X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr maluszek młodszy niż wskazuje miesiączka
Odpowiedz

maluszek młodszy niż wskazuje miesiączka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Młoda Mama :) Koleżanka
    Postów: 34 56

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo za odpowiedzi, trochę się uspokoiłam :)

  • Mg Przyjaciółka
    Postów: 113 68

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    też się bardzo martwię. Tydzień temu (06.12) byłam z pierwszą wizytą po tym, jak zobaczyłam wynik bety 925,30. Był to 5 tc (4 tyg. i 4 dni). Pęcherzyk mierzył wtedy 6 mm - lekarz powiedział, że za mały. Przestawiłam już sobie kalendarz, żeby mi liczył tygodnie ciąży od owu, a nie OM, ponieważ owulkę miałam w 18-19 dc. Lekarz kazał przyjść za tydzień, tak też zrobiłam. 13.12 - dokładnie tydzień od ostatniej wizyty pokazał się zarodek - mierzy 2,2 mm, pęcherzyk z 6 mm urósł do 15 mm (wg kalendarza bbf 5 tyg. i 5 dni ciąży - taki sam wiek pokazało USG - 5w5d). Widzieliśmy też na USG, że bije serduszko. Ucieszyłam się, ale lekarz powiedział, że na moim miejscu w taką euforię by nie wpadał, bo zarodek powinien być większy. Tak więc mam do niego iść znowu w piątek. Czy powinnam się martwić Waszym zdaniem?
    Od pierwszej wizyty biorę duphaston 1 tabl. wieczorem i Prenatal. Objawy ciążowe: okropne zaparcia, czasami mi niedobrze od zapachów, mam też bardzo wyczulony węch na wszystko. Nie wymiotuję. Piersi ciężkie, twarde, bardzo bolące, ogromne czerwone, jak spuchnięte sutki, które swędzą. Do tego ospałość, zwiększony apetyt i skurcze macicy od czasu do czasu. Krwawień żadnych. Tempka w okolicach 36,90-37,10.

    Będę wdzięczna za Waszą pomoc.

    ewelinn9855 lubi tę wiadomość

    l22n9vvj598syim3.png

    O spem miram...
  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mg nie denerwuj się, lekarz nie miło Cię potraktował,nie powinien tak mówić, żebyś nie wpadała w euforię. Jest już serduszko i myślę, że groszek urośnie i na następnej wizycie się się już uspokoisz :-) mój groszek mierzył 3,5 mm w 6t0d wg usg a 6t5d miał już 6 mm :-)

    zem3wn15az3szllg.png
  • fo09czka Ekspertka
    Postów: 192 50

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mg wrote:
    Cześć Dziewczyny,

    też się bardzo martwię. Tydzień temu (06.12) byłam z pierwszą wizytą po tym, jak zobaczyłam wynik bety 925,30. Był to 5 tc (4 tyg. i 4 dni). Pęcherzyk mierzył wtedy 6 mm - lekarz powiedział, że za mały. Przestawiłam już sobie kalendarz, żeby mi liczył tygodnie ciąży od owu, a nie OM, ponieważ owulkę miałam w 18-19 dc. Lekarz kazał przyjść za tydzień, tak też zrobiłam. 13.12 - dokładnie tydzień od ostatniej wizyty pokazał się zarodek - mierzy 2,2 mm, pęcherzyk z 6 mm urósł do 15 mm (wg kalendarza bbf 5 tyg. i 5 dni ciąży - taki sam wiek pokazało USG - 5w5d). Widzieliśmy też na USG, że bije serduszko. Ucieszyłam się, ale lekarz powiedział, że na moim miejscu w taką euforię by nie wpadał, bo zarodek powinien być większy. Tak więc mam do niego iść znowu w piątek. Czy powinnam się martwić Waszym zdaniem?
    Od pierwszej wizyty biorę duphaston 1 tabl. wieczorem i Prenatal. Objawy ciążowe: okropne zaparcia, czasami mi niedobrze od zapachów, mam też bardzo wyczulony węch na wszystko. Nie wymiotuję. Piersi ciężkie, twarde, bardzo bolące, ogromne czerwone, jak spuchnięte sutki, które swędzą. Do tego ospałość, zwiększony apetyt i skurcze macicy od czasu do czasu. Krwawień żadnych. Tempka w okolicach 36,90-37,10.

    Będę wdzięczna za Waszą pomoc.

    Kochana nie denerwuj się, zresztą co ta za lekarz:/ bardzo nieprofesjonalnie Ciebie potraktował, kochaniutka wszystko będzie dobrze, jest serduszko to super że tak szybciutko i udało się je zobaczyć:) duzo spokoju kochana, nie daj się zwariować:*

    34bwgzu3qov4higv.png

    ex2bupjyy1j7l7t7.png

    Nasza Córeczka Marysia 03.09.2014 [*] - 9tc
    Aniołek 29.12.2014 [*] - 8tc ciąża pozamaciczna


  • fo09czka Ekspertka
    Postów: 192 50

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda Mama :) wrote:
    Dziękuję bardzo za odpowiedzi, trochę się uspokoiłam :)

    Młoda mamo będzie dobrze, na prawdę nie powinnaś się przejmować, ja miałam podobną sytuację lecz niestety u mnie kluczowa była bradykardia u maluszka a nie to, ze skarbik był młodszy niz wskazywała miesiączka, nie budziło to niepokoju u lekarzy. Twój skarbik nadgoni spokojnie:) Nie rozumiem czasem Ci lekarze wszystkie maluchy do jednego wora wrzucają a po prostu mogło być tak że późna owulka, czas zagnieżdżenia dłuższy itp, spokojnie mały nadgoni:)
    Ja teraz jestem w drugiej ciąży i maluszek pewnie tez będzie młodszy niż wskazuje miesiączka ale wcale się tym nie przejmuję i na USG wybiorę się później na spokojnie ok 9 tygodnia, jestem pewna że z kruszynką wszystko super tak jak u Ciebie:)
    buziaki:*

    Laurka, spinnka lubią tę wiadomość

    34bwgzu3qov4higv.png

    ex2bupjyy1j7l7t7.png

    Nasza Córeczka Marysia 03.09.2014 [*] - 9tc
    Aniołek 29.12.2014 [*] - 8tc ciąża pozamaciczna


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mg wrote:
    Cześć Dziewczyny,

    też się bardzo martwię. Tydzień temu (06.12) byłam z pierwszą wizytą po tym, jak zobaczyłam wynik bety 925,30. Był to 5 tc (4 tyg. i 4 dni). Pęcherzyk mierzył wtedy 6 mm - lekarz powiedział, że za mały. Przestawiłam już sobie kalendarz, żeby mi liczył tygodnie ciąży od owu, a nie OM, ponieważ owulkę miałam w 18-19 dc. Lekarz kazał przyjść za tydzień, tak też zrobiłam. 13.12 - dokładnie tydzień od ostatniej wizyty pokazał się zarodek - mierzy 2,2 mm, pęcherzyk z 6 mm urósł do 15 mm (wg kalendarza bbf 5 tyg. i 5 dni ciąży - taki sam wiek pokazało USG - 5w5d). Widzieliśmy też na USG, że bije serduszko. Ucieszyłam się, ale lekarz powiedział, że na moim miejscu w taką euforię by nie wpadał, bo zarodek powinien być większy. Tak więc mam do niego iść znowu w piątek. Czy powinnam się martwić Waszym zdaniem?
    Od pierwszej wizyty biorę duphaston 1 tabl. wieczorem i Prenatal. Objawy ciążowe: okropne zaparcia, czasami mi niedobrze od zapachów, mam też bardzo wyczulony węch na wszystko. Nie wymiotuję. Piersi ciężkie, twarde, bardzo bolące, ogromne czerwone, jak spuchnięte sutki, które swędzą. Do tego ospałość, zwiększony apetyt i skurcze macicy od czasu do czasu. Krwawień żadnych. Tempka w okolicach 36,90-37,10.

    Będę wdzięczna za Waszą pomoc.

    Ja na twoim miejscu bym poszła do innego lekarza , aby skonsultować . Lekarz nie powinien takich rzeczy mówić. Mi w pierwszej ciąży mówili, że dziecko jest malutkie, ma niedowagę itd. Córcia urodziła się 2 tyg po terminie z wagą 3800g i 58cm wzrostu więc nie wiem gdzie oni widzieli tą nie dowagę i mały płód. Najważniejsze, że wszystko jest ok. U ciebie też wszystko będzie dobrze. Spokojnie

  • Mg Przyjaciółka
    Postów: 113 68

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, serdecznie Wam dziękuję za te ciepłe słowa <3.
    To naprawdę ogromne wsparcie. Ten lekarz... Cóż, w necie czytam o nim, że jest strasznym naciągaczem i sama nie wiem, czy najnormalniej w świecie nie zaprasza mnie co tydzień do gabinetu, żeby w 15 min. nabić sobie kolejne 150 zł przed gwiazdką. Z drugiej strony troska o dzieciątko nie pozwala mi nabrać dystansu do tego, co mówi i bagatelizować jego słowa.


    fo09czka, bardzo mnie poruszyła historia Twoja i Waszego Maleństwa. Baaaardzo mocno trzymam kciuki za Twoją nowopoczętą Fasoleczkę <3 tym razem będzie dobrze <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2014, 20:01

    l22n9vvj598syim3.png

    O spem miram...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mg Ja na twoim miejscu bym zmieniła lekarza. Mój lekarz najwięcej bierze 80 zł . Nigdzie jeszcze nie spotkałam aby ginekolog za wizytę brał 150 zł.

  • Mg Przyjaciółka
    Postów: 113 68

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warszawka... :/

    l22n9vvj598syim3.png

    O spem miram...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chyba, że tak

  • Mg Przyjaciółka
    Postów: 113 68

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i byłam u innego lekarza... U siebie w Lux Medzie (wizyta bezpłatna). Tego poprzedniego lekarza, za przeproszeniem, wyśmiali... Moje Maleństwo mierzy 8,6 mm (6 tygodni i 2 dni) + 2,6 mm pęcherzyk żółtkowy. Serduszko bije 120 ud./minutę...
    Kur... jestem zła, bo mi tylko stracha napędził...

    karola_aa lubi tę wiadomość

    l22n9vvj598syim3.png

    O spem miram...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no widzisz, dobrze zrobiłaś , że poszłaś do innego lekarza, bardzo się cieszę, że wszystko jest ok pozdrawiam

    Mg lubi tę wiadomość

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja według ostatniej miesiączki jestem w 8t2d a według USG 7t5d ( wczoraj byłam w ginka )
    Myślę,że chyba nigdy nie jest dokładny wiek ciąży co do dnia.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Mg Przyjaciółka
    Postów: 113 68

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam owulację w 18 dc, więc mam młodszą ciążę.

    l22n9vvj598syim3.png

    O spem miram...
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ