczna nazwę nawet. Trzymajcie sie dziewczyny. Wytrwalosci do 2 trymestru!!!

    Chloé2017
  • mriabelka Przyjaciółka
    Postów: 84 37

    Wysłany: 30 października 2017, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi pomaga imbifem ,torecan

    mriabelka
  • lotka1990 Autorytet
    Postów: 694 340

    Wysłany: 6 listopada 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam takie pytanie - czy było wam niedobrze po witaminach prenatalnych? Brałam wcześniej inofolic ale po pierwszej wizycie lekarz mi polecił pregna plus. Drugiego dnia zaczęłam się źle czuć - jakby ciągle mi coś siedziało na żołądku ale nie wymiotowałam (nawet próbowałam). Pomyślałam że to od tych tabletek i wczoraj i dziś nie wzięłam i jest znacznie lepiej. Tak poza tym żadnych mdłości itp.. nie wiem co z tym zrobić, czy wystarczy zmienić tabletki na inne?

    3i49jw4zy14xtog4.png
    ex2bjw4zxo12w0aa.png
‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ