X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Mdłości w ciąży
Odpowiedz

Mdłości w ciąży

Oceń ten wątek:
  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi nic nie pomagało. Jestem w piątym miesiącu i dalej wymiotuję.. dobrze, że już nie tak często i w końcu trochę utyłam..

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magnez z vit B 6 - polecam :) mnie męczyły okropnie mdłości , że z łóżka nie wychodziłam :P od kąd biorę ten magnez to czuje , że żyje :)

  • Allana Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja (odpukać) nie wymiotuję, a mdłości nasilają mi się wraz z opróżnianiem się żołądka. Jeśli zjadam coś mniej więcej co 40 minut, to jest względnie nienajgorzej. Czasem muszę w siebie wciskać na siłę, ale wiem, że to pomaga. Boję się tylko, że dość mocno przytyję przez takie ciągłe podjadanie.

    c55f0dw4b1rqkf2p.png
  • Drelin Przyjaciółka
    Postów: 116 134

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mdłości mam od kilku dni, i możliwe, że tak zostanie ;) w pierwszej ciąży miałam aż do porodu i nic na nie nie pomagało ;)

    yuudrjjg1yagrwny.png
  • agamemnon Znajoma
    Postów: 20 12

    Wysłany: 2 lutego 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży miałam zgagę od początku aż do końca. Teraz za to mam mdłości, które są masakryczne :( Nie wymiotuję ale ciągłe uczucie takiego zamulenia jest okropne, aż głowa mnie boli :(

  • Carmelka Debiutantka
    Postów: 7 5

    Wysłany: 2 lutego 2014, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tez mdli ale bez wymiotow, choc czasem mysli ze juz lepiej by bylo zwymiotowac to ulga by byla. A tak caly czas zamula od rana do wieczora i tylko jak jem jest lepiej. Dziwne to...

  • eS Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 5 lutego 2014, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy wysilek przy wymiotach i mdlosciach (u mnie mdlosci= ostre odruchy wymiotne) nie zaszkodza ciazy? Czesto mam wrazenie jak mi sie zaciskaja wnetrznosci. ;-(

  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 6 lutego 2014, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na szczęście mdłości odeszły w niepamięć ale w 1 trymestrze starałam się jeść regularnie, małe porcje. Pusty żołądek albo wręcz odwrotnie - przejedzenie wywoływało u mnie właśnie mdłości. Zwłaszcza rano gdy spałam w miarę długo musiałam mieć coś przy łóżku, żeby mnie wstać z pustym żołądkiem, bo zdarzyło mi się dwa razy zemdleć. Uważam, że ruch w ciąży to bardzo dobry pomysł - ja gdy się czymś zajęłam zapominałam o mdłościach :) Polecam basen - pod warunkiem, że jest zadbany i czysty oraz jogę- świetna sprawa

    cd9bs65gcd8n4jfm.png

    bfarb201mg97bv75.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2014, 11:28

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2014, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w każdym dniu, tygodniu pomagało co innego:) Zaczeły się w 7 tygodniu i trwają, choć zauważyłam że jest coraz większy odstep między dniami kiedy jest naprawde źle.
    Moje sposoby: na początku pomagały mi migdały, potem banan rano, potem jabłko, następnie imbir, a teraz testuje wodę z cytryna. A jak mnie bardzo muli żołądek to robię sobie miętę, też pomaga. Do tego muszę uważać co jem, tylko rzeczy lekkie, unikam mięsa bo od tego też mi źle. Jem małe posiłki bo jak zjem za dużo to znow źle się czuję:). A, i jeszcze, pomagaja tez czasem słodkie cytrusy:) na przykład słodkie mandarynki.

  • sylwiob Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 11 lutego 2014, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam mdłości na które nic nie pomaga. Trochę lepiej jest po zjedzeniu jabłka albo pomarańczy, ale zjedzenie czegokolwiek innego z rana to koszmar. Naciąga mnie na sam zapach kanapek czy czegokolwiek innego. Ale czego kobieta nie wytrzyma dla dziecka :)

  • KasiaMJ Autorytet
    Postów: 288 242

    Wysłany: 27 lutego 2014, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ja mam to samo. Mdłości może to nie są, ale ciągle mnie muli. Rano jeszcze jest jako tako, ale nie mama na nic ochoty. Ostatnio na śniadanie wchodzi mi tylko kanapka z pasztetem i ogórkiem kiszonym. Po śniadaniu się zaczyna, pomaga jak coś małego zjem, ale na nic nie mam ochoty, więc to bez sensu :/ kupię dziś krakersy, może pomogą,bo cytrusy odpadają, w ogóle wszystko, co słodkie jest bleee :)

    zrz6sg18nurk8eki.png[/url]23b4270bd76f9de3.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2014, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy moja rada się na coś przyda,mam nadzieję że tak ;) jestem dopiero w 3 tc i mam narazie tylko zgagę o każdej porze dnia i nocy ale czytałam w pewnej książce że jak są naprawdę!!! mdłości nie do zniesienia to nawet jeśli nie chce się jeść trzeba chociaż zjeść jedną kanapkę,może rano przygotować ją partner i podać do łóżka ;) lub też możemy wieczorkiem zrobić same i na stoliku nocnym postawić po przebudzeniu zaraz możemy skonsumować ;) podobno pomaga a jeśli z rana nie przepadacie za kanapkami polecam owoce np. banan ma dużo witaminy B6 a w pierwszym trymestrze jest to ważne aby zdrowo się odżywiać i mieć dużo witamin bo właśnie wtedy nasz organizm będzie już pracował na pełnych obrotach za nas i naszą fasolkę <3

  • Drelin Przyjaciółka
    Postów: 116 134

    Wysłany: 3 marca 2014, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amenada, śniadanie do łóżka super pomysł, niestety mi na mdłości nie pomaga :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2014, 07:46

    yuudrjjg1yagrwny.png
  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 3 marca 2014, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam mdłości i wymioty przez cały czas - rano, w południe, wieczorem i w nocy - i jedyne co mi pomagało to mandarynki, jakieś chrupanie - krakers, paluszek (dosłownie po jednym) i nie wychodzenie z łóżka. Zadne imbiry i migdały, nie wchodziły w grę.
    Teraz mdłości przeszły, za to jest zgaga i refluks. Na to też nie ma konkretnej rady ale z tym da się żyć :D

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • ChciałabymJuż Autorytet
    Postów: 862 1065

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny!
    Ja tu dopiero stawiam pierwsze kroki, ale wczoraj byłam na pierwszym usg i wtedy mówiłam pani dktor, że od kilku dni męczą mnie mdłości i biegunka czasem.
    Powiedziała o kilku domowych sposobach, o których piszecie, ale na koniec dodała, ze jeśli będą mnie baardzo męczyć mdłości to najlepiej pójść do apteki po czopki torecan. One podobno pomagają. Tylko później trzeba donieść receptę.

    dqprupjyo7wwzfuq.png

    thgfe6hhvbp6j415.png
  • ChciałabymJuż Autorytet
    Postów: 862 1065

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaa no i jeszcze nie próbowałam tych czopków, ale mam nadzieję, że nie będę musiała :-/

    dqprupjyo7wwzfuq.png

    thgfe6hhvbp6j415.png
  • Mokael Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od dwóch dni mam mdłości, jest lepiej tylko kiedy coś jem, no ale w tym tempie to przytyję jakieś 30 kilo. Słyszałam też o płatkach migdałowych- muszę spróbować. Najchętniej bym leżała ale to i tak nie pomaga...

  • bajaderka Przyjaciółka
    Postów: 71 46

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam mdłości mniej więcej od 7 tygodnia do teraz. Kilka razy zdarzyło mi się wymiotować, a reszta to czas, kiedy mdli mnie niemiłosiernie. Teraz popołudniowe mdłości już minęły, ale rano nadal są.
    Ciekawa jestem, czy w II trymestrze pójdą w niepamięć :)

    52yfp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w siódmym tygodniu i od tygodnia mam takie straszne mdłości i torsje, że mam już krwiaki pod oczami... Dosłownie nic nie mogę jeść, nawet picie mnie drażni - a najgorzej jest w nocy... O dziwo, najlepiej czuję się rano, ale są dni, kiedy nie chcę wychodzić z łóżka. Zamiast przytyć tracę wagę - a należę raczej do chuderlaków... Strasznie jestem zmęczona tymi mdłościami... Za tydzień mam wizytę, może istnieją jakieś leki na mdłości bezpieczne w ciąży. Oczywiście otoczenie moje jest bardzo tym stanem uradowane - wierzą, że to będzie chłopczyk i dlatego tak mnie męczy :)

  • pinsleepe Autorytet
    Postów: 434 665

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam potworne mdłości, biorę diphergan i chociaż nadal są, to nie wiem, co by było bez niego. Dodatkowa zaleta: efektem ubocznym jest senność, więc jak wezmę wieczorem, to kiedy już ledwo żyję (najgorsze są dla mnie wieczory), to mogę zasnąć w 5 minut.

    Zdecydowanie najgorszy był 9 tydzień, teraz jest znacznie lepiej, ale nadal średnio.

    f2w3rjjg7duv7nlc.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ