X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr maluszek młodszy niż wskazuje miesiączka
Odpowiedz

maluszek młodszy niż wskazuje miesiączka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • fo09czka Ekspertka
    Postów: 192 50

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny proszę o radę, czy któraś też tak miała:
    jestem w 7 tygodniu ciązy i zarodek zaledwie 2,4mm serduszko bije 90/min czyli bardzo słabiutko, lekarze mówią że zarodek za mały jak na ten wiek ciąży nie dają specjalnie szans.. dodam że mam późną owulację i według ovufriend owulacja miała miejsce 19 lipca więc póżno.. co o tym myślicie?

    34bwgzu3qov4higv.png

    ex2bupjyy1j7l7t7.png

    Nasza Córeczka Marysia 03.09.2014 [*] - 9tc
    Aniołek 29.12.2014 [*] - 8tc ciąża pozamaciczna


  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przyznam szczerze, że nie wiem ile powinien mieć w tym czasie zarodek i jak powinno bić serduszko. A masz jakieś konkretne objawy ciążowe, robiłaś progesteron i beta hcg?? Może potrzebna Ci luteina dla podtrzymania i lepszego rozwoju ciąży.

    Wiem jednak, że moja koleżanka miała wczoraj usg , jest w 8 tygodniu i zarodek ma ponad 2cm

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2014, 14:29

    Maracuja
  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fo09czka wrote:
    Hej dziewczyny proszę o radę, czy któraś też tak miała:
    jestem w 7 tygodniu ciązy i zarodek zaledwie 2,4mm serduszko bije 90/min czyli bardzo słabiutko, lekarze mówią że zarodek za mały jak na ten wiek ciąży nie dają specjalnie szans.. dodam że mam późną owulację i według ovufriend owulacja miała miejsce 19 lipca więc póżno.. co o tym myślicie?
    Ja mialam owulacje 20 lipca (okres 9) ja mam wczesnie owulacje i jestem w 5 tygodniu i 5 dniu ciazy liczac od om. Nie wiem czy jakos Ci pomoglam ale to jest bardzo mloda ciaza :-) moj embrionek zaczyna 4 tydzien wiec ja mysle ze sa szanse :-)

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • fo09czka Ekspertka
    Postów: 192 50

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron na początku ciąży ponad 30 beta ponad 300, lekarz uznał że nie ma sensu powtarzać badań bo są ok. teraz dostałam duphaston 3 razy dziennie na plamienia:/ podobno ma pomóc. Według Bellybestfriend płód ma 4 tygodnie i 2 dniu (pózna owulacja 19 lipca cylko 32 dni) to wówczas wszystko sie zgadzało ale czy to możliwe że różnica to prawie 3 tygodnie? ehh juz sama nie wiem co o tym mysleć:(

    Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi.

    kamila0530 lubi tę wiadomość

    34bwgzu3qov4higv.png

    ex2bupjyy1j7l7t7.png

    Nasza Córeczka Marysia 03.09.2014 [*] - 9tc
    Aniołek 29.12.2014 [*] - 8tc ciąża pozamaciczna


  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do braku sensu powtarzania progesteronu to nie zgodzę się z Twoim lekarzem. U mnie też na początku był 30 a potem spadł poniżej 10 i to właściwie po kilku dniach. Bardzo dobrze, że bierzesz duphaston.

    Nie wiem czy dobrze rozumiem ale wg belly jesteś w 4 tyg a wg lekarza w 7?? Jesli tak to bardziej opierałabym się na tym co mówi lekarz po badaniu usg. Jeśli lekarz nie potwierdził, że jesteś w 7 i byłabyś w 4 to moim zdaniem powinnaś się uspokoić, bo u mnie w 5 tc było widać tylko pęcherzyk ponad 90mm

    Maracuja
  • fo09czka Ekspertka
    Postów: 192 50

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuję Maracuja:) w piatek mam kolejne USG ale pójdę prywatnie do bardzo dobrej lekarki w czwartek trzymaj kciuki dam znać co i jak:)

    P.S. według mieiączki 6tc 5 dzień (ostatni miesiaczka 2 lipca 2014, owulacja 19 lipca)
    według belly wiek płodu 4tc 2 dzień (liczenie od dnia owulacji) wiek ciąży 6tc 2dzień (czyli o dwa tygodnie za dużo:) - późna owulka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2014, 15:04

    Maracuja lubi tę wiadomość

    34bwgzu3qov4higv.png

    ex2bupjyy1j7l7t7.png

    Nasza Córeczka Marysia 03.09.2014 [*] - 9tc
    Aniołek 29.12.2014 [*] - 8tc ciąża pozamaciczna


  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym powtórzyła USG za kilka dni, ale u mnie też tak było, po 2 tygodniach okazało się, że ciąża obumarła. Nie chcę Cię straszyć, ale niestety na tak wczesnym etapie nie powinno być aż takiej różnicy w wieku ciążowym

  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fo09czka, a masz jakieś objawy ciążowe?

    Maracuja
  • fo09czka Ekspertka
    Postów: 192 50

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj i to chyba wszystkie.. ból piersi, mdłości, częstomocz, ciągłe zmęczenie, ból głowy niestety ból brzucha i ból w krzyżu..

    właśnie zrobiłam test sikany mocne dwie krechy.. chyba oszaleje do czwartku/piątku.. Chyba nie dam rady z tym stresem.. jestem taka samotna z tym wszystkim, mój mąż twierdzi że wszystko jest ok i nie potrzebnie się denerwuje ale on chyba nie rozumie przez co przechodzę i w najlepsze idzie na trening:( jestem wrakiem i tak ze szczęśliwej przyszłej mamy jestem strzepkiem nerwów.. już nie mam siły udawać ehhh

    34bwgzu3qov4higv.png

    ex2bupjyy1j7l7t7.png

    Nasza Córeczka Marysia 03.09.2014 [*] - 9tc
    Aniołek 29.12.2014 [*] - 8tc ciąża pozamaciczna


  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fo09czka to dobry znak jeśli masz te wszystkie objawy. Powinny wskazywać jednak na rozwój ciąży. Współczuje Ci, że mąż Cie nie wspiera, ale niestety w dużej mierze mężczyźni nie rozumieją przez co przechodzimy. Ja też chciałabym, żeby mój Mąż poświęcał mi więcej uwagi i troski, chociaż sam twierdzi, że wszystko jest ok i że przesadzam. Może porozmawiaj z Mamą albo z jakąs przyjaciólką, która wesprze Cię w tych trudnych dniach i pomoże przetrwać czas oczekiwań. Ja sama byłam w 5tc na usg i widziałam tylko pęcherzyk. Idę dopiero pod koniec tego tygodnia i dowiem się na czym stoję, bo tak naprawdę też nie mam żadnej pewności, że zarodek jest i rozwija się prawidłowo. Niestety tego czasu nie da się w żaden sposób przyspieszyć. Ja musiałam odczekać 3 tygodnie, więc myślę, że Ty też dasz jakoś radę. Robienie za często usg jest niezdrowe dla samego zarodka, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość, chociaż z doświadczenia wiem jakie to trudne.

    Maracuja
  • fo09czka Ekspertka
    Postów: 192 50

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz rację Maracuja trzymam za Was kciuki i tez się z Tobą zgadzam, że nie ma co za często robić badania usg mimo wszystko jest to inwazyjne badanie wiec pójde w piatek na USG 22.08 dzidzia powinna podrosnąć trzymam kciuki i jem owocki. Już jestem na gorącej linii z siostrą choć i ona mówi że nie mam powodów żeby się smucić tylko my oczekujące na dzidziusia rozumiemy się doskonale. Uspokoiłaś mnie, bardzo Ci za to dziękuje. Koniec biorę się w garść:) pozdrawiam i napisz koniecznie jak po usg:)

    34bwgzu3qov4higv.png

    ex2bupjyy1j7l7t7.png

    Nasza Córeczka Marysia 03.09.2014 [*] - 9tc
    Aniołek 29.12.2014 [*] - 8tc ciąża pozamaciczna


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zrób sobie bete i powtórz ja po 48h. Przyrost powinien byc około 2x. może to cie troche uspokoi. W w 7 tygodniu widziałam tylko pęcherzyk bez zarodka.

  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno dam znać i trzymaj się dzielnie:) Musimy wierzyć, że maluszki będą zdrowo rosły.

    Maracuja
  • fo09czka Ekspertka
    Postów: 192 50

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia dodałaś mi otuchy:) maluszki niech rosną zdrowo:) dziękuje:*

    34bwgzu3qov4higv.png

    ex2bupjyy1j7l7t7.png

    Nasza Córeczka Marysia 03.09.2014 [*] - 9tc
    Aniołek 29.12.2014 [*] - 8tc ciąża pozamaciczna


  • klaudiaankak Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 26 listopada 2014, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Sylwia - u mnie to samo. kiedy zobaczyłaś zarodek?

    Klaudia:)
  • Kocimięta Znajoma
    Postów: 25 11

    Wysłany: 27 listopada 2014, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fo09czka wrote:
    Hej dziewczyny proszę o radę, czy któraś też tak miała:
    jestem w 7 tygodniu ciązy i zarodek zaledwie 2,4mm serduszko bije 90/min czyli bardzo słabiutko, lekarze mówią że zarodek za mały jak na ten wiek ciąży nie dają specjalnie szans.. dodam że mam późną owulację i według ovufriend owulacja miała miejsce 19 lipca więc póżno.. co o tym myślicie?

    Ale początek czy koniec 7? Jeśli poczatek to ja bym się jeszcze nie martwiła :). Mały nadrobi:)

    Nasze Maleństwo <3 <3 <3 <3 cs
  • Kropla Autorytet
    Postów: 601 639

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocimięta, post jest z 18 sierpnia. I patrząc na podpis, historia nie miała szczęśliwego zakończenia.

    xrot90bviozsxq0z.png
    https://www.maluchy.pl/li-69650.png
  • Młoda Mama :) Koleżanka
    Postów: 34 56

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)
    W czwartek byłam u lekarza, który potwierdził ciążę :)
    Jednak wg. bellybestfriend jak i wg. daty om powinien to być koniec 7 tc. natomiast lekarz stwierdził, że jest to 5 tydz i 4 d.
    No i tu już pojawiają się moje obawy... :(
    Jak myślicie, moje obawy są słuszne czy powinnam wyluzować?
    Kolejna wizyta 22.12

  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz zrobić badanie BHCG dwa razy, drugie po 48 godz. Wtedy zobaczysz czy wszystko.
    Data OM nie do końca musi być wiarygodna, jak są długie cykle to może być taka rozbieżność.

  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda mama jeżeli ma się długie cykle i późno owulację to te rozbieżności między usg a OM tak wychodzą,bez obaw, u mnie też jest spora różnica dlatego liczę od owulacji.

    zem3wn15az3szllg.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ