X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Mdłości w ciąży
Odpowiedz

Mdłości w ciąży

Oceń ten wątek:
  • julaa85 Autorytet
    Postów: 518 175

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pamiętam ,że na mdłości nie działało nic , musiałam je przeczekać i już. Ostatnio chwaliłam się ,że nie wymiotuję a tu bach...dziś rano wymioty, w piątek też , równo co dwa dni.Zauważylam,też ,że bardzo drażniąco działa na mnie zapach perfum.Tak w piątek po prysznicu chciałam spryskać się moim ulubionym zapachem i od razu do toalety....

    3jvz82c33fw7rxzh.png
    3jvzanlizwq4fxt1.png
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1489

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sproboj zaparzonego imbiru, mi jakby pomogl, choc teraz mam wrazenie ze mdlosci wracaja wiec to taka chwilowa ulga... Ale pewnie pepsza taka niz zadna ...

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • Izzy Autorytet
    Postów: 692 482

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też dopiero co narzekałam, że nie mam mdłości a teraz spać przez nie nie mogę, wszystko mi śmierdzi i nie mogę nic jeść (jedynie jajecznica i zwykła bułka z masłem i serem żółtym).
    Pomaga zjedzenie banana przed wstaniem z łóżka. Ale najchętniej nic bym nie jadła..

  • MartaKD Autorytet
    Postów: 2540 2698

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnb6 wrote:
    Ja mam mdłości mniej więcej od tygodnia, na szczęście bez wymiotów jak na razie. Nie męczą mnie jednak aż tak te mdłości, bo nie trwają od rana tylko właśnie pojawiają się dopiero po południu i wieczorem. Dziwne..

    Też mam mdłości i wymioty głównie wieczorem,bo "poranne mdłości" to jest tylko nazwa. No i ten dziwny smak w ustach!

    ug37df9hvpghw3yg.png
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1489

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak sobie radzicie z jedzeniem? Bo ja juz sily trace od wszystkiego mnie mdli od kazdego zapachu mdli ciezko juz cokolwiek przelknac od paru dni jestem na platkach na mleku suchary wasa i owoce i troche zupy na obiad w zasadzie tyle, zaczyna mnie to troche martwic bo juz oslabiona jestem dosyc:/

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • BasiaPelasia Koleżanka
    Postów: 33 18

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na szczęście nie mam wymiotów , jakieś lekkie mdłości i nic poza tym. Gdyby nie brak miesiączki i nabrzmiałe piersi to bym w życiu nie powiedziała że jestem w ciąży.

    BasiaPelasia
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie ratują słone paluszki i tictaki miętowe oraz rano migdały, choć paluszki lepiej dają radę wystarczą dwa trzy, czasem przegryzane na zmianę z czymś co nie chce wejść, czasem cukierki typu landrynki jak nie mam mozliwości nic podgryzać np jadąc autem, choc generalnie słodkie poza herbatą mogłoby dla mnie nie istnieć poza sytuacjami kryzysowymi, np zjadłam w pracy juz wszystko a tu nagle wilczy glód i jeden gryz snickersa wystarczy na godzinę spokoju

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • agnb6 Ekspertka
    Postów: 221 141

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella84 - ja na szczęście mogę jeść wszystko. Ciągnie mnie do ostrych i słonych smaków a nie lubię teraz słodyczy.

    Aniołek [*] 5tc - 15/08/2012
    Aniołek [*] 9tc - 22/10/2013 (pusty pęcherzyk)
    Aniołek Karolek [*] 21tc - 11/09/2014
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1489

    Wysłany: 27 czerwca 2014, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj dziewczyny macie super, ja to nie dlugo zaczne pelzac z tego oslabienia :/

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • Izzy Autorytet
    Postów: 692 482

    Wysłany: 27 czerwca 2014, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dziewczyny co dzień to gorzej.. Ale przeżyjemy. :) Moja mama mówi cały czas "córciu powtarzaj sobie, że ciąża to najpiękniejszy okres". No bardzo.. :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2014, 14:54

  • Ewelina88 Autorytet
    Postów: 1608 1766

    Wysłany: 27 czerwca 2014, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bella84 jak jesteś bardzo osłabiona to najlepiej udać się na IP i dadzą kroplówkę. A najważniejsze jest podczas mdłości jeść od razu coś rano, nie wstając z łóżka i wieczorem przed snem, aby nie dopuści do głodu. Bo mdłości są mocniejsze im bardziej jesteśmy głodne. Mi do tego towarzyszy okropny ból głowy ale powoli to mija. Zauważyłam też że mam mdłości jak rano biorę witaminki więc biorę je przed snem. I pije herbatki z imbiru. Niby coś tam pomaga. Lekarz kazał też jeść często i w małych porcjach ale na końcu dodał, że jak są mdłości to bardzo dobrze, bo to reakcja na hormony, które pomagają w utrzymaniu ciąży. Ja po każdej wizycie w toalecie powtarzam sobie, że kiedyś dzieciakowi wszystko wygarnę.;p I trzeba pamiętać, że trochę się pocierpi ale za to ile radości jak weźmiemy maleństwo w ramiona.:)

    Izzy lubi tę wiadomość

    zplX18SyZp.gif
    https://www.maluchy.pl/li-70300.png
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1489

    Wysłany: 27 czerwca 2014, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze z tym jedzeniem rano wlasnie mam tak ze pierw musze zarzyc euthyrox potem przerwa 30 min i dopiero posilek:/ dzisiaj staralam sie zjesc ciut wiecej niz zwykle i chyba cos w tym jest bo czulam sie lepiej dzisiaj niz w ktorykolwiek z ostatnich 2 tygodni:) najgorzej jet rano i wieczorem :/ no nic byle do 12 tygodnia, moja beta teraz to 118 tys wiec chyba nic dziwnego ze czuje sie jakby po mnie walec przejechal ale podobno po 12 tyg ma spadac wiec wtedy bedzie cacy:)

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 27 czerwca 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bella ja nastawiam sobie budzik wczesniej gdzieś 1,5 godziny idę siku biore euthyrox i ide dalej spac a potem od razu jak budzik dzwoni jeszcze w łózku migdaly, czasem mnie muli po tym euthyroxie i wtedy staram się jak najpóżniej zjeść ze dwa migdały, żeby chociaż te 30 min mineło ale tak mialam ze 3 razy a poza tym euthyrox i dalszy sen dziala

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1489

    Wysłany: 27 czerwca 2014, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyprobuje, juz tyle metod proboje, raz wzielam suchara przed euthyroxem bo pomyslalam ze 1 to prawie jak naczczo :p ale mnie lekarz ochrzanil i juz tak nie robie, probowalam herbat ziolowych migdalow zaparzonego imbiru, wody z cytryna, przekaski gdy mdli.... Dzis pomoglo jedynie gdy nawet jak odrzucalo mdlilo i wogole a ja dalej jadlam i zjadlam obiad 6 pierogow i tak jakby bylo lepiej do teraz... Ale sprobuje z tym spaniem :) moze poprostu pepiej spac gdy mdli bo fakt pierwsze 10 min po przebudzeniu zwykle czuje sie normalnie, dopiero potem trafia we mnie :(

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • julaa85 Autorytet
    Postów: 518 175

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie mdlosci sa wieksze gdy dopada nas glód' ja teraz zaczynam 11 tydz.i jest troszke lepiej choc dalej mam mocno wyczulony węch.

    3jvz82c33fw7rxzh.png
    3jvzanlizwq4fxt1.png
  • Lollis Ekspertka
    Postów: 179 80

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy zaczęły się u was mdłości ? Kończę szósty tydzień i ani śladu, nie żebym narzekała :P

    Lilianka <3 23 luty 2015 <3
    biochemiczna luty 2016

    j4nlb4j.png
  • agnb6 Ekspertka
    Postów: 221 141

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lollis wrote:
    Kiedy zaczęły się u was mdłości ? Kończę szósty tydzień i ani śladu, nie żebym narzekała :P
    u mnie mdłości zaczęły się w 7 tyg dopiero.

    Aniołek [*] 5tc - 15/08/2012
    Aniołek [*] 9tc - 22/10/2013 (pusty pęcherzyk)
    Aniołek Karolek [*] 21tc - 11/09/2014
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1489

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5t4d mdlosci , wymioty ok tygodnia pozniej.... Teraz wiec full pakiet+ czesta ubikacja, jak to mowia... Ciaza to taaaaaki piekny okres :D

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • Lollis Ekspertka
    Postów: 179 80

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja do toalety na siusiu biegam o 1,5-2 h od zeszłego tygodnia już.
    Apetyt mi bardzo dopisuje :)
    Ale skoro agnb6 miałaś w siódmym tygodni to może mnie też dopadnie później :)

    Lilianka <3 23 luty 2015 <3
    biochemiczna luty 2016

    j4nlb4j.png
  • Wierząca Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 27 lutego 2017, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 7 tyg. 3 dniu i jak na razie miałam może ze 3 razy nudności, ale bez wymiotów. Oby tak już zostało ;-)

    f2w3rjjglu9ud89c.png
‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ