X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Mamuśie z terminem ma koniec września 2019
Odpowiedz

Mamuśie z terminem ma koniec września 2019

Oceń ten wątek:
  • Agu1 Ekspertka
    Postów: 264 76

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ciężarówki ! Dołączam do was :) 18 dpo 2 grube krechy na 4 testach a wczoraj beta 786.10 juhuuu

    Jusi 28, VianEthel2 lubią tę wiadomość

    oar8csqvruh93gj7.png
    km5scwa1vgft2op7.png
  • Ala88 Znajoma
    Postów: 22 5

    Wysłany: 1 lutego 2019, 02:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 7 tydzień. No gdyby nie ten brzuch czasem to nie myslalabym o ciąży. Moja siostra strasznie źle znosiła. Ponad pół ciąży w szpitalu. Początek wymioty okropne. A u mnie nic . Czasem drażnią mnie zapachy i odrzucilo mnie od słodkiego. Chociaż zawsze wolalam słone przekąski niż słodkie. I piersi się zmieniły. Czasem mi niedobrze ale wymiotów nie ma. Wizyta dopiero za 2 tygodnie a ja już bym poleciała sprawdzić czy wszystko ok. Także nie nie wiem co robić. Uciekać na L4 i siedziec w domu czy zostać w pracy .. Boję się stracić dzidzie

  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 2 lutego 2019, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy jaka praca i od tego jak się czujesz. Jeśli sądzisz, że w domu będzie Ci lepiej, to idź na L4. Jeśli czujesz się dobrze, to tylko pozazdrościć. Ja jeszcze 2 tygodnie temu czułam się dobrze, teraz bardzo męczą mnie mdłości do tego stopnia, że potrafi mi być niedobrze zarówno dlatego, że jestem głodna, jak i dlatego, że coś zjadłam. Nie żebym Cię straszyła, ale różnie z tym jest i ja się nie spodziewałam. :)
    Też wolę słone, a po słodkim teraz nie jestem w stanie funkcjonować.
    Dołączcie do wątku W ciąży - ogólnie / wrzesien 2019, jest nas tam wiecej :)


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis bylam u lekarza z powodu dosc silnych boli brzucha. Zaczynaly sie kolo 14 i trwaja do nocy. Przepisal duphaston w razie czego, bo te bole moga byc niepokojace. Dzis jest 6t 2d, dzidzia ma 0.43 cm i pulsuje juz serduszko.

  • Jusi 28 Autorytet
    Postów: 309 255

    Wysłany: 2 lutego 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kumen wrote:
    Dzis bylam u lekarza z powodu dosc silnych boli brzucha. Zaczynaly sie kolo 14 i trwaja do nocy. Przepisal duphaston w razie czego, bo te bole moga byc niepokojace. Dzis jest 6t 2d, dzidzia ma 0.43 cm i pulsuje juz serduszko.
    Odpoczywaj dużo teraz napewno wszystko w porządku będzie. Ważne że dzidzia sie rozwija dobrze :-)

    t15bl9v.png
    fqzfby3.png
  • Ala88 Znajoma
    Postów: 22 5

    Wysłany: 4 lutego 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VianEthel2 wrote:
    Zależy jaka praca i od tego jak się czujesz. Jeśli sądzisz, że w domu będzie Ci lepiej, to idź na L4. Jeśli czujesz się dobrze, to tylko pozazdrościć. Ja jeszcze 2 tygodnie temu czułam się dobrze, teraz bardzo męczą mnie mdłości do tego stopnia, że potrafi mi być niedobrze zarówno dlatego, że jestem głodna, jak i dlatego, że coś zjadłam. Nie żebym Cię straszyła, ale różnie z tym jest i ja się nie spodziewałam. :)
    Też wolę słone, a po słodkim teraz nie jestem w stanie funkcjonować.
    Dołączcie do wątku W ciąży - ogólnie / wrzesien 2019, jest nas tam wiecej :)
    Masakra jakaś u mnie zaczęło sie to samo co u Ciebie. Zjem źle się czuję. Nie zjem -to samo !!! Zaczyna mi to przeszkadzać w pracy. W domu jeszcze okey. A w pracy boje się że ktoś coś zauważyłem nim zdążę powiedzieć

  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 4 lutego 2019, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala88 oby szybko Ci minęło, mnie to strasznie męczy od kilku dni już. Dziś zjadłam 4 banany, bo to akurat mogę i czuję się po nich w miarę dobrze. No ale okazało się że 4 to za dużo i mi się nimi odbijało cały wieczór. Nie wiem co to za dziadostwo, ale mam nadzieję, że szybko minie.


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • Aurii Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 5 lutego 2019, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie sa uroki ciąży. Jak nie lubiłam czekolady i multiwitaminy tat teraz tylko to :) a na mięso nie mogę patrzeć. Dobrze, że tylko mnie mdli a nie wymiotuję.

    Wczoraj powiedziałam w pracy szefostwo i w życiu bym się nie spodziewała, że tak się ucieszą. Dobrze, że mam to z głowy :)

  • Ala88 Znajoma
    Postów: 22 5

    Wysłany: 5 lutego 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powiem w następnym tygodniu. Czekam na wizytę żeby sprawdzić czy wszystko ok i dopiero powiem. Nawet dobrze się czuje dzisiaj. A jaK u Was samopoczucie???

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2019, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis robilam pierwsze badania krwi i moczu. Zmartwilo mnie tsh 3,92 i progesteron 26,5-nie za niski? Biore dupka...poza tym mam bakterie w moczu, nablonki wielokatne i leukocyty powyzej normy. Infekcja? Wyslalam wyniki do lekarza i czekam na instrukcje co dalej...

  • Elunia_88 Nowa
    Postów: 4 3

    Wysłany: 6 lutego 2019, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Po 6 latach starań udało się ... 2 nieudane inseminacje, badania, zabiegi i nagle tak po prostu znienacka moja pierwsza ciąża, jestem po pierwszej wizycie i jest wszystko wporządku - (7tc) ale następną mam mieć kolo 13 tc ...czy to nie za długo ???

    Kobieta jest jak torebka z herbatą. Nie wiadomo, jak jest mocna, dopóki nie znajdzie się w gorącej wodzie
    [Eleonor Roosevelt]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola_ wrote:
    Joe_anna, no to gratulacje! A jak Wam się udało? Naturalnie, stymulacja czy jakieś zabiegi? Jak długo się staraliście?
    2 lata troche się najezdziliśmy ... in

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala88 wrote:
    Tj umowa o pracę na rok która kończy się ostatniego marca.
    w takim razie z tego co się orientuje muszą przedłużyc Ci umowe chociażby do dnia porodu

  • Aurii Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 6 lutego 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elunia_88 wrote:
    Hej dziewczyny!
    Po 6 latach starań udało się ... 2 nieudane inseminacje, badania, zabiegi i nagle tak po prostu znienacka moja pierwsza ciąża, jestem po pierwszej wizycie i jest wszystko wporządku - (7tc) ale następną mam mieć kolo 13 tc ...czy to nie za długo ???

    Gratulacje! Skoro lekarz kazał przyjść po miesiącu to znaczy, że wszystko jest ok i nie ma sensu chodzić co tydzień bo i po co:) ja byłam w 6tc i kazał mi przyjść w 11tc. choć ja też sama najchętniej chodziłabym co tydzień żeby popatrzeć na maleństwo :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2019, 19:44

  • Aurii Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 6 lutego 2019, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala88 wrote:
    Ja powiem w następnym tygodniu. Czekam na wizytę żeby sprawdzić czy wszystko ok i dopiero powiem. Nawet dobrze się czuje dzisiaj. A jaK u Was samopoczucie???

    Trzymam kciuki bo mimo wszystko jakoś zawsze to stresuje. Ja dzisiaj katar i ból głowy, mdłości... I ta okropna zgaga! Ehhh

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2019, 19:43

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala88 wrote:
    Masakra jakaś u mnie zaczęło sie to samo co u Ciebie. Zjem źle się czuję. Nie zjem -to samo !!! Zaczyna mi to przeszkadzać w pracy. W domu jeszcze okey. A w pracy boje się że ktoś coś zauważyłem nim zdążę powiedzieć
    Alu A który masz tydzień? ja 9 i często wymiotuje i mam zgagi :(

  • Elunia_88 Nowa
    Postów: 4 3

    Wysłany: 7 lutego 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aurii wrote:
    Gratulacje! Skoro lekarz kazał przyjść po miesiącu to znaczy, że wszystko jest ok i nie ma sensu chodzić co tydzień bo i po co:) ja byłam w 6tc i kazał mi przyjść w 11tc. choć ja też sama najchętniej chodziłabym co tydzień żeby popatrzeć na maleństwo :)
    Dzięki za słowa otuchy.
    Też już sobie przetłumaczyłam że lekarz wie co robi... z reszta powiedział że w każdej chwili mogę dzwonić gdyby się coś działo i przyjść, a na dniach będę robiła pierwsze badania zlecone więc zobaczymy co wyjdzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2019, 14:44

    Kobieta jest jak torebka z herbatą. Nie wiadomo, jak jest mocna, dopóki nie znajdzie się w gorącej wodzie
    [Eleonor Roosevelt]
  • kasica_89 Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 8 lutego 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ja po wczorajszej wizycie podłamałam się… ostatni okres był 7 grudnia ale dodam, że cierpię na PCOS i cykle nieregularne, a według gina powinnam być w 9 tygodniu, a pęcherzyk z usg ma 8 mm i wskazuje na 4 tydzień jego zdaniem, beta powtórzona, dzisiaj wynik 2450… nie wiem czy mam się martwić, czy tak się owulacja opóźniła? Test zrobiony 13 stycznia był negatywny.. ehh a tak się cieszyłam, czy któraś z Was miała podobną sytuację?

    kwiecień 2013 r. stwierdzone PCO
    sierpień 2014 r. II kreseczki po 4 cyklach z Clo i Bromergonem
    maj 2015 Oliweczka <3
    grudzień 2017 r. zaawansowane PCOS :( kolejne starania rozpoczęte...
    30.01.2019 r. .... II kreseczki <3
  • stayaway Autorytet
    Postów: 336 451

    Wysłany: 9 lutego 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasica_89 wrote:
    Cześć dziewczyny, ja po wczorajszej wizycie podłamałam się… ostatni okres był 7 grudnia ale dodam, że cierpię na PCOS i cykle nieregularne, a według gina powinnam być w 9 tygodniu, a pęcherzyk z usg ma 8 mm i wskazuje na 4 tydzień jego zdaniem, beta powtórzona, dzisiaj wynik 2450… nie wiem czy mam się martwić, czy tak się owulacja opóźniła? Test zrobiony 13 stycznia był negatywny.. ehh a tak się cieszyłam, czy któraś z Was miała podobną sytuację?
    A kiedy wyszedł Ci pozytywny test? W każdym bądź razie jeśli masz nieregularne cykle jest taka szansa, że owu była późno i jest wszystko ok. Zbadaj sobie teraz betę kilka razy np co dwa dni i sprawdź czy rośnie prawidłowo:) trzymam kciuki!

    Elunia_88 lubi tę wiadomość

    3jgx3e3koyqms61s.png
  • Aurii Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 11 lutego 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasica_89 wrote:
    Cześć dziewczyny, ja po wczorajszej wizycie podłamałam się… ostatni okres był 7 grudnia ale dodam, że cierpię na PCOS i cykle nieregularne, a według gina powinnam być w 9 tygodniu, a pęcherzyk z usg ma 8 mm i wskazuje na 4 tydzień jego zdaniem, beta powtórzona, dzisiaj wynik 2450… nie wiem czy mam się martwić, czy tak się owulacja opóźniła? Test zrobiony 13 stycznia był negatywny.. ehh a tak się cieszyłam, czy któraś z Was miała podobną sytuację?


    A miałaś do tej pory długie cykle? Całkiem możliwe,że doszło późno do zapłodnienia. Ja w 6 tygodniu byłam u ginekologa i powiedziała mi, że ciąża jest wczesna i musiało bardzo późno dojść do zapłodnienia bo pęcherzyki był malutki.
    Głowa do góry... Wiem, że łatwo opowiedzieć bo sama wam tak mówię a w głębi duszy martwię się czy wszystko będzie w porządku :)

‹‹ 5 6 7 8 9
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ